Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

Kezdek nyűgösödni. Jönne már ki az A64!!!!!!!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) utax


utax
aktív tag

miért akarna az átlagfelhasználó zsír új processzort vásárolni, és abból is mindjárt kettőt ??? az abit bp6-ot is mindenki celeronnal használta és nem akkor terjedt el, amikor kijött.

Use the force, Dude !

(#3) Jancsi


Jancsi
aktív tag

Hát tuti nem setik el a piacradobást :) de ugy néz ki az első széri a 32biten nem fog nagyot durranni 1,4Ghz-en, de remélhetőleg az árán is meg fog láccani. Furi ez az alap és talán fél év mulva megfizethető is lessz. De már nagyon várom a az A64-et és az Opteront :) szerintem a fél HW-es világ erre vár most mert a kedélyeket nagyon felcsigázták de még proci az nem sok van.

(#4) tocsa


tocsa
senior tag

Az Opteronban a multi processzoros mukodes miatt van tobb (harom) hypertransport link. Szerintem a hiroldalak keverik a szezont a fazonnal. Ha igaz, hogy az Athlon64-nek dual memvezerloje lesz, es emiatt 940-es fogalatba megy, akkor sem lehetne ilyen deszkaba hasznalni, mert:
- hol van a processzorok 2. HT linkje (ez mindenkepp kellene)
- hol lesz az kivezetve

Talan fel lehet eleszteni hw-bol a 2. HT linket, ha egyaltalan ez ott szunnyad a wafer-en letiltve, akkor is: a kivezetest sajnos nme tudjuk megoldani pakaval-furoval.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#5) Genialis válasza tocsa (#4) üzenetére


Genialis
aktív tag

Na igen pont ez szúrt nekem is szemet.
Most vagy a chipset oldja meg a kommunikációt, vagy a HT busz nem csak peer to peer kommikációra képes (nem tudom, utána kéne nézni, vagy mi), és akkor működhet a dolog.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#6) Genialis válasza Genialis (#5) üzenetére


Genialis
aktív tag

De leginkább az első lehet, mert nem látom a második procihoz tartozó memóriafoglalatokat, tehát csak HT-chipset kommunikáció lenne, és a memóriát is a chiseten keresztül éri el?

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#7) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Nemcsak az alaplap drága hanem a proci is bele.
Egy AMD 244 1,8Ghz-es proci 240ropiba kerül.

(#8) Panther válasza Genialis (#6) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nem, a memóriát tuti direktbe kezelni, nem pedig a chipseten keresztül... ez benne az egyik ''forradalmi'' újítás!

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#9) Genialis válasza Panther (#8) üzenetére


Genialis
aktív tag

Jó, de a képől hiányzik az egyik proci mellől a memória...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#10) Arius válasza Genialis (#9) üzenetére


Arius
aktív tag

Elvitte a cica :)):DD
Amúgymeg nem kötözködni, elhinni szépen mindent, ami leírva vagyon és kész!!
:t

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.