Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) karib


karib
addikt

Ezzel szerintem mindkét fél jól járt szerintem. Ha megmaradnak a ThinkPadek és nem gagyisodnak el, akkor mi, a vevők is jól jártunk.

(Az Anandtechen a korábbi híreszteléshez kapcsolódó fórumtémájában is a userek 90%-a a ThinkPadeket siratja :D)

Department of Redundancy Department

(#2) RobiTheHun válasza karib (#1) üzenetére


RobiTheHun
tag

Adios IBM!

(#3) 747


747
senior tag

ez kesz. ezzel az IBM ugyanolyan tanacsado cegge degradalta magat, mint az osszes tobbi (pl
Accenture, PWC, McKinsey). ez kb olyan, mintha a Daimler-Benz kijelentene, hogy a Mercedes
buszok, a repulogepelektronika, meg a katonai Unimog teherautok az igazi biznisz, es ezert nem
gyartanak tobb szemelygepkocsit.

a PC uzletagra nem azert van/lenne szuksege az IBMnek, mert kurva nyereseges, hanem a
presztizs miatt. a Daimler ugyanezt szopta be: rovid tavon jo biznisz volt a Smart, hosszu tavon
penzugyi szopas es presztizsveszteseg.

fel kene mar noni odaig, hogy egy ceg vezetesenel nem csak az elkovetkezendo 2 uzleti
negyedevet meg a reszvenyesek szirenazasat vesszuk figyelembe.

(#4) atus33 válasza 747 (#3) üzenetére


atus33
tag

Kár. Egyetlen fajta laptopot vettem volna meg, és ez a Thinkpad lett volna (kicsit később, amikor a 64 bites mobil procis TP-k kijöttek volna). Trackpoint, beépített lámpa, árnyékvető a kijelző szélén, normális elhelyezésű és méretű billentyűk, csendes üzem, kihajtható láb a gép hátsó részén... ez a kombináció sehol máshol nem jelenik meg. Az sem mindenhol, hogy 5 év múlva is laptop maradjon. Ez az egyetlen notebook-fajta, ahova a felhasználói visszajelzéseket több tucat éve visszaforgatják a következő modellekbe.

Emiatt tartok tőle, ez is olyanná válik majd, mint az a szintén keletről érkező brand, amivel a munkatársaim szívnak: percenként felbőgő venti, érintésre süt, egy méretű billentyűzet a 14'' modellektől kezdve a 17''-ig, a billentyű feliratok 2 hónap használat után kezdenek lekopni (lehet vakon gépelni :). Kíváncsi vagyok, hogy egy 1.2 milliárd fős kommunista országban gyártott géppel fognak-e a fenti fícsörökkel kedveskedni az egyes végfelhasználóknak, ahelyett, hogy ''ócsó egyenlaptopot'' készítenének mindenkinek, mint a legtöbb gyártó.

[Szerkesztve]

. o O o .

(#5) emvy válasza 747 (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

Azért nem egészen arról van szó, hogy ''no, kevésbé nyereséges, adjuk el''.

Az IBM a lehető legjobbkor adja el a PC-részlegét, mégpedig azért, mert a kilencvenes évek végén olyannyira elterjedtté vált a PC, hogy minimalizálni kellett a gyártási költségeket annak, aki talpon akart maradni a ''közönséges'' tajvani, kínai PC-k mellett. Az IBM pedig elkésett, nem helyezte át a gyártását szinte teljes egészében a távol-keletre . Ha még 2-3 évet várt volna ezzel a tranzakcióval, piszkos nagyott bukott volna anyagilag és presztízsügyileg is.

Ja, és a Thinkpadeket ne féltsétek. Árnyékvető, pointstick, titánötvözet ház ide vagy oda, két-három éven belül a Samsung, az LG és a hozzá hasonló, nem szimpatikus, viszont iszonyúan innovatív cégek lelépték volna őket, és biztos vagyok benne, hogy a Lenovokat is le fogják lépni.

Ez van, mindennek vége szakad egyszer. :)

while (!sleep) sheep++;

(#6) WN31RD válasza emvy (#5) üzenetére


WN31RD
addikt

Mit értesz az alatt, hogy ''lelépik őket''? Jobbak lesznek minőség, megbízhatóság és igazán hasznos tulajdonságok (azaz nem csicsa) terén? Vagy csak sokkal többet adnak el a szarból?
(Nem azt állítom, hogy minden Samsung vagy LG laptop ''szar''.)

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#7) emvy válasza WN31RD (#6) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem lesz egy piszkos drága felsőkategória, ami produkálni fogja az IBM-ek minőségét (bár az IBM-ek sem olcsók). De majd meglátjuk, mindenesetre szerintem naivitás lenne azt hinni, hogy egy 10 év alatt annyit fejlődő cég, mint pl. az LG, nem lesz képes minőségi árukat produkálni.

A tömeggyártásnak megvannak a maga előnyei, sajnos, például a konstans kielégítő minőség és az ár. A szórakoztatóelektronikában kiváló példák akadnak erre.

Vagy nem tudom, de a Sony X505-ös alaplapja engem megdöbbentett, körülbelül azt csinálja a Sony, amit vele csináltak a TV-k terén - a saját pályáján veri meg a nagy öregeket. Ha technológiában többet tudnak a távol-keletiek, akkor előbb-utóbb ergonómiában is beérik majd (kissé mással kapcsolatban Elric(Sun-os hw-guru)-től idéznék: ''az IBM gyakorlatilag elvesztette azt az igen kiemelkedo mikroelektronikai technologiai szerepet, amely 2000-tol jellemezte a ceget. Most egyertelmuen mar masok a vezetok. Tipikusan japan es koreai cegek. Sot a kinaiak is nagyon jonnek fel'' ).

while (!sleep) sheep++;

(#8) WN31RD válasza emvy (#7) üzenetére


WN31RD
addikt

Bérmunkában tudnak jó minőséget csinálni, még a kínaiak is, tehát nem az a kérdés, hogy képesek-e jó cuccokat produkálni, hanem az, hogy akarnak-e. Sajnos én is attól tartok, hogy mivel a rettenetesen igénytelen tömegek torkán le lehet nyomni a szart is, sőt, le sem kell nyomni, mert ha olcsó, akkor két kézzel kapnak utána, ezért sokkal nagyobb igény lesz a szarra, ebből pedig az következik, amit te is írtál: A jó minőségű gépek ára nagyon meg fog emelkedni.

A technológiai vezető szerep engem kevéssé érdekel: Egy olyan gyártó, amely csak másoktól vesz át technológiákat, és azokat stabilan kiemelkedő minőségű termékekben tálalja, nekem teljesen megfelelne.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#9) emvy válasza WN31RD (#8) üzenetére


emvy
nagyúr

''Egy olyan gyártó, amely csak másoktól vesz át technológiákat, és azokat stabilan kiemelkedő minőségű termékekben tálalja, nekem teljesen megfelelne.''

A technológiák folyamatos átvétele csak ott működik, ahol közép- és alsókategóriás gépeket gyártasz. Egyébként nem hiszem, hogy a jelenleg 600e feletti T4xp sorozatnál drágábban gyártana bárki is notebookot. :)

while (!sleep) sheep++;

(#10) WN31RD válasza emvy (#9) üzenetére


WN31RD
addikt

''A technológiák folyamatos átvétele csak ott működik, ahol közép- és alsókategóriás gépeket gyártasz.''
Miért is?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#11) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Biztos üzletileg így kellett lennie de azértmég szomorú.....

Emlékeszm még 95fele már mindengépet tajvani(késöbb kínai) akármiből raktunk össze. Néha téptük a hajunkat az azóta már fel se tűnő, megszokott gagyi hülyeségek miatt. Aztán kaptunk bemutatónak egy IBMet.
....és win95nemfagyott és minden működött mint nagykönyvben és reggel 7hkor bekapcsolt elindította a zenét egyre erősödő hangal, felcsatlakozott a netre letöltötte az aznapi újságot, kinyomtatta, lecsatlakozott netről.....
(ez csak egy idióta példa de kinek a gépe tud most 2004ben időzítetten bekapcsolni?)

Döbbenetes volt a minőségi különbség az általunk árult, mindenki által vett tajvani csodák és az IBM között.

Azóta fogalom nekem.......

R.I.P.

[Szerkesztve]

(#12) 747 válasza emvy (#9) üzenetére


747
senior tag

''A technológiák folyamatos átvétele csak ott működik, ahol közép- és alsókategóriás gépeket
gyártasz.''

hulyeseg. lasd: Apple.

''Egyébként nem hiszem, hogy a jelenleg 600e feletti T4xp sorozatnál drágábban gyártana bárki is
notebookot.''

Sony C1VFK (aztan C1MGP) kezdo ara 2.5 eve 800k brutto volt, amikor meg tobbet ert a forint.
egy fullosabb 17es aluminium PowerBook-ert is legombolnak rolad hamar 700-750 rugot.

(#13) 747 válasza emvy (#5) üzenetére


747
senior tag

''Árnyékvető, pointstick, titánötvözet ház ide vagy oda, két-három éven belül a Samsung, az LG és
a hozzá hasonló, nem szimpatikus, viszont iszonyúan innovatív cégek lelépték volna őket, és
biztos vagyok benne, hogy a Lenovokat is le fogják lépni.''

ezt mar hallom par eve. ehhez kepest ezek a cegek eddig csak recsegos-ropogos ezustszinure fujt
froccsontott muanyag giccsparadekat birtak gyartani. majd szolj ha valtozik a helyzet.

addig is idokozben nezz meg egy massziv bakelit ThinkPad, vagy egy aluminium PowerBook
hazat.

(hogy a belso hardverrol ne is beszeljunk.)

(#14) L3zl13 válasza 747 (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''hogy a belso hardverrol ne is beszeljunk''

Öööö, az IBM notik alaplapját ki is csinálja? ECS talán?
Az szinte biztos, hogy műszakváltás után HP-t vagy épp Lenovot is gyártanak ott...

Proci, memória, vinyó, optikai meghajtó tökugyanez. (Ott még a márkanév is egyezik.)

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Macc


Macc
aktív tag

R.I.P

Az egyetlen PC gyarto, akinek voltak jo cuccaik...

(#16) Macc válasza L3zl13 (#14) üzenetére


Macc
aktív tag

Es megis, a kesz osszeszerelt HW jobban sikerult mint masnak:))

(#17) 747 válasza L3zl13 (#14) üzenetére


747
senior tag

''Öööö, az IBM notik alaplapját ki is csinálja? ECS talán?''

ööö, kinek a specifikacioja/tervei alapjan is gyartjak? csak nem az IBM?

''Az szinte biztos, hogy műszakváltás után HP-t vagy épp Lenovot is gyártanak ott...''

HP meg a Lenovo is egy kalap szar. tapasztalat, tobbek kozt HP notebookom is van (nc szeria).

''Proci, memória, vinyó, optikai meghajtó tökugyanez. (Ott még a márkanév is egyezik.)''

csak azt ne mondd, hogy a Kingston RAMot meg a Plextor drive-okat is a Lenovo gyartja, mert
tokonszurom magam.

(#18) 747 válasza Macc (#15) üzenetére


747
senior tag

''Az egyetlen PC gyarto, akinek voltak jo cuccaik...''

na annyira azert nem kell elszomorodni, mert a Sony se kutya:

(#19) 747


747
senior tag

az idiota dontes maris meghozta elso gyumolcset:

''Elpártolnának az IBM ügyfelei''
Bővebben: link

(#20) L3zl13 válasza 747 (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem a ''Kingston'' RAM-ok jelentős részét a Samsung, Hynix és társaik gyártják, a Kingston utánna rányom egy matricát.

A Plextor optikai meghajtókat meg tudtommal a Plextor gyártja, de minden IBM-ben Plextor meghajtó lenne?

Arról beszélek, hogy a beépített HW-ek jelentős része szabványos mindenki számára hozzáférhető termék. Az IBM ugyanúgy csak leveszi a polcról, mint a Lenovo, Asus, HP vagy bármely más gyártó. Nem kimondottan az IBM számára készülnek, és semmivel sem megbízhatóbbak egy IBM gépben, mint másban.

Aki hülye, haljon meg!

(#21) 747 válasza L3zl13 (#20) üzenetére


747
senior tag

''Arról beszélek, hogy a beépített HW-ek jelentős része szabványos mindenki számára
hozzáférhető termék.''

jelentos resze pedig nem. es akkor mi van?

''Az IBM ugyanúgy csak leveszi a polcról, mint a Lenovo, Asus, HP vagy bármely más gyártó.''

vegyel le nekem a polcrol pl egy Shuttle XPC alaplapot haz nelkul, please

''Nem kimondottan az IBM számára készülnek''

de.

(#22) 747 válasza L3zl13 (#20) üzenetére


747
senior tag

''Nem a ''Kingston'' RAM-ok jelentős részét a Samsung, Hynix és társaik gyártják''

1) RAM != IC
2) szted kinek a tervei alapjan keszulnek a modulok?

(#23) Macc válasza 747 (#22) üzenetére


Macc
aktív tag

Ugyvan ahogy mondod...

Nem ertem, miert gondolja mindenki azt, hogy egy gyarbol csak egyfele dolgok tudnak kijonni??? Ugyanazt a nyomdat is el tudja hagyni egy igenytelen felrenyomtatott cucc is, meg egy zsirprofi, izleses igenyes nyomtatvany is. Attol fugg kinek keszul, mennyit fizet erte, mennyire figyel oda, hogy amit kezhezkap az minosegi legyen stb stb... Gondolkodjatok mar kicsit. Ezek szerint minden PC egyforma, mert ugyanott gyartjak ezt meg azt. pfff

(#24) Den válasza L3zl13 (#20) üzenetére


Den
veterán

Egy barátom mesélt egy érdekes dolgot. többek közt különböző banki rendszerek felügyelete a dolga, és két helyen ugyanolyan műszki paraméterü szerver volt, de egyik helyen egy ibm, a másikon meg egy hp. és érdekes módon az ibm másfélszer akkora teljesítményt nyújtott. Keresték a különbség okát de nem találták. két egyforma konfig volt, és mégis

www.simson4t.hu

(#25) L3zl13 válasza 747 (#21) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''vegyel le nekem a polcrol pl egy Shuttle XPC alaplapot haz nelkul, please''

Miért ne lehetne? Csak megfelelő boltba kell menni. :DDD

''''Nem kimondottan az IBM számára készülnek''
de''

de nem... :U Pár sorral fentebb ismerted el, hogy a beépített HW-k jelentős része sarki fűszerboltban kapható termék.

A lényeg, hogy marad kb az alaplap és kész. Ami pedig ugyanott készül mint a gagyi.
Igem, IBM specifikációkkal, de a Deathstar vinyósorozat is IBM speckókkal készült. Ráadásul az valóban az IBM-nél készült.

És félreértés ne essék, nem fikázom az IBM gépeket, notikat. Szerintem is jobban össze vannak rakva, viszont szerintem ez nem a hardverelemekből adódik, mert az jórészt egyezik a ''gagyi'' cuccokban lévővel.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) L3zl13 válasza Den (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen, ez érdekes. De ha valóban másfélszeres teljesítménykülönbség volt, akkor lehet, hogy egyik gép szerintem hibás volt. De valahol nyilván megvolt az oka. Könnyen lehet, hogy ez orvosolható is lett volna a HP segítségével, vagy egyszerűen egy szar HP szervert fogtak ki, amiben valamit eltoltak.

Ha választanom kell, én is az IBM szerverre szavazok egyébként. Bár a multkor volt egy negatív tapasztalatom...



[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.