Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

LGA775 fíling:U

(#2) erdoke


erdoke
titán

Elismerem, hogy nehéz megszámolni, hogy 1206 vagy 1207 láb van a foglalatban, de ha már hírt akartok adni valamiről...
:DDD:DD:DDD

A legjobb aláírás a héten

(#3) erdoke válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


erdoke
titán

Nem, ez LGA1206/1207 fíling. Pontosabbat majd később, még nagyítom a képet a számoláshoz. :))

A legjobb aláírás a héten

(#4) Achill3uS válasza erdoke (#3) üzenetére


Achill3uS
veterán

De egy AMD platformnak ne legyen LGA fílingje :(
Nemtom kinek kellett ez a DDR2 támogatás, akkor már inkább a DDR3-mmal fejlesztenék..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#5) biga


biga
senior tag

Már az Intel foglalatváltásánál is csak az volt a bajom, hogy azokat a fura L profilú lábakat az alaplapon megoldhatták volna kis érintkező ''dudorokkal'' is, és akkor tuti bolondbiztos, lényegében sérülésmentes foglalatot alkottak volna. Itt meg még több láb van, értelemszerűen még kisebb (vékonyabb) lábakkal. Szvsz sérülékeny (ennyi láb így a procin is az lenne)...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#6) joghurt válasza Achill3uS (#4) üzenetére


joghurt
addikt

DDR3-ból van már végleges, elfogadott szabvány?

A tej élet, erő, egészség.

(#7) Raymond válasza Achill3uS (#4) üzenetére


Raymond
félisten

Ne marhaskodj mar....

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8) Achill3uS válasza joghurt (#6) üzenetére


Achill3uS
veterán

sztem nincs, sokkal jobb lenne várni még1 évet és nem elsietni ezt az m2-t, ezek alapján semmivel nem lesz gyorsabb 939-nél, sőt ddr2-vel :U dehát vannak még csodák :D

Raymond: mért te látod értelmét így?

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9) Raymond válasza Achill3uS (#8) üzenetére


Raymond
félisten

Persze, DDR2 memoria modulokat tudsz venni ma is es tudsz venni megfelelo mennyisegben a meg gyorsabbakbol jovore. Szemben a nem letezo DDR3 modulokkal.

Gyorsabb-lasabb egyebkent sem a socket kerdese, de miert lenne lasabb DDR2-vel ?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#10) Obi-1 válasza biga (#5) üzenetére


Obi-1
őstag

Én sem igazán értem, miért így kell kivitelezni a tüskéket. Pláne, hogy éppen a proci és alaplap közti érintkező felület maximalizálás volt az (állítólagos?) cél. Jobban el tudnám képzelni úgy, ha a proci, és az alaplap is tüske-mentes lenne.

Only a Sith deals in absolutes.

(#11) janpotocki válasza erdoke (#3) üzenetére


janpotocki
senior tag

hogy állsz? az a baj, hogy az összes tüske egyik képen sem látszik egyszerre

(#12) Raymond


Raymond
félisten

Az osszes eddigi hir szerint 1207-nek kene lenni...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) marcee


marcee
addikt

A DDR2 meddig fog skálázódni? Mert egyelőre nem tűnik túl nagy teljesítményugrásnak. Ha nem új gép vásárlásában gondolkodom, hanem fejlesztésben, akkor meg a komoly költségvonzathoz képest még kevésbé. Mindezt úgy, hogy a DDR2 már vagy 1-2 éve piacon van, az új foglalatok meg majd csak valamikor jövőre jönnek. Jó, hogy nem lesz hiánycikk a memória hozzá, de akkoris, egy kicsit kései váltásnak tűnik. Vagy inkább kihagyhatónak ez a lépcsőfok.
Amennyiben lesz szabványos 1333 vagy netén 1600MHz-es DDR2 RAM és hozzá M2-es proci valamikor, akkor persze nem szóltam. :)

\m/

(#14) erdoke válasza janpotocki (#11) üzenetére


erdoke
titán

Letöltöttem a nagyobb felbontású képet, és eszembe se jutott számolni. :D

A legjobb aláírás a héten

(#15) Raymond válasza marcee (#13) üzenetére


Raymond
félisten

''Mert egyelőre nem tűnik túl nagy teljesítményugrásnak.''

Mihez kepest ? A ma elfogadott JEDEC szabvany a PC3200-as DDR amihez kepest a DDR-667 66%-al a DDR2-800 pedig 100%-al nagyob savszelesseget nyujt. Az idozitesek ezeknel mar most CAS4 (667) vagy CAS5(800) a mainstream moduloknal ami CAS2.5 DDR400-nak felel meg.

Hogy a kulonbozo memoria idozitesek mennyire erdeklik az A64-et az itt latszik:
[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16) Achill3uS válasza Raymond (#9) üzenetére


Achill3uS
veterán

A DDR2-ket lehet az égig gyorsítani mert a cas-t úgyis emelni fogják mégjobban hogy müködőképes legyen, ez a lényege, alapcsony fesz > magas órajel > jó nagy időzítéssel a 4bites adatátvitel érdekében.
A DDR3 csakugyan még nem létezik de ha várna egy kicsit ezzel a platformcserével az AMD nem csak ennyi lenne az gyorsulás mint amennyi így lesz, akár nagyobb ugrás lehetne mint az AXP@A64 és nem lenne ez az állandó stressz :D, dehát csak régen értek rá 2évente kihozni egy új socket-et most már 2 havonta a trend..
Hogy ne lenne socket kérdése IS, akkor a 754 és a 939 között hogy van? (nem az az érdekes most h mekkora, akkoris van) más socket > más chipset > más proci > más sebesség ;)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#17) erdoke válasza marcee (#13) üzenetére


erdoke
titán

Hivatalosan egyelőre 800 MHz, és kevés az esélye az 1066-nak. Fölötte biztosan DDR3 lesz.

A legjobb aláírás a héten

(#18) anulu válasza Achill3uS (#16) üzenetére


anulu
félisten

chipsetből miért kéne más? annyit kell csinálniuk a lapgyártóknak, h az új foglalatot rárakják a lapra, a DDR1 helyett DDR2 modul, és azt a részt áthuzalozzák, csók!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) Peet válasza Achill3uS (#16) üzenetére


Peet
senior tag

Az AMD is leakarja fedni teljesen a piacot, erről van csak szó. Csak nekünk felhasználóknak lenne jobb egyből a DDR3, de a piac nem erről szól. Idővel majd lesz DDR3 is, de az még lehet 2-3 év, és addig ha nem lépnek DDR2-vel az Intel nagyon elhúz.

Kicsit azért örülök ennek a foglalatváltásnak, mert akkor már nem csak az AGP -> PCI-E miatt fogom lecserélni a most lassan 1 éves alaplapomat. Elég nagy pazarlásnak tünne, ha csak a VGA bővíthetőség miatt cserélnék lapot.

Az igazat megvalva nem sok kedvem és pénzem van már követni a PC-k technológiai fejlődését, kész veszteséges ez nekem, ha nem hoz hasznot az otthoni gép, márpedig most nem igazán. A munkahelyen, meg úgy is ha van rá pénz megveszik az újat. Szóval mostantól kevesebb pénz a PC-be és inkább a lakásra gyüjtök.



(Persze úgy se fogom tudni megállni, hogy ne vegyek valami xart bele, csak olyan jó volt ezt most leírni. :D )

(#20) Achill3uS válasza anulu (#18) üzenetére


Achill3uS
veterán

Akkor lehet h a 754 vs 939 chipsetei zavartak meg de rájöttem az a vga felületek agp vs pcie miatt van..
De abban akkoris igazam volt ha ennyi lesz a változás akkor tulajdonképpen csak kihoznak egy DDR2 támogatásu platforomot, méghogy a 939 elveszik, ezekután engem pl egyáltalán nem érdekel az m2..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#21) eXodus


eXodus
őstag

400MHz-1066MHz DDR2 bámit támogatni fog?

(#22) Achill3uS válasza Peet (#19) üzenetére


Achill3uS
veterán

egyetértek, de a pc-ből csak a nagy cégek élnek meg, mi csak bukunk rajta állandóan :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#23) Alkarcsont


Alkarcsont
senior tag

Nem az van, hogy Socket S1 az laptopba megy a mobilprociknak, a Socket M2 pedig asztali PC-be és ebbe minden (új Sempron, A64, A64X2) asztali proci belemegy majd?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24) Chieftec


Chieftec
őstag

Jaj nemmondjátok, hogy ennek is ez az agyatlan elgéa foglalata lesz? Ekkora hülyeséget régen láttam az AMD től :C , mi a francnak utánozzák ezek az intelt :O

Holvannak azok az idők amikor a Socket A va belement az 500 durcitól kezdve a 3200+ os Xp ig. :)

(#25) erdoke válasza Chieftec (#24) üzenetére


erdoke
titán

Tudod te, mi az a 200-as és 800-as sorozatú Opteron? Tudod milyen elvárásaik vannak az azt összeszerelőknek illetve használóknak?
Hogy jön ide a Socket A?
Költői kérdések, szemmel látható a válasz...:U

A legjobb aláírás a héten

(#26) marcee válasza Chieftec (#24) üzenetére


marcee
addikt

(Fizikailag belement a foglalatba, már csak a lap reviziójától függött, hogy működött-e benne! Tény, hogy könnyebb volt fejleszteni, de akinek volt 500-as durci, meg 3200+os bartonja is, az kb 3-4 alaplapot elfogyaszthatott közben.)

\m/

(#27) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Mikor fogják már fel egyesek, hogy a tokozás váltásnak néha oka is van, nem csak az, hogy kikényszerítség az új alaplapok vásárlását... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#28) Sanya válasza Chieftec (#24) üzenetére


Sanya
nagyúr

belemenni belement, csak nem működött vele. amúgy nagyon ötletes egy a lábmentes proci, mert én már egyengettem egy venice lábait, és kicsit sem voltam ideges, hogy akkor most vissza a boltba, vagy még kínlódok egy kicsit.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29) D.Orion


D.Orion
veterán

Bahh, januárban akartam áttálni S939 A64-re, de ez lehet, hogy kimarad azt veszek inkább ilyen ízét ;) AMD+DDR2 ebből csak jó sűlhet ki. Az egyetlen jó hír ebbbők számora, hogy talán lejjebbnyomják az S939 középkategóriás árait is, bár sztem ez leghamarabb június-július környékén várható.

(#30) Chieftec


Chieftec
őstag

Huh de le lettem ordítva, akkor Erdoke mond már el légyszi, hogy mik az elvárások és miért nem jó a sima megszokott, procin a láb forma. Igen szükségszerű néha a foglalatok cseréje csak ez manapság egyre gyakoribb. Socket At csak a fennmaradásának hosszú ideje miatt mertem megemlíteni...

(#31) erdoke válasza Chieftec (#30) üzenetére


erdoke
titán

Szerver fronton közel sem olyan fontos a vásárlók számára, hogy évek múlva is lábkompatibilis legyen az alaplap, amit használnak. Éppen ezért a foglalatok cseréjét gyakan észre sem veszik, mert komplett megoldást vásárolnak. Vagyis a gépet sem ott rakják össze a szerverszobában, emiatt pedig annak, hogy a tűk a processzorból lógnak ki vagy az alaplapból, nekik semmiféle jelentősége sincs. Ahogy az otthoni felhasználók nagy többségének sem, akik nem házilag szerelik össze a gépüket.
Egyébként az agyatlanozáson kívül milyen konkrét kifogásod van az LGA-val szemben? Hány gépet raktál már össze ezzel a megoldással, és ebből mennyinél volt gondod a foglalattal?

Leordítást pedig nem látok a témában se általam, se mástól.

A legjobb aláírás a héten

(#32) biga válasza Chieftec (#30) üzenetére


biga
senior tag

''és miért nem jó a sima megszokott, procin a láb forma''

Visszakérdezek erdoke helyett is: és miért nem jó a procin csak érintkezők, és a lábak a lapon? Csak azért nem, mert eddig nem így volt? (Ennek ellenére feljebb írt fenntartásaimat figyelembe venném)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#33) Peet válasza erdoke (#31) üzenetére


Peet
senior tag

'' gépet sem ott rakják össze a szerverszobában''

Ez elgondolkoztatott egy kicsit. Miért nem integrálják a procit a lapra ha úgy is mindig komplett szervert cserél mindenki? Vagy van ilyen? Minek lábak? Talán a bővíthetőség miatt lehet ez?

Végül is, ha jobban belegondolok, lehet a bővíthetőség tehet róla, ha nincs sok pénze a cégnek akkor csak 2-4 proci, aztán ha megszalad akkor nyomnak még bele, meg ramot is.

Az alaplapra integrálást nem úgy értem, hogy az AMD alaplapot gyárt integrált procival (bár kipróbálnék egy ilyet is ;) ), hanem beszállító lenne mint az nvidia vagy a VIA a chipseteknél.

Rengeteg dolgot kilehetne küszöbölni azzal, ha integrált lenne a proci (megint), úgy is alaplapot kell mindig cserélni, semmi értelme itt a procikkal szórakozni, egyedül csak a bővíthetőség miatt jó ez. :U

Jah majd elfelejtettem, és a gyártási költség is kevesebb lenne szvsz.


[Szerkesztve]

(#34) erdoke válasza Peet (#33) üzenetére


erdoke
titán

Attól függetlenül, hogy a nagyobb cégek és intézmények (akik ilyen típusú szervereket használnak) részéről viszonylag ritkán merül fel az igény a gyakori processzorcserére, még nem mindegyiknek egyforma az igénye. Tehát vannak olyanok, akik később veszik bele a második (vagy éppen harmadik és negyedik) processzort, illetve olyan is akad, aki nem brand szervert vesz, hanem a sufniban rakosgatják össze a kétprocesszoros gépet, majd eg év múlva erősebb CPU-kat tesznek bele. Csakhogy nem ez a jellemző, még kevésbé mint az otthoni felhasználóknál.
Ha pedig valaki 3-4 évente cserél gépet, vagy legalábbis annak a nagyobb részét, akkor ott már általában nem csak a CPU-t upgrade-elik, mert közben kijött gyorsabb és megbízhatóbb HDD, hálózat, stb. generáció, illetve újab típusú RAM és egyéb hardverelem is kerül a gépbe.

A legjobb aláírás a héten

(#35) Chieftec válasza erdoke (#31) üzenetére


Chieftec
őstag

Olvastam, hogy 20 procicserénél nem bírnak ki többet ezek a foglalatok. Ami nálam tuti nem lenne elég. Meg az se igazán tetszik, hogy az a lehajtó feszíti bele a procit a foglalatba.
Meg ha működik egy megoldás akkor minek másik? Csak képletesen mondtam mert sokan válaszoltatok. :)

(#36) erdoke válasza Chieftec (#35) üzenetére


erdoke
titán

''Csak'' 20 procicserét bír? Egy átlagos felhasználó egyszer vagy egyszer sem cserél processzort az alaplapban, hanem lappal együtt cseréli. Ami eltér, az az időtartam, tehát vagy egy vagy mondjuk 4 év után cseréli azt az egyet.

A legjobb aláírás a héten

(#37) #65675776 válasza biga (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tudnád biztosítani, hogy 1207 kis dudor egyformán érintkezzen?

(#38) Chieftec válasza erdoke (#36) üzenetére


Chieftec
őstag

Oké persze, de mi értelme volt cserélni ha a régi is rendesen működött? :F

(#39) #65675776 válasza Chieftec (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha a processzorról lóg valami, akkor az könnyebben letörik, mint egy kerettel körbevett foglalatból. Nem kell a foglalat belsejében turkálni.

(#40) biga válasza Chieftec (#38) üzenetére


biga
senior tag

Miért álltunk át a gőzhajtásrol a belső égésre. Hiszen az is olyan jól működött. Miért használunk most ilyen ABC-t, hiszen az ékírás is jól bevált, Miért találták ki az LCD monitorokat, hiszen a CRT olyan jól bevált,....... Mondjak még példákat? (Légy szíves ne köss bele egyik példába se, ezek csak példák!)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#41) Chieftec válasza biga (#40) üzenetére


Chieftec
őstag

Nem fogok. Nekem úgytűnik, hogy a lapgyártókra hárították a letörhető lábakat.

(#42) #65675776 válasza Chieftec (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pontosabban egy sokkal jobban védett helyre kerültek a ''lábak''.

(#43) zsiga667 válasza Chieftec (#41) üzenetére


zsiga667
addikt

Akkor mégegy gondolat hogy miért is a lapra rakják a lábat és nem a procira. Nézz utána hogy mennyibe kerül a legdrágább LGA775 lap, és mennyibe a legdrágább hozzávaló proci. Aztán tedd meg ugyanezt az Opteronok esetében. Rá fogsz jönni hogy bizony nagyon nem mindegy hogy a 40k-s lap megy-e tönkre a letört láb miatt vagy a 200k-s proci... :U

(#44) Gorneck válasza zsiga667 (#43) üzenetére


Gorneck
titán

Az vmi nagyon gyatra server lap lehet...

Gorneck#1239

(#45) Fiery


Fiery
veterán

''Az Intel a Xeonok esetében hamarosan alkalmazni kezdi az FB-DIMM memóriamodulokat, melyek ugyan növelik a sebességet, ám ugyanakkor a rendszer beszerzési költségét is megdobják. Velük szemben az integrált memóriavezérlő és a DDR2 modulok kedvezőbb ára az Opteronok malmára hajthatja a vizet.''

Nekem ez a szoveg azt sugallja, mintha az FB-DIMM modulok nem DDR2 memoriachipekre epulnenek. Pedig az FB-DIMM es a ''sima'' Reg ECC DDR2 modulok is DDR2 chipeket tartalmaznak, csak az FB-DIMM-nel van egy Advanced Memory Buffer (AMB) chip is a modulon.

Ha igeny lesz ra, biztos lesz Opteronhoz is FB-DIMM -- remeljuk nem Intel AMB chippel :)


Fiery

(#46) westlake válasza Achill3uS (#4) üzenetére


westlake
félisten

szerintem a ddr2-vel is be fogjak alazni az intelt.. nem kell ahhoz ddr3

[Szerkesztve]

Play nice!

(#47) zax válasza zsiga667 (#43) üzenetére


zax
tag

40k-ért szerver alaplap? :C
Hol van ennyiért? Rögtön veszek egy zsákkal :))

R.I.P. Pentium 4

(#48) Allien válasza Chieftec (#41) üzenetére


Allien
veterán

Hát, én azért látok benne fantáziát, amit mondasz, de ezzel az erővel tökmindegy, melyik oldalon vannak a tüskék, és melyiken a másik oldala. De! Ha megnézed, azért nem ugyan azok. Maradjunk a K7-s foglalatnál. A procin a lábak, de a másik oldalon jukak vannak! Az új foglalatnál alaplapon lában, a procin viszont nem jukak vannak! Tehát, ha egy user egy K7-s felett vetett, és bele folyt a kecsöp a likakba, dobhatta a kukába! Míg így egy bizonyos szintig efelett nyugottan ehet, mert a trutyi lefolyik a pöckök aljáig, a teteje még érintkezhet!:DDD
Csak ne kezdje el csavarhúzóval piszkálgattni a kajamaradékot a lábak közül. :Y

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#49) Allien válasza Allien (#48) üzenetére


Allien
veterán

vetett=evett, sorry:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#50) zsiga667 válasza zax (#47) üzenetére


zsiga667
addikt

40k egy jó A64 lap, 200k egy FX. 100-200k egy szerverlap, sokszázezer egy Opteron MP. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.