Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ftc


ftc
nagyúr

Milyen patron mehet bele?

PG/CL40? mert akkor nem éri meg...kb 2 db komplett patron cserével uj nyomtatot vehet...

(#2) Fryskitt válasza ftc (#1) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szinte mindegyik belépő szintű tintasugaras ilyen. Mégis inkább a Canon, mint a HP, a Canon fekete patronja típustól függően 2x 3x több tintát tartalmaz, mint a HP, és csak kb. 30%-kal drágább. Alacsony nyomtatási költsége az egyedi színes patronos tintasugarasoknak, de főleg a lézereknek van.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#3) troland26


troland26
őstag

ja ja sztem sincs ezekben a gépekben már ráció 20k körül kapsz olyan masinát ami külön patronos ergo :gazdaságosabb

(#4) cannibal


cannibal
senior tag

Olcsó húsnak...
Nemtudom mennyire leehtnek jól ezek a kifejezetten ''gazdaságos'' nyomtatók :F

(#5) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Jó öreg IP1500-as patronárát nem veri semmi. 500Ft az utángyártott, oszt mehet a nyomtatás. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) fasyrt válasza ftc (#1) üzenetére


fasyrt
őstag

BCI 24 Bk/C.
9ml van a feketében, és 3x5 ml a színesben.
Nekem i350-es van, még a pixma sorozat előttről, azt is evvel kell etetni, de ez még 5 pl-es cseppekkel dolgozik.

(#7) bnss válasza Abu85 (#5) üzenetére


bnss
veterán

Ha darbja 500Ft, akkor az ''drága''... :D

Nekem is pont ez jutott eszembe, PG40/50 és CL41/51 miatt nem tartozik a best buy kategóriába, hacsak nem veszi rá magát az ember az utántöltésre.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#8) ftc válasza fasyrt (#6) üzenetére


ftc
nagyúr

ha az van benne akkor jó vétel lehet.

(#9) Fryskitt válasza ftc (#8) üzenetére


Fryskitt
addikt

Az új nyomtatókban már nem az van, hanem a PG sorozat. Nyilván lesz ezekből is előbb-utóbb utángyártott.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#10) venember83


venember83
nagyúr

Szerintem jobban megeri 100-120 euroert 1 lezeres nyomtatot venni s kesz, bar az nem tud szinesen nyomtatni, ami nekem -s meg csomo embernek- nem problema. Szerintem. Vagy nagy hulyeseget allitok?

(#11) róland


róland
veterán

Nekem az IP90-es méretű nyomtató lenne megfelelő, de már maga a nyomtató is egy vagyon. (Sajnos más nem fér el itthon.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#12) róland válasza róland (#11) üzenetére


róland
veterán

Valami jó minőségű, beszáradásra kevésbé hajlamos patronnal igazán elég lenne otthonra.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#13) ftc válasza Fryskitt (#9) üzenetére


ftc
nagyúr

Canon oldalán nincs róla semmi sem...de az előző darabnak is PG és CL patronja volt...ez igy kib drága lesz aki megveszi...


van már utángyártott....csakhát nem a legjobb a leirások alapján..
tölteni meg nem lehet mivel ha jól tudom chipes a drága...

(#14) Fryskitt válasza ftc (#13) üzenetére


Fryskitt
addikt

Akkor marad használtan egy IP 2000-es, ha hozzá lehet jutni még valahol....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15) janpotocki válasza ftc (#1) üzenetére


janpotocki
senior tag

PG-37 - CL-38
PG-40 - CL-41

(#16) ftc válasza janpotocki (#15) üzenetére


ftc
nagyúr

PG-37 ? ez valami uj patron ?

ez se lesz olcsó buli...

(#17) pisti


pisti
őstag

Egy kis figyelmeztetés:
Én használtam egy IP1600-ast egy darabig, de sajna azt kell mondjam, hogy megutáltam a Canon nyomtatókat miatta.
200 lapot bír a fekete patronja.... Ráadásul a színes patron is kifogy valamitől, bár nemgáz, hogy nem is nyomtattunk szinte semmit színesben. De azért üres a kis drága szerint... Két patron több mint 10k, annyi mint a nyomtató és pár havonta lehet cserélni.
Ezeket a nyomtatókat kb. annyiért árulják, amennyi pénzt elkérnek 1 pár új patronért bele, valami iszonyat gazdaságtalan szerkezetek.

Tipikus példája az abszolúte pofátlan üzletpolitikának!

Csak olyan tintasugaras nyomtatót érdemes venni amihez van értelmes áron normális minőségű utángyártott patron. Nem mind1, hogy 4000Ft vagy 400Ft egy patron... És azon a 400Ft-os patronon is bőven van haszon. :W :(

Szöveget nyomtatni nagyon nem érdemes ezekkel, arra sokkal gazdaságosabb egy 20k HuF körüli lézeres nyomtató.
Igaz képeket szépet csinál fotópapírra, viszont nagyon drágán.

[Szerkesztve]

(#18) Intelligencs válasza pisti (#17) üzenetére

Abszolút egyetértek a FF lézer nyomtató vásárlással, sokkal gazdaságosabb. Még kiegészíteném azzal, hogy aki fényképeket akar színesben, az inkább hivassa elő. Azt a minőséget semmiféle nyomtató nem múlja felül, és ráadásul már olcsóbb is.

The Amiga, Born a Champion

(#19) jerry311


jerry311
nagyúr

Olcsó nyomtatónak drága a leve...

(#20) bnss válasza jerry311 (#19) üzenetére


bnss
veterán

Ez tetszik, de igaz! :D

A ff lézernyomtatóval szövegnyomtatási célre én is egyetértek, nameg a fotónyomtatással is. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#21) Fryskitt válasza pisti (#17) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ebbe (IP-1600) lehet tenni utángyártott patront, akettő együtt úgy 700-800 forint, amitől ugyan előbb-utóbb tönkremegy, de még így is megéri. Más kérdés, hogy ezekkel a tintákkal mennyire tartós pl. egy fotó (UV ellenálló képesség, stb). A színes pedig azért fogyott - gondolom én - mert a legtöbb ilyen egyszerű nyomtató elkezdi keverni a feketét a színesből, ha a fekete patron fogyóban van.
Amúgy igazad van, szövegre lézer, de arra a pár fotóra, amire szükséged van, inkább eredeti patron.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#22) Cefet


Cefet
aktív tag

Nekem IP3000-es Canon printerem van. Teljesen tökéletes.
4 külön tintapatron van benne, most vettem 1 készlet patron 1100(!)Huf-ért.
CD-re is tud nyomtatni, a fényes fotópaírra pedig olyan minőségben ''rajzol'', hogy nem tudnátok megmondani, hogy mivel készült a kép!
Mindenkinek erősen ajánlanám, hogy vegyen, halehetne még kapni... :O

(#23) s1ny1


s1ny1
tag

mennyivel jobb ez mint az én ip1500-öm :F felbontás, nyomtatási sebesség mintha u.a. lenne szvsz. max kinézetre szebb.

ps:én 300 és 350Ft-ért veszem hozzá a patront. lehet az a patron olcsó és jó is csak utána kell járni :D

(#24) Archer


Archer
őstag

IP1500 a best ebben az árkategóriában. Fekete+színes patron csere(eredeti) kijön 5-6K-ból. :)

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#25) Quentin Ruby


Quentin Ruby
senior tag

kb 2 éve használok egy IP4000-es modelt
észrevételeim, hogy a kép minősége tartós legyen szerintem.egyéni vélemény,tapasztalat :Y
-a papír minősége sorsdöntő.ha ez nincs tök mindegy milyen tintával(után,vagy eredeti) nyomtatsz kb 1 év és a kép kifakul.
-ha a tinta utángyártott,de a fotópapír baba értve ez alatt hogy kellő súllyal rendelkezik,és a bevonata is megfelel egy szintnek,akkor a kép 2 év után sem kezd el fakulni..

Tehát szerintem a tintán megspórolt összeg töredékét normális papírra költve létrelehet hozni a normális nyomatot és még mindig az eredeti patron és papír ára alatt vagyunk vagy 80%-al. :R :R

Az a felfogás hogy a nyomtató az utángyártott patronoktól(persze itt is van legalja) gyorsabban behal szerintem kacsa,de inkább lekopogom:) :DDD :DDD :DDD



[Szerkesztve]

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#26) TomiFiu


TomiFiu
tag

Nekem egy Lexmark X1170-es multifunkciós nyomtatóm van és 3600-ért vettem 250ml festéket.
A szines patron valami miatt kb. egy évet bír napi átlag 3-4 lap kinyomtatása mellett. A fekete viszont a gyári van még benne így 3 év után is.
Tehát egy évben kb. 5000.- -ért veszek egy patront és plusz a tinta ami így hogy 250ml-ert vettem színenként: 14,4HuF/ml .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.