Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Ez rokonszenves húzás. Van AGP is és PCI-Express is. Így legalább nem kell egyszerre cserélni kártyát és lapot is.

Persze így egy slottal kevesebb hely lesz, amikor berakja a PCI-Xpress kártyát a helyére az ember, és az a hűtés miatt hártányos. Mert normális ember a single-slot hűtéses XT-k és Ultrák mellé sem rak közvetlenül egy másik kártyát... :)

#tarcsad

(#2) velizare válasza Yutani (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

mivel nem fér el a zalman bordától... :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3) Yutani válasza velizare (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mondom single-slot hűtés... :)

#tarcsad

(#4) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Ez a PCI Express busz csak az AGP-t váltja le? Csak egy slot lesz a lapon? Eddig azt hittem, hogy valami PCI kompatibilis csatlakozója lesz, és minden foglalat ilyen lesz az alaplapon, mint a régi szép PCI-ISA időkben. :F

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#5) Reac^ válasza TheVeryGuest (#4) üzenetére


Reac^
őstag

A videókártyáknak külön slot-ja lesz - ez a PCI-X 16x (barna) - a többi slot kompatibilis lesz a régi kártyákkal de ezek csak PCI-X 1x sebességűek leszenk (ha jól tom'). Ha megnézed nem is lehet a videókártyát máshova tenni mert a vga pci-a az beljebb van az alaplapon.

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#6) TheVeryGuest válasza Reac^ (#5) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

De ez nem PCI-X ez PCI Express. A PCI-X-nek, a 64 bitesnek, tudtommal hossszú csatlakozója van és belemegy a PCI-os kártya is, nem? Amúgy nem vágom miért kellet új szabvány, miért nem lehetett a jó öreg PCI-X mentén továbbmenni. Talán már 64bit 266MHz-nél is jár, ami 16x-osa a mai PCI-nak.
Azt hittem a nagy beharangozott egységes busztrendszer koncepciónak része az egységes csatlakozó is. Ez fertelmes. Mert lehet, hogy mint busz a PCI Express kompatibilis a PCI-jal, de a csatlakozók nem.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#7) Reac^ válasza TheVeryGuest (#6) üzenetére


Reac^
őstag

Huh. Először is PCI-X = PCI Express (szvsz). Sztem logikus az lenne ha kompatibilis lenne a régebbi szabvánnyal. A képen úgy helyezkednek el mint a régi pci csatik.

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#8) erdoke válasza Reac^ (#7) üzenetére


erdoke
titán

A PCI-X sajnos /= PCI Express.

A legjobb aláírás a héten

(#9) Elrood válasza Reac^ (#7) üzenetére


Elrood
őstag

Tévedsz, PCI-X egy ma is használt technológia, szerver alaplapokon találkozhatsz vele. PCI-Express meg egy totál más technológia.

Tehát senki ne nevezze a PCI-E-t, PCI-X-nek jó?:U

És nem kompatibilis visszafelé a PCI-E, hiába sírunk.

[Szerkesztve]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#10) Elrood válasza TheVeryGuest (#4) üzenetére


Elrood
őstag

PCI-E mindent le akar váltani, tehát AGP-t (PCI-E 16x), és a sima PCI-t is (PCI-E 1x, ?4x?). Természetesen a PCI-E cuccok nem kompatibilisek a mai PCI cuccokkal. De alaplapokon sokáig még rajta lesz a sima PCI slot.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#11) velizare válasza Yutani (#3) üzenetére


velizare
nagyúr

bocsíííííííííííí :B

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#12) anulu


anulu
félisten

Valaki magyarázza már el nekem, hogy mi a viharos szent büdös [moderated by myself] kell ezt a PCI-E-t erőltetni??? Nem elméleti maximális sávszélesség számok érdekelnek, hanem, hogy mi a fenére jó? Amit eddig meg akartak oldani, azt meg is tudták! Fogok venni egy olyan S939 lapot, mint amilyen a képen is van, és ha megértem, hogy mi a francra is jó ez, akkor majd veszek PCI-E cuccost. Amíg viszont valaki el nem magyarázza nekem (akár e-mailen is), addig masszívan ellenezni fogom az egész PCI-E-t úgy, ahogy van.

(Ha néhol durva a hangvételem, akkor bocsi, de rohadt ideges vagyok!!!)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) TheVeryGuest válasza Elrood (#10) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

De busz szinten se kompatibilisak? Tehát, lesz PCI Express-PCI bridge ezeken az alaplapokon? :F

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#14) TheVeryGuest válasza anulu (#12) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Eztet érdemes elolvasni:
[L]http://developer.intel.com/technology/pciexpress/downloads/3rdGenWhitePaper.pdf[/L]

Kb annyit írnak, hogy jobban menedzselhető dedikált sávszél meg prioritás, ami nem hülyeség. Vannak képek is. :))
Kevesebb vezeték lesz ebből következően jó kis bonyolult buszprotokoll várható. Érdekes lesz, hogy az nVidia-nak hogy sikerül implementálnia, tekintettel az nForce IDE csatolójára. Szerintem érdemes kivárni, míg megszületnek az atomstabil megoldások, vagy intelt venni.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#15) anulu válasza TheVeryGuest (#14) üzenetére


anulu
félisten

OK, köszi, délután megyek melózni, akkor elolvasom.

Az nForce IDE csatolójával szvsz semmi baj nincs, legalábbis nálam. Piszok gyors, és kő stabil. Amúgy ez nem ''nyílt szabvány''? Tehát mindenki számára hozzáférhető?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) TheVeryGuest válasza anulu (#15) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Azért általában a dokumentációért fizetni kell. Az ISO szabványokat sem lehet direkbe ingyen letölteni. Ez is a nagyobb cégeknek kedvez, akiknek az a pár svájci frank meg sem kottyan. Viszont, aki mondjuk PCI-Sig member, az hozzáfér egy csomó levlistához, doksihoz, ami néha elengedhetetlen egy szabvány implementálásakor. Érdekes módon ott az IETF, ami teljesen ingyenes, de csak néha bukkanak fel hülye kérdések a levlistákon. Szóval lehet ezt ingyenesen is csinálni (igaz legtöbbször az IETF tagok multicégek dolgozói).

Meg hát attól, hogy valaki elolvasta a szabványt még lehet buggos az implementálás. Szóval valahogy le kell ellenőrizni megfelel-e a szabványnak. Van rá checklist, végigmész pontról pontra, és megnézed minden stimmel-e. Szerintem nincs olyan akinél minden pontosan stimmel, mert nagyon-nagyon sok szabály van. ;]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.