Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Enclave


Enclave
aktív tag

Kíváncsi lennék, a Riddick hogy futna egy ilyen Vga-n... :U
(egy SLI-s tesztben láttam vmi olyat,hogy 2 db 6800 Ultra-val akadt 1600x1200-ban mindenféle szűrő nélkül :Y ,bár lehet h. kamu volt a teszt...)

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#102) Apophis válasza Enclave (#101) üzenetére


Apophis
őstag

Nem csak lehet. Azon minden játék elfut 1600x1200 16x 16x-ban.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#103) roonin válasza Enclave (#101) üzenetére


roonin
tag

Nem kamu teszt az azert volt mert SM2.0++-ban is teszteltek amit a jatekba nem jol valositottak meg ezert tortenhett hogy olyan gyenge eredmenyeket produkalt. Viszont sima SM2.0-val mar hasit.

(#104) ciao válasza LordX (#30) üzenetére


ciao
senior tag

akkor is ha az egyik a páros a másik a páratlan frémeket számolja?

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#105) arpi6k válasza Apophis (#102) üzenetére


arpi6k
addikt

Pláne hogy max 8X/16X a max ami elérhető a kártyával...

Intel & ATI

(#106) Renwick


Renwick
őstag

No, a pártatlansággal kapcsolatos bírálatra szeretnék reagálni.

Először is leszögezném, hogy egyik ''irányba'' sem húz a szívem, a részrehajlást tehát visszautasítom. Semmi tapasztalattal nem rendelkezem a high-end videokártyákkal kapcsolatban, tehát az elfogultságnak nincs alapja. Még asztali számítógépem sincs. Erről tehát ennyit. :)

Az Inq csak az árképzéssel kapcsolatos információk miatt lett hírforrásként megjelölve, amúgy minden más információt a gyártótól kaptunk hivatalos sajtóközlemény útján.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#107) LordX válasza ciao (#104) üzenetére


LordX
veterán

A textúrák akkor sem mások.. Esetleg a geometria egy picit.

Egyébként az AFR az SLI megerőszakolása

(#108) kisfurko válasza xTREem (#96) üzenetére


kisfurko
senior tag

Ha lesz rá kereslet, akkor lejjebb megy az ára.
Egyébként meg, nem tudom, miért mondja sok ember, hogy nem kell, biztos én már öreg vagyok ahhoz, hogy ezt megértsem...:))
A soksoksok pipeline az jöhet nektek, de a memória nem. Számomra ez érthetetlen. Miért nem tiltakoztok a 16 és 24 pipeline-os GPU-k ellen? Mi használja azt ki manapság?
No, de vannak ám olyan dolgok, amiknek a jelenlegi számítási teljesítmény, memóriaméret nem elég, pl. csináltak már ''valós idejű'' radiosity-t 6800-ason, és még a legprimitívebb scene sem érte el az 1 fps-t. Tehát nagyobb teljesítményű GPU kell a realisztikusabb modellezéshez.
Vagy egy olyan környezet, ahol minden textúra 1024*1024-es természetesen normal map-pel. Ekkor egy felület már 8 MB. OK, tömörítve legyen a negyede. 512/2=256, azaz mindössze 256 darab textúra fér be! Ekkor még a frame-buffer helyigényét, valamint egyéb tükör/törési/árnyék felületeket nem is vettem számításba. Tehát több memória is kell a realisztikusabb modellezéshez.
Amúgy, ha elég gyorsan lehetne cibálni a rendszermemóriából a textúrákat, nekem sem kellene 512 MB memória a kártyára. :)

(#109) agrarfiatal válasza atuci (#67) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

hát nem is játszom a gépen - meg egyenlőre cad-del sem foglalkozom :)

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#110) e-biza


e-biza
őstag

Bővebben: link


[Szerkesztve]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#111) Apophis válasza arpi6k (#105) üzenetére


Apophis
őstag

DOOM3-nál opció a 16x AA (vagy csak 12x?:F). Ezek szerint a kártya ''fejletlen''.;]

Hogy értelme van e ekkora élsimításnak, ne rajtam kérd számon. :D

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#112) anulu


anulu
félisten

baz'! sokan megcsókolnák a földet, ha ennyi RAMjuk lenne szumma a gépükben!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#113) faster válasza xTREem (#96) üzenetére


faster
nagyúr

mond meg nekem, miért van az mégis h 10 emberből 9 azt mondja erre ''nem kell''

Mert nem értenek hozzá, azért. Abból indulnak ki, hogy a jelenlegi programoknak nem kell, és azoknál szebbet nem is lehet csinálni.

[Szerkesztve]

(#114) anulu válasza faster (#113) üzenetére


anulu
félisten

megnézném, hogy az Elder Scrolls IV-nek milyen vidkártya igénye lesz az 1024x768/4xAA,16xAF-hez. 256MB RAM minimum. de inkább 512. 1280-nál már 99%-ra veszem.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#115) kisfurko válasza anulu (#114) üzenetére


kisfurko
senior tag

Értsétek már meg végre, hogy a memória kisebb része a frame-buffer! Az csak egy konstans érték, ami csak a felbontástól függ. Egy 1024*768-as kép csak 3 MB, amiből kell kettő, de akár 3. Ehhez jön a z-buffer, ami szintén ekkora. Ez max. 12 MB. 1280*1024-nél 1,6-tal nő a méret, azaz 19,2 MB. Hol van ez a 256, de még a 128 MB-tól? A többi mind textúra, azok zabálják a memóriát.

(#116) faster válasza kisfurko (#115) üzenetére


faster
nagyúr

FSAA-nál nem nagyobb a memóriaigény?

(#117) ihova


ihova
csendes tag

nekem még rendszermemóriából sincs annyi..:O

ez mi?,?,?

(#118) LordX válasza kisfurko (#115) üzenetére


LordX
veterán

Szerinted nagyobb felbontáshoz nem szoktak nagyobb felbontású textúrákat használni?

(#119) kokobe válasza jakobkacsa (#1) üzenetére


kokobe
senior tag

hát szerintem tök föli még ennyi ram egy vidkariba a 256mb is bőven elég szerintem!

<---AMD___ATi--->

(#120) Integra


Integra
titán

kezdek spórolni :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#121) kisfurko válasza faster (#116) üzenetére


kisfurko
senior tag

Szerintem a régi FSAA-nál kellett nagyobb memóriaigény, most valami súlyozással oldják meg, a 8500-ös Radeon azért lassult be FSAA-val, mert az még sok memóriával csinálta. De lehet, hogy tévedek.

(#122) kisfurko válasza LordX (#118) üzenetére


kisfurko
senior tag

Nem, nem szoktak :))
Ugyanazok a textúrák minden felbontásban, igazából a programnak mindegy, mekkora a képfelbontás, mert -1 és 1 között vannak a koordináták (feltéve, hogy az alap viewport beállításokat használja, és miért ne tenné). A felbontás csak annyiban számít, hogy nagyobb részletességgel megy a raszterizáció (több PS meg frame-buffer művelet).

(#123) faster válasza LordX (#118) üzenetére


faster
nagyúr

Nem attól lesz egy adott játékban szűk a 256MB, ha valaki nagy bőszen beállítja a létező legnagyobb felbontást.

(#124) kisfurko


kisfurko
senior tag

És mielőtt még meglincselnétek, elmondom, hogy nekem is csak 512 MB memóriám van (266-os :) ), a kártyán meg 128 MB :))

(#125) faster válasza kisfurko (#121) üzenetére


faster
nagyúr

Az supersamplinget használt, de vajon az MSAA-nál is ez a helyzet?

(#126) kisfurko válasza faster (#125) üzenetére


kisfurko
senior tag

Az a baj, hogy régen olvastam már erről :))
Ha az MSAA nem spórol memóriát, akkor az 1600*1200 tényleg húzós :) De a lényegen szerintem nem változtat.

(#127) LordX válasza faster (#123) üzenetére


LordX
veterán

Nem is ezt mondtam, hanem egy olyan játék, amiben nagyobb felbontás a cél, nagyobb felbontású textúrákat pakolnak bele.

Ma mondjuk már ez annyira nem játszik, de pl lásd UT: külön CD-n voltak a nagyfelbontású textúrák annak, akinek túl jó gépe volt..

(#128) LordX válasza kisfurko (#122) üzenetére


LordX
veterán

Mi köze van a felbontásnak ahhoz, hogy -1 és 1 között vannak a koordináták? :F Nagyobb felbontásnál több a képpont, akármettől akármeddig megy a skála.

(#129) kisfurko válasza LordX (#128) üzenetére


kisfurko
senior tag

Az a köze, hogy azt állítasz be felbontásnak, amit akarsz, de a program ezt le se tojja, mert felbontástól függetlenül rajzol.

(#130) Enclave válasza roonin (#103) üzenetére


Enclave
aktív tag

Igen de ennyi pénzért már elvárnám,hogy a Riddickben mindent maxra rakva(SM2.0++-ban is!) döccenés nélkül fusson az egész játék... :U (ha ez az egész ilyen nagy szám)

Amúgy pont a havernál néztem a Riddicket 6600Gt-n SM2.0++-al és még 1024x768-ban is akadt neki szűrők nélkül, egy A64-en 1Gb rammal... :O

És hát sztem az SM2.0 és SM2.0++ között van egy ''kis'' különbség :Y
(legalábbis amit nála láttam...)

[Szerkesztve]

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#131) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

én még emléxem, mikor valakinek 512 kbyte-os videókártyája volt, akkor őneki volt a király gépe :)

--- Geri vagyok ---

(#132) LordX válasza kisfurko (#129) üzenetére


LordX
veterán

Mindegy, a mondanivaló csak annyi, hogy az 512-es kártya lényege, hogy csak több / nagyobb felbontású textúrát tudnak használni a játékfejlesztők.

Pl. a Doom3 legnagyobb detailje az csak 512MB-s VGA memória esetén ajánlott, mert ott már több, mint 256MB a minden (persze ott már tömörítetlen, meg hasonló pazarló módon bánik a textúrákkal)

(#133) e-biza


e-biza
őstag

ugy tünikaz ATi-nak is van ilyen kártyája és a CeBit-en bemutatják.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#134) Zse'La válasza Basmacskin (#131) üzenetére


Zse'La
csendes tag

Na az jó régen lehetett. Nekem az első VGA kártyámon (az első PCmben) 1MB RAM volt (Trident8900C RULEZ :D ). És az nem pár éve volt, hanem több mint 10. :Y

Türelem rozsdát terem...

(#135) rocket válasza e-biza (#133) üzenetére


rocket
nagyúr

Frissult a cikk :)
''Beszámolónk után két nappal a HEXUS.net jóvoltából megérkeztek az első képek az ATI első 512 MB-os videokártyájáról, mely könnyen elképzelhető, hogy a Gainward kártyáját megelőzve, heteken belül piacra kerülhet. Noha a hivatalos bejelentés egyelőre nem történt meg az ATI részéről, a képek alapján annyi majdnem bizonyossá vehető hogy az X850 család egy, vagy több tagja lesz felruházva plusz 256 MB videomemóriával.
Az új ATI videokártya áráról és piacra kerülésének időpontjáról egyelőre senki nem rendelkezik konkrét információkkal.''

Mondjuk az a 2 nappal utana, az inqurieren (amirol az eredetu cikk szol) 1 nappal elotte volt de mind1, nem kezdem elorol :B

[kép]

Ide vele :)


"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#136) Notes


Notes
senior tag

Hehh... Akkor most már nem is azt kéne megoldani PCI-E-vel, hogy a VGA kapjon memóriát a rendszertől, hanem fordítva. Az OP rendszer foglalhasson a VGA kártya memóriájából, ha ott éppen nem kell mind. :)

Romanes eunt domus!

(#137) ody42


ody42
senior tag

az a véleményem, hogy ezzel megint csak a vásárlókat akarják lehúzni, mert
hiába a pixel shader, vertex shader, blooming, HDRI és a többi csoda, ha a játékfejlesztőknek nincs szépérzékük, a programozóik pedig nincs elég idejük kódoptimalizálásra, és még a legújabb játékok is tele vannak textúrázási hibákkal(elkent, homály textúrák egyes poligonon,amik a textúrázás igénytelenségére utalnak), amiken se az aniso, se az antialiasing nem segít.

(#138) kisfurko válasza LordX (#132) üzenetére


kisfurko
senior tag

Pontyosan, én is ezt magyaráztam...:))

(#139) atuci válasza Notes (#136) üzenetére


atuci
senior tag

na ezt megnézném én is :)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#140) MoonST


MoonST
tag

Na ha már itt tartunk ki mivel kezdte én 256kbyte-os VGA-val hogy mi volt azt mar nem tom:D

(#141) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Már csak ez hiányzott! :DDD

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#142) faster válasza ody42 (#137) üzenetére


faster
nagyúr

antialiasingnak semmi köze a textúrákhoz. Egyébként mégegyszer: Tessék csak jobban megnézni a Doom3-mat, az egy kimondottan jól optimalizált játék. Ez a ''nem optimalizált -> lassú'' elmélet nem mindig állja meg a helyét.

[Szerkesztve]

(#143) Spirit


Spirit
őstag

Az elején mindenki húzta a száját...húúúú 1 gb a vga-n, minek az, nem jó semmire, ''senki sem játszik 1600*1200 fölött.
Ha megnézel egy játékot...vagy kimész a szabadba, és végignézel a tájon, Ti ugyanazt látjátok?akkor vagy rossz a szemetek(recés a dolgok széle), vagy hazudtok magatoknak.Igenis van értelme az 1 Gb-os kártyáknak.
Nemrég olvastam egy külföldi oldalon, hogy 2010 környékére olyanok lesznek a játéko,mint a Final Fantasy című film volt...ahhoz realtime-ban igencsak elkél pár giga memcsi,nem?

(#144) ody42 válasza Spirit (#143) üzenetére


ody42
senior tag

Nem mondtam, hogy az antialiasingnak köze lenne a textúrákhoz. Én csak azt mondtam, hogy rengeteg programozási és textúrázási hiba van, amin az aniso és az antialiasing nem segít.
A másik, hogy nem hiszem, hogy olyan játékok lesznek,mint a Final Fantasy. Grafikailag lehet, de nem lesz olyan részletesen kidolgozva, mert nem fognak rajta több százan 4 évig ülni. Lehet, hogy 10000x10000-es textúrák lesznek, de ha egy házon 10 ablak lesz, tuti, hogy mind a 10-nek ugyanaz lesz a textúrája, ami eléggé lelombozó tud lenni :( És ez csak egy példa, akár a doom3-at is hozhatnám megint, pedig maga a motor nagyon jó, félelmetes hatásai vannak, de a design részen még egy évet ülhettek volna, ha már úgyis ennyi ideig készült. Így csak egy ''techdemo''

(#145) rocket


rocket
nagyúr

Bemutato es teszt erdmenyek:

[kép]

Bővebben: link

Kicsit hosszu a kep :)
Fentrol lefele, elso csik radeon x800xt 256mb, masodik csik x800xtpe 256mb, harmadik csik x850xt 512mb.


[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#146) fLeSs válasza rocket (#145) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ezek az ATI allitolagos teszt-eredmenyei.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#147) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Hmm nyaminyami ilyen kártya kell nekem EverQuest II olyangyönyörűen futna hogy ihajja :) soksok ram mindenhol nyaminyami /nem is értem miért nem használják tesztelésre/

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#148) rocket


rocket
nagyúr

Ati Radeon x850xt 512mb preview: Bővebben: link

Itt is az a tablazat van ami az elozonel, alatta oda van irva itt mar, hogy source ATI :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#149) rocket válasza fLeSs (#146) üzenetére


rocket
nagyúr

Igen kozben latom mar masik oldalon :)
Csehul nem tudok, igy ott nem lattam :D

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#150) faster válasza ody42 (#144) üzenetére


faster
nagyúr

Lehet, hogy 10000x10000-es textúrák lesznek, de ha egy házon 10 ablak lesz, tuti, hogy mind a 10-nek ugyanaz lesz a textúrája, ami eléggé lelombozó tud lenni
Hogyan jutottál erre a következtetésre? Ha több hely lesz a textúráknak, akkor nem csak nagyobb felbontásúak lehetnek, hanem egyszerre többfajta textúra fér el(ki hitte volna) :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.