Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#108) kisfurko válasza xTREem (#96) üzenetére


kisfurko
senior tag

Ha lesz rá kereslet, akkor lejjebb megy az ára.
Egyébként meg, nem tudom, miért mondja sok ember, hogy nem kell, biztos én már öreg vagyok ahhoz, hogy ezt megértsem...:))
A soksoksok pipeline az jöhet nektek, de a memória nem. Számomra ez érthetetlen. Miért nem tiltakoztok a 16 és 24 pipeline-os GPU-k ellen? Mi használja azt ki manapság?
No, de vannak ám olyan dolgok, amiknek a jelenlegi számítási teljesítmény, memóriaméret nem elég, pl. csináltak már ''valós idejű'' radiosity-t 6800-ason, és még a legprimitívebb scene sem érte el az 1 fps-t. Tehát nagyobb teljesítményű GPU kell a realisztikusabb modellezéshez.
Vagy egy olyan környezet, ahol minden textúra 1024*1024-es természetesen normal map-pel. Ekkor egy felület már 8 MB. OK, tömörítve legyen a negyede. 512/2=256, azaz mindössze 256 darab textúra fér be! Ekkor még a frame-buffer helyigényét, valamint egyéb tükör/törési/árnyék felületeket nem is vettem számításba. Tehát több memória is kell a realisztikusabb modellezéshez.
Amúgy, ha elég gyorsan lehetne cibálni a rendszermemóriából a textúrákat, nekem sem kellene 512 MB memória a kártyára. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.