Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ROSSZMÁJ ON::

Az IBM kipasszolta a winyógyártó-részlegét, most meg már arra játszik, hogy ha nekik nincsenek winchestereik, hát senkinek se legyen :)

::ROSSZMÁJ OFF

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2) djyangce


djyangce
tag

ROSSZMÁJ szintén ON:

Az IBM továbbfejlesztette a spanyolviaszt. Azt hittem a winchester nélküli kliensek (ahol minden számítást a kliens végez) már rég feltalálták. DisklessLinux rulz!
Semmi új nincs a dologban, esetleg csak ösztönzi a hálózatok fejlõdését.

ROSSZMÁJ OFF

Yangce

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

(#3) Den


Den
veterán

Mivel az ''ötletről'' sok jót nem lehet mondani ezért:

ROSSZMÁJ PERMANENTLY ON

www.simson4t.hu

(#4) Gboy


Gboy
csendes tag

csatlakozom az előttem szólókhoz. . . .:)

''Intel or AMD? - That is the question!''

(#5) greg214 válasza Gboy (#4) üzenetére


greg214
tag

Gyerekek ez kiteszi a János kórház összes kacsájának össztérfogatát. A ''tökönlövömmagamhaigaz'' tipikus esete:)Még hogy IBM Haifa ...

Greg O'Rich

(#6) greg214


greg214
tag

Hoppá! Találtam valamit....
[L]http://www.haifa.il.ibm.com/projects/storage/iboot/index.html[/L]
Így más kérdés merül fel: ezek a palesztinoknak szánják, vagy épp unatkoznak és nem találtak jobb módszert egy valag zsé elszórására?

Greg O'Rich

(#7) emvy


emvy
nagyúr

...grrr...
iSCSI...hát itt valamit nagyon összekevertek a srácok. Majd lesz iUDMA is. Pont a lényeget nem tudná ez az egész. Kapna a hálókártya közvetlen memóriahozzáférést??? na szerintem nem is érdemes itt efelől okoskodni, úgyis teljesen érdektelen nekünk a dolog (1000 érv van ellene), legalábbis olyan áttörő változást mint amilyen a cikk hangneme...

while (!sleep) sheep++;

(#8) Den


Den
veterán

Asszem akkor ezt kiveséztük :)

www.simson4t.hu

(#9) Adi


Adi
senior tag

Ezt a koncepciót - bármennyire is próbálják újra feltalálni :D - már ellőték Unixék, hálózati boot és NFS-en van a root filerendszer is.

Az biztos, hogy a központ winchester-tárakba nem szabad IBM vinyókat venni. :D

ldm start-reconf primary

(#10) guest


guest
veterán

nincs is annal jobb, mikor mindenkinek egyszerre tunik el az osszes adata:)

''egysegben az ero''

Szauron

prohardver vendég

(#11) utax válasza Parci (#1) üzenetére


utax
aktív tag

:)) nekem is ez jutott eszembe először
én már csak annyit jegyeznék meg, hogy 10 éve a gimiben minden gépben volt egy boot-eepromos hálókártya, felbootolt a hálóról és ott tároltuk az adatainkat. egyik gépben sem volt vinyó. És még a server sem volt mainframe. 1992 magyar gimi ! akkor mit is talált fel az ibm 2002-ben ?

Use the force, Dude !

(#12) GeorgeTerror válasza utax (#11) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Erős Microsoft hatást vélek itt fölfedezni. Ha ugyanis a szerveren van az oprencer, akkor bizony csengetsz érte keményen, különben nézel bután. Plusz fizetsz gépidő (visszatérnek a régi ''szép'' idők), forgalom, meg minden szar után. Plusz nagytestvérnek igen könnyű dolga lesz.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#13) guest


guest
veterán

ezt az oracle is akarta nyomatni az NC vel anno, kb olyan sikeres is lett vele :D

amugy sok programot lehet operatorkent egyszerre sok helyre telepiteni, updatelni. es az is tuti hogy egy ilyen rendszer kiepitese is joval tobb koltseget jelent mint egy 20gigas vinyo minden gepbe...

prohardver vendég

(#14) rizsaxx


rizsaxx
csendes tag

Király!

(#15) Den válasza guest (#13) üzenetére


Den
veterán

Ja, lassan a vinyó az egyik legolcsóbb komponens, mégis mindenki azt akarja megspórolni. Inkább azon agyalnának hogy lehetne _egyszerűen_ többen használni egy procit. Egy mai ghz-es proci egy négy öt fős iroda tejes számítási igényét kielégítené.

www.simson4t.hu

(#16) x15 válasza Adi (#9) üzenetére


x15
csendes tag

Ja, ez egy felturbozott NFS szerver lehet, megspekelve valami jo gyors halozati kozeggel.
Tehat egy sima PROTOKOLL, ami szvsz tenyleg jo lehet, felteve hogy gyors.
Gondolom a gep fele egy FIZIKAI SCSI hdd-nek latszik, szoval a buta Ringyoze' is bebootol rola.
Kepzeljetek el egy irodat, ahol TELJES CSEND van (ez linux alatt eddig is jol ment, de win alatt nagyon nagy volt a network load).
Es persze a BSA 1 perc alatt vegignezheti az osszes gepet, lehetoleg a sajat irodajabol :))

(#17) x15 válasza x15 (#16) üzenetére


x15
csendes tag

Bocs, tul optimista voltam:
> Additionally, these technologies do not support remote booting of Windows.
Szoval csak PROTOKOL.
>booting a diskless machine in Haifa, Israel...
Ja. Hm. Igy mar ertem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.