Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alex91


Alex91
félisten

Egyszeruen nem ertem, hogy az Apple hogyan tudta a Minit megalkotni, es ezek miert nem tudnak ilyet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2) Den válasza Alex91 (#1) üzenetére


Den
veterán

úgy hogy biztos ott istenek, vagy födönkívüliek dolgoznak :)


nah komolyra fordítva, az apple úgy tudta megalkotni a minit, ahogy már vagy 3 éve megalkották a mini méretű mini pc-ket is, semmi kunszt nincs benne.

ezek meg valseg nem nem tudnak, hanem nem akarnak olyat csinálni, valszeg mert ez jobban mutat a többi szórakoztatóelektronikai cucc közt a nappaliban

www.simson4t.hu

(#3) ReJim


ReJim
őstag

ez már milyen genyóság! :((
a táp kívül van!
pedig egy kicsivel nagyobba meglehetett volna csinálni passzívra is azt a tápot! :(

szépnek szép, deh.. :(

</end.?>

(#4) dzsoni válasza ReJim (#3) üzenetére


dzsoni
senior tag

... drága

(#5) sowi


sowi
őstag

eleg ipari dizajn...

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#6) Alex91 válasza Den (#2) üzenetére


Alex91
félisten

Hat... en meg nem lattam egy olyat, mint a mini :). Nagyon meretben se, de design-ban meg foleg nem!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7) WN31RD válasza sowi (#5) üzenetére


WN31RD
addikt

Nekem tetszik (külsőre is jobban tetszik a képek alapján, mint a Mac Mini). Ha belső tápja lenne (passzív hűtéssel), akkor tökéletes kis gép lenne, de így sem rossz.
Kár, hogy ahhoz kicsit drága, hogy ilyet használjak routernek. :DDD

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#8) Tiggr


Tiggr
tag

Na, ilyet kerestem már mikor! De olyan drága, és Magyarországon - tudtommal - annyira nem kapni, hogy engem csak a ház érdekelne. Bár azt nem tudtam, hogy a táp kívül van! :(

(#9) marcee


marcee
addikt

Szép, de kicsit komolynak tűnik az a borda. Kíváncsi lennék a belsejére. Vajon azért ilyen komoly a hűtés mert a winchester hűtésére is gondoltak? Elvileg a proci önmagában nem indokolná.

\m/

(#10) worthless


worthless
tag

hatde ez dragabb mint a mac mini

http://browsehappy.com/

(#11) fanatic


fanatic
aktív tag

Mennnnyiiiii????

Ezt nem fogják kapkodni, mint a cukrot!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#12) dabadab válasza ReJim (#3) üzenetére


dabadab
titán

Passziv a tap is, amugy szerintem jo otlet, hogy kivul van (az LCD monitorok jo resze meg a laptopok (sot, a Mac Mini) is kulso tappal vannak, megse reklamal senki).

DRM is theft

(#13) Den válasza Alex91 (#6) üzenetére


Den
veterán

akkor csek disz Bővebben: link

3 éve már volt ilyen a kezemben ;)

www.simson4t.hu

(#14) Den válasza dabadab (#12) üzenetére


Den
veterán

lehet azt hitte hogy egy normál kocka pc táp van a ház mellett :)

www.simson4t.hu

(#15) 747 válasza Alex91 (#1) üzenetére


747
senior tag

''Egyszeruen nem ertem, hogy az Apple hogyan tudta a Minit megalkotni, es ezek miert nem tudnak ilyet...''

ugy, hogy az Apple eseteben egy kezbol jon a hardver es a szoftver, maguk terveznek/gyartanak/gyartatnak mindent, nem kell mas cegekkel szkanderozniuk ha egy tisztesseges ajanlatot akarnak osszehozni. egy PC eseteben viszont minimum szukseged van egy oprendszergyartora (Microsoft), CPU gyartora (AMD/Intel), alaplap/videokari gyartora (pl Asus), es az egeszet be is kell pakolnod egy hazba (pl Hush) es piacra dobni. ja, es ezen cegek kozul persze mindenki minel nagyobb szeletet akar a tortabol, vagyis a vegtermek arabol.

Apple-nel ilyen huzavona nincs, Stevie J diktatorikus modon kijelenti, hogy ''gyerekek, belepakoljuk az iBook alaplapjat egy minimal dobozba egy combo drive tarsasagaban, es minimalis nyereseggel aruljuk, hogy minel tobb switchert horgasszunk ossze''.

es igy is lett.

PS: nem ertem mit erolkodik a Hush a VIA CPUkkal, gyengek mint a lepkefing, tegyenek bele egy Pentium M-et vagy valamit. a kurva ronda bordakat meg vagjak le, nincs tul sok kedvem szetfureszelni vele a tenyeremet.

(#16) X-COM válasza Den (#13) üzenetére


X-COM
nagyúr

jétényleg! ezgo vagy milyen néven futottak nálunk, de jól eltűntek :F

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#17) sowi


sowi
őstag

jaja Ezgo volt, nalam is volt ilyen, jo kis cucc, meg mindig lehet kapni...persze sajnos nalunk nem...

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#18) dabadab válasza 747 (#15) üzenetére


dabadab
titán

Nem akarom nagyon megzavarni az eszmefuttatast, de a HW jo reszet az Apple is ugy veszi.
Amugy meg nem tudom, mi a bajod a VIA CPU-kkal, mediagepbe teljesen jok.

DRM is theft

(#19) Alex91 válasza Den (#13) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, mar emlekszem, de azt hiszem azert ennek is megkertek az arat!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20) PaladiN válasza dabadab (#18) üzenetére


PaladiN
aktív tag

De meg mennyire! Az alaplapon, a hazon es a procin kivul minden mast masoktol vesznek.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#21) 747 válasza dabadab (#18) üzenetére


747
senior tag

nem veszi, sirva konyorgom, gyarTATja!

mutass nekem legyszives egy Asus katalogust, amiben az all, hogy VEGYEL tolunk G4 alaplapot!

(#22) dabadab válasza 747 (#21) üzenetére


dabadab
titán

Gyakorlatilag nagy tetelben vasarol. Ugyanezt teszi a Dell is, pl: a hardver feletti kontrollt tekintve kettojuk kozott nincs tul nagy kulonbseg.

DRM is theft

(#23) WN31RD válasza dabadab (#12) üzenetére


WN31RD
addikt

Miért jó, hogy kívül van a táp? (Az oké, hogy adott esetben ez nem hátrány, de miért előny?)
Azok a bordák igazán hűthetnék a tápot is, vagy lehetnének kicsivel nagyobbak a bordák, ha szükséges, és belső táppal némileg kevesebb kábelnek és eggyel kevesebb kütyünek kellene helyet találni.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#24) 747 válasza dabadab (#22) üzenetére


747
senior tag

max a tft panelokat meg a generic cuccot. minden mast gyarTAT.

csak onmagamat tudom ismetelni: mutass nekem legyszives egy Asus (vagy barmilyen mas) katalogust, amiben az all, hogy vegyel tolunk G4 alaplapot.

(#25) 747 válasza WN31RD (#23) üzenetére


747
senior tag

egy ilyen baromi nagy doboznal en sem ertem miert van kivul a tap.

(#26) ngabor2


ngabor2
nagyúr

A VIA-ra visszatérve... Ebben ugyebár egy EPIA SP13000 van, tehát 1,3GHz. Ez már azért egy kissé melegszik, legalábbis a többi VIA-s procihoz képest. Ennek kell bőven hűtés, mert az ugyebár csak passzív. A chipset is melegszik, azt is hűteni kell. Gondolom ebben a házban nem igazán van légkeverő, tehát egy kis hűtőborda nem elég a déli hídra se. IMHO emiatt nem fért már bele a táp. Ha nagyobbra csinálják a házat, talán belement volna, de akkor meg már nagynak tűnne tulságosan.
Amúgy egy ilyen masina, vagy legalább az alapja képes lenne normális módon tömöríteni videót pl. tévékártyáról? (Ezt a kérdést már elég sok helyen feltettem... kevés válasz jött...)
Az ára húzós, de ha az alaplapot be lehet szereni, akko talán orvosolható némiképp ez a hiba :C
bár engem nem húzna ki igazán a bajból, hacsak nem megy bele egy kettős risercard, mivel a tévékártya mellé még egy satkártyát is be akarnék tenni...

(#27) ngabor2 válasza 747 (#25) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Én speciel a fordított dolognak is bírnék örülni: van az aszali gép, és ennek egy külső passzív táp... Végre csend és hűvös lenne a gépben.:R

(#28) 747 válasza ngabor2 (#26) üzenetére


747
senior tag

a Shuttle-tol sem lehet szerezni sem alaplapot, sem XPC hazat kulon, gondolom itt is ez a helyzet.

(#29) 747 válasza ngabor2 (#27) üzenetére


747
senior tag

ezzel semmi gond nincs is, Mac Mini is kulso tapot hasznal. csak a Hush haza marha nagy a Minihez kepest, ezert csodalkoztam kisse, miert nem fert bele a tap, mikor a VIA CPUi passziv hutesuek AFAIK.

(#30) WN31RD válasza 747 (#29) üzenetére


WN31RD
addikt

''a VIA CPUi passziv hutesuek''
Nem feltétlenül. Árulják a C3-akat passzív és aktív hűtéssel rendelkező rendszerekben is.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#31) sowi válasza ngabor2 (#26) üzenetére


sowi
őstag

nem tud, tul gyenge hozza sajnos, legalabbis megfelelo minosegben, mert azzal hogy 100x80ban tud azzal nincs kisegitve senki asszem:)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32) 747 válasza WN31RD (#30) üzenetére


747
senior tag

ezert allt ott, hogy: AFAIK.

;-P

(#33) 747 válasza sowi (#31) üzenetére


747
senior tag

talan nem csoda, hogy a Hush cuccait nem Windows XP Media Center Edition 2005tel szallitjak, hanem sima XPvel.

de akkor meg minek beszelunk ''nappaliba valo'' PCrol? :F

(#34) ngabor2 válasza sowi (#31) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nahát ez az, ami elriasztott annakidején méh az M2 10k vásárlásától... :U
Tehát 1,3GHz-en se sokkal jobb. Kár érte, pedig milyen kellemes rencer lett volna...

(#35) dabadab válasza WN31RD (#23) üzenetére


dabadab
titán

''Miért jó, hogy kívül van a táp?''

Mert igy kb 2/3-ara csokken az elvezetendo ho mennyisege (70% alatt szokott lenni a tapok hatekonysaga). Rengeteget szamit (tudom, mert a HTPC-mbol ''kiszorult'' a tap :) )

DRM is theft

(#36) 747 válasza ngabor2 (#34) üzenetére


747
senior tag

szvsz nem erdemes ezekkel foglalkozni amig Pentium M nem kerul bele.

(#37) WN31RD válasza dabadab (#35) üzenetére


WN31RD
addikt

Viszont akkor ezt a plusz hőt a táp műanyagburka helyett a fémborda adná le. Nem tudom, ez mennyivel nagyobb bordát igényelne. Mindenesetre a valamivel kisebb kábeldzsungel adott esetben nagy plusz lehet.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#38) dabadab válasza ngabor2 (#34) üzenetére


dabadab
titán

Veszel egy USB-s tunert, ami tud HW mpeg tomoritest, es megoldodott a gond, es marad hely a sat kartyanak, azon meg ugyis mpeg2-ben jon a cucc (720x576-os mpeg2 tomorites meg egy Pentium M-et is meg bir izzasztani).

DRM is theft

(#39) dabadab válasza WN31RD (#37) üzenetére


dabadab
titán

''Viszont akkor ezt a plusz hőt a táp műanyagburka helyett a fémborda adná le.''

Ez nem szamit tulzottan, a holeadas minden bizonnyal kifogastalanul mukodik a muanyag burkolattal is - ellenben az sokkal inkabb szamit, hogy a tap nem pont azt a levegot melegiti, amit a gep is, mivel jo esellyel bekerul vmi hifiszekrenybe az erosito meg a dvd koze (vagy inkabb az utobbi helyere).

Amugy meg a VIA CoreFusion lesz izgalmas, ahol az egesz alaplap for mindenestol 10W-ot enni :) Mar tukon ulok, hogy mikor jon ki :)


DRM is theft

(#40) 747 válasza dabadab (#38) üzenetére


747
senior tag

''Veszel egy USB-s tunert, ami tud HW mpeg tomoritest, es megoldodott a gond''

szvsz vess egy pillanatast a 2005os Windows XP Media Center Edition-re. HW MPEG kartya alapkovetelmeny, pedig MCE-t sokkal kraftosabb gepekre raknak, mint a Hush. szoval kell oda a izomero, foleg a timeshiftingnel.

(aki MCE gepet akar epiteni, tudom javasolni a Hauppauge PVR-150MCE kartyajat, olcso es jo, nekem bevalt.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.