Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Helyzetjelentés a memóriapiacról (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sidaries


Sidaries
őstag

A rákot nem. Úgy mennek fel a memóriaárak, hogy alig lehet követni. Éppen amikor venni akarok.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#2) tothjozsef válasza Sidaries (#1) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Tényleg erősen kúsznak felfelé! 512 Mb-os DDR 2700-as 3 hete 28e Ft, ma 34e Ft. :O

(#3) robekri válasza tothjozsef (#2) üzenetére


robekri
addikt

Na ezért üzleteltem!

Ma veszek Infineon 512 DDR igaz 266-os RAM-ot 25 ropiért és szintén ma eladtam 256 micront 333-as 18-ért!:DD

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#4) lzsolt


lzsolt
tag

mit gondoltok miért van fent a szekrényem tetején 4x256 MB DDR modul (Micron, Samsung, közel egy év gari):D

Igaz hogy még nyáron vettem őket

(#5) tothjozsef válasza robekri (#3) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

hát ez bizony tényleg jó... neked :( Nekem viszont most kell vennem RAM-ot, mert lassam arany-árban mérik a memóriát.

(#6) tothjozsef válasza lzsolt (#4) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Szétnézek én is a szekrény tetején, hátha :DD

(#7) robekri válasza lzsolt (#4) üzenetére


robekri
addikt

Ahááá értem megvesszük ''uborkaszezonban'' a ramot és amikor drága eladjuk!! :)
Nem rossz!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#8) lzsolt válasza robekri (#7) üzenetére


lzsolt
tag

nem rossz ?!:D

Sajnos nem vettem annyit, hogy tényleg megérje a dolog, de játéknak azért jó

Olyan mint a Monopoly :D:D:D

(#9) robekri válasza tothjozsef (#5) üzenetére


robekri
addikt

Üdv!

Na hát ez az üzlet jól sikerült. :))

Remélem szerény voltam!!! :t

Üdv.:Robi

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#10) badbrother válasza robekri (#9) üzenetére


badbrother
aktív tag

A kérdést véletlenül sem szánom sértésnek, de nincsenek izraelita őseid?:D:D:D

(#11) robekri válasza badbrother (#10) üzenetére


robekri
addikt

Hát ha te a Kiss(my fádör) és Nagy(my mádör) nevekben találsz ''izraelita'' őst akkor az vagyok vazz!!!:DD

De nem értelek irígyled más jó üzleti érzékét? (ha már ezt lehet annak nevezni,szerintem szerencse)És a ramot reális áron adtam el!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#12) xuldar válasza tothjozsef (#5) üzenetére


xuldar
őstag

Ugyan-ugyan. Ha belegondolsz, nem olyan drága az a memória.
Emléxem, mikor a 486-osomba vettem 96-ban 8!!! Mb memóriát, hogy tudjak Warcraft2-zni. Akkor volt 8,5e áfával együtt. Az 1e/1Mb. Azért most 1e konvertibilis kemény forintért sokkal több memóriát lehet venni. Akkoriban 16M soknak számított, mint most 512. És kb egy árban volt/van a 2 cucc. Ugyanazért a pénzért a kornak megfelelő kategóriás gépet veszel.
Ne sírjatok már folyton, hogy ez drága, meg az drága!
Mindenki tudja, kb milyen teljesítmény kell neki, és azt meg is veszi. Nyilván fáj az ember foga a jobbra, de nem igaz, hogy ami 1 éve még jó volt, az ma már szart sem ér. Most fél giga ram ugyancsak jó mennyiség.
Ne legyünk már telhetetlenek!

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13) Surranó válasza robekri (#11) üzenetére


Surranó
aktív tag

[OFF]
Ami azt illeti, édesapám szüleit Kissnek és Szűcsnek hívták, de tán egyikük édesanyjának a nevében Sch volt. Állítólag sváb... de én nem tudom, mi a különbség...

[ON]
A Micronról jutott eszembe: milyen Magyarországon beszerezhető ''jó'' RAM-ot javasoltok? Konkrétan: ECS K7VTA3-as lapom van, elvileg viszi a 333-as ramot, az is van benne (Seitec), de 333-on rövid úton lefagy. Valaki írta valami külföldi fórumban, hogy ő Corsair-re cserélte, és azzal kisangyal, de eddig azt hallottam, hogy olyat Mo-ra vsz be se hoznak. Kingstont lécci ne mondjatok, mert miután a munkahelyemen a frissen beszerelt 512M SDRAM-ot frissen ki is kellett szedni, azóta elment a bizodalmam...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Helyzetjelentés a memóriapiacról (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.