Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VargaI


VargaI
senior tag

Szép meg jó, meg brutális meg minden :R. Csak lassan már a fűtést is személyi számítógéppel old(hat)juk meg. Ez pl 0.5 KW-os kájhának felel már meg ha leterheled átlagos 80%-os hatásfokkal számolva, plusz még ugye amivel leterhelted: vinyók VGA(-k), CPU(-k) még jó pár száz watt...:( Télen tök jó, csak nyáron nem kéne :).

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#2) Gabesz84


Gabesz84
őstag

naneee, azert ez mar megis csak tulzas. Otthoni felhasznalasra ekkora tap??
Tudtommal most epp probalnak a hw gyartok minel kisebb fogyasztasu cuccokkal eloallni, vagy megse?

na igen, leterhelve ez mar jo sokat elfűt :)
Jo hangos lehet a hutese is.

[Szerkesztve]

(#3) tts


tts
addikt

''a konkurencia 1 kW-os modellje jelenleg ennél 100 dollárral drágábban vásárolható csak meg'' - konkrétan melyik? - mert én ennél olcsóbban és nem drágábban láttam

(#4) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Quad opteron, vagy Quad xeon szerverekhez szokott ilyen táp menni, nem hinném, hogy lenne otthoni felhasználó akinek ilyesmi kellene.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) xuldar


xuldar
őstag

Ok, hogy ennyit bír, de minek? Akárhogy számolok, még egy AMD 4X4, 4db 8800GTX-szel együtt sem eszi meg a felét sem...
Csak egy újabb ****verés, hogy ők ilyet is tudnak.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6) bzoley


bzoley
veterán

Szép darab.
5.25''-ös kenyérpirító(1200W) eladó :D

(#7) venember83


venember83
nagyúr

Picit lekesett a ph! :P [link]
Ertelmetlen, bolondok! Errol viszont, ha 1szerre uzemelteted oket, akkor siman fut 10-13 irodai gep, mas ertelmet nem latom, ez meg ugye eleg korulmenyes felhasznalas lenne ;]

(#8) Thomas1


Thomas1
őstag

Ennek tényleg az égvilágon semmi értelme nincs otthoni felhasználásra. Egy mai átlagos gép lazán elmegy egy márkásabb gyártó 400W-os tápjával minden probléma nélkül úgy, hogy közel sem adja le a maximumot a táp. Nekem 350-es Coolink tápom van, és éppen csak langyos a kifújt levegő, még játék után is. Alapon asszem 800-at forog a ventije.

Tehát ez szerintem is csak egy villogás, hogy az enyém a legnagyobb.

[Szerkesztve]

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#9) FehérHolló válasza kraftxld (#4) üzenetére


FehérHolló
veterán

Tudom, hogy elolvastad, de: ''Ekkora erővel bíró tápegységeket eddig többnyire csak szervereknél alkalmaztak, az Ultra új nagyágyúja ugyanakkor hangsúlyozottan személyi számítógépekhez készült.''

Biztos lesz olyan ember, aki megveszi, különben az Ultra marketingesei nem így nevezték volna meg a célcsoportot. Vagy a másik lehetőség, hogy nagyon rosszul gondolkodtak azok a bizonyos értékesítési szakemberek. :)

#6: Ha 12V-on megy, akkor megveszem. ;)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#10) Petya25 válasza venember83 (#7) üzenetére


Petya25
addikt

Én is épp azt akartam írni, hogy lassul a PH. :D

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#11) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Azoknak jó lehet, akik Paks mellett laknak...

<< Heimdal >>

(#12) Thomas1 válasza Retekegér (#11) üzenetére


Thomas1
őstag

Vagy akiknek problémás a fűtésük. :D

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#13) FehérHolló válasza Retekegér (#11) üzenetére


FehérHolló
veterán

Azoknak is ugyanúgy fizetniük kell az áramszámlát, akik nem mellette laknak. Paks is ugyanabba a hálózatba termeli bele az energiát. Szálljunk le kérem erről a szövegről, mert kezd uncsi lenni. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#14) tts válasza FehérHolló (#9) üzenetére


tts
addikt

nyilván nem a hazai Sulinet vevőköre ihlette őket - de azért van elég sok ember, akinek ez nem összeg és ha jó minőségű elég csendes ventik vannak benne az élettartam gar. elgondolkodtat majd néhány felhasználót

(#15) Renwick válasza Petya25 (#10) üzenetére


Renwick
őstag

Hibahatáron belül vagyunk. :P
Vagy akkor tessék mindig reklamálni a konkurenciánál is, amikor mi előbb hozunk le valamit, mint ők. Gyanítom keményebb feladat lenne... ;]

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#16) xuldar válasza Petya25 (#10) üzenetére


xuldar
őstag

Talán nem kapnak elég kakaót a szerverek. Javaslom a tápcserét erre, ezzel biztos bírják az iramot :DDD

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#17) rudi válasza Petya25 (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Figyi, amíg G80-ban, Core 2-ben és hasonló ''apróságokban'' a nemzetközi elittel egy időben jövünk ki, addig a 2 kW-os táphoz hasonló f@szságokkal nyugodtan késhetünk ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) dokar


dokar
addikt

jaj nekem, hová tart ez a világ :(
a villanyszámlát meg majd ki fogja fizetni? :F


2 kW-os táphoz hasonló f@szságokkal nyugodtan késhetünk

hehe, hát ez nagyon jó :C
ennyi erővel kár volt megírni a cikket :DDD

[Szerkesztve]

extra - SEXRay

(#19) venember83 válasza dokar (#18) üzenetére


venember83
nagyúr

Pls, ketlem, h sokkal rosszabb hatasfoku lenne mint a tobbi tap, szoval villanyszamlazast legyetek szivesek es hagyjatok abba, koszonom :R

[Szerkesztve]

(#20) tts válasza dokar (#18) üzenetére


tts
addikt

mi köze ennek a számlához? ;)

(#21) Renwick válasza tts (#3) üzenetére


Renwick
őstag

Ja, most szólt a rudi, hogy van olcsóbb is. Módosítottam a hírt. Amúgy a PC Power & Cooling 1 kW-os tápját árulják 599 dodóért...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#22) tts válasza Renwick (#21) üzenetére


tts
addikt

:R

ez itthon (persze nem csak itthon) jó névnek számít [link] - mai árfolyamon 90k körül van

[Szerkesztve]

(#23) Ste


Ste
addikt

:Y :Y

(#24) Atteszka007


Atteszka007
tag

''Itt egyébként némi ellentmondásba is keveredik a cég marketing- illetve műszaki részlege: a Legit Reviews weboldalnak az egyik szakember már két önálló 12 voltos ágról beszélt.''
Hát elég komolytalan egy cég ha ilyen ellentmondásba keveredik, bár nem értek a tápokhoz de szerintem ez nem egy kis elhanyagolható kérdés, hogy 1ág vagy 2ág. :F

(#25) #72042496


#72042496
törölt tag

''nagyobb házba azonban problémamentesen elfér''
Ez jobban hangzana, ha a ''házba'' helyett ''házban'', vagy az ''elfér'' helyett ''belefér'' szerepelne.

Magáról a tápról csak annyi véleményem: LOL! (No flame, de arról is, aki ezt megveszi!)

Az viszont tetszik, hogy teljesen moduláris! Így tényleg nem kerül felesleges kábel a gépbe...örülnék, ha normális tápból is készülne ilyen verzió...mondjuk az FSP Zenből. :B

(#26) pilóta


pilóta
nagyúr

Hát én most már tényleg csinálok egy gigawattos tápot... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#27) Petya25 válasza rudi (#17) üzenetére


Petya25
addikt

Micsoda visszhangot váltott ki az az egy árva sorom. :B
A naprakészséggel nincs semmi gond, nekem az elsődleges hírforrásom a PH. :C

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#28) Lars


Lars
őstag

150 amper ? Azzal már elég vastag anyagokat szoktak heggeszteni :D
Mondjuk ott a feszültség nem 12 volt. No mind1, majd megveszi akinek tetszik.

(#29) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

mennyi is a hatásfoka? SZVSZ a veszteségből meghajtok 3-4 laptopot, olyant ami nekem van. (saját memós grafikával, 90W-ot eszik max)

Munkaállomásba viszont sztem teljesen van létjogosultsága, pl egy 8 optis v 4xeonos, 32GB-Ram-os +tuningolt rendszerhez. Piacot tévesztettek a kollégák. :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#30) macilaci78 válasza Renwick (#21) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha ezen múlik, akár most feldobok a vaterára egy 230W-os ATX-es tápot 500.000Ft-os indulóárral. Mindjárt lesz drágább táp. :o ;]

Amúgy ha jól tudom, a tápt csak a hátlapi néhány csavar tartja, nem? Ehhez speciális csavarokat adnak, hogy bírják a súlyt? Nem hajlik meg a hátlap?

Nem az a baj, hogy előállítják az ilyen bika tápokat, hanem az, hogy sokan azt hiszik, a nagyobb táppal is lehet önmagában plusz teljesítményt elérni, illetve hogy azt hiszik, kihasználják és megfeszik feleslegesen.

A másik dolog a modularitás: egy szem 12V-os ág, amit 150A-rel lehet terhelni. Ez milyen hosszú madzag legyen, hogy rá tudjak kötni 150A-nyi fogyasztót? Na, ennyit a modularitásról: vagy rákötöm a tápra, vagy nincs HDD, ODD, meg úgy semmi sem. :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#31) Foglalt név


Foglalt név
addikt

De minek???

(#32) dokar válasza tts (#20) üzenetére


dokar
addikt

aki megvesz egy ilyen tápot, valószínűleg nem véletlenül teszi
nem jó, hogy ennyire energiaéhesek lettek a számítástechnikai eszközök
főleg a VGA-k fogyasztása nagyon durva :(((, na meg az AMD QuadFX rendszere :(
amúgy az igaz, hogy akinek ilyen erős tápra van szüksége, azt nem fogja izgatni a villanyszámla, de pedig kéne, mert nem csak a pénz miatt kell takarékoskodni a villannyal :R

extra - SEXRay

(#33) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Én már nagyon vártam ezt a bejelentést, mivel anyám állandóan cseszeget, hogy a 400W-os noname táppal szerelt gépem milyen sokat fogyaszt a napi 24 órás üzemben havonta, amire az eMule-s letöltések miatt van szügség. Mostmár tudok arra hivatkozni, hogy gyere, nézd mennyit fogyasztana ha korszerű lenne a gép, modern táppal! (és akkor még csak a fogyasztásról beszéltem, a beszerzési árról nem...) szal maradok továbbra is tisztelettudó LAMER!
:R

(#34) X@b3e


X@b3e
addikt

Szeretettel várjuk a Codegen válaszát, hátha piacra dobnak vmi költségkímélő gW-s tápegységet ;]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#35) kovy79


kovy79
őstag

Szánalmas!
Mikor jelentik már be a személyi számítógépbe szerelhető atomreaktort??

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#36) tomcsi23 válasza X@b3e (#34) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem lepne meg, ha vargánéék beelőznének. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37) #72042496 válasza aquark (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ebből a szempontból tökmindegy, mekkora táp van a gépedben, úgyis csak akkora teljesítményt vesz fel, amekkorára a masinádnak szüksége van! ;)
(Jó, a 2 kW-os kicsit többet fogyasztana, mivel ha nincsenek jól kiterhelve, akkor csöken a tápok hatásfoka.)

Javítsatok ki, ha a fentiekben valótlant írtam.

macilaci78: LOL!

Én kapásból arra gondoltam, hogy alulra kellene beszerelni ezt a tápot, de ezt ugye nem minden házban lehet...a hátlapi csavarokon kívül valami még csak tartja ezt a dögöt!

[Szerkesztve]

(#38) Cloud_s válasza macilaci78 (#30) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Azért normális házaknál nem az a négy kis csavar tartja egyik tápot sem...

(#39) Pacák válasza macilaci78 (#30) üzenetére


Pacák
senior tag

A házak belsejében rosszabb esetben néhány vázszerkezetből kinyúló karom, jobb esetben két sín is segít a csavaroknak a beszerelt táp megtartásában.

Ha nincs ilyesmi egy házban, akkor ennél a tápnál a házikó hátlapja csak annyit mond:
- Nyekk.. :DDD

Nuclear launch detected

(#40) Frenky89


Frenky89
őstag

Idén még nem láttam reálisnak, de jövő Karácsonyra egy közvetlen vonalat kérek majd Paks és a gépem közé, nehogy már valami gátat szabjon a fejlesztésnek. :))

(#41) D.Orion


D.Orion
veterán

Marketingnek, cég reklámozónak tökéletes.
Továbbá jó még:
-Fűnyírónak :)
-A háztömbben lévő összes számítógépet el lehet vele látni, csak elegendő Y csatlakozó kérdése az egész ;)

(#42) Zewa


Zewa
senior tag

Ehh! Iet fog valaki egyáltalán venni?! Mondjuk egy nagyobacska szerverbe talán.. De még oda is sok szerintem.. De hát.. Sosem árt.. Mi tudja mit hoz még a jövő.. :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#43) Daweee


Daweee
őstag

Most ezt tényleg minek kellett? :( még ha szerverbe, akkor ok, de otthonra még az enermax 1kilós tápja is sok 4X4+3X8800gtx+70vinyó+30dvdíró stb.-re. De persze az újgazdag f@xok úgyis megveszik ''mer' ez a legnagyobb akkó' biztos jobbammegy maj' az oblivion''

(#44) TudorVigyor


TudorVigyor
aktív tag

Először azt hittem hogy a hoaxkábelt olvasom...
Amúgy meg mintha lenne valami érintésvédelmi szabvány, ami miatt a bizonyos VA (talán 230) fölött nem lehet kivezetni csatlakozót, szóval lehet hogy ilyet nem is lehet forgalmazni... Offba írtam, hátha rosszul emlékszem.

[Szerkesztve]

(#45) AmPeX


AmPeX
aktív tag

Lenne pár megjegyzésem nekem is a témához. Szerintem is teljesen felesleges ekkora táp, otthoni felhasználásra. Max hegeszteni jó, ha tényleg 1 ága van. De inverteres hegesztőt lehet kapni olcsóbban is. Ok. akkor minek? Hmm igen az újgazdagok. De a marketingesek nem alapozhatnak erre. Nemértem. Veszel egy ilyen tápot, leterheled max 400 w ra és akkor már nagyon bünti konfigod van. Mivel nincs a teljesítménye maximumának közelében ezért rettenetesen szar hatásfoka lehet, fűti a szobát, hangos, had ne soroljam. Írta még valaki. hogy milyen hosszú vezeték kell, ha ki akarod használni az 1 ágat. Az, hogy 1 ága van nem jelenti azt, hogy csak 1 moduláris csatlakozója van 12 V-os ágon. Ez csupán áramköri felépítés szempontjából lényeges, lényegében lényegtelen. :) De ha azon a gondolatmeneten indulunk el, hogy tényleg csak 1 vezeték jön 12 V-os ágról, akkor engem nem a hossza, hanem az átmérője érdekelne jobban ;] .
Summa summarium, a fiúk megint megmutatták a világnak, hogy mindíg van nagyobb.
Értelmetlen.
Köszönöm a figyelmet. :R

(#46) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Nem lett elírva és csak 200W? :O

Ez egy baromság! Le se írom a véleményem mert már mások megtették!

(#47) AmPeX válasza KriszBoy (#46) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Az mások véleménye nem? ;) Te csak egyetértesz, na mind1 nem faszoskodom :DDD

(#48) shteer


shteer
titán

ez inkább rossz hír mint jó

..szerintem jónak tűnik

(#49) #96302336


#96302336
törölt tag

Öregem ! Ez még a 100W kimenő teljesítményű URH rádió adó-vevőnek is bőven rengeteg. Rákötöm az autóhifit, és megnyerem a hangnyomásversenyt :DDD
Veszek egy ilyent, és egy kávéfőzőt összekötök a géppel közvetlenül, mikor romlik a CS:S ban a koncentrációm (sok az elhalálozásom :) ) automatikusan fog főzni kávét. És melegen is tudom tartani a pizzát. Meg egyben a forrpákámat is. Plusz a házimozi végfokot is erről hajtom meg. Akkor talán kihasználom.
Tipikusan: '' az én apukám a legerősebb '' szindróma. :W

(#50) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Ennek meg mi értelme? Egy ekkora tápra mikor lesz szükség??? :Y :Y :Y

Alléz Olympique de Marseille!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.