Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Jó kis iró lesz ez, nekem főleg a lemez élettartamát növelő technológiai megoldásai tetszenek. Pl. Write Right, SolidBurn.

Bár a PTCS is jónak tűnik, nem tudom, hogy gyakorlatban ér-e valamit. :F

[Szerkesztve]

(#2) Dassler


Dassler
őstag

Őszintén szólva nekem már ez a sok korongtípus zavaró: DVD-R/+R/-RW/+RW, ezekből DL, DVD-RAM, CD-R/-RW, akkor most HD-DVD meg Blu-Ray meg ezekből is majd jönnek a különféle variánsok (+- DL...) kicsit egyszerűsíthetnék...nem azért, mintha a sima cd-n meg dvd-n kívül írnák más formátumban :)

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#3) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Na majd veszek egy ilyet...

ha lement már az ára 50$ körülre. :D

(#4) Senior tag válasza Reinhardt (#3) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Én akár 100 dodót is adok majd a két-három generációval későbbi utódért. Persze nem Lite-On gyártmányt veszek, akármit is rajzolnak az előlapjára.

Ugorgyunk!

(#5) PPeter válasza Dassler (#2) üzenetére


PPeter
addikt

Ki mondta neked, hogy a HD DVD-ből és a Blu-Ray-ből lesz pluszos meg minuszos? Sokat ihatott. :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6) Renwick válasza PPeter (#5) üzenetére


Renwick
őstag

Petikém, te itt? Hogy ityeg? :DDD ;)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#7) TeeJay válasza PPeter (#5) üzenetére


TeeJay
félisten

PPeter lenne 1 kérdésem
ha ezekbe a kütyükbe 3 lézeregységet vagy mi a fenét kell rakni a CD DVD és BD íráshoz külön külön egyet akkor mennyivel lehetne pl olcsóbb egy ilyen masina ha csak BD-t tudna írni?
mert szerintem inkább vennék majd egy új fullos DVD írót(úgyis 10ezer alatt van már az áruk) meg egy BD írót mint egy ilyet ami meg bár mindhárom korongra tud írni de kompromisszumokkal csak.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8) PPeter válasza Renwick (#6) üzenetére


PPeter
addikt

Kösz, jól. :) :B Majd mesélek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#9) TeeJay válasza TeeJay (#7) üzenetére


TeeJay
félisten

ja igen az árát látva nem ma fogok én sem ilyet venni :D
majd csak akkor ha 10-20ezer pénzbe fog kerülni kb. :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10) PPeter válasza TeeJay (#7) üzenetére


PPeter
addikt

Elvileg nem kellene több fejet rakni bele, meg lehet oldani egy összetett fejegységgel is, amin ''rotálnak'' a vörös és kéklézeres lencsék, de igazából nem tudom, melyik megoldás jobb. Az ár nem ezért magas. Egyelőre a tecnikai megvalósítástól (tehát különálló vagy egybeépített kéklézeres optikai fejtő függetlenül) nagyon drága minden megoldás, ami HD DVD és/vagy Blu-Ray kompatibilis, pontosabban még túlságosan magas az egy legyártott eszközre jutó fejlesztési- és licence költség. A tömegtermelés beindulásával ezen fajlagos költségek majd drasztikusan csökkennek, miközben az újabb termékvonalak egyre jobbak lesznek, ahogy a gyártók belejönnek a nextgen eszközök készítésébe. Hogy a kérdésedre is válaszoljak: nem hiszem, hogy jó húzás lenne CD- és DVD-írási képesség nélkül kijönni bármilyen optikai meghajtóval: egyelőre a HD DVD és a Blu-Ray is csak messziről ugatja azt a piaci támogatottságot, amelyet a CD és a DVD kiharcolt magának: ezt eldobni egy megosztott következő generációs piacon egyenlő lenne az öngyilkossággal.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) Fecow


Fecow
aktív tag

Nekem tetszik ez az író, elég jól néz ki.
Sohsem gondoltam volna, hogy egyszer a típus számban feltűntetik az árat. :DD :D
Remélem ezt nem azt jelenti, hogy nem megy le az ára. :DD :DDD

Nyergeld meg a nagyot

(#12) TeeJay


TeeJay
félisten

tudom nem ide tartozik de itt van a Pioneer BD írójának tesztje
[link]

nem semmi cucc kár hogy CD-t nem tud írni :U
ja és persze P-ATA csatival van úgyhogy valszeg nem sietnek a gyártók átállni SATA megoldásra :O

[Szerkesztve]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13) Televan74


Televan74
nagyúr

A DVD írók is így kezdték valahogy. Aztán eltelt pár év és mindenki meg tudja venni.

Az új technologiáknak mindig is meg kellett fizetni az árát. Ez mindig is így lessz.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.