Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Gépelés sötétben (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) habarcs


habarcs
csendes tag

WOW!
:)

Where? Down in Birdland...

(#2) Goodman


Goodman
tag

na ezt twollah-nak talaltak ki :P

(#3) twollah


twollah
nagyúr

Igen, igen, igen :).
Bar a 99 dolcsit kicsit sokallom.
Ha kaphato lesz kicsinyke hazanban erosen gondolkozni fogok a megvetelen.

(#4) Egon


Egon
nagyúr

Ez a cucc nekem is tetszik, de hát húszegynéhány rongyért...:((

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) Den válasza Egon (#4) üzenetére


Den
veterán

Miért? Egy logitech wireless billentyűzet is több mint 20 rongy, és ennek a világítósnak szerintem több értelme van, mint a fél méterre levő géppel drót helyrett rádióhullámon kommunikáló billentyűzetnek.

www.simson4t.hu

(#6) Sipi válasza Den (#5) üzenetére


Sipi
addikt

Már akinek fél méterre van a gépe... Az enyémhez épp', hogy elér a zsineg. Ekkor jó hasznát lehet venni. Meg ha TV-t is gépen néz az ember, jó, ha a székben ülve, 5 méterről is csesztetni lehet a gépet, nem kell minden hiba miatt odaugrálni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#7) Den válasza Sipi (#6) üzenetére


Den
veterán

nem csináltam statisztikát, de nem valószínű hogy az eladott rádiós billentyűzetek 20%-ánál többet használnak rendszeresen távol a géptől.

Ezzel együtt nem azt mondom hogy hülyeség a vezeték nélküli billentyűzet, nekem is van egy igaz hogy csak 7k-ba került, csak azt hogy ennek a világítósnak több hasznát verszi az ember, azaz ha nem sok 20k egy rádiósért akkor ezért sem az.

www.simson4t.hu

(#8) Egon válasza Den (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

20K _bármilyen_ billentyűzetért sok...:) Legalábbis nekem...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) Sipi válasza Den (#7) üzenetére


Sipi
addikt

Jó, szép dolog, ha világít, de ha sötétben bámulod a monitort, ronggyá megy a szemed. Valami fény kell még a szobába, akkor meg már úgyis látod a billentyűket...

Egyébként nem is érdemes túl sokat kiadni rádiós cuccokért. A 7k egész jó ár. Az A4Tech csinál egész jó cuccokat, nagyon óccsóért.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#10) rog válasza Sipi (#9) üzenetére


rog
addikt

nekem a4tech wireless desktopot hozott a jézuska, és nagyon fun hogy az egész szobából működik. videózáshoz ideális. mer vannak rajta plusz gombok is (play,pause,voulme up/down)

(#11) Vertic


Vertic
aktív tag

Ha már ilyen drága, akkor megcsinálhatták volna igényesebben is. Teszem azt normális billentyűelosztás, meg átlátszatlan gombok (csak a feliratok világítanának), mert ez elég csúnya szerintem. Miért nem lehetett legalább nyomokban a normális kialakítást követni?

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#12) Genialis


Genialis
aktív tag

Ez egy jó poén, de amíg nem tudnak egy emberbarátabb billentyűkiosztást applikálni, marad a fehér háttér a monitoron ami pont elég fényt szolgáltat...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#13) emvy


emvy
nagyúr

Az ideális (nekem) az lenne, ha csak a betűk világítanának. Az bőven elég is, meg nem is lenne zavaró.

while (!sleep) sheep++;

(#14) WaterLo válasza Sipi (#9) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Hát ha esetleg a monitor a sötét szobában nem is, ez a gyengén pislákoló valami tutira tönkreteszi a látását annak aki ilyesmire vetemedik.

....What's up!....

(#15) LordX válasza Den (#5) üzenetére


LordX
veterán

Azért is jó, ha nincs drót (mert nekem is olyan van, és) mert nem akadályoz...
A tesóm billentyűzetéből 1x majd kitéptem a drót, annyira megszoktam, a hiányát :))

1ébként a Logitech-féle drótnélküliben nem a drótnélküliség, hanem a Logitechség a 20e Ft (1ébként inkább 30). Nem véletlenül adnak rájuk (jó helyen) 5 év garit...

(#16) Den válasza LordX (#15) üzenetére


Den
veterán

oké mint mondtam semmi bajom a 20k-s rádiós billentyűkkel, csak annyit mondtam hogy ha az megér 20k-t akkor ez is. Én ha valaha arra vetemednék hogy 20+ ezret adjak egy billentyűzetért akkor az nagyobb valószínűséggel lenne világítós mint rádiós.

Persze lehetne a kettő kombinációja is :) . Pláne hogy állítólag ez a világítás nem igényel plusz energiát.

www.simson4t.hu

(#17) Den válasza WaterLo (#14) üzenetére


Den
veterán

Miért?

www.simson4t.hu

(#18) WaterLo válasza Den (#17) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Persze gyakorlati tapasztalatom nincs a kütyüvel, és lehet, hogy a kép nem jó, de nekem űgy tűnik, mintha ahhoz hasonlítana a dolog, amikor gyenge fényben kellene olvasnom, csak itt inverzek a betűk, ugye.

....What's up!....

(#19) Tiggr


Tiggr
tag

Hát ezt nem hiszem el! Nem tudom, tán valaki emlékszik, hogy kb. egy hónapja egy csilli-villi gépház kapcsán írtam, hogy mi lenne, ha világítós lenne a billentyűzet, legalább haszna is lenne sötétben! Erre tessék! Hogy miért nem vagyok én jókor, jó helyen, hogy aztán meggazdagodjak!? :))

(#20) iguana


iguana
őstag

hát 20k-ért elég ocsmány... :)

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#21) tomcs válasza Den (#16) üzenetére


tomcs
őstag

hat szerintem energia aze kell neki max plusz tapellatas nem.. szal nehez lenne cordless-el osszehazasitani

(#22) Yutani


Yutani
nagyúr

Szerintem ritka csúnya és igénytelen külseje van ennek a vacaknak.

Miért nem találják már ki a mobilokhoz hasonló (pl. Nokia 3210) világító billentyűzetet? Ne világítson az egész, csak a szimbólum a billentyű tetején, mint a mobiloknál. Sokkal szebb lenne.

#tarcsad

(#23) DonLeo


DonLeo
senior tag

Kár, hogy én vakon tudok gépelni :))
Na jó azért némelyik karaktert meg kell néznem.
De erre jó (és olcsóbb is jóval) az íróasztali lámpa.
Amúgy nekem is Logitech billentyűzetem van (kb 10-12 e bruttó), Internet navigator a neve. Szerintem nagyon király. Kényelmes meg minden, ki kell próbálni és érzi az ember a különbséget, főleg aki sokat gépel. Ja és van rajta egy valag programozható gomb, meg scroll meg amit akar az ember.
;]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#24) DonLeo


DonLeo
senior tag

Jó mondjuk a Logitech Internet Navigator nem drótnélküli, de 5 év garancia van rá.

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#25) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Hülyeségnek nem hülyeség. Bár én már megszoktam melyik gombot hol találom. Mert álltalában este ha ircelek akor sötét van és meg kellet szoknom. :D Igy nincs szükségem ilyenre. De 20rongy tébyleg sok érte. És nem is valami szép. :(

"Later Nerd!"

(#26) rdi


rdi
veterán

Ha nem akadékoskodni akarnék, akkor nem mondanám, hogy egy régi lehasznált levilágító asztalon kiterített összegöngyölhető billentyűzet ugyanezt a filinget nyomja :DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#27) leontm


leontm
tag

hát nemtom, nekem a monitorom világít annyira hogy eléggé jól kivehetőek a billentyük....bár lehet én azért nem mutatok hiányt egy ilyenre mert anno megtanultam vakon gépelni....://....:)

(#28) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Szerintem álljunk neki modolni és csináljunk magunknak egy ilyet!
:DD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#29) Cathfaern válasza rdi (#26) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

És az még nem is kattog, és ki is kapcsolható :DD Egyébként valószínűleg én vagyok a hülye, mert nekem ez is tetszik (csak kicsit sokba kerül, meg nem lehet lekapcsolni).

(#30) Surranó


Surranó
aktív tag

Szerintem a billentyűzetgyártás ott érte el a csúcsot, hogy az F és J betűre, valamint a numpad 5-re tettek egy dudort. A többi már csak bónusz.

Ezen kívül max a lokálmenü gomb hiányzik néha (főleg akkor, ha a szoftver nem támogatja... de normális szoftverben anélkül is mindent meg lehet csinálni döglött egérrel, és akkor már nem is kell).

A távolságról... a panelben örülök, h a 17 colos CRT előtt még elfér a billentyűzet, az Fx-ekért már így is be kell nyúlni alá :) egyébként támogatnám a kanócmentest, ha mondjuk atomcella lenne benne, ami 400 évig bírja töltés nélkül, mint a Nimitz... na persze kicsit olcsóbban :)

(#31) rdi válasza Cathfaern (#29) üzenetére


rdi
veterán

Nekem is tetszik, kicsit hasonlít az autóm műszerfal világításához.
Csak szerintem olcsón és szebben megtudod otthon csinálni magadnak. :D

Fej! Tor! Potroh!

(#32) Cathfaern válasza Surranó (#30) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Na én ez amit sose értettem: minek azok a dudorok??

(#33) [amne] válasza Cathfaern (#32) üzenetére


[amne]
senior tag

pont azér hogy sötétben mikor a 10 újas gépelés tolod nagyerővel akkor tudd hogy hol kell lennie a kezednek.

(#34) DonLeo válasza Cathfaern (#32) üzenetére


DonLeo
senior tag

Igen-igen. Mivel a vak gépírás alaphelyezete: ASDF JKLÉ
Itt kell lennie mindig a 2x4 ujjadnak, a másik 2 (hüvelyk) ujjad peddig a levegőben ''lóg''. Ezzekkel csak a space billentyűt kell ütnöd. Szóval az F és a J a két mutatóujjad helye. Ez a viszonyítási alap.
;]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#35) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Megha R-GO nomikus lenne es Szikora Robi altal szinkronizalt hangszintetizatorral lenne egybeepitve, azt mondanam megeri az arat...

(#36) [amne] válasza JulWCZar (#35) üzenetére


[amne]
senior tag

LoL :)) :))

(#37) Sikló


Sikló
tag

Én nem tudom miért kell mindenkinek 5-6 méterről használni a gépet! Legalább is aki a vezeték nélküli bill. -re esküszik, az mind azzal takarózik, hogy, mert el lehet vinni! De ki akarja elvinni! A film vagy tv nézésen kívül mi értelme, egyáltalán használható-e rendesen a gép távolról? Én mondjuk minden gép előtt töltött 10 órából jó, ha 1-et töltök film nézéssel. És akkor sem érzek semmi késztetést, hogy a billenytyűkön matassak! Mellesleg akinek van jobb hangkártyája (AU 10) vagy tv tunerja, akkor rendelkezik távitányítóval, amivel tudja a hangot állítani. Másra nem igen van szükség szerintem. Mellesleg a vezeték nélküli dolgokból az elem mindig akkor fogy ki, amikor épp nincs otthon tartalék és már minden bezárt, és épp valami fontosat akarsz csinálni! Egy oka van annak hogy mégis ilyen elterjedt, az hogy fogyasztói társadalomban élünk!!! :)

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#38) rog válasza Sikló (#37) üzenetére


rog
addikt

ja tenyleg! hogy lehettem enyire balga! holnap vissza is viszem a boltba az egesz cuccost..
:)

(#39) diocsaba


diocsaba
csendes tag

Itt szeretném megjegyezni, hogy a világító billentyűzetet 2000-ben Magyarországon már levédték! (Korrekt marketing kutatás is zajlott, ami a szerkentyű hihetetlenül nagy piaci potenciálját is igazolta.) Ehhez képest a megvalósítás elakadt, mert nem volt olyan magyar vállalkozó, aki - dacára a piackutatás eredményének - fantáziát látott volna benne. A feltaláló ezt követően külföldön próbálkozott, ahol az ötletet azonnal le is vették: ma ezt gyártják...
A patent magyar tulajdonosa továbbra is rendelkezik a hazai jogokkal, de még mindig nincs senki, aki felvállalná a hazai értékesítést....
(Egyébként, ha van valaki, aki mégis lát benne fantáziát, az privátban jelentkezhetne, mert a patent tulajdonosa éppen én vagyok.)

(#40) AtisH


AtisH
csendes tag

Szerintem nagyobb hasznot húzhatott volna ez a cég, ha eladja az ötletét valamelyik nagyobb billentyűzet gyártónak. Azoknál már működik rendesen a marketing meg a vevőhülyítés...
A rádiós témához + annyit, hogy nálam hatalmas kupi szokott lenni az asztalomon és keresésnél jól jön egy könnyen odébbrakható eszköz. Arról nem is szólva, amikor valami ''lefogta'' az egér farkát... Egyébként nekem is Logitech rádiós cuccom van több mint 4 éve és teljesen korrekt még ma is. Igaz, az egér alja már rendesen elkopott (a csúszást elősegítő anyagnak már nyoma sincs), de még mindig kifogástalalnul műxik. Elem helyett + aksit használok (pl. régi mobil akkuból van egy marék) és 1 töltéssel 1-2 hónapot lazán megy.

(#41) rdi


rdi
veterán

Én pedig javaslom a világító monitort a szabványügyi hivatalnak. Le. Védésre.

Fej! Tor! Potroh!

(#42) rdi válasza rdi (#41) üzenetére


rdi
veterán

És aki vak?

Fej! Tor! Potroh!

(#43) AtisH válasza diocsaba (#39) üzenetére


AtisH
csendes tag

Ötleteim lennének nekem is. Foszforeszkáló anyagból csinálni a billentyűzetett és lámpaoltás után még egy darabig világít. Ráadásul nulla energia felhasználással a gép részéről. Vagy fluoreszens, esetleg UV reagens anyaggal csinálni, akkor lenne ám pazar látvány!!!:DD

(#44) Sikló válasza rdi (#42) üzenetére


Sikló
tag

Az hogy látná a monitort? :))

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#45) Den válasza diocsaba (#39) üzenetére


Den
veterán

Ez komoly? patent tulaj = feltaláló?

www.simson4t.hu

(#46) rdi válasza Sikló (#44) üzenetére


rdi
veterán

Brailban (jól írtam?)

Fej! Tor! Potroh!

(#47) telcom


telcom
tag

Praktikus csak hosszú távon kiesik a szemed. Bár biztos az US ARMY már húsz éve rendelkezik ilyennel.

telcom

(#48) Surranó válasza rdi (#46) üzenetére


Surranó
aktív tag

Braille-ban. Ugye? :)

(#49) Surranó válasza DonLeo (#34) üzenetére


Surranó
aktív tag

Bocs, erre elfelejték válaszolni. Eredetileg ASDF JKLpontosvessző ugyebár...
... vagy a magyarok találták föl az írógépet?...

A két hüvelyk pedig nem akárhol, hanem a szóköz fölött lóg :)

(#50) DonLeo válasza Surranó (#49) üzenetére


DonLeo
senior tag

Hát én sem úgy gondoltam, hogy a hüvelykujjad addig a fiókba rakod, amíg nem kell szóközt ütni. :DD
Egyébként, ha magyar nyelvű billentyűn tanulsz (magyarországon árusított írógépen) akkor az nem ; hanem é!!!
Egyébként így is tanítják: ASDF JKLÉ
Ez az első amit a fejedbe vernek.
Bár... ha te külföldön tanultál gépírni... akkor igazad van...

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Gépelés sötétben (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.