Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marso


marso
tag

nagy rakas kula ez a kartya ha gyarilag ilyen hutes kell neki... az a gyanum hogy nem egeszen igy terveztek ezt... es kenytelenek gyarilag felhuzni a procit a csucsra, de ehhez mar minimum ez turbina kell...

nemhinnem hogy ez a helyes fejlesztesi ut...

(#2) Genialis


Genialis
aktív tag

Hmmm... Tényleg látszik a 3DFX hatás... Két hely, külső táp... :D

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#3) napos2600


napos2600
tag

es meg ronda is:)
valami alternativ megoldason gondolkozik sztm minden gyarto, de mire az ''igazi'' megoldas meg lesz sok parasztvakito megoldast el fognak adni...

(#4) Den


Den
veterán

Úgy látom ez az OTES-től eltérően, nem csak gépházon kívűlre fújja a levegőt, de onnan is szívja.

www.simson4t.hu

(#5) ArchElf válasza Genialis (#2) üzenetére


ArchElf
addikt

Jahh, csak a 3DFX-nek nem két slot kellett, hanem akkora ház, amiben két alaplap is elfér hosszában(ráadásul az AGP port is rossz helyen van ebből a szempontból)

Amúgy egyébbként van valaki, aki az első PCI slot-be tesz kártyát (és a videokártyáján bármilyen hűtő van?
:P
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#6) Thom!


Thom!
veterán

A zajról ne is beszéljünk.

(#7) ArchElf válasza ArchElf (#5) üzenetére


ArchElf
addikt

Amúgy ez a kártya is kicsit hosszúnak tűnik...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8) vlaci79 válasza ArchElf (#5) üzenetére


vlaci79
senior tag

en
soltek sl-67jv alaplap:)

(#9) Hory


Hory
aktív tag

Na pedzegetitek mar, miert szidtam anno a zalman-fele vga-heatpipe-ot?
EZ mar tud is valamit.

(#10) Clyde22_


Clyde22_
tag

Ez a hütö nem az átlagos kártyákra van tervezve, az tuti.
Szal amit mi (átlag userek) megveszünk (Ti200, Ti4200),
azon kisebb hö fog termelödni biztosan.
Nekem aztán nem kell porszívó a gépembe :D

Ne egyél a sárga hóból!

(#11) gergoke válasza Genialis (#2) üzenetére

Azért képzeld csak el milyen alaplap és alaplapi vezetékezés kellene ahhoz hogy az AGP-n keresztül vegyék fel ezek a kártyák az áramot... ennyi erővel reklamálhatnál hogy a HDD-k miért nem ugyanígy veszik fel ha már a notebookokban a társaik képesek erre... :D mármint hogy nem kell hozzájuk power csatlakozó...

(#12) mozso válasza Den (#4) üzenetére


mozso
senior tag

Az is kerdes, hogy az ''allitolag'' meglepoen meleg levegot milyen aranyban szivja vissza a huto, hiszen a szivo es a fuvo nyilas egymas mellett van! Ez csak ronthat a hatasfokon...

(#13) Sea-you


Sea-you
csendes tag

Nincs mese 3DFxesedik az NViDiA, ez a kinezet szamomra azt arulja el, hogy egy szenne tunningolt hardverrel kepesek csak lenyomni az ATi-t es ez emlekeztet a 3Dfx-re erosen...

(#14) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

És legalább szétszedhető ez a porszívó? Mert aztán mi lesz ha begyűlik bele a kosz? Az nem hinném hogy jót tenne a hűtőteljesítményének... És ez általában az ilyen ''szélcsatornáknál'' ( :) ) elég gyakori.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#15) pilóta


pilóta
nagyúr

A következő generáció meg már gyári folyékony nitrogén hűtéssel kerül forgalomba, és külön ház kell neki saját táppal :DD

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16) Hacked_4029


Hacked_4029
csendes tag

Már nem azért,de inkább rápantithatnának egy Zalman ZM80-HP-t aztán nek kell ide brutális hűtő...

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#17) atus válasza Hacked_4029 (#16) üzenetére


atus
senior tag

Az utolsó, zárójeles, dőltbetűs részben próbáltam valami hasonlóra utalni... :)

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#18) esteban


esteban
senior tag

Szerintem - mint ahogy mar mondtam - az ATX-et levalto formatum foz majd elorelepest. Vagyis az alaplapokat ugy lehet tervezni, hogy hotermelest is figyelembe veszik.

Egyebkent a hangos hutoket a user verte ki a gyartokbol. Gondoljatok bele:
Mindenki minel gyorsabb kartyat akar > fejlesztesnel fo szempont a gyorsasag > programozok ugy irnak, hogy majd ugyis lesz gyorsabb kartya > uj prg.-hez user minel gyorsabb kartyat akar ...

Ha valhogy - csoda folytan - be lehetne szugeralni a vasarloval, hogy ne mindenaron gyorsabb kartyat keressen csak jol jarnank:

Lassabb lenne a ''gyorsasagi'' fejlesztes. Programozok - latva a lassabb ''fejlesztes''-t jobban optimalizalnak az alkalmazasokat. Ergo: sebessegben megint rendben vagyunk. CSAK: a fejlesztes a HW gyartoknal az ujdaonsagok kitalalasara koncentralodna, nem a szamok futtatasara.

Bar ez igaz minden teruletre, ott ahol monopolium - kozel monopolium - van. Lasd Intel Mhz uldozese: mire nem eleg ma egy 1Ghz CPU ???, aki nem jatszik, vagy hasznal _tul_ eroforrasigenyes alkalmazast annak meg a VIA CPUis jo ... tapasztalatbol mondom.

Vagy mire nem eleg az ATI8500LE kartyam ? 200/400-on hajtva? Nekem minden jatek, amit kiprobaltam szepen ment vele ... bar nem jatszom sokat.


Na ilyen sokat mar regen irtam :))

iBook + RedBull :)

(#19) esteban


esteban
senior tag

Je ... most nezem hogy ez egy honapos hir :))

iBook + RedBull :)

(#20) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Tegnap volt szerencsém meghallgatni egy Abit GF4 Ti 4200 OTES-t. Hangosnak hangos, bár szerintem simán elviselhető szinten van, mert nem olyan süvítős...
Mellesleg Valaki írta, hogy hogy a kipufogó és a szívó nyílás egymás mellett vannak ezen az FX-es csodán, és hog ybiztos keveredni fog meg minden. Ha jobban belegodolsz nem hiszem, mert a meleg levegő, amit kipufog egyből fölfelé száll, helyette alulról jön finom hideg...

Plumpy - A kultúrbölény

(#21) xuldar válasza esteban (#18) üzenetére


xuldar
őstag

Ez sajnos pont nem így működik. A marketingesek miatt megy ez a sebességüldözés mindenáron. Nem az van, hogy a programozók gyorsabb vasra írnak, mert a usernek úgyis az kell, hanem fordítva. A user veszi meg a gyorsabb vasat, hogy normálisan menjen a program. Néhány cég normálisan le tudja kódolni a programjait, hogy ne csak 26 processzoros rencerben fusson akadásmentesen (pl: Blizzard. Inkább csúsznak a progikkal, de azok nagyot durrannak, és erőmű sem kell hozzá). Sajnos mindent megól az üzlet. Kíváncsi lennék, hogy a 9700-ashoz hasonló szimpla aktív hűtéssel mekkora lenne a VPU órajele. Mert hogy 400 fölé nem menne heatpipe nélkül, az biztos.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#22) kovacsson válasza ArchElf (#5) üzenetére


kovacsson
tag

láttam már ilyet... elég ijesztő volt. de elment vele a gép (bár egyébként asszem csak egy TNT2 volt, kis ventivel)

persze nem a saját gépemben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.