Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

akkor meg a venti lesz a hangos. vagy ilyen halk és jó hűtés van rajta?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Nexus Drive-A-Way is ugyanez, azt már tesztelték itt is és nem voltak hasraesve a hűtési teljesítményétől. Persze 0 hangja lesz a winyónak, csak kérdés milyen áron...

(#3) Metamorfózis válasza Sanya (#1) üzenetére


Metamorfózis
tag

''mindemellett szellőztető ventilátor nélkül gondoskodik arról is, hogy ne melegedjen túl a háttértár''

Lehet ez elkerülte a figyelmedet.

Egy embernek három feladata van: Megszületni - Meghalni, és közben Élni egy jót

(#4) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Hogyan hül a merevlemez egy zárt dobozban? Érdekes amennyiben hatékony.
PH tesztet!

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#5) macilaci78 válasza Sanya (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jaja, nincs benne mozgó alkatrész, úgy hűt, mint az alu rack, passzívan, átveszi a hőt és nagyobb felületen adja le azt.
Ahogy elnézem, nem ez a kókány benne, hanem hogy ott van a kábeleken a vinyód, azt belerakod ebbe a dogozkáda, rárakod a koporsófedőt, a végénél meg a ''lépcső'' felső fokánál nincs merev fal, enged annyit deformálódni, hogy kiférjenek rajta a kábelek, mintha a becsukott kocsiajtónál raknád ki a zsinóros szirénát. Szerintem ez így nagyon gány.

Ettől még biztosan halk lesz, mert ha jól látom, szivacs-szerű az anyag, a rezgéseket is elnyeli a guminak említett anyag, de a hővel hogy bírkózik majd meg? Mi lesz ennek a vége? Vinyóhűtő ODD méretben is? :))

[Szerkesztve]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) dmon


dmon
aktív tag

Nekem van egy az előző szériából ami nagyon jó, viszont rohadt drága volt.
ha jól látom ebből kiszedték a heatline-t mert valszeg az drágította meg. Így olcsóbb lett, viszont így gyengébb lesz a hűtése szvsz.

(#7) Pít


Pít
tag

Régebben olvastam az elődjéről..
Abban volt egy hővezető fólia, és nagyon dicsérték, az árát kivéve...
Ha tényleg jó, akkor biztos megéri az árát, de nekem majd csak vízhűtés mellett, mert, egyenlőre nem igen hallatszanak ki a winyóim.. :DDD

A processzor füsttel működik, ha egyszer kijön belőle, tönkremegy.

(#8) Sub-S válasza Re-Tech (#2) üzenetére


Sub-S
senior tag

''0 hangja lesz a winyónak''

Ilyet ne írj mert valaki még el is hiszi. :)

Ezzel is marad jócskán hangja...

(#9) Petya25


Petya25
addikt

Nem vagyok hasraesve tőle. Általában nem egy vinyó van egy gépben, így jelentős kiadás vinyónként egy ilyen keret, ráadásul egy nagyrack helyet elfoglal.. Ha meg csak egy vinyó van, akkor azt el lehet viselni. Ha a levegő átmegy rajta, akkor a zaj is, mégha nem is annyi, mint csupaszon.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#10) dabadab válasza Petya25 (#9) üzenetére


dabadab
titán

''Általában nem egy vinyó van egy gépben''

Haat.. de. Foleg, ha az ember csondes gepre utazik.

DRM is theft

(#11) Petya25 válasza dabadab (#10) üzenetére


Petya25
addikt

Hát... de.
Az alaplapgyártókat is tessék tájékoztatni, mert felesleges 10 eszköz kezelésére képes lapokat gyártani.... ;) A gyakorlat igenis az, hogy több HDD van egy gépben.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#12) Protezis válasza Petya25 (#11) üzenetére


Protezis
őstag

Szerintem meg nem

(#13) erdoke válasza dabadab (#10) üzenetére


erdoke
titán

Sok (egyre több?) alkalmazásban a HDD a korlát manapság. Nagyon sokat számít, amikor nem egy vinyón belül, hanem 2 HDD között dolgozok, főleg ha a rendszer és a tár egy harmadikon van....
Én 3 vinyó alatt már nagyon rosszul érezném magam, és nem a kapacitás miatt. :D

Éppen ezért nálam labdába rúg egy ilyen burok, ahogy egy küslő keret is, illetve a maradék 2 HDD egy rezgéselnyelő felfüggesztésű házkeretben csücsül. Így is a leghangosabbak a gépben. :(

A legjobb aláírás a héten

(#14) macilaci78 válasza erdoke (#13) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igaz, hogy kell sok esetben a több HDD, de ez a Te esetedben 30k FT csak arra, hogy halkabb legyen, Ettől már van egyszerűbb megoldás is: külön szedték a gépet egy hangot generáló részre és egy másikra, amiben azok a dolgok vannak, amit a székről egyébként is elérnél úgy, mint a kezelőgombok, kártyaolvasó, FDD, ODD, USB, Firewire, stb csatlakozók. Ezt egy hosszú kábel köti össze a másik egységgel, melyben maga a gép van az allappal, procival, stb, egyszóval az összes cuccal, ami hangerőt és hőt termel. Ott van egy ember, akinek van pár RAID tömbje... Vagy vesz egy nagy tornyot, telerakja ilyen vinyóburkokkal (pluszban), vagy vesz egy VGA hosszabbítót, meg egy USB-t is, egy BT2-es klaviatúrát egérrel és veszi a fáradtságot, hogy a másik szobában cseréljen lemezt az ODD-ben.
De ha a fekete dobozt favorizáljuk, feleslegessé válnak a 3,5''-os helyek a gépben. Vagy lesz ez 2,5''-os vinyókra is 3,5'' külső méretekkel?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15) X@b3e


X@b3e
addikt

Mindenesetre ilyen dologra ennyi pénzt áldozni perverzió

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#16) rlazol válasza macilaci78 (#14) üzenetére


rlazol
addikt

ez szép és sokaknál működik is, de nem biztos h árban a doboz alatt van.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#17) erdoke válasza macilaci78 (#14) üzenetére


erdoke
titán

Abban egyetértek, hogy a 2,5'' vinyók sokkal jobbak ebből a célból, és nem is olyan vészesen lassabbak (7200 rpm, perpendicular, stb). Átalakító a 2,5'' és 3,5'' között pedig már régóta létezik.

A legjobb aláírás a héten

(#18) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát 10k-ért aki ilyet vesz az már nem teljesen nevezhető normálisnak.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#19) #96302336


#96302336
törölt tag

Ez még mindíg jobb, mint a vízhűtőrendszerbe építhető tea melegentaró :DD
Ennek legalább van értelmes funkciója,

(#20) erdoke válasza mycso (#18) üzenetére


erdoke
titán

Miért, a normálisak hol vesznek ilyet lényegesen olcsóbban? :F

A legjobb aláírás a héten

(#21) didyman válasza erdoke (#20) üzenetére


didyman
őstag

Rosszul közelíted meg, a normális itt hallássérültet is jelent :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22) velizare válasza dabadab (#10) üzenetére


velizare
nagyúr

ha az ember vinyót vesz a gépébe, akkor általában nem dobja ki a régit. pazarlás. ergo, egy bizonyos életkor felett több vinyó vana gépben, egészen addig, amig felhasználócserére nem kerül sor, illetve amig tönkre nem megy.

[Szerkesztve]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23) dabadab válasza velizare (#22) üzenetére


dabadab
titán

''ha az ember vinyót vesz a gépébe, akkor általában nem dobja ki a régit. pazarlás.''

Szerintem meg az a pazarlas, ha az ember egy olyan HDD-be nyomja az aramot, ami gyakorlatilag elhanyagolhato kapacitastobbletet ad. Persze, nekem is regrol maradt 20 MB-os HDD-m - a fiokban.

DRM is theft

(#24) dabadab válasza erdoke (#13) üzenetére


dabadab
titán

Az ''altalanos'' meg az ''optimalis'' kozott azert eleg nagy szakadek van :)

DRM is theft

(#25) vati válasza dabadab (#23) üzenetére


vati
senior tag

''elhanyagolhato kapacitastobblet ad.''

de adhat biztonságtöbbletet, esetleg sebességtöbbletet is. A 20 MB azért elég extrém példa, bár emlékszem rájuk:).
Egy pár éves, 80 GB-os hdd teljesen jó lehet pl. oprendszereknek, vagy mentéseknek.

syerk: nekem is 3 vinyó van a gépben (80+160+160) de ha vennék egy negyediket, lenne hová bedugni, tehát maradna az összes.

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#26) erdoke válasza dabadab (#24) üzenetére


erdoke
titán

Ez igaz, de abban meg igaza van cain69-nek, hogy csak az új gép összerakásánál általános az egyetlen HDD. Anno én is egy 120-as vinyóval kezdtem ezt a gépet, és ez akkoriban még nagynak számított, méregdrága újdonság volt a 180-as. Utána jött mellé egy 160-as (az akkori best buy), később még egy, aztán beindultak a 250-esek, és mostanra már csak külső keretben figyel a 120-as. Lassan a 160-asok cseréje érik be valami 3-400 GB-os perpendicular variánsra. :)
Utána viszont csak akkor bővítek, ha valamelyik kipurcan, vagy feltörték a HD DVD másolásvédelmét. :DDD

A legjobb aláírás a héten

(#27) kovsol válasza vati (#25) üzenetére


kovsol
titán

nem tudom csak szerintem jobb ha a rendszer a gyorsabbik vinyon van ?
nekem a megmaradt régi vinyóm egy samsung 160GB 8MB pata vinyó azért azt megszabad hagyni ugye ? ;]
bár összeraktam öcsémnek egy athlon xp konfigot abba beleraktam most


az viszont tény hogy az én gépemben is a vinyó a leghangosabb :( de ezért nem vennék még ilyen dobozt, mert az is elég jó már ha csak a vinyó hallatszik ki :R (szerintem)

[Szerkesztve]

May the Force be with you!

(#28) Sub-S válasza mycso (#18) üzenetére


Sub-S
senior tag

Szerintem pedig aki ilyet vesz az halk gépet szeretne, mondjuk amit én mondok az biztos hülyeség mivel én nem vagyok normális és vettem Silentmaxx HDD-Silencert.
Nekem így is zavaróan hangos a winyó...


[Szerkesztve]

(#29) _Volkovy_ válasza Petya25 (#9) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nekem 60.000ft lenne az öt hdd lehalkítása.
Pont ennyi lenne két darab 300gb-os hdd is.
Vajon melyiket venném, hmm...

De hogy ON is legyek:
Kurvajó cucc, végre több hdd-vel is lehet halk gépet építeni. Nekem az előző verzió azért jobban bejött.

(#30) Re-Tech válasza _Volkovy_ (#29) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Én ebben a szituban vennék 2x 300gb HDD-t, a régieket eladnám és a pénzből futna 2 ilyen hűtőre ;)

(#31) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Minden attol fugg, kinek mi a celja. Nekem most a csend, es mind1 milyen aron. Nemreg egy 160gb es 80gb-os winyo volt a gepben, egy rovid probalgatas utan a hangosabb 80gb-os tavozott. Az egyik fiokban dekkol. Atrendeztem a file-okat, kiirtam dvd-re amit mar regota nem hasznaltam, es lass csodat eddig 240gb hatarat feszegettem, most boven elferek a 160gb-on is. Egesz mas elmeny egy csendes gep mellett ulni, mint 240gb file-t nezegetni. Persze sok minden mas valtoztatas is volt a gepemben a csendesseg erdekeben. ;)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#32) canniball


canniball
nagyúr

A boldog(?) tulajoktól kéne egy kis info: ki mennyire elégedett a ''dobozzal''?
Halkítás terén: Enszuke kolléga egy másik topikban azt írta így is kihallatszanak a HDD-k, akkor ez sem a tökéletes megoldás? :F Pedig azt hittem ennyi pénzért már néma csendet produkál... Mennyit tud tompítani?
Hűtés terén: elég nagy kétely lakozik bennem ezügyben, mik a tapasztalatok?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#34) canniball válasza Enszuke (#33) üzenetére


canniball
nagyúr

47 fokos? :Y Nem sok az egy kicsit? Én már 30°C felett feljebb tekerem a ventit...+ ''...a seek hangos...'' - máris sikerült meggyőznöd, hogy nem ér ennyit... :(
''A meg dragabb dobozok jobban tompitanak?''
Jó kérdés... Előfordulhat, kérdés milyen áron. (Itt van pl. a Nexus Drive-A-Way, a teszt [link] szerint teljesen elnémítja a vinyót, de az közben szépen fel is melegszik.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36) canniball válasza Enszuke (#35) üzenetére


canniball
nagyúr

''...mindenkinek mas a hangos.''
Nekem minden hangos(nak tűnik). :B Először vettem halk tápot, aztán halk hűtést, most a HDD-k hangja zavaró; soha nem lesz vége? Szeretném már végre valahol olvasni a megoldást arra, hogy csendben legyen a gép...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#38) canniball válasza Enszuke (#37) üzenetére


canniball
nagyúr

Tényleg mindnek van baja :) :
1, nincs ennyi szekrényünk
2, nincs folyósónk
3, mi van ha lemezt akarok rakni az optikaiba?
4, ezért tartsak még egy gépet? Ráadásul 24 órában?
5, ha helyet is akarok marha drága lenne.
(Nem vagyok könnyű eset, mi?) Azért köszönöm, hogy próbálsz segíteni! :R
Egyetlen fennmaradt ötletem, hogy veszek egy kis noti hdd-t a gépbe és (szerver helyett) egy ''hálózati rack''-et a vinyóknak - kérdés, hogy létezik-e ilyen egyáltalán..?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#40) canniball válasza Enszuke (#39) üzenetére


canniball
nagyúr

''...csak allitolag nagyon lassu...''
Az nem jó, nekem az lenne az igazi ha elég lenne a TV-adás rögzítéséhez is a keresztmetszet+zenék-filmek elérése+esetleg szerkesztése...
Közben eszembe jutott, hogy ha lesz rá időm/energiám megpróbálkozom a két vinyóval külön-külön, hátha egyik kellően halknak bizonyul. Ha mégsem akkor majd visszatérek a kérdésre. :) Köszi az eddigieket! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#42) Gipsz Jakab válasza canniball (#36) üzenetére


Gipsz Jakab
csendes tag

2 ötlet:
- a gép tápkábelét kihúzod a konnektorból, mivel csak azt írtad, hogy ''csendben legyen a gép'', így garantáltan csendben lesz :DDD

- füldugó, a gép ettől nem lesz csendesebb, de legalább te nem fogod hallani :)

(#43) Oly


Oly
senior tag

Szerintem 2 db ilyen bigyótól több nem kellhet...
Általában csak éjszaka szokott zavaró lenni a hang!
Vagy van akit munka közben is zavar?

Egyik a rendszervinyónak... a másik esetleg egy letöltő vinyónak!
Amikor nem kell én nem is használom a vinyókat!
Táp le, oszt' jó'van! ;]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#45) drur420


drur420
tag

Sziasztok..

Vettem nem is olyan rég 1 raptor vinyót... Miaz hogy ? Nagyon is! :) meg vok vele elégedve.. Hozza minden elvárásomat... Hang terén is ... Nos pont itt kezdődig a problematikám.. Egyedül a Silentmax-tól láttam ijes féle kporsót ami nem főz meg egy 10000-en mocorgó vinyát.. Az vele a baj hogy beszerezhetetlen... Legalább is nem 1 szerű.. Az lenne a kérdésem hogy van esetleg alternatíva? Valaki tud ijenről?
A hsz.-eket előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Ha az élet megkínál citrommal, kérj hozzá martinit!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.