Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) atus33 válasza L3zl13 (#7) üzenetére


atus33
tag

A winyó és a memória hasonlóan melegszenek, pedig a winyó hozzáférési ideje 10 ms nagyságrendű, míg a memóriáé pár nanosec mértékű. A winchester 100 MByte/sec szinten olvas (felfelé kerekítve), a memória pedig 4000 körül egy csatornás üzemmódban! A pici merevlemezeknek ezeknél sokkal rosszabb mutatóik vannak.

Képzeld el, mennyire melegedne, és mekkora lenne az a diszk-tömb (ha egyáltalán lenne olyan), amelyik a memóriával összemérhető teljesítményű lenne :) Szóval nem a chip melegszik jobban ugyanazon a teljesítményen. Arról nem is beszélve, hogy a miniatürizálásban is sokkal behatároltabb a merevlemez. Az IBM azért indítványozta a CompactFlash II-es szabványt, mert az I-es méretébe (amely kb. fele olyan vastag) nem tudtak volna gazdaságosan miniwinyót építeni.

Hm...

Amikor vásárlok, én is megnézem az árakat (bár pont ilyen pici diszket nem vennék). De néha -- szerintem rendszeresen -- meg kell állni megkérdezni: jó-e ez így, van-e jobb megoldás? Így születtek a találmányok :) Csak egy pár dolgot említenék, amit a winchestert kiváltó nem felejtő memória magával hoz:

megszűnik a kerregés; több fájlt lassulás nélkül lehet egyszerre másolni egy köteten; a gép azonnal munkára kész úgy, ahogy hagytad (akkor is, ha egy hónapig nem volt áram alatt); az I/O terhelés lecsökken -- nem áll le hosszú másodprecekre ''gondolkodni''; nem lenne (érzékelhető) SWAPpolás; az adatbázisoknak nem kellene külön indexfájlokat alkalmazniuk; a webszerverek azonnal küldenék a kért adatot; a fájlrendszereknél és az adatbázisoknál a fragmentáció nem okozna gondot (nem kellene Defrag, vagy ha mégis, jóval ritkábban); végül a rendszer teljesítményét sokkal inkább a proc. és a memória sebessége határozza meg -- ezzel szemben ma gyorsabbnak érezhetsz egy PIII-as asztali gépet egy PIV-es notebooknál csak azért, mert a desktop diszk hozzáférési ideje 60%-a a latopénak.

Ütésállóbb, kisebb és csendesebb gépeket lehetne velük csinálni. Én szeretnék ilyet. És azért írom le ezeket, mert akkor lesz majd ilyen, ha -- mindazok mellett, akiknek jó ahogy most van -- megjelenik erre is a piaci igény.

. o O o .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.