Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) thaler2


thaler2
senior tag

Csak aztán érezni is lehessen azt a 2 magot...

(#2) Boyfish válasza thaler2 (#1) üzenetére


Boyfish
senior tag

már hiányoltam:) dual sempi

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#3) ftc


ftc
nagyúr

Nem lehetne 2006 nyarára a megjeleést? ;]

(#4) AMD Power válasza ftc (#3) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem ez tök jó hír! Mire itt lesz a Vista remélem, addigra tudunk majd ''mi'' is venni olcsó 2 magos AMD-t! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5) robekri válasza AMD Power (#4) üzenetére


robekri
addikt

Főleg ha majd ''műtéttel'' be lehet kapcsolni teljes értékű 2 magosra! :DDD

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#6) Xantomas válasza AMD Power (#4) üzenetére


Xantomas
őstag

Arra gondolsz, hogy Magyar Windows Vista? Mert mire honosítják, addigra tényleg kijönnek a x2-es semptronok.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#7) ftc válasza Xantomas (#6) üzenetére


ftc
nagyúr

sempron nem semptron

(#8) tomcsi23 válasza ftc (#7) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez csak régi vindóz miatti bug.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#9) Komplikato


Komplikato
veterán

Miért, az X2-3600+ az mi lesz??? :U

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#10) ftc válasza Komplikato (#9) üzenetére


ftc
nagyúr

az A64...

(#11) Horbal válasza Xantomas (#6) üzenetére


Horbal
őstag

Nevetni fogsz de a honosítása már majdnem készen van (főleg a doksi rész, de a build is halad), én már csak tudom mert ottan melózom ahol csinálják...de ez titok...:) , szal mire egyáltalán a Nyista kijön addigra lesz magyar ver is;)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#12) Komplikato válasza Horbal (#11) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem értem miért írta, már a Millenium/Win 2000 is egyszerre jelent meg ... :U
Amúgy sznob állat vagyok, lehet akkor is angolt teszek fel? Vagy most már tényleg nem befolyásolja az OS használhatóságát a lokalizáció?
(W95 - font problémák, W98 - kihagyott webTV miatti tuner/digitalizáló szivacs, W2K/XP fel nem telepíthető driverek és programok ...)

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#13) Komplikato válasza ftc (#10) üzenetére


Komplikato
veterán

Papiron igen, de akkor is felezett cache van benne. :)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#14) ftc válasza Komplikato (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

lehet a sempronban 2x128 lesz :DDD

Amit meg láttunk nem sok különbség van 128K,256K,512K,1M L2 között A64-ben..jó lenne egy ilyet tesztet láttni X2-re is...

(#15) #65675776 válasza Komplikato (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha lesz benne virtualizáció, akkor viszont A64. A Sempronokból ez kimarad, és talán a HT is csak 800MHz-es lesz.

(#16) kovsol válasza #65675776 (#15) üzenetére


kovsol
titán

azért az a 800MHz HT nem túl nagy hátrány
de a 2*128KB azért játék alatt érződni fog rendesen véleményem szerint :U

May the Force be with you!

(#17) Fori23


Fori23
őstag

Én inkább azon gondolkoztam, hogy egy év múlva kell-e ez valakinek?
Már ebben az évben kint kellene lennie.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#18) ftc válasza Fori23 (#17) üzenetére


ftc
nagyúr

kell nagyon is kell...

(#19) Fori23 válasza ftc (#18) üzenetére


Fori23
őstag

Úgy legyen :)

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#20) erdoke válasza ftc (#3) üzenetére


erdoke
titán

Kívánságod majdnem meghallgatásra talált, ugyanis a kiskereskedelmi szállítások 2007 Q1-re vannak tervben. :D

A legjobb aláírás a héten

(#21) Fori23 válasza ftc (#18) üzenetére


Fori23
őstag

Az akkori proci->piaci helyzetre gondoltam. Akinek DC kell, vár mésfél évet?
Addigra valószínű teljes lesz az Intel új platformja, és mire ez megjelenik nem lesz egy olcsóbb, vagy jobb teljesítményű alternatíva?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#22) #65675776 válasza kovsol (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az árban is érződni fog, és sokaknak ez a lényeg, Te is tudod.

(#23) elfelejtette válasza #65675776 (#22) üzenetére


elfelejtette
veterán

Tényleg sok embernek sokat számít az ár, köztük nekem is.
Az lesz majd a kérdés, hogy tudásban és árban mennyi lesz a különbség egy Sempron x2 és az Athlon64 x2 3600+ között, mert lehet, hogy ha nem sok, akkor a Sempron x2-nek nem igazán lesz létjogosultsága!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#24) Fori23 válasza erdoke (#20) üzenetére


Fori23
őstag

Ez már jobban hangzik

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#25) ftc válasza Fori23 (#21) üzenetére


ftc
nagyúr

Enegm Conroe és társai nem érdeklenek...Amennyiért alplapot veszek hozzá annyiért proci+alaplap páros szerzek be AMD-nél...

#20-ra nekem nyárra kéne épp AM2-t akarok...

(#26) #65675776 válasza elfelejtette (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez a levezetés inkább a 3600+ létjogosultságát kérdőjelezi meg.Ha ár/érték arányban nem rosszabb a Sempron X2, akkor minek kihozni egy gyengébb A64 X2-t?

(#27) kovsol válasza #65675776 (#26) üzenetére


kovsol
titán

de az az 3600+ nem jön már idén ki ?
mert akkor lenne létjogosultsága, ha jóval elöbb kijönne mint ez a sempron

May the Force be with you!

(#28) ftc válasza kovsol (#27) üzenetére


ftc
nagyúr

jul vége aug elej volt irva július 26 lenne a legjobb időpont neki

(#29) #65675776 válasza kovsol (#27) üzenetére


#65675776
törölt tag

Elméletileg Q4'06-ban kerül piacra a 3600+. Olyan nagy előnye nem lesz. [link]

(#30) elfelejtette válasza #65675776 (#26) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hát azonos árban, ill. tudásban szerintem annak van létjogosultsága, amelyik több új technológiát támogat, ergó A64 3600+!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#31) #65675776 válasza elfelejtette (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Milyen több új technológiát tartalmaz a virtualizáción kívül (amit a felhasználk 99%-a nem használ ki)?

Biztosan nem egy árban lesz, a Sempronok közül csak a nagyon magas órajelűek és a s939-esek (amik valódi OEM termékek, akárcsak az A64 1500+) voltak drágák. Az átlagot megkaptad a leggyengébb A64 árának 2/3-áért.

(#32) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Kíváncsi vagyok ezeket is lehet-e majd úgy húzni, mint pl. a S754-en S64-eket ;)

Nem minden proci megy ám fel 1600-ról 2600MHz-re ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#33) KriszBoy válasza ftc (#25) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Ez is mint minden idő kérdése!

(#34) erdoke válasza Fori23 (#24) üzenetére


erdoke
titán

Mármint az első 65 nm-es AMD asztali processzoroké. :D
Ráadásul elég rossz hírek szivárognak a kihozatalról, egészen 2007 végéig 90 nm-en akarják gyártani az FX-eket. :(

A legjobb aláírás a héten

(#35) r9550


r9550
senior tag

jöhetnének hamarabb is az intel mács cselekedett eggyet

(#36) #65675776 válasza erdoke (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az FX-ek költöztek utóljára a 130nm -> 90nm váltáskor is.

(#37) ftc válasza erdoke (#34) üzenetére


ftc
nagyúr

most szted az FX prociból adnak el a legtöbbet?Sempron és A64 a fő húzóág ott sokkal fontosabb a 65nm

(#38) Ste


Ste
addikt

Akkor ezek szerint lesz egy Amd-s D805-ös proci is a jelek szerint. Vajon milyen árra fogják belőni? Mert elvileg a 3600+ is az olcsóbbak közé fog tartozni

(#39) erdoke válasza #65675776 (#36) üzenetére


erdoke
titán

Igen, de itt közel egy év lesz a difi.

A legjobb aláírás a héten

(#40) erdoke válasza ftc (#37) üzenetére


erdoke
titán

Most szerintem nem.
Szerinted ha a 65 nm-es átállás tökéletesen menne, azaz alacsonyabb fogyasztással magasabb órajelű processzorokat ontanának, akkor nem ütőképesebb FX-eket próbálnának kiadni? Ki fog megvenni egy 3 GHz-es FX-et, ami esetleg megy levegős tuninggal 3,2 GHz-en, amikor 3,2 GHz-es Conroe is lesz év végétől, ami simán visz 3,6-3,8 GHz-et (és mellesleg azonos órajelen is gyorsabb)?

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#41) ftc válasza erdoke (#40) üzenetére


ftc
nagyúr

Másképp gondolkozom.
Gyátunk FX-et ami lényegében egy válogatott X2 semmi más szorzó lock nélkül.
Eladunk belőlle kb 1000db/hó
Ugye van Sempron s A64 vonalunk is.Sempronbül pl eladunk egy hünapban 20 000db-t A64ből 12 000db-t.Ugye az A64 és Sempron prociból fogy több szóval itt kellene leginkább a költésgeket csökkenteni nem a csúcs kategoriában amiből alig adunk el

A számok csak fikciók ennél sztem lényegssen többet adnak el :DDD

A Conroe-ra annyit mondok hogy nem közép alsó és alsó kategóriába jön ki.Ott továbbra is AMD a nyerő.

(#42) erdoke válasza ftc (#41) üzenetére


erdoke
titán

FX-ről beszéltünk, annak az XE Core2 az ellenfele.

Az eszmefuttatásodban nem értem a logikát. Ugyanannyiba kerül a 65 nm-es X2-ből leválogatni azt a kevés FX-et mint a 90 nm-esből. Kivéve, ha rossz a kihozatal, és nem skálázódik jól a cucc. A legtöbbet akkor keresnék, ha a legdrágább processzort is olcsóbban állítanák elő. Persze itt az árrés már akkora, hogy elhanyagolható az előállítás közti különbsé. Ezért is hivatkopztam az elméleti jobb fogyasztásra, vagy az azonos fogyasztás mellett elérhető magasabb órajelre.

A legjobb aláírás a héten

(#43) ftc válasza erdoke (#42) üzenetére


ftc
nagyúr

Nah akkor tovább

FX ugye mint tudjuk X2 és egyenlőre 1db 65nm-es gyára van AMD-nek.A hírek szerint az alsó árszegmensben állnak át először 65nm-re.Logikus lépés mivel ha vannak a gyártásban hibák mégis kevesebb veszteség éri a gyártót mint 2 magnál.Tudom,hogy FX 2x annyiba kerül mint egy azonos X2 szal egy X2 a nyereség de annyira nem jó buli mint az alsó árszegmens..
Az hogy a XE Conroe2 legyüri az ok max presztizs értékü veszteség éri az AMD-t


A legjobb megoldás persze AMD részéről az lenne ha mindent 65nm-en gyártana,de ezt max külső gyártók segítségével..

[Szerkesztve]

(#44) Senior tag válasza ftc (#43) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Fognak gyártani 65 nm-es X2 procikat is év végétől. Mégse fognak kiadni 65 nm-es FX-et jövő év végéig. Pedig elméletben azt is csak válogatni kellene.
Itt közel egy évet adnak a kihozatal javulásának.

[Szerkesztve]

Ugorgyunk!

(#45) mr_ricsi válasza erdoke (#42) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az eszmefuttatásodban nem értem a logikát''
Az AMD-nek egyik gyára le van állítva átépítés miatt. Teljesen logikus, hogy a tömegprocikat gyártják 65nm-en, hiszen úgy 1 waferen több db mag fér el, azaz egy gyártási folyamatban több darab mag készül.
És amit olvastam, aszerint nem a kihozatallal van gond, hanem hogy a mag még finomításra szorul, ezért a magas órajelek nem nagyon érhetőek el vele, majd csak 1 steppinggel később.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#46) erdoke válasza mr_ricsi (#45) üzenetére


erdoke
titán

Ez ugyanúgy a 65 nm-es átállás problémakörébe tartozik, ami bő egy évvel az Intel problémamentes (részleges) váltása után elég gyenge teljesítménynek tűnik.

A legjobb aláírás a héten

(#47) Hun'reeth válasza erdoke (#46) üzenetére


Hun'reeth
őstag

így van. Egyre nyilvánvalóbb, hogy az AMD sajnos lemaradt. :( Sokkal előbb el kellett volna kezdenie az átállást 65nm-re.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#48) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Szerintem ti beneveztetek a ''Meghalt az AMD: ki jajjgat hangosabban'' versenyre. :Y

''Sokkal előbb el kellett volna kezdenie az átállást 65nm-re. ''
Miért is? AMD vonalon 3000MHz-re kalkulálható a 90nm vége. Ha jól tudom, ilyen órajelű procijuk még nem kapható. Egy tartalékokkal rendelkező technika kidobása pedig pénzpocsékolás.

''Intel problémamentes (részleges) váltása után elég gyenge teljesítménynek tűnik.''
Hmm... A stepping2-es Preslerek csak 3,4GHz-ig jutottak 65nm-en, a 90-es 3,2GHz-hez képest. Csak a stepping6-tal sikerült a 3,7GHz-et hozni, ami az egymagos 90nm-esek csúcsa volt.
Nekem úgy tűnik, hogy az intelnek sem megy kapásból a váltás...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#49) #65675776 válasza erdoke (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

Arra nem gondoltál, hogy minden 2x1MB L2 cache-es X2-t kivon a gyártásból az AMD? Tehát csak Opteronok és FX-ek fognak készülni ilyen kiépítésben. És mind a kettő erős válogatást igényel (persze ami nem tökéletes az megy 2x512-es X2-nek). A 130nm -> 90nm váltáskor az FX volt az utolsó, de nem sokkal előbb költöztek az Opteronok sem. Az A64 és a Sempron az ami igazán nagy mennyiségben kerül piacra és fogy el, értelemszerű, hogy a kihozatal alacsony (pontosabban a 90nm-hez képest alacsonyabb, viszont minden technológia váltáskor ez van, az újnak kezdetben kisebb a kihozatala) szintje mellett először a nagyobb hasznot hozó terméket kell átültetni az új technológiára (ahogy többnyire történik ez a GPU-k esetén is). Az itt keletkező (többlet)bevétel teszi lehetővé, hogy a csúcstermék is létezhessen egyáltalán (meg persze a kereslet, de az töredéke a mainstream termékekéhez képest).

(#50) erdoke válasza mr_ricsi (#48) üzenetére


erdoke
titán

Engem nem érdekel, milyen név van az aktuális leggyorsabb proci dobozán, csak a tényeket ismertettem. Most nagyon úgy tűnik, hogy jövő év végéig az Intelnek áll a zászló. Másfél év pedig sok mindenre elég lehet, akár vissza is dolgoza magát az A64 előtti helyzet közelébe. Egyébként is a mobil szegmensre kell most gyúrni, és ott nagy előnye van.

BTE azok a 3,2-3,4 GHz-es Preslerek simán futottak jobb léghűtéssel 4,2 GHz-en, csak ott nem fértek bele a TDP-be. Ugyanez nem lesz elmondható az FX-64-66-ról, ha előérzetem nem csal.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.