Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) piqla


piqla
őstag

uh, hat igen... alienware... mondjuk en ilyennel ki nem lepnek az utcara az zicher.. de azert megdobhatna egy ilyennel valaki.

Szereted az állatokat?

(#2) erdoke


erdoke
titán

Kíváncsi vagyok, egy erős VGA-s HTPC egy hasonló monitorral mennyivel több mint ez a 7 kg...:U Az tuti, hogy nem 4500 € lenne összerakva.

A legjobb aláírás a héten

(#3) Xpod


Xpod
addikt

Ez szép és jó, hogy SLI-s VGA van benne, de van olyan őrült (bocsi ha tényleg van) aki notebookon elkezd játszani valami komolyabb játékkal?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#4) janpotocki válasza Xpod (#3) üzenetére


janpotocki
senior tag

ha a hardver nem gördít ez elé akadályt, tudsz más ellenérvet?

(#5) csudri


csudri
őstag

Hogy lehet 3kg a különbség a két noti között? Nincs itt valami elírás?

(#6) paleinho


paleinho
senior tag

gondolom a célcsoportnak nem szempont, de mégis mennyit bír az akksi?
tipp 22perc :DDD

(#7) janpotocki válasza csudri (#5) üzenetére


janpotocki
senior tag

talán az akksi (is belejátszik), de nem találtam további adatokat ez ügyben

(#8) Krix


Krix
őstag

Azért egy Core Duo-s változat is befigyelhetne. Ennyi pénzért legyen akkor tényleg szabadon konfigurálható.

If it is not broken then don't fix it!

(#9) Xpod válasza janpotocki (#4) üzenetére


Xpod
addikt

Mondjuk a kényelmet. De amint látom azt is meg lehet oldani, csak kérdés akkor mennyivel kisebb a csomag egy LAN partyhoz.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10) BlackWoOd


BlackWoOd
aktív tag

Amíg az m9700-ban van bluetooth (a wifi opció), addig a több, mint dupla árú mALX verzióban az csak opció (wifi adott). Biztos így sikerült csak a ''kedvező'' 4499 dolláros árat elérniük... Tiszta vicc.

A másik számomra furcsa adat: mALX 19''/1680x1050 <-> m9700 17''/1920x1200 képernyőfelbontással szemben. Ilyen felbontásban nem gyártanak TFT paneleket talán 19''-os méretben? A nagyobb méret miatt a nagyobb felbontás nagyon jól jönne (pláne az SLI miatt, amivel meg lehetne hajtani game-ek alatt).

[Szerkesztve]

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#11) janpotocki válasza BlackWoOd (#10) üzenetére


janpotocki
senior tag

Biztos így sikerült csak a ''kedvező'' 4499 dolláros árat elérniük...

Viszont adnak pólót meg tollat :D

(#12) Integra


Integra
titán

rosszul álltok a kérdéshez, ez itt nem arról szól, hogy meglehet e csinálni egy ilyet olcsóbban, etc...
ez arról szól, hogy az usaban a sok tehetős fiatal ezt mondja egymásnak, yo check this out bro, it's the best, i just bought it, cool ha?....
na ez erről szól.
nincs ezzel semmi gond, csak nem a mi pénztárcánkhoz valók ezek a dögök. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) deicide válasza BlackWoOd (#10) üzenetére


deicide
veterán

a felbontás nekem is feltűnt, nem hinném, hogy a kisebb panel nagyobb natív felbontással bírna, mint a 19''-os.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14) d900t válasza Krix (#8) üzenetére


d900t
senior tag

Majd ha az intel támogatja a SLI-t.

(#15) PLacc


PLacc
senior tag

'',,,nem hiányzik a FireWire, az mALX-nél a PCMCIA, az m9700-nál pedig az ExpressCard aljzat sem, továbbá egy 4 az 1-ben memóriakártya-olvasó.''
Ez akkor feature? :D Szinte bármelyik FuSi és HP modellben benne vannak a felsoroltak... :F
A kisebbiknek olyan Macbook Pro-s feelingje van, nem?

[Szerkesztve]

(#16) LordX válasza d900t (#14) üzenetére


LordX
veterán

Lesz nForce Core alá is..

Más: Clevo alapokon nyugszik? És a főnök (Dell) mit szól ehez?

(#17) d900t válasza janpotocki (#11) üzenetére


d900t
senior tag

Jaja, az amerikai munkaerőt jól meg kell fizetni :))

[link]


[Szerkesztve]

(#18) d900t válasza LordX (#16) üzenetére


d900t
senior tag

De a hangsúly ugye a ''lesz''-en van? Mert ez a cucc már hónapok óta létezik

(#19) d900t válasza LordX (#16) üzenetére


d900t
senior tag

''És a főnök (Dell) mit szól ehez?''

A főnöknek tök mindegy. Minden terméke kinai :)

(#20) Rez_Grof válasza Integra (#12) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Én is valahogy így tudom el képzelni, kb ők lehetnek a célcsoport.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#21) LordX válasza d900t (#18) üzenetére


LordX
veterán

Nem tudom te hogy vagy vele, de szerintem a június 19 és 29-étől kezdik forgalmazni az nem a ''hónapok óta létezik'' kategória.

(#22) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

:Y Dzsízösz...

Egyéként ha már a 17''-es tud 1920*1200-at is, akkor a 19''-es miért csak 1680*1050-et? Nem fért bele ennyi pénzbe meg súlyba? :D

(#23) Dr. Akula válasza erdoke (#2) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Sztem ez az ár táska helyett egy IFA-t tartalmaz cipeléshez. :))

#6: Abból a 22 percből 20 a beszerelés. :D

[Szerkesztve]

(#24) orbano válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


orbano
félisten

A második képen az a háttér nagyon jól néz ki. Nem látta azt valaki valahol? :O

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) orbano válasza LordX (#21) üzenetére


orbano
félisten

létezik, csak nem kapni még :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#26) tts


tts
addikt

isten bizony nem szőrözés akar lenni, de én ma kaptam az Alientől [link] tehát 1999,-

a dolog lényegéhez - én nem teljesen értem ki mit tart annyira drágának - ez a cula 400 egy-két ezer forint - tessenek már mutatni az itthon kapható notik között ilyen felszereltségű (7900) gépet olcsóbban vagy megnézni mit adnak itthon 400k-ért

(#27) piqla válasza orbano (#24) üzenetére


piqla
őstag

En a MechWarrior nevu jatekra tippelek :)

Szereted az állatokat?

(#28) d900t válasza LordX (#21) üzenetére


d900t
senior tag

A Clevo M590K április eleje óta elérhető. Biztos elhúzódott az ''idegenes'' fedlap legyártása :))

(#29) Dr. Akula válasza tts (#26) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Sztem ez az 1 videokártyás változat, a cikkben is úgy van hogy vagy 1 vagy 2 videokártyával szerelik. A ''Dual Graphics SLI Technology'' sztem csak a parasztvakítás ami annyit jelent hogy akár olyan is lehetne ha a drágábbikat vennéd meg. Ha ezt nézed, meg azt hogy mire ideér amcsiból mi minden rápakolódik még az árra, már ott is vagy mint a Clevo hasonló modelljével. De még így is gyanús, az Alienware márkanevet is tuti megfizettetik, nem hinném hogy feleannyiért megkapod Alienwareben, mint Clevo névvel.

(#30) Ste válasza Integra (#12) üzenetére


Ste
addikt

tökéletesen egyetértek
mondjuk ott több a gyorsétkezde és tutira fel sem tűnik nekik, hogy 7 kiló a noti :D

(#31) PLacc


PLacc
senior tag

Azért a 12 cellás akksi se gyenge, kiváncsi vagyok, meddig húzza vele... :D

(#32) Dr. Akula válasza PLacc (#31) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Az aksi önmagában nem, de ennek inkább 120 cellás kéne. :D

(#33) piqla válasza piqla (#27) üzenetére


piqla
őstag

Vagy ha nem az, akkor a Tiberian Sun lesz az.

Szereted az állatokat?

(#34) sakeee82


sakeee82
aktív tag

Sziasztok!

Bocsi ha olyanokat írok, ami már elhangzott, de én kifejezetten szeretem az Alienware termékeket, még ha egyelőre nem is engedhetem meg magamnak őket :)
Egyértelműen a hardcore gamereknek gyártanak, nem a mezei felhasználóknak, hiszen ilyen árak mellett az átlagfelhasználó, főleg ha kelet-európai, nem igen juthat ilyen gépekhez...Bár, azért a magyar mindig sír, hogy csóró, de kétmagos Athlonra 64-re csak futja......
Az Alienware márkanév miatt kerül annyiba, amennyibe kerül minden gépük... (Olyan ez mint az Adidas márkanév, bár ne mondják nekem, hogy az adott cipő 35.000 Ft-ba kerül azért, mert csúcstechnológia felhasználásával készült és annyira megkönnyíti a futást, hogy szinte repülünk benne...)
Az asztali gépeik is hasonló árkategóriát képviselnek,(sőt láttam 6500$-st is) csak ott adott esetben egy, minden fűtő egységre kiterjedő vízhűtés és 4 videókártya is lehet benne+ ugye manapság egy Pshyx kártya is...A 4 videókari egy gépben azért nem semmi fogyasztással bírhat!!! 1000W-os tápegység rulez+villanyszámla!!!
A notebook piacon a gépeik a legnagyobb elérhető minőséget képviselik, mind a felhasznált alkatrészek, a gyártás, illetve kűlcsín tekintetében is - azért az airbrush-al készített garfikák a notikon nem semmi látványt nyújtanak szerintem!!! A noti áráról csak annyit, hogy egy X700-al felszerelt szerényebb kiépítésű ACER noti is benne van majd 400 ezerbem, és az nem GF7900...
A két videókártya SLI-ben nem rossz páros, de szerintem az aksit 2,5 óra alatt nullára meríti a két kártya+vinyó+TFT. Lehet, hogy van hozzá 10 pót aksi...
A képernyő felbontást a notiknál sohasem értettem, hogy miért olyan amilyen(pl 1240*800 - érdekes). De a két noti súlya tényleg elég érdekes, talán a nagyobbik noti TFT-je nyom + 3kg-t!!! :)

Srácok valjuk be, ha lenne rá pénzünk(havi 1mFT-s kereset mellett), mi is beruháznánk egybe...Bár játékra nem hiszem, hogy túl sokan használnánk...Arra ott van a 1,7 MFt-s asztali Alienware szörnyeteg... :)

Bocsi a hosszú hozzászólásomért!!!

(#35) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Hat ez az amit meg is vennek,ha megtehetnem meg ha nem csak USA termek lenne.Azert az Ali nem gyenge gepet ad le van tesztelve,es a nagyon komoly teszteredmenyeket produkal.Draganak draga de ez a PC-k Rolls termeke a minosge garantalt.1-2 db gephez mar volt szerencsem az utobbiban egy FX 60 ketyegett!
Azert ezeknel a laptopoknal legalabb a videokari is cserelheto!

(#36) sakeee82


sakeee82
aktív tag

Akkor az még ezen gépeknél is drágább egy szinttel az FX-60 miatt...
A videókari cserélhetősége abszolút jó kezdeményezés!!!


[Szerkesztve]

(#37) raszputyin válasza sakeee82 (#34) üzenetére


raszputyin
senior tag

A notebook piacon a gépeik a legnagyobb elérhető minőséget képviselik, mind a felhasznált alkatrészek, a gyártás
Persze én se láttam soha ilyen gépet, de leszögezném, hogy kételkedem, hogy elérné az IBM/Apple/Sony minőséget. Általában legalábbis igen korlátozott az összefüggés az alkatrészek nyers ereje és a kialakítás minősége között.
Soha nem venném meg, még akkor se venném, ha játszanék. Ha kapnék egyet, féláron is eladnám. Hogy miért?
Egy notebook nem arra való: ha valakinek ilyen játékerőforrásai vannak, nem fog megelégedni egy 19''-es képernyővel vagy egy notebook nyamvadt sz@r hangszóróival, és kell ugye spéci mutatóeszköz és billentyűzet. Ha pedig mindez már megvan, akkor olyan mindegy, hogy 7 kilós ''notebook'' vagy 12 kilós normál pakk a gép maga, nem?
Egy rendes, komoly 14''-es gép a 3d-t leszámítva lényegében mindenben partiban lehet ezzel a szörnnyel (sőt... Core Duo...), könnyű, hűvös és használható.

(#38) sakeee82


sakeee82
aktív tag

Ez mind igaz!!!
De mint írtam és mint tudod ezek a gépek a tehetős vásárlók részére készültek, akiknek nem gond kifizetni ezt az összeget és nem akarják nélkülözni pl a Most Wanteddel való játékot a nyaralásukon!!!Igaz, hogy kell hozzá egér, de jár is hozzá egy Razer Diamondback...
A minőség pedig szerintem eléri a Sony/Applae/IBM szintet, hisz akkor nem rughatna labdába mellettük...És nem gyártana ilyen magas árú sztörnyeket...
Ja és az Apple notijai sem az olcsó kategóriát képviseli...

Igazából egyetértek veled, aki játszani akar az notebookot nem fog venni, de!!! ez a notebooktulaj számára egy + feature, ha lehet annak nevezni, hiszen legalább nemcsak a passziánsz az egyetlen szórakozás a gépen, ha játszani tartja kedve!!!!


[Szerkesztve]

(#39) maross


maross
veterán

kivancsi vagyok ez mennyi hot termelhet..a radeon 7500tel szerelt notimra is rasul neha a kezem :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#40) maross válasza sakeee82 (#38) üzenetére


maross
veterán

aluvazas hatizsakot is mellekelhettek volna :D

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#41) raszputyin válasza sakeee82 (#38) üzenetére


raszputyin
senior tag

Egy szót nem mondtam eddig az áráról :)
Igaz, hogy plusz feature, de jár érte mínusz feature bőségesen, melyek közül csak az egyik az ára.
Mellesleg egy haverom vett nemrég egy IBM gépet, Mobile Radeon 7500 van benne. Gond nélkül megy az Unreal Tournament, és minimál beállításokkal ugyan, de még a Doom III is játszható. Ehhez nyugodtan hozzáveheted az összes nem 3d-s játékot (RTS pl., pár új és nagyon rossz kivételével.) Szóval messze nem csak pasziánsz.
szerk.: (lefelé válaszolás... :) )
A hőtermelés kérdése megoldott -- olyan értelemben, hogy nem sül meg a gép használat közben :D Viszont érdekel, mit szólnál a pici, magas fordulaton pörgő ventillátorok hangjához, vagy rossz esetben ahhoz, mikor 50-60 fokosak a billentyűk :P
Van ''válasz'' gomb, nem rossz, ha az ember használja :)

[Szerkesztve]

(#42) sakeee82


sakeee82
aktív tag

A hőtermelés érdekes kérdés...
De a megoldás biztos adott!!!

(#43) raszputyin válasza maross (#39) üzenetére


raszputyin
senior tag

Nem tudom, miből vontad le a következtetést, hogy a Radeon a meleg forrása :) Én a CPU-ra tippelnék, esetleg a wincsire.

(#44) sakeee82 válasza raszputyin (#41) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Bocs!!!

Ne vesszünk össze ezen, nekem tuti nem lesz ilyen, neked szintén, hisz nem is vennél :)

(#45) orbano


orbano
félisten

Erről a háttérképről senkinek semmi infaja? [kép]

A vér nem válik VAZZE!™

(#46) raszputyin válasza sakeee82 (#44) üzenetére


raszputyin
senior tag

Á bocs, én nem lehurrogni akartalak, csak fanyalogni kicsit ;)

(#47) sakeee82 válasza raszputyin (#46) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Én is :)
Hogy a jó életért nincs nekünk ilyenre pénzünk....

(#48) maross válasza raszputyin (#43) üzenetére


maross
veterán

onnan, hogy hatarozottan ott melegedik ahol a radeon van, es csak 3ds alkalmazasok hasznalata kozben.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#49) PLacc válasza raszputyin (#37) üzenetére


PLacc
senior tag

Csatlakozom... :) Mivel a gép tényleges alapja egy Clevo cucc, azért a minőség hagy(hat) kivánnivalót maga után. Itt inkább a felhasznált anyagokra gondolok... Mikor lesz egy ilyen gép úgy megtervezve, mint egy IBM T60 vagy egy Dell D620? :F
Félek tőle, hogy a nagy tömeg, meg hőterhelés miatt a műanyagok hamar feladják, mint a több Clevo/FuSi/Acer gépnél, és hajlik, kopik, nyeklik-nyaklik az egész... :(

(#50) raszputyin válasza maross (#48) üzenetére


raszputyin
senior tag

bocs, nyilván akkor tényleg. csak csodálkozom, mert a már említett IBM T41-nél ez nem derült ki eddig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.