Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Egyáltalán a Via KT880 már hivatalosan megjelent?

#tarcsad

(#2) HiperG


HiperG
addikt

Remélem ebbe már sikerült beletenni egy fix pci/agp órajelet.... :F

(#3) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem még ez sem hivatalos, nincs pl ár írva...

42

(#4) Alvin_ti4200 válasza Adrian Mole (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Jaja, szerintem se.

(#5) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem javítani is kellene a címet, ez nem debüt, legfeljebb névbejelentés/kiszivárgás, rosszabb esetben buzz.

42

(#6) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#5) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

De azért karaj lapnak néz ki a jövőre :C

42

(#7) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

Ez vajon tud majd annyit sebességileg mint az nforce2?

(#8) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Infók itt is vannak:
[L]http://www.amdboard.com/abit_kv7ii.html[/L]

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#9) Adrian Mole válasza Phantom Lord (#7) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

A VIA döngette a mellét, hogy ez úgy lever mindent, mint vak a poharat. A déli hídja meg kifejezetten szimpatikus.

42

(#10) HiperG válasza KEndre (#8) üzenetére


HiperG
addikt

''Supports VIA New technology Quad Band Memory 533 (QBM) with 8.5GB/s bandwidth''
Emmi?

(#11) Adrian Mole válasza HiperG (#10) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Ez az, amitől nem KT600 a chipset.

42

(#12) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Csak jönne már ki. Most állok fejlesztés előtt és minden tetszik az NF-7-ben, csak a SATA-t hiányolom. :)

(#13) HiperG válasza Adrian Mole (#11) üzenetére


HiperG
addikt

Nem attól, hogy Dual-Channel DDR ?
Mer azzal 6,4GB/s a max sebesség

(#14) Balint válasza Re-Tech (#12) üzenetére


Balint
tag

Akkor miért nem veszel NF-7S lapot? Az SATA vezérlős.

(#15) Balint válasza HiperG (#13) üzenetére


Balint
tag

A KT600 egycsatornás, a KT800 kétcsatornás memóriavezérlőt tartalmaz, a QBM pedig egy új memória típus, ami a ddr egyik továbbfejlesztése, és egy órajel alatt 4 adatátvitelt tud végrehajtani. Belemegy a DDR foglalatba, viszont csak akkor működik, ha lap is támogatja. Kis hazánkban szinte biztos hogy nem lehet kapni mostanában, de máshol sem gyakori.

(#16) HiperG válasza Balint (#15) üzenetére


HiperG
addikt

Hmm ;]

(#17) anaqer


anaqer
veterán

Heh, most meg jön majd ugye a KV7II... hogy lehet így alaplapot venni? Bosszantó lehet ha hosszú tépelődés / tesztolvasás után megveszel egy mobot aztán egy héten / hónapon belül jön az utód ami gyorsabb & fícsörösebb...
Szerintem néhányunkban él még a régi megszokás, hogy alaplapot nem cserélünk csak platformváltáskor vagy max. kétévente... vagy csak én vagyok ilyen naív?
( Komoly lelkitusámba került kilenc hónap után KD7-ről váltani NF7-Sre... )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#18) anulu válasza anaqer (#17) üzenetére


anulu
félisten

Fél év alatt volt 3 lapváltásom, kb év elején. Utána megtaláltam magamnak az NF7-et, és legközelebb már csak akkor váltok, ha A64 lesz :)

Amúgy az alaplap váltás nem kötelező. Egy régebbi lapba is belemegy szinte bármelyik SocketA proci. Amúgy meg, ha régi lapod van, az USB2.0-tól a SATA kártyáig mindent meg tudsz oldani PCI slotos kártyával...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) _Volkovy_ válasza anulu (#18) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hehe akkor próbáljak meg belepasszírolni egy 2600+t a jóöreg KG7-embe?Szerinted van értelme megpróbálni?

(#20) anulu válasza _Volkovy_ (#19) üzenetére


anulu
félisten

Papíron akár még mehet is :) Jól tudom, hogy az KT266-os?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) anaqer válasza anulu (#18) üzenetére


anaqer
veterán

Persze hogy nem kötelező. De meg tudod-e állni? :t
Te nem éreznéd magad átverve, vagy legalábbis igen morcosnak, ha másnap ( = igen hamar ) kijönne egy olyan termék ami kb. azonos áron többet nyújt. mint amiért te kemény tízezreket kiadtál?
Nem hasból beszélek, én tavaly decemberben elég csúf vételkényszerben voltam, kipengettem hát 30 kHUF-ot a KD7-ért, erre idén év elején már jöttek az NF2-es lapok, a KD7 meg... legyen elég, hogy örültem amiért sikerült most 12 rugót kapnom érte.

Add-on kártyák: ja, de amibe ezek kerülnek, az összárból veszel egy új alaplapot... ( én pl. Audigy2 OEM helyett cseréltem alaplapot, és olcsóbban kijöttem... ).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#22) anaqer válasza anulu (#20) üzenetére


anaqer
veterán

Rosszul, AMD-s ( 751 talán ).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#23) _Volkovy_ válasza anaqer (#22) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Én AMD761-ről tudok..Azért vannak kisebb kétségeim a Tbreddel kapcsolatban..

(#24) hobizoli válasza _Volkovy_ (#23) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Volt pedg 751 is, de az meg a SlotA korszakban...


hobizoli


több drón kell ;P

(#25) Adrian Mole válasza HiperG (#13) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Ez nem egészen dual channel. Ezért is hívják máshogyan. Balint szvsz jól leírta. Bár én úgy emléxem, sima DDR-rel is megy, nem kell hozzá semmi extra. Viszont az a kérdés is felmerült bennem a fent linkelt oldalakat olvasva, hogy esetleg a kihasználásához 4 db memória kell majd? :o

42

(#26) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#25) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

No, akkor pontosítok. Megy sima DDR1-el is (dual channel), viszont az elméleti maximális (quad) sebességet csak spéci, ugyanolyan foglalatba illeszkedő modulokkal tudja.
Az előbbi 4db stb kijelentésem visszavonva... :)

42

(#27) erdoke válasza Balint (#15) üzenetére


erdoke
titán

Azt hiszem, ezt hívják DDR2-nek.:) Mindjárt utánanézek, mi is ez.

A legjobb aláírás a héten

(#28) Adrian Mole válasza erdoke (#27) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Nem, ez DDR1-el kompatibilis és DDR2-vel is, ha csinálnak hozzá foglalatot. Máshol van az eltérés. Nem véletlen, hogy a konzorciumában chipset gyártók is szép számmal vannak, de memóriagyártók nem annyira (OCZ-t láttam csak).

42

(#29) -Devil- válasza _Volkovy_ (#23) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Ha jól tudom kb. 2000 - 2200+ -ig támogatja a Tbred magos procikat. Meg kell nézni, hogy mi áll a legutolsó biosban.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#30) erdoke válasza erdoke (#27) üzenetére


erdoke
titán

Hmm. Teljesen máshogy müxik, mint a DDR-II. AKit érdekel, itt a link:
[L]http://www.quadbandmemory.com/QBM/work.htm[/L]

Ami sokkal érdekesebb, a QBM Alliance honlapján a VIA egyfolytában a PT880-ról beszél, szó sem esik a KT-ról. Logikus is lenne, P4-nek sokkal nagyobb szüksége van a memória-sávszélességre.

A legjobb aláírás a héten

(#31) erdoke válasza Adrian Mole (#28) üzenetére


erdoke
titán

Kingmax is. Már nézegetem a dolgot, lásd előző hozzászólásom.

A legjobb aláírás a héten

(#32) anulu válasza anaqer (#21) üzenetére


anulu
félisten

Tudom, hogy milyen, amikor az ember nem tudja megállni... ~14éve van PC-m. Azóta volt 1-2 olyan pont, amikor nem tudtam megállni. ez történt nagyjából a mostani Gef4 Ti4200 -> R9600PRO váltásomkor is...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#33) erdoke válasza Adrian Mole (#28) üzenetére


erdoke
titán

Úgy tűnik, van egy apró gond az egésszel: Ilyen memóriát még nem gyártanak. Talán nem is fognak, ugyanis az OCZ honlapján annyit találtam egy márciusi Press Release-ben, hogy 2003 közepétől elérhető lesz, az OCZ nagyon benne van ebben a forradalmi technikában... Mondanom se kell, így október tájékán még se híre, se hamva a moduloknak. Talán csak marketingfogás az egész, vagy elég komoly technológiai problémáik vannak.

A legjobb aláírás a héten

(#34) anaqer válasza anulu (#32) üzenetére


anaqer
veterán

Akkor egy darabig még offolnék: megérte? Érezhető a gyorsulás? 1024-ben ben bírja új játékoknál is a max anisot ( és esetleg egy kettes AA-t ) ?
Én is hasonlón töröm a fejem ugyanis... ( főleg ha lesz végre PRO-s verzió SEX-nél )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#35) anulu válasza anaqer (#34) üzenetére


anulu
félisten

egy részről húzom a szám, a másikról viszont nagyon vigyorgok.
azért húzom, mert:
- régi játékoknál abszolút ugyanúgy teljesít
- nincs +4 aktiválható pipeline

amiért megérte:
- komolyan mondom, hogy sokkal szebb képe van
- nem aggódok már a HL2 miatt :) Aminél bármit csinálhattam a Gef4-emmel szaggatott, de nagyon. R9600PRO mellett viszont tükörsímán megy.

az OFF miatt részemről is bocsika! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) HiperG válasza erdoke (#30) üzenetére


HiperG
addikt

ÉS erről mércsak most hallok először? :F
Amúgy valamennyit AMD is tudna kamatoztatni...ld. kt600 vs. nf2

És vajon melyik jobb ez vagy ddr2?

(#37) erdoke válasza HiperG (#36) üzenetére


erdoke
titán

Az első kérdésre: #33

A másodikra: Mivel mindkettő kezdeti stádiumban van, ezért teszteket még nem találni. Szerintem hosszabb távon a DDR-II fog befutni, márcsak az erősebb támogatók miatt is, meg persze az a JEDEC szabvány.

A legjobb aláírás a héten

(#38) Adrian Mole válasza erdoke (#33) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Lehet, hogy JDEC (vagy hogyhíjják) hozzájárulás még hiányzik a dologhoz. Tehát egyelőre ez nem szabvány, hanem egy jövőbeni fícsör?
Annyiból nem rossz, hogy ha nem lesz sokkal drágább a DDR1-nél (márpedig úgy tűnik, állítólag egy memóriamodulra kell csipenként egy regulátorbizbasz, megy egy apró vezérlő ic, ezentúl sima DDR csipekkel megy), akkor még egy löket a SocA és a jelenlegi Intel platformoknak memóriasávszélesség téren -> még később lehet őket leváltani.

42

(#39) erdoke válasza Adrian Mole (#38) üzenetére


erdoke
titán

Talánmaga az AMD is a DDR-II-ben gondolkodik hosszabb távon, az Intelnél pedig már jövő ősszel indul a DDR-II-es chipset. Ha tényleg megcsinálták volna ezt a QBM cuccost mostanra, akkor lehetett volna esélye, jövőre már 1:1-ben a DDR-II-vel kell versenyeznie.
Mellesleg az összes nagy memóriagyártó (Samsung, Infineon, Micron, Elpida) DDR-II-ben utazik.

A legjobb aláírás a héten

(#40) HiperG válasza erdoke (#39) üzenetére


HiperG
addikt

Ja San Diegoban már van DDRII támogatás

(#41) Adrian Mole válasza erdoke (#39) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Hát, meglássuk. Elvileg DDRII-vel is kompatibilis, szóval a jövő eldönti, lesz-e ilyen cumó általánosan.

42

(#42) Thom!


Thom!
veterán

A DDR-II még hagyjuk.
A másik a VIA hivatalosan bejelentette a VIA KT880 chippét. :) Reszkess nForce. :)

(#43) HiperG válasza Thom! (#42) üzenetére


HiperG
addikt

Szingliben is gyorsabb az nforce2 a Kt600-nál....

Ez alapján a KT880 teljesítménye az nForce 2 400 és az nForce 2 Ultra 400 között lesz

(#44) hobizoli válasza HiperG (#43) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Majd meglatjuk...




hobizoli

több drón kell ;P

(#45) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Amúgy mikor fog már kis hazánkban kapható lenni az ABIT KV7II mert már nagyon várnám!!! Nem tud valaki egy kis boltot vagy valamit ahol lehet kapni!! :O

A térerő legyen veletek!!!

(#46) nofene válasza Lazsa Boy (#45) üzenetére


nofene
aktív tag

Én is várom de maga a lap még ki sem jött szvsz még 2-3-4 hónap mire az első lap legördül a gyártósorról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.