Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Arius


Arius
aktív tag

Ez sztem elég drága...300euróból kijön egy gép egy 160-as vinyóval...és az harmadennyiért bővíthető további (akár) 160 gigákkal...

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#3) rvs


rvs
aktív tag

szerintem is korrekt megoldás. odapakol switch mellé, klatty a 220-ba, klatty a switchbe, és máris kész. családi videoarchivum/zene/cdkép (;)) tárolására ideális, helyi hálóról apu/anyu/hugi/öcsi is hozzáfér egymástól függetlenül a cucchoz, a 100 mbps erre pont elég is.

(#4) Rolly


Rolly
veterán

Szerintem is szimpatikus megoldás, s ne felejtsük el hogy nyomtatószerver is van benne ami azért megintcsak nem rossz dolog.

Jó lenne, ha lenne egy ilyen kis 300GB-os tárolóm, mert van egy routerem, amin pont van még egy szabad hely :)

(#5) Hory


Hory
aktív tag

Nem akarok tamáskodni, de ha DHCP-n kér ip-t, akkor hogy fogják tudni a userek, hogy mit kell beírni a böngészőbe? :))
Ahol meg statikus dhcp-t tudnak konfigolni, oda már be tudnak rakni egy gepet/vinyoracket is.
Jo, persze az smb tud nevfeloldast is, szoval latszani fog windozerben, de akkor se jo otlet.

(#6) LordX válasza Hory (#5) üzenetére


LordX
veterán

Böngészőbe? Te IE-vel/Mozillával/Operával szoktál fájlkezelni?

Minden mai routerben rohadt egyszerű a DHCP kiosztása. Meg olyan is van, hogy a szémgép maga regisztrájla az előtagját a DNS-be, tehát ez a cucc alapból regisztrálhatja magát, hogy LinkStation domainel érjék el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.