Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guminyúl


guminyúl
tag

Az alcím ez is lehetne:

A Microsoft hülyét csinál Európából.

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Reduced media edition :D
Ezek hülyék :D

(#3) pilóta


pilóta
nagyúr

Erről az európai bigotságról a klasszikus jut eszembe:
A teve az egy olyan ló, amit egy bizottság tervezett és hagyott jóvá. :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) joghurt válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


joghurt
addikt

Nem értem, miért nem tolonganak a vevők. ''Reduced''-nek hívják, de ugyanannyiba kerül, mint a full. :P

A tej élet, erő, egészség.

(#5) dabadab válasza guminyúl (#1) üzenetére


dabadab
titán

Eppenseggel nem csinal - probalkozott, de jol a kezukre csaptak (nem ugy, mint az USA-ban, amibol tenyleg hulyet csinaltak).

DRM is theft

(#6) joghurt válasza pilóta (#3) üzenetére


joghurt
addikt

Majd ha x év múlva csak Microsoft oprendszer lesz, és majd ők döntik el, hogy azon milyen cég milyen programjait engedik futni, akkor majd elgondolkozhatsz ezen az egészen. Olvass egy kis cyberpunkot! Ez szélesíti a látókört, nem a Frei. ;]

A tej élet, erő, egészség.

(#7) pilóta válasza joghurt (#6) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mi az a frei?

Nem igazán értem, hogy mire célzol, és ezt miért nekem mondod...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) twollah


twollah
nagyúr

IMHO maradhatna a nev, ha mondjuk olcsobban adnak par Euroval.
Teljesen megertem az m$ taktikajat.
Nem akarnak sajat magukkal kiszurni, hogy egy birosai itelet miatt veszitsek el a piaci dominanciajukat, inkabb foggal-korommel kuzdenek a vegsokig.
A helyukben en is ezt csinalnam.

(#9) joghurt válasza dabadab (#5) üzenetére


joghurt
addikt

Nem csináltak hülyét. Az USA-nak nagyon jó egy ekkora bevételű cég.
Bővebben: link
Azért nem semmi, hogy egyetlen cég több százalékkal emelje egy ország lakosainak bevételét.

És akkor még nem beszéltünk azokról az összeesküvés-gyanúkról, hogy az MS állítólag milyen hátsókapukat épített be a termékeibe az amerikai hírszerzők kiszolgálására. De ez már nagyon off.

Igenis rá kell csapni az ilyen bunkók kezére, amíg még csak a homokozólapátot veszik el tőled, mert nagykorukban az ilyenekből lesz a bézbólütős-pitbullos-egybetarkós erősember.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) marcee


marcee
addikt

Nem hittem volna, hogy ilyen jó humorérzéke van az MS-nek! :C

Az eu-s bizottság meg elmehet bárhova: kötelezik, hogy értékrontsa a termékét, majd nem tetszik nekik, hogy erre nem az apróbetűs részben hívják fel a figyelmet, hanem kapásból a címben!? Pedig nagyon jó!

Nem világos számomra, hogy akkor az eredetit nem is lehet majd megvenni venni, csak ezt?

Én mellesleg nem használom a wmp-t (mediaplayer classic + winamp 2.91), de baromira nem zavar, hogy benne van.

Szerk: joghurt: És akkor még nem beszéltünk azokról az összeesküvés-gyanúkról, hogy az MS állítólag milyen hátsókapukat épített be a termékeibe az amerikai hírszerzők kiszolgálására. De ez már nagyon off.

Herótom van az ilyen urbanlegend öszzeesküvéselmélet kmbóktól: Már csak józan paraszti ésszel is teljességgel elképzelhetetlennek tarom, hogy egy ekkora világcég kockára tenné a _teljes_jövőjét_ kékedési kisérlettel.

[Szerkesztve]

\m/

(#11) Frigo válasza twollah (#8) üzenetére


Frigo
őstag

Nem lesz olcsóbb a windowsnak ez a verziója ugyanannyiba fog kerülni mint a normális változat.

(#12) ftc


ftc
nagyúr

Na ez már.........
Amugy nem tudom Win-t miért is nem lehet ugy telepiteni,mint egy Linuxot.Azt raknád fel amire szükséged van.Nem telepitene fel minden feles dolgot.

(#13) joghurt válasza marcee (#10) üzenetére


joghurt
addikt

Úgy látom, nem fejezte ki eléggé az iróniát a ''-gyanú'' és az ''állítólag''. ;)

A tej élet, erő, egészség.

(#14) velizare válasza ftc (#12) üzenetére


velizare
nagyúr

mert nem lenne olyan jó üzlet...

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#15) pilóta válasza ftc (#12) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mert akik telepítik (99,9999%-ban) azoknak fingjuk nincs, hogy azt hogy kell...
Van egy kis része a felhasználóknak, akik be tudnák állítani jól a rendszert, de azok úgyis meg tudják oldani, hogy másik cég termékeit használják, ahol nem jó nekik az MS. Az átlag felhasználó meg bekapcsolja a gépet, és örül, hogy a mediaplayer lejátssza a cd-t, amit belegyömöszölt a meghajtóba...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16) corlagon válasza ftc (#12) üzenetére


corlagon
senior tag

Hát talán azért, mert a Microsoftnak a legkevésbé sem érdeke, hogy a saját cuccait hanyagold, helyette másokét telepítgesd és használd. Lásd IE, WMP, Messenger...

(#17) ftc válasza pilóta (#15) üzenetére


ftc
nagyúr

Átlagfelhasználó nem magának telepiti a gépet sztem.

(#18) pilóta válasza ftc (#17) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor meg főleg nem érdekli... Az OEM telepítők meg úgyis beletennének mindent, ami van, hiába lehetne választani, mert még kevésbé akarja a felhasználóra bízni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#19) joghurt válasza pilóta (#18) üzenetére


joghurt
addikt

Hát nem tudom. Amikor itt az irodában telepítek egy új gépet, mindig elmegy vele egy kis időm, mire lebeszélem róla a Windows-t, hogy az Outlook-ot, IE-t, WMP-t használja, amikor ott van helyette a Thunderbird, FireFox és WinAmp.

A tej élet, erő, egészség.

(#20) VladimirR válasza marcee (#10) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az o jovojet? hogyan? manapsag az informacios trarsadalomban szinte minden adat pc-n, s az interneten utazik, igy eleg nehez lenne osszehozni egy leleplezo akciot, igy tokeletes biztonsagban erezhetik magukat, tovabba tisztaban vannak azzal, hogy kinek van legalis es kinek ''lopott'' szoftver a gepen, hogy ki hol dolgozik, mekkora a csaladja, milyen vallasu, mitobb, a felhasznalok jo reszerol meg kepuk is van, jopar szemelyes adattal megtuzdelve (sot, miota az ms egerekbe beepitette az ujjlenyomatolvasojat, azt is gyujtok -- kovetkezo a webcam-be epitett retina-scanner lesz)
szoval kezdjel felni, mindent tudunk rolad -- par perc mulva kopogtatun

p.s.: ;]

[Szerkesztve]

(#21) joghurt válasza VladimirR (#20) üzenetére


joghurt
addikt

Ja, ez a csóka sem látta még a Hálózat csapdájában című börleszket. :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#22) pilóta válasza joghurt (#19) üzenetére


pilóta
nagyúr

Csakhogy te a 0,0001%-hoz tartozol, aki ezzel foglalkozik. Én is, és a Ph-zók többsége is. De ez üzletileg a semminél is kevesebb.
Nem akarom véde a picipuhát, de te melyik vásárlórétegedre építenél, ha gyártanál valamit? A 99,9999%-ra, vagy a fennmaradó kisebbségre? Ez üzlet. Sajnos be kell látnunk, hogy a microsoft a kellő időben a kellő helyen nagyságrenddekkel jobb üzleti érzékkel volt megáldva, és ezért uralja most ő a piacot. Majd ha lesz alternatívája a tömegek számára, akkor lehet változás. Hiába van egy elenyésző kisebbség, aki képes telepíteni és használni más oprendszert, ha a többség nem képes erre...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#23) joghurt válasza pilóta (#22) üzenetére


joghurt
addikt

Azt én sem írtam sehol, hogy nem értem meg maximálisan a Picipuhát. Az ő szempontjukból ez így teljesen egyértelmű: a böngészőháborút megnyertük, akkor ugyanezzel a módszerrel bekebelezhetjük a médialejátszó-, csevegő- és webes keresőpiacot is. Azonban az EU bizottságának meg épp az a dolga, hogy azért valahol meghúzza a határt, mielőtt teljesen elkurvulnak.

A tej élet, erő, egészség.

(#24) pilóta válasza joghurt (#23) üzenetére


pilóta
nagyúr

Persze. Én a tevés hasonlattal csak arra akartam célozni, hogy ezt a problémát bizony nem az EU bizottság fogja megoldani, ami köztudottan döntésképtelen idióták gyülekezete (mint minden bizottság...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

én ezt az egész ms win körüli hercehurcát nem értem. hogy lehet kötelezni egy gyártót, h vmit _ne_ építsen be a termékébe. mintha vmelyik autógyárat arra köteleznék, h kerekek mélkül szállítsa az autóit, és majd a vásárló eldönti h kitől milyet vesz rá.
szal ezt totál nem értem.
akkor érteném, ha mondjuk nem lehetne mást telepíteni rá, ha nem engedné, h operát használjak. bár ugye ez is érdekes, h hogyan lehet egy céget kötelezni, arra, h gyengítse saját piaci helyzetét ilyen-olyan módon. ok, monjduk ez a piac védelmében van, de akkor is.
de ezt a wmp dolgot akkor sem fogom fel. ld autós példa

- no es importante -

(#26) Akitlosz válasza VladimirR (#20) üzenetére


Akitlosz
csendes tag

Tudod véletlenül, hogy svchost.exe nevű Microsoft rendszerfájl mit is csinál? :F

Eltüntetni a gépről nem lehet, mert újra létrehozza a Windows.
Mindenképpen netezni akar, ha van net és ha letiltom, hogy ne menjen ki a netre, vagy ugyan kiengedem, de letiltom az összes IP címet, amire menne, akkor nem működik az internet. Mintha nem lenne hálózat.

Nekem nagyon nem tetszik, hogy egy program az akaratom ellenére rendszeresen netezgessen, vagy ha nem hagyom, akkor a program sem engem.

(#27) moonman


moonman
titán

szóval van itt egy komplett rendszer. ha el akarom adni az euban, köteleznek rá, hogy kibányásszak belőle néhány funkciót és úgy adjam el. én megteszem, kiherélem a cuccot és elnevezem eszerint (csökkentett médiaképességű).
erre megint rámszállnak, hogy hogy merem így elnevezni, ejnye meg leszek büntetve. ergo azért büntetnek meg, mert egy korábbi utasításukat végrehajtottam.
az eu csak kecskést káposztást játszik a Microsoft-tal, le akarják nyúlni őket, de nagyon. (napi 5 millió dollár? kéremszépen...)

(#28) moonman válasza Akitlosz (#26) üzenetére


moonman
titán

svchost szolgálja ki az összes service-t, ne legyél már ennyire paranoiás.

(#29) Sixkiller6 válasza joghurt (#23) üzenetére


Sixkiller6
őstag

dehát valahol a szabad piaci versenyhelyzetnek nem az a lényege, h az erős fennmarad, a gyenge meg hulljon el?
ha képes bármely cég megtenni, h ekkora erőre kap, akkor ...
na mind1. csak a liberális világfelfogásomba abszolút nem illik bele ez a korlátozás.
persze én is tudom, h mi a válasz erre. piacvédelem, verseny fenntartása. de erőszakkal? ölök azért h béke legyen? hátnemtom

- no es importante -

(#30) Sixkiller6 válasza moonman (#27) üzenetére


Sixkiller6
őstag

hát ezaz, és az volt az eu ellenérve a névvel (reduced) kapcsolatban, h nem eléggé ingerel megvételre? és? ez már nem az ms dolga?

- no es importante -

(#31) VladimirR válasza Akitlosz (#26) üzenetére


VladimirR
nagyúr

csak egyet mondok a szolgaltatasok kozul, ami az svchost.exe-t futtatja, DNS Client -- m,egneznem, hogy e nelkul, hogyan netezel (jo, tudom lehet, de ne nevettessen senki azzal, hogy ipszivesebben irkal ip-ket a bongeszobe)

na jo, mondok meg: help&support, mert ugye netrol jon a legfrissebb sugo, error reporting, hogy a ms tudjon arrol, hogy kedvenc programunk miert halja agyon magat, windoze time, azaz ido szinkronizalas

kerdes: hallottam egy olyat, hogy az idoszinkronizalassal fergek masznak be a gepre -- mondjon valaki plz egy tagadhatatlan ervet, hogy ez miert baromsag (nem nekem kell, hanem annak, aki mondta)
thx

[Szerkesztve]

(#32) corlagon válasza moonman (#27) üzenetére


corlagon
senior tag

ergo azért büntetnek meg, mert egy korábbi utasításukat végrehajtottam

Inkább szvsz az a jóféle belengetés nem tetszik az EU B.-nak, amit a MS az utasítás teljesítéséhez mellékelt. Persze nevezhették volna ''Hülye vagy, ha megveszed Windows''-nak is...

(#33) moonman válasza corlagon (#32) üzenetére


moonman
titán

mér mit írjon rá, hogy hűdeszuper nincs benne semmi ugyanannyi pénzért?
a reduced media edition tökéletesen fedi a különbséget a normál xp-hez képest.

(#34) Esmein


Esmein
nagyúr

Az ilyen hírekkel óvatosan ! Amikor kinyitotta ma szemem azt hittem lázas vagyok, aztán majdnem megbizonyosodtam mikor elolvastam a cikket. Ezek teljesen meg vannak huzatva vagy csak én nem fogom az adást ?...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#35) pilóta válasza corlagon (#32) üzenetére


pilóta
nagyúr

Teljesen mindegy. Azért az tényleg röhely, hogy egy tetű bizottság bele akar szólni még abba is, hogy hogyan nevezzek el egy terméket...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#36) corlagon válasza Sixkiller6 (#29) üzenetére


corlagon
senior tag

dehát valahol a szabad piaci versenyhelyzetnek nem az a lényege, h az erős fennmarad, a gyenge meg hulljon el

Pontosan ez a lényege, ezért nincs sehol a (jogi/gazdasági eszközökkel korlátozott) piaci verseny helyett ''szabad piac''.

(#37) kikka80


kikka80
tag

ki kell mennie a netre, mert nincs neted, de erre te is rájöttél :)
az autós hasonlat helyénvaló. mellesleg ki az az erópai cég aki konkurenst kínál a WMP- nek? máskülönben mi értelme van? ja, PÉNZ!!!

''open your eyes!''

(#38) joghurt válasza Sixkiller6 (#29) üzenetére


joghurt
addikt

Idevágó fogalmak még: Gazdasági erőfölénnyel való visszaélés, tisztességtelen piaci magatartás stb.
Az autós példához visszatérve: ez kb. olyan, mintha az autók 95%-a mondjuk Renault lenne, és a Renault kizárólag beépített Renault autósrádióval árulná az autóit. Hiába vannak más, jobb autósrádiót gyártó cégek, ha egyszer alapból azzal szállítják az autót. Sőt, a Renault minden lehetségeset megtenne, hogy más autórádiót véletlenül se szerelhess az autódba. Szerinted ez így normális?
Ha igen, következő fokozatként a Renault előirhatná, hogy az autóba csak a Renault által forgalmazott benzint tölthetsz.
Az autód meg időnként elmenne valahová akaratod ellenére, hogy ''ellenőrizze'' magát.
Hogy az autódhoz más is gyárthasson gumit, licenszelnie kellene a Renault csatlakozási felületét.
Hát, tényleg jó is lenne, ha csak a legerősebb maradna meg...

A tej élet, erő, egészség.

(#39) corlagon válasza pilóta (#35) üzenetére


corlagon
senior tag

Az a dolga, hogy beleszóljon. Ha kötelezi valamire a MS-t, az meg válaszul nettó hülyének nézi a t. Bizottságot, mégis mit tegyenek ezek a halálosan fontos eu-bürokraták? Háhá, de ügyesek vagytok, pont erre gondoltunk mi is!

(#40) kikka80 válasza joghurt (#38) üzenetére


kikka80
tag

azért nem egészen így van....
azt raksz fel a win- re amit akarsz. ha nem így lenne akkor lenne idevágó az eszmefuttatásod. ha meg ez lesz akkor az MS- nek vége, de ez nekik sem érdeke.

''open your eyes!''

(#41) moonman válasza corlagon (#39) üzenetére


moonman
titán

szerintem meg megláttak egy pénzforrást és most addig szivatják őket, amíg nem szégyellik.

(#42) marcee válasza Akitlosz (#26) üzenetére


marcee
addikt

Szerinted nem derült volna ki az elmúlt pár évben, ha kémprogram lenne???

Vicces egyébként, hogy én olyannyira nem ismerem a wmp-t, hogy mindig zavarba jövök, ha cimbiknél az az alapértelemzett. :D

Erről a sok láma - kevés expert témáról meg az az egypontnullás felhasználó cimboráim jutnak az eszembe, akiknél mostanában azt veszem észre, hogy ha gondjuk van a winodws beépített alkalmazásaival, akkor nekiállnak keresgélni, és meg is találják a megoldást. Pedig tényleg lövésük nincs a géphez, többnyire építészmérnökök, félhasználói szinten nagyon ott vannak, de még a könyvtárkezelés sem világos nekik. Egyszer kellett megmutatni a google-t aztán ha a frissítetlen windowst telespájverezik és lehal az ie, vagy nem tetszik a popup, akkor lecserélik alternatív böngészőre.

Szerk: NoFlame, de nem bírom ki: fogadjunk, hogy ma sem nyit neki senki topicot, hogy milyen csúnya biztonsági réseket foltoztak abban a csúnya Mozillában. ;]

[Szerkesztve]

\m/

(#43) VladimirR válasza joghurt (#38) üzenetére


VladimirR
nagyúr

csak egy apro pontositas: ''Sőt, a Renault minden lehetségeset megtenne, hogy más autórádiót véletlenül se szerelhess az autódba'' -- szerelhetsz bele masikat, de a renault radio is benne kell, hogy maradjon, mert heggesztve van, nem csavarozva

viszont a nevetseges az, amikor valamelyik autoradio-gyarto (nem abbol a fajtabol, aki ingyen adja a radiojat) azert pereli be a renault-ot, mert az o radioja nem mukodik, szar a vetel es recseg a hang -- ekkor elkezdenek kovetelozni, hogy a renault adja ki az o radiojuk adatait es pontos leirasat, meg perelnek ezekert, holott az ingyenradiot gyarto cegek ezek ismerete nelkul is profi minosegu lejatszokat keszit -- komolyam mondom, ezek a gyartok neha mar onmaguk parodiai

corlagon (#44): imho arukapcsolasrol nem beszelhetunk, hisz a wmp egy uingyenes szoftver, mitobb, a reduced windoze sem lett semmivel olcsobb...

[Szerkesztve]

(#44) corlagon válasza joghurt (#38) üzenetére


corlagon
senior tag

Vékony a határ az árukapcsolás, a tisztességtelen verseny, az erőfölénnyel való visszaélés - és a monopol (vagy domináns oligopol) pozíció, az erre való törekvés, az erőfölény törvényes kihasználása között. Az autós hasonlataid egy része sem stimmel: a márkaszervízek, az alapárba bevett (drága) extrák stb. mind a gyártó preferálására szorítják-lökdösik a fogyasztót, még ha gazdasági eszközökkel is.

Probléma az MS termékének a meghatározása is: ha úgy hirdeti az xp-t, hogy oprendszer, médiacentrum, mittudomén mi egyben, integrálva, miért kéne kivenni a részeit belőle?

(#45) faster


faster
nagyúr

Az az véleményem, hogy a számítógépek már olyannyira elterjedtek, hogy a szabványosításnak ki kellene terjednie a kernelre is, nemcsak a hardver szintre (x86). A kernel és a driver architektúra nyitott lenne, szabványos, és olcsó, ami erre épül rá, az pedig opcionális lehetne. Addig nem lesz igazi verseny az oprendszer piacon, amíg az összes többi oprendszer alá külön kell szoftvereket és drivereket csinálni, egyszerűen nem éri meg.

[Szerkesztve]

(#46) dabadab válasza marcee (#10) üzenetére


dabadab
titán

Imadom az ilyen ''fogalmam sincs a tenyekrol, de imadom a M$-t es teljesen megbizok benne'' postokat.

DRM is theft

(#47) Esmein


Esmein
nagyúr

Hát, linuxék pontosan ezt csinálják, de ez az egységes kernel erős plusz terhet ró a felhasználóra + mivel ingyen van és nincs pénz a dologban nem lehet annyira egységes mint a windows, amit ''egyvalaki'' csinál. Én is azt használnám de a játékok támogatottsága förtelmes :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#48) dabadab válasza pilóta (#18) üzenetére


dabadab
titán

''Akkor meg főleg nem érdekli... Az OEM telepítők meg úgyis beletennének mindent, ami van''

Azert fasza latni, hogy ilyen magabiztosan nyilatkozol a tenyek ismerete nelkul.
Nem feltetlenul akarjak beletenni, mert esetleg inkabb beletennek a sajat v. ''szovetsegeseik'' cuccait - am erre eddig nem volt lehetoseg.

DRM is theft

(#49) dabadab válasza Sixkiller6 (#30) üzenetére


dabadab
titán

''nem eléggé ingerel megvételre? és? ez már nem az ms dolga?''

Nem, ugyanis az eredeti dontesben (ami egyebkent nem olyan rettenetesen hosszu, barki vegigolvashatja) ott szerepelt, hogy a WMP nelkuli valtozat nem lehet elrettentobb (dragabb, hulyenevubb, akarmi), mint a rendes.

DRM is theft

(#50) VladimirR válasza dabadab (#48) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''am erre eddig nem volt lehetoseg'' -- miert is nem? nem lehet feltenni pl. egy bsplayer-t/mplayer-t/mpc-ot es azt default-nak allitani, vagy egy firefox-ot/opera-t es azt default-nakallitani, vagy egythunderbird-et/mso outlooko-t (;]) es azt default-nak allitani?

a juzerek tobbsege szamara eleg, ha letorolsz ket parancsikont es elete vegeig nem jon ra, hogy ie/wmp/oe is van a gepen

szerk.: te milyen nevet adnal egy csokkentett kepessegu, megszabdalt windoze-nak, ami nem ''hulyenev'' -- csak mert ha nincs benne, hogy reduced media edition, akkor meg az az atveres -- majd ha kijon a dobozos valtozat, veszek egyet es jol beperlem az ms-t, amiert nem figyelmeztettek kello hangsullyal

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.