Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scream007


Scream007
őstag

amd-sek örüljetek végre lesz 3 gigás procitok.:DD

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#2) _cirmos_


_cirmos_
őstag

na ez megint jól összekavart mindent. magok, foglalatok tömege ismét.

(#3) Szten Márs válasza _cirmos_ (#2) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tapasztalataim szerint ezek a dolgok az eladókat szokták leginkább teljesen összezavarni, akik a fejükben uralkodó káoszt és tévképeket aztán készségesen átadják szerencsétlen, gyanútlan vevőknek...

(#4) Comm


Comm
senior tag

Bazz ennyi foglalata még talán az intel-nek sincs:(

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#5) kdz


kdz
tag

tudja valaki, hogy az új 939-es foglalat meg fog-e egyezni a régivel?
...csak mert voltak olyan híresztelések, hogy már azok sem lesznek kompatibilisek...az lenne csak igazán a nagy káosz:Y

Never give up! Never surrender!

(#6) Loretto


Loretto
veterán

Pedig ugy volt hogy nem is lesz amd+ddr2 házasság hanem a ddr3 lesz csak.

Soirée...

(#7) Comm válasza Loretto (#6) üzenetére


Comm
senior tag

Valszeg a piac hozta ezt a döntést:U

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#8) ftc


ftc
nagyúr

Hm uj foglalatok és DDR2 na ebböl ki fogok maradni...
Akkor veszek majd legközelebb ha benne lesz már a komplett északi híd a CPU:F ban

(#9) L3zl13 válasza kdz (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Milyen új 939-re gondolsz?
Tudtommal csak az M2 lesz új. Az meg 939 vagy 940 tűs lesz, de nem lesz kompatibilis a mostaniakkal.
Persze az integrált memvezérlő miatt nem is lenne értelme.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) kdz válasza L3zl13 (#9) üzenetére


kdz
tag

akkor ezek szerint a toledo magos 64 x2 még a mostani 939-es foglalattal kompatibilis?

[Szerkesztve]

Never give up! Never surrender!

(#11) nofene


nofene
aktív tag

Én meg most akartam fejleszteni, de lassan nem érzem minek... Annyi újdonság van és nem lehet velük lépést tartani. Jó ezek még 2006-ra vonatkoznak dehát akkoris merjek én most 939-be belevágni? Anno vazze vettem egy SocketA-s 750-es Duron és abban a lapban ment még a 1800+ XP-m is. Mi lett véled kedves AMD?

(#12) kdz válasza nofene (#11) üzenetére


kdz
tag

azt mondják azért csinálják most ezt, hogy megint egy ideig ne kelljen változtatni...haha
no meg aztán azok a régi foglalatok sem voltak mindíg jól működőek...amiben elment nekem az 1800xp-m abban a 2800xp-as simán fagyott, pedíg váltig állította a leírás, hogy 3000xp-ig vígan visz mindent:(((

[Szerkesztve]

Never give up! Never surrender!

(#13) L3zl13 válasza kdz (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nos, ha a tokozás neve 939 akkor szerintem igen.

Aki hülye, haljon meg!

(#14) erdoke válasza Loretto (#6) üzenetére


erdoke
titán

Már egy ideje nem úgy van.

Mellesleg a 64 bittől sírni tudnék, egy év után most másodszor vettem fontolóra a 64 bites oprendszer telepítését, és megint elvetettem. Kompromisszum hegyek nulla teljesítményért cserébe. :O

A legjobb aláírás a héten

(#15) nofene válasza kdz (#12) üzenetére


nofene
aktív tag

Hááát ezekután nemtom elhinni, hogy az M2 után ne jönne ki 1-2 éven belül másik foglalat :(

(#16) kdz válasza L3zl13 (#13) üzenetére


kdz
tag

azt írja, hogy 939...
épp azért kérdeztem, mert nem volt tiszta, hogy az új 939-es foglalatot is így fogják-e hívni, vagy kap egy új nevet (ezek szerint akkor feltételezhetőleg az M2-t)

Never give up! Never surrender!

(#17) erdoke válasza kdz (#10) üzenetére


erdoke
titán

Mindkét X2 mag S939-re jött ki.
Az M2 940 lábú lesz, de nem kompatibilis a mostani S940-nel (amit vmi F1 nevű, 12xx lábú foglalat vált fel).

A 100+ W-ok elég csúnyán hangzanak, ideje lesz áttérni 65 nm-re.

A legjobb aláírás a héten

(#18) L3zl13 válasza kdz (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azok viszont chipset/alaplap hibák voltak, nem a tokozás miatt volt egyértelműen.

Most ebből az integrált memóriavezérlőből ennyi kár származik, hogy ha a memória változik akkor a socketnek is kell... (Nem kell, de úgysem működhetne a korábbi lapokban, másfajta memóriával.)

Attól tartok a DDR2 sem lesz túl hosszú életű. -> M2 sem.
Jó lenne valami olyan memória, ami megint hosszú évekig skálázódhatna majd felfelé, úgy, hogy lefelé kompatibilis maradjon...

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#19) HERR Z


HERR Z
veterán

azért vannak még jó hírek....
S754-es sempron 2200MHz 256kb L2
2600MHz 1MB L2 mobil proci-ez eléggé odavág
2400MHz 25W turion:DDEz a best

Amúgy a 2ghz 256kb l2-es sempron 3300+ nem 3400+ ahogy a hírbe is van, és mmár lehet is itthon kapni --64bit nélkül de sse3-mal

(#20) kdz válasza nofene (#15) üzenetére


kdz
tag

biztos kifog jönni...jön a ddr3 meg kitudjamégmi...

Never give up! Never surrender!

(#21) kdz válasza erdoke (#17) üzenetére


kdz
tag

az egyik X2-höz M2-foglalat van írva:U

Never give up! Never surrender!

(#22) Pipó


Pipó
őstag

Érdekes az új számozás. Sempron 3400+ S754 2GHz, 256kB
A64 3400+ S754 2,4GHz, 512 kB.

Mindkettő 3400+ PR és nem egy kategória. Itt aztán lehet majd félrevezetni a usereket.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#23) Esmein


Esmein
nagyúr

(...nagy a csönd az intelék felé. régóta nem volt órajel emelés, én arra leszek kíváncsi ők mit alkotnak jövőre...)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#24) Frigo válasza Esmein (#23) üzenetére


Frigo
őstag

Pedig lehet találni a neten a jövő évre vonatkozó Intel roadmapet dögivel.

(#25) HERR Z válasza Pipó (#22) üzenetére


HERR Z
veterán

mint irtam valójában 3300+ a neve...tudásra kb egy 3000+ A64-nek felel meg

(#26) Gergello


Gergello
addikt

Ez már beteges, ennyire belekavarni a foglalatok , magok közé. ááá:O

(#27) kowk válasza Esmein (#23) üzenetére


kowk
tag

orajel csokkentes volt, lasd lejjebb. mig az amd tolja felfele a singlecore procijuk arait (X2 megvehetetlen az atlagember szamara), addig intel lecsusztatja a dualcore technologiat a mainstream piacra. ha belegondolsz, ez hatalmas huzas.. egy 3500+os amd araert kapsz egy dualcore procit. egyreszt a parasztvakitas nagyon kemeny benne, masreszt akinek tenyleg szuksege van a DC-re, de nincs ra penze...


amugy ilyenkor hol vannak azok a habzo szaju amd fanok, akik fikaztak az intelt a 775 miatt? szntem sirnak a sarokba, hogy a nagynehezen osszesporolt 939es procijukat passzolhatjak el :DD ddr2 fikazasnak is igenhirtelen lett vege amd-s korokben :DDD

(#28) erdoke válasza HERR Z (#19) üzenetére


erdoke
titán

''2400MHz 25W turion Ez a best''

Ez csak attól függ, mit hoz ki az Intel a mobil procijaiból 65 nm-en egy maggal. A mostani 2,26 GHz-et tekintve valószínűleg nem lesz nagy gond a 2400+ MHz.

A legjobb aláírás a héten

(#29) HERR Z válasza erdoke (#28) üzenetére


HERR Z
veterán

a számomra szó kimaradt...igaz mire nekem olyan lesz 2007-et fogunk irni:Uaddigra talán megfizethető lesz:)

(#30) erdoke válasza HERR Z (#29) üzenetére


erdoke
titán

Ha számodra mind1, csak AMD legyen, akkor persze igazad van...

A legjobb aláírás a héten

(#31) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Azért még nem kell temetni a S939-et sem!

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#32) Adrian Mole válasza kowk (#27) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Ez most flém volt, vagy flém volt? ;]

42

(#33) Esmein válasza kowk (#27) üzenetére


Esmein
nagyúr

Én már fél éve ezt pofázom h hülyeséget csinál az amd sorozatosan, az intel akkor még hülyeséget csinált. most átvették az amd taktikáját, jól csinálják amit csinálnak. a ddr2 is hódít, mert egyre olcsóbb és nagyobb modulok érhetőek el belőle. Drágulnak az amd procik, egyre több fan lesz. figyeld csak meg.

s754 és s478 rulz.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#34) ftc


ftc
nagyúr

Nem értem mi baja az embereknek a foglalat válltással...
Szükséges mivel AMD úgy döntött hogy integrállja a mem vezérlöt ezért DDR-DDR2-DD3:F
jo hogy más foglalat lesz.Ha hagyták volna a Via,NVidia,Ati stb-ek a mem vezérlő gyártást akkor nem lenne szüksége új foglalatra.Gondoljatok bele a következöbe bele akarják építeni PCI-E t is szal

(#35) BenJoe


BenJoe
senior tag

Lamer vagyok, lamer vagyok, de mi az FX széria különlegessége, hogy preztízstermék? miben jobb az A64-nél? :U

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#36) HERR Z válasza erdoke (#30) üzenetére


HERR Z
veterán

1: menjen bele a mostani lapomba
2: nagy tuningpotenciál
3: minél kisebb fogyasztás több funkció/SSE3/
ezeknek főleg a 2-es pont miatt ez felel meg a legjobban

(#37) HERR Z válasza BenJoe (#35) üzenetére


HERR Z
veterán

a legnagyobb sima A64-nél +200MHz-el nagyobb órajel
és nincs szorólock vagyis felfele is nyomhatod nyugodtan--->extrém hűtéssel extrém órajel

(#38) BenJoe válasza nofene (#15) üzenetére


BenJoe
senior tag

1 év múlva újból gyere, várunk új foglalatokkal... akinek most esze van, az elbújik a spájzba és az elkövetkezendő 4 évben ki sem jön onnan!! :DDD

[Szerkesztve]

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#39) Kraptor


Kraptor
őstag

NA ez jókorjött. Most akartam AMDre váltani, de hirtelen gondokodóba estem.:F

(#40) karib


karib
addikt

A sok földrajzi kódnevet elnézve felvetődik a kérdés, az AMD-nek mikor lesz pofája kihozni a Santa Clara chipet :D

(Az Intel központja Santa Clarában van...)

Department of Redundancy Department

(#41) LordX válasza ftc (#8) üzenetére


LordX
veterán

Már van: Geode és Alchemy :)

(#42) LordX válasza erdoke (#14) üzenetére


LordX
veterán

Használj Linuxot, és fordítsd megada progikat 64 bitre :)

(#43) AMD!4ever válasza BenJoe (#38) üzenetére


AMD!4ever
őstag

én ezt teszem!!!!!!;););)
Jól el leszek a mostani konfimmal addig amig nem cserélek és az odébb van még!!!! lásd:aláirásom vége.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#44) AMD!4ever válasza Kraptor (#39) üzenetére


AMD!4ever
őstag

hát,váltahatsz nyugodtan amd-re,mindezektől függetlenül szerintem most csunyán jobb mint az intel....... mennyi idöközönként váltasz gépet?
s939+pci-E+(x2) elvan még böven-böven sokáig!!!
ddr2 meg levan sz*rva!!!!!:DDD

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#45) LordX válasza kowk (#27) üzenetére


LordX
veterán

Még jó, hogy az Intel olcsóbban adja a DC procit, az X2 kisujjból elveri a PD-ket..

Egyékbént abszolút áttekinthető, mi lesz a socketekkel:

- 754 ''beszolul'' a DDR1-es noteszekbe, DDR2-höz lesz az S1
- a 939 még jó ideig támogatva marad, az M2 meg a DDR2-es desktopoké lesz.
- Szerveroldalon a 940-et felváltja a nemtommianeve. (illetve az egyprocis Opteronok átmennek a 939-be)

Még mindig nem azt csinálja, mint az Intel, hogy jó, kijött a 775, az előzőhöz mostanól már nem gyártunk..

(#46) LordX válasza Pipó (#22) üzenetére


LordX
veterán

Az A64-nek és a Semptronnak már az utóbbi megjelenése óta különböző PR számozása van..

(#47) Overlocker válasza CYBERIA (#31) üzenetére


Overlocker
veterán

Egyetértek! Addig még lesz a piacon cl2,5 mellett 600Mhz-en futó ramok,addig nincs értelme a ddr2-nek sztem.

(#48) Club


Club
őstag

Én csak ezúton szeretnék gratulálni az AMD-nek, hogy lassacskán sikerült az a pár embert is akik eddig ''rajongtak'' érte evvel hülye számozással, meg össze-vissza takitikával elidegeníteniük maguktól.
''Athlon 64 X2 >=5000+ Windsor? 2,6 GHz? ''
:DDD
Mi a buta számozás ha nem ez?
5000+ 2600Mhz-n mi?:D
Nemsokára majd kidobják a 10000+-ot, ami meg megy majd 3500Mhz-n mi?
Ez egy katasztrófa..


[Szerkesztve]

(#49) Fade_Away


Fade_Away
őstag

hogy az eredeti hírhez is hozzászóljak mivel A64nél eddig se a memoriasebesség fogta vissza így a DDR667 nemsokat fog dobni rajta...

(#50) Fade_Away válasza Club (#48) üzenetére


Fade_Away
őstag

Az általad említett példával semmi baj sincs, sok-sok alkalmázásban tökéletesen hozza az 5000+ az elvárt teljesítményt. (Sőt akár 5800+is lehetne)

sokkal több baj lesz avval ha így jönnek ki a #22ben leírt dolgok.


szerk:''Ha nemvagyok indsiszkrét btw te vmi nagy AMD gyülőlő vagy?''



[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.