Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fanatic


fanatic
aktív tag

Vga? Tv kimenet?

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#2) Obi-1


Obi-1
őstag

A Geode már harmadszor kelti fel a figyelmemet! A Chip magazinban is szerepelt egy Geode-ra épülő tömeg-PC terve. Milyen teljesítményt hoz az 1750-es modell? Ez 1750Mhz-et jelent, vagy PR számozás? Korábban úgy rémlik, hogy 300-600Mhz-es modellekről volt szó.

Only a Sith deals in absolutes.

(#3) anulu válasza Obi-1 (#2) üzenetére


anulu
félisten

nem tudom, de ez a 6-10W nagyon baráti! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) karib


karib
addikt

Aranyos kis Athlon XP reinkarnáció :) Kíváncsi lennék azért pár részletre, pl. CnQ vagy hasonló okosság került-e bele, vagy csak egy iszonyatosan underclockolt Tbredről van szó? :) Mert ahogy az Intel betolta a SpeedStepet a P4-be, itt is illendő volna valamivel domborítani. Persze ha a mobil XP-kből csinálták, akkor adott a PowerNOW... sok kérdés :)

Department of Redundancy Department

(#5) Hory válasza karib (#4) üzenetére


Hory
aktív tag

Nekem is egy socket462-nek tunik ez a geode. Akkor viszont egy csupasz TB lesz benne.
Ez igy egyben mar igencsak sikeres is lehet, hiszen egy kb. duron sebessegu procival nem veheti fel a versenyt az epia. Meg dual-core -ban sem.
Raadasul a driverekkel sincs problema.

(#6) Esmein


Esmein
nagyúr

Ez socket-a. Akkor viszont vagy ezt ki és bele asztali lapha aztán up to high heavens, vagy ebbe bele asztali procit :D
[kép]
Idenekem geode. Most.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) Esmein


Esmein
nagyúr

Bővebben: link

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#8) Esmein


Esmein
nagyúr

szorzózár nuku, l1-es hidak teljes épségben, mindjárt mondok még infókat mert ki lehet vesézni a steppinget :)
Ez a proci stepping alapján a térképen sincsen, annyi tuti, hogy 256k cache(theát tbred valószínűleg) és 1.25 volt alapfeszen megy az 1750-es.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#9) Esmein


Esmein
nagyúr

F = OPGA
X = 1.25
c = unknown
3 = 256KB
S = unknown

Nézelődök tovább, nagyon nagyon érdekes ez a proci, ha megy asztali lapban már vettem is :)

2600-ra húzva 1.8 volton 26 wattot eszik, 3 gigán 30-at. Ez a proci egy álom, remélem amd bácsi nem tesz keresztbe.
(nemtom húzható e idáig, sima számolással jött ki, de ha ennyit fogyaszt, akkor mobilbarton elhúzhat a sunnyogásba)
Bővebben: link
thoroughbred 1000 mhzen.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#10) Obi-1 válasza Esmein (#9) üzenetére


Obi-1
őstag

Régebben úgy volt a hírekben, hogy csak beágyazva fogják árulni. Mostani hír alapján kész minikben.

Only a Sith deals in absolutes.

(#11) Esmein válasza Obi-1 (#10) üzenetére


Esmein
nagyúr

Annyi a baj, hogy ez socketa-s proci, tehát biztosan meg lehet majd venni külön is. Ha meg csak egészben, akkor alaplap kuka.
Bővebben: link

266 mhz-es rencerbusz.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#12) micro válasza fanatic (#1) üzenetére


micro
addikt

Van mind a kettő!

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#13) Esmein


Esmein
nagyúr

Egyébiránt itt egy japán link, nézzétek a képeket:
Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#14) micro válasza Esmein (#13) üzenetére


micro
addikt

Először egy nagy Intel banner töltődött le! :DD

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#15) Esmein válasza micro (#14) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nézd meg az első lapokat is :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#16) rudi


rudi
nagyúr

Veszélyes a cucc de NAGYON! A VIA Eden soha nem tudott kellő kraftot kicsiholni magából de ez a cucc... Nekem most már jóideje 1400 MHz@1,6V megy a sima asztali Tbred-b AthlonXP-m egy közepes bordával és lepkefing Papst ventivel, mégsem mászik 50 fok fölé hajtás közben sem. Ez a cucc tökéletes lépés lehet a normál júzernek (nemgémel, memCPUburnol, netezik, irodázik, zenél, filmez), agyonveri az új kis Mac-et meg mindent ami ekkora, de az árától kicsit tartok...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) Esmein válasza rudi (#16) üzenetére


Esmein
nagyúr

''Bisher waren aus der NX-Reihe noch die Typen 1500@6W (1,0 GHz) und 1750@14W (1,4 GHz) für 55 und 65 US-Dollar zu haben.''
Evil-Grin :D
65 dolcsi egy ilyen proccért ? Há nóóórrmááliiissss ??? Ilyet akarok venni. Ha ez ennyit fogyaszt durvább mint a mobil barton. Sokkal.
Egyébként megtudhatod, mennyit teljesít ha berugod a procid 7.5*133-ra.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#18) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ilyet akarok én is!:C
Megvan, hogy milyet szertnék az elméletben készülő hangtalan minigépembe. Mág videótömörítésre is elég.

(#19) rudi válasza Esmein (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

WOW! NEMSEMMI!!! Az olyan 15-20.000 pénz lesz nálunk + 16k az 512 DDR, kis szerencsével ráintegrálnak egy 9100-as Radeont és olyan 20k lesz az alaplap. egy tizesből megáll egy kicsi ház és még kell egy 2,5-ös HDD, de még így is csak 100 000 Ft környékén lesz. Sulinetet lehet eltörölni, aki alapgépet akar, kap egy ilyet oszt kész :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) Esmein válasza rudi (#19) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nekem csak a proci kell ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Érdekes... Miért nem notikban nyomulnak vele?

Aki hülye, haljon meg!

(#22) Esmein válasza L3zl13 (#21) üzenetére


Esmein
nagyúr

kis piac.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) L3zl13 válasza Esmein (#22) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mármint a notebookok kissebb piac, mint a mini PC-k? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#24) Esmein válasza L3zl13 (#23) üzenetére


Esmein
nagyúr

Hja. Szerintem az amd se hülye, tudják ők melyik a nagyobb piac.
De én asztaliba kérek ilyen procit, mert ez egy isten.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#25) rudi


rudi
nagyúr

Van egy olyan széles júzerkör, aki nem gémel, csak információgyűjtésre (net) és adatrendezésre (digiképek, esetleg videjók, levelek, könyvelés, nyilvántartások és egyéb iroda) használja a gépet. Nekik semmi szükségük 50×40×20 centis ronda búgós skatulyára. Halom ismerősnek csak azért van notija, mert eccerűen nem fér el a lakásban nagyobb gép, nekik eszményi lenne egy ilyen kisgép. Tovább megyek: Killerman éppen most tesztel egy LCD HÁTULJÁRA épített VIA Eden konfigot, ZSENIÁLIS, de a DivX-szel már éppen nem bír. No ez a kis AMD ez vinné mint a siccccc :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Esmein válasza rudi (#25) üzenetére


Esmein
nagyúr

Én a tuningpotenciálra vagyok nagyon nagyon kiváncsi. socketA-s tehát belemegy az nf7-esembe, és ha 6 wattot zabál akkor kb 2.8-3 gigát lehet összehozni vele léghűtéssel, persze ez csak az én tippem, lehet hogy többet ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#27) Esmein


Esmein
nagyúr

Egyébként érdekes, hogy a képen sises chipset van, de a japán linket vt8237-es southbridget emlegetnek.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#28) rudi válasza Esmein (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát, ha belemegy mondjuk az NF7-be és K7 kompatibilis (miért ne lenne az) akkor hótmindegy milyen a chipset alatta. Persze tuningban is jó lehet...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) Esmein válasza rudi (#28) üzenetére


Esmein
nagyúr

Igen, de ez azt a feltevést cáfolja meg, miszerint csak embeddedben adják ki a cuccot.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#30) Obi-1 válasza Esmein (#22) üzenetére


Obi-1
őstag

notebook piac >= asztali PC piac > mini PC piac

Szerintem.

Only a Sith deals in absolutes.

(#31) LordX válasza Esmein (#9) üzenetére


LordX
veterán

Hát, a +200%-os húzás az nagyon gyanús..

Egyébként számold egy kicsit újra.. MHz emelés az kb lineális emelés a fogyasztásban, tehát az 1500-as, ami 1,25V és 1000 MHz az 1,8V és 2600 MHz-en 48,5W-ot, 3000 MHz-en 56W-ot fogyaszt..

Ez még mindig jó, de talán ezzel már összehasonlítható a mobil barton :)

(#32) LordX válasza Obi-1 (#30) üzenetére


LordX
veterán

Volumenben, vagy értékben? Volumenben tuti, hogy nem nagyobb az asztalinál a mobil..

(#33) #25954560


#25954560
törölt tag

na ezt en is megvarom. van mar mini hazam (gyonyoru :) ), mini 250W-os tapom is, ha lenne egy ilyen alaplap+proci kombo, mar moddolnam is a hazikot es epitgetnem is osszefele. mATX-es nF2-t nezegettem alapnak a bartonom ala, de ez igy meg sokkal nagyobb kiralysag lenne.

(#34) anulu válasza LordX (#31) üzenetére


anulu
félisten

azért 3GHz-en kevés mobil barton megy...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#35) anaqer válasza anulu (#34) üzenetére


anaqer
veterán

Miért, ez talán menne? Ide a rozsdás bökőt hogy nem.
Esmein csak mondott egy PNOOMA számot, semmi több.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#36) LordX válasza anulu (#34) üzenetére


LordX
veterán

Ez sem fog menni :)

Egyébként mondtam mást?

[Szerkesztve]

(#37) tocsa válasza Esmein (#13) üzenetére


tocsa
senior tag

Japók jó részletesen teszteltek (szívesne laknék Akihabarában, ahol hivatalos bejelntések előtt már hetekkel foghatod a cuccot).

[kép]

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#38) tocsa válasza Esmein (#9) üzenetére


tocsa
senior tag

Remélem azt figyelembe vetted, hogy a disszipáció a magfeszültséggel _négyzetesen_ arányos. Az órajellel pedig lineárisan. Persze nem 1:1 lineárisan, hanem pontsoabb (de még mindig baromi pontatlan becslés) számolásoknál meg kéne mérésekkel becsülni azt a 4-5 konstanst, ami belekavarodik a képletbe.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#39) L3zl13 válasza tocsa (#37) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez le van sarkazva?

Aki hülye, haljon meg!

(#40) tocsa


tocsa
senior tag

Azért az az Efficeon se annyira rossz, hogy 1 gigán hozza ezeket az értékeket. Kár, hogy a Transmeta (ahol Linus bácsi dolgozik) befuccsol ezzel. Brutálkodik még a Dothan, azonban árban nyilván seholsincs.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#41) mislix


mislix
csendes tag

Néhány hasznos link az AMD-től a technikai specifikációkat illetően:

http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/DownloadableAssets/32793b_alchgeo_prod_select_guide.pdf

http://www.amd.com/us-en/ConnectivitySolutions/ProductInformation/0,,50_2330_9863_10837^10859,00.html

Development board

http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/DownloadableAssets/31760c_nxdb1500_pb.pdf
:D

(#42) anaqer válasza mislix (#41) üzenetére


anaqer
veterán

Megnéztem... szerintem Esmeinnek is érdemes lenne.
''1750'' = 1400MHz
''1500'' = 1000MHz
''1250'' = 667MHz

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#43) karib


karib
addikt

Továbbra is kérdés, hogy vajon PowerNOW-t vagy valami hasonló real-time energiagazdálkodást támogat-e. A Mobile Athlon XP-ben ott van a technológia, tehát csak át kell ültetni... Ha benne van, na akkor _az_ tényleg üt.

A Dothanban is az a poén, hogy elbattyog 600-800 MHz-en (100 vagy 133 FSB + 6.0x alapszorzó), ha nem kell épp több. Pl. WLAN-on keresztül DivX lejátszás MediaPlayerrel és nem ugrik fel 800 MHz-ről, ami azért nem rossz.

Tehát akárhogy nézzük, jópofa ez a Geode, de ha lenne benne valami energiagazdálkodás is, akkor lenne tényleg 100%-os.

Department of Redundancy Department

(#44) LordX válasza karib (#43) üzenetére


LordX
veterán

Olvasd el a belinkelt PDF-et. Power Rating / Management: Geode NX processzornál ACPI 2.0 és AMD PowerNow!

Szóval van.

(#45) rudi válasza LordX (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát b@sszus! Itt a Transmeta a VIA Eden a mindenféle Intel izék és erre az AMD meglépi ezt a kis csodát, és sunyiban az IDF alatt :D Eddig mATX-es A64 konfigon gondolkodtam, de egyre kevesebbet játszom, jó lesz nekem egy ilyen csendes kis jószág, majd berakom az LCD mögé, úgyis van ott 5 centi hely :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) Esmein válasza anaqer (#35) üzenetére


Esmein
nagyúr

Igen, valami hasonlót, de ha összehasonlítod, hogy ez csak 6 wattot eszik alapjáraton, akkor ez méretarányaiban sokkal jobb a tbrednél mint a mobil barton a bartonnál. Mondom, én 2.8 gigára tippelek léggel.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#47) Esmein válasza rudi (#45) üzenetére


Esmein
nagyúr

Azért ez se gyenge :Bővebben: link

#42 megnéztem ezeket már én is, ha beszerezhető lesz hazánkban ilyen és nem horrbilis áron ( pl 13-15k max egy 1500-asért) akkor be is bizonyítom.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#48) Esmein


Esmein
nagyúr

Btw, vannak itt mások is, mint nx-ek:
Geode GX 466@0.9W � $26.50;
- Geode GX 500@1.0W � $29.10;
- Geode GX 533@1.1W � $32.75;
- Geode NX 1500@6W � $65.00;
- Geode NX 1750@14W � $55.00;
- Geode GX DB533 � $650.00;
- Geode NX DB1500 � $500.00.

500 dolcsi lesz deszkával együtt az 1500-as és külön is árulják a proccokat.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#49) anulu válasza Esmein (#48) üzenetére


anulu
félisten

''Geode GX 466@0.9W � $26.50''

mi?? :Y:Y:Y ez a 0,9W nagyon komoly!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#50) Esmein válasza anulu (#49) üzenetére


Esmein
nagyúr

1500-ast ide, de a steppinget én válogatom :) 65 dolcsit ki is pengetek érte, ha nincs szorzólock rajt'.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.