Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) DcsabaS válasza bdav (#40) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Kedves (#40) bdav!

Kérdezed:
''egy ilyen konverziós cuccal elvesztenék a sebességbeli előnyt nem?''
Egy részét mindenképpen, de még mindig megérhetné.

Írod:
''ddr2 meg még nem lesz egy darabig, ''
Szerintem sem. Ezért jobb az Opteron.

*******
Kedves (#41) Flashcash!

Írod:
''Igen az MPEG4 videók lejátszása nagyon erős procit igényel. Nekem itthon egy XP2000+om van ezzel már minden Mpeg4 videót tökéletesen le tudok játszani.''
Na akkor még nem próbáltad HDTV felbontásban (1280x720 és főleg 1920x1080). Minimum 3 GHz-es proci célszerű hozzá.

Írod:
''Én szivesen megnéznék egy tesztet az AMD vs. Intel processzorokról hogy video dekódolás közben ill. digitalizálás alatt hogy alakul a processzorterhelés.''
Ha a terhelés folyamatossága érdekel, akkor jó minőségű lejátszáshoz (post filter-rel) az átlagos CPU terhelésnek 50 százalék alatt célszerű maradnia, különben már előfordulhatnak akadozások, szinkron elcsúszások, stb. Digitalizálásnál a codec-től függ, hogy mennyi tartalékra van szükség. M-JPEG codec-kel akár 80-90 százalékig is felmehetünk, anélkül, hogy számottevő mennyiségben lennének eldobott frame-ek. Ha viszont netalán közvetlenül DivX-be dolgoznánk, annak nemcsak eleve nagyobb a CPU igénye, de ráadásul még nagyobb tartalékot is kell biztosítanunk.
Ha arra kérdeztél volna, hogy az Athlon XP és a P4 egymáshoz képest mennyire jó, akkor azt mondhatom, hogy kb. Athlon XP 2400+ -ig az Athlon.

Írod:
''Említetted a TV felvételeket, szintén az előbbi processzorommal szoktam 768*576 Mpeg2 4-6Mbit, max. motion search range beállításokkal szoftveresen digitalizálni TV tunerről.''
És ki a csuda dolgozik MPEG-2-ben (:-)? És pláne ki a csuda akar mostanság ehhez még HW-es digitalizálót venni? (Ezek már meghaladott dolgok mostanság.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.