Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

'' az írásminőség javítása és a vibrációk kiszűrése érdekében többféle eljárást vet be a gyártó''

Úgymint?

Egy az egyben NEC-nek tűnik a cucc, kíváncsi vagyok, a fejen kívül mit tesz hozzá a SONY. :F

UDMA4-es interfésze van, előre borítékolok apróbb problémákat. ;]

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#2) #54715584


#54715584
törölt tag

en inkabb azt nem ertem, hogy hova ez a sietseg...
az asztali divx-es dvd-m peldaul kiakad a lemez szelen, ha azt 12x-nel gyorsabban irom meg
az alap (iros) dvd-m meg a 4x-nel gyorsabbakat nem birja...
nekem speciel mindegy, hogy milyen gyorsan ir a dvd-m, ha 6 perc alatt megvan :)

no meg egy kis pontositas: mikor gyartanak majd olyan cuccokat, amik olvasni is fogjak ezt? mert pl a 16x-an irt dvd-imet is csak a gep olvassa... :U
az 32x-es cd-imrol mar nem is beszelve :DDD



[Szerkesztve]

(#3) erdoke válasza #54715584 (#2) üzenetére


erdoke
titán

Önmagában nem a gyors írással van gond nálad, ha csak a lemez szélén akad ki a lejátszó, hanem az író-lemez-sebesség kombinációval. Nagy tévedés, hogy minden 16X író minden 16X lemezzel normálisan működik 16X sebességen.

A legjobb aláírás a héten

(#4) #54715584 válasza erdoke (#3) üzenetére


#54715584
törölt tag

tudom, hogy az nem igy van, de akkor mi a teendo?
es pontositanad az iro-lemez-sebeseg kombinaciot?
javithatok ezen?

(#5) edipqe


edipqe
senior tag

A SONY piacra dobta a 18 szoros......
és akkor hova tojjak??????

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#6) #54715584 válasza erdoke (#3) üzenetére


#54715584
törölt tag

na akkor pontositok en :)

az alap iros asztali dvd-m az panasonic, meg az elso idokbol, a tipust nem tudom, de o csak a minuszos lemezeket szereti irni, olvasni a plusszosokat is elviseli neha
a divx-es az yamada 6800x, es mindketto lemezt birja, bar a masik dvd miatt o is eddig 80%ban minuszos lemezeket kapott, a plusszos lemezeket meg nem probaltam ki 16x sebessegen ha van ilyen :)
a gepben egy pio 111d van, a minuszos lemezek irasanak elejen gondolkozik majd egy percet, utana kezdi irni, mig a plusszosnal ez csak kb 20 masodperc

ez segitett vmit? irjak masik topikba? :)

(#7) erdoke válasza #54715584 (#6) üzenetére


erdoke
titán

Igazából az ad használható infot, ha a lemez márkáját és MID-jét, illetve az író aktuális FW-ét megmondod.
Használd a legfrissebb FW-t (1.23 a 111D-nél, 8.26 a Buffalo 111L-nél), és használj jó minőségű lemezeket (Verbatim 16X pl.).
Normális, hogy az írás indítása között van különbség +R és -R lemezek között. Utóbbit tovább nyüstöli az elején, de aztán a végén gyorsabban lezárja.

A legjobb aláírás a héten

(#8) janpotocki válasza erdoke (#1) üzenetére


janpotocki
senior tag

- Active Laser Power Adjustment by Write Pause Calibration system
- Marginal media error recovery / retry algorithm preserving write quality
- Active Disc Position Adjustment compensates for an unbalanced disc
- Static Damper System used to minimise shock and vibration

(#9) #54715584 válasza erdoke (#7) üzenetére


#54715584
törölt tag

a lemez verbatim :) 16x az stimmt :)
az FW az az eredeti, meg nem frissitettem
a MID az nemtom mi egy lemeznel

(#10) fishi válasza #54715584 (#9) üzenetére


fishi
tag

MID = Media Identifier, média (igazából ugye médium) azonosító

Pl. a Nero CD-DVD Speed-ben a Disc Info/Lemez informácó (?) fülön tudod megnézni.

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#11) #54715584 válasza fishi (#10) üzenetére


#54715584
törölt tag

koszi az infot :)
es ez az azonosito mire hasznalhato?

(#12) erdoke válasza janpotocki (#8) üzenetére


erdoke
titán

A második lehet valami újdonság, az első már a 3520-as NEC-ben is megvolt, csak más névvel illették. Az utolsó kettő is megvolt eddig valamilyen formában, szerintem kis változtatás, nagy marketing esete forog fenn. :)

A legjobb aláírás a héten

(#13) erdoke válasza #54715584 (#9) üzenetére


erdoke
titán

Nem árthat egy FW frissítés. Ez persze nem jelenti azt, hogy utána már kötelező 16X sebességgel pörkölni a lemezeket. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#14) atuci


atuci
senior tag

hurrá, a véleményem ua., mint a Lite-on 18x drive bejelentésekor. Bár itt is van pár írásjavító dolog, de ezt igazából csak kipróbálás után lehet elfogadni.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#15) janpotocki válasza erdoke (#12) üzenetére


janpotocki
senior tag

én is úgy gondolom, hogy a nevekkel többet bíbelődtek :)

(#16) #54715584 válasza erdoke (#13) üzenetére


#54715584
törölt tag

meg is csinalom, amint hazaertem melobol
az, hogy 12x v 16x nekem mindegy, altalaban akkor porkolok lemezt, mikozben en fustolok egy kave mellett :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.