Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xuldar


xuldar
őstag

Na ez a második húzás legalább korrekt.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2) Peat;)


Peat;)
veterán

Szerintem a sima 9800 is elég durva megfogalmazás, mert nekem is sima 9800-am van mégis 256 bites és jóval gyorsabb mint egy 9800SE mert ennek ezt a nevet kéne adni, vagy 9800se fire vagy mi, de a sima 9800 elnevezés ugyanúgy átverés.

[Szerkesztve]

(#3) scart


scart
tag

Vannak meg vasarlo centrikus gyartok, es nem csak a penz penz penz lebeg a fejuk felett, bar ettol persze a hibat elkovettek, de korigaltak meg idoben :)

*/*

(#4) simbazz válasza Peat;) (#2) üzenetére


simbazz
aktív tag

Viszont ez a 128 bites ál-Pro cucc magasabb gpu/mem órajeleken működik, mint a 256 bites nonPro. Mondjuk a némileg nagyobb órajel nem biztos hogy pótolja a 256 bit hiányát, tehát 9800 SE Pro lenne a megfelelő elnevezés :DDD
Hozzáfűzöm, hogy szánalmas az egész. Ugyanúgy, mint pár hónapja a piacot ellepő 64 bites videokártyának nevezett veszélyes hulladékok megjelenése, amivel gyanútlan kispénzű vásárlók ezreit sikerült átb*szni.
Ezúton gratulálok a T. Kártyagyártóknak és javaslom, fulladjanak bele az extraprofitjukba, VAGY pedig tisztességes neveket, egyértelmű utalásokat tüntessenek fel a csomagoláson. Ja. Tudom. Álmodik a nyomor, elmarad az extraprofit...
Nókomment.

Elektromos abakusz

(#5) Notes válasza scart (#3) üzenetére


Notes
senior tag

Hibát??
Látod pont az ilyen jóhiszemű madarakra vadásznak mint Te...
Ez is csak azért van mert már beindult ellenük egy internetes oldal stb. egyre nagyobb lett a hírverés. Nyerni akartak a dolgon, de ha az terjed el róluk, hogy becsapják a vásárlót, akkor hosszútávon megszívják.
Én pl. biztos nem fogok semmit venni egy ilyen cégtől. Bár ez még nem rengeti meg az eladásaikat. De ha sokan gondolkoznak így...

Romanes eunt domus!

(#6) Notes


Notes
senior tag

Egyébként az ATI is hülye, hogy ezeket a csalásokat hagyja. Ezzel neki is csak rossz hírét keltik. Én olyan megállapodást kötnék a gyártókkal, hogy csak az eredeit speckókkal szerelt kártyákon lehessen ATI felirat stb.

Romanes eunt domus!

(#7) scart válasza Notes (#5) üzenetére


scart
tag

Megneztem, nem tollas a hatam igy nem vagyok madar, kicsit elszallt az arcod ennel a resznel ugynezem.

Az mind1 miert csinaltak, a lenyeg,hogy beismertek, es meg idoben cselekedtek.

*/*

(#8) Notes válasza scart (#7) üzenetére


Notes
senior tag

Bocs én nem akartalak megsérteni. Csak kicsit idegesítő, hogy az ember az összespórolt pénzéből vesz egy több tízezer forintos cuccot és lehet, hogy otthon csúnyán meglepődik, mert egy szemét marketingesnek volt egy jó ötlete az apróbetűkkel...
Ismétlem nem akartam belőled gúnyt űzni, illetve nem ellened irányult a hozzászólás, hanem az adott cég ellen.

Romanes eunt domus!

(#9) scart válasza Notes (#8) üzenetére


scart
tag

Igazad van valoban, hogy otthon eszreveszi az ember akkor a fejet a falba veri, es rogton szidhatna az ATI-t meg a Sapphire-t, de van a dobozon matrica, igy inkabb csak magat szidhatja meg az eladot , a masik oldala ha valami olcso, ott lehet valami turpissag, ezert megkorultekintobnek kene lenni.
Persze ettol meg nem igazan ertem miert volt erre szukseg, amikor az ATI nem ilyen specifikaciokat adott meg a kartyahoz.
Viszont amit vegulis irtam a hozzaszolasban, annak az lett volna a lenyege, hogy jobb most beismerni a tevedest (vagy szandekos felrevezetest) mint soha, ebben a tekintetben fair volt a Sapphire, foleg, hogy 25 euros felarert kicserelik 256 bitesre.

Rendben, semmi gond, peace :)

[Szerkesztve]

*/*

(#10) anaqer válasza scart (#9) üzenetére


anaqer
veterán

''de van a dobozon matrica''
Még doboz sincs mindig. Sőt.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#11) scart válasza anaqer (#10) üzenetére


scart
tag

Igazad van, OEM verziot figyelmen kivul hagytam :)

*/*

(#12) LordX válasza anaqer (#10) üzenetére


LordX
veterán

Az OEM verziót nem is szabadna kapnod. Csak összeszerelt géppel..

Szóval doboz az mindig van, az, hogy nincs doboz, az a magyar piac egyik sajátossága, mert ennyire árérzékeny.

(#13) Avicularia válasza LordX (#12) üzenetére


Avicularia
veterán

ehhez nem sok köze van Magyarországnak,Bécsben ugyanúgy kapsz Sapphire 9800Pro-t OEM kiszerelésben,és nem kell gépet venned hozzá

(#14) Yutani válasza Avicularia (#13) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akkor Sógorék is csórók. :))

#tarcsad

(#15) anaqer válasza LordX (#12) üzenetére


anaqer
veterán

Lehet, hogy máshol nem OEM a neve, hanem white box vagy mi ( bocs, nem jut eszembe a korrekt elnevezés ), de igenis létezik ilyen ''odaát'' is.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#16) Avicularia válasza anaqer (#15) üzenetére


Avicularia
veterán

Bulk edition :)

(#17) Raymond


Raymond
félisten

Notes: Csak kicsit idegesítő, hogy az ember az összespórolt pénzéből vesz egy több tízezer forintos cuccot és lehet, hogy otthon csúnyán meglepődik, mert egy szemét marketingesnek volt egy jó ötlete az apróbetűkkel...

Inkabb az idegesito, hogy ''az ember az összespórolt pénzéből vesz egy több tízezer forintos cuccot'' es nem nezi meg rendesen mit is vesz valojaban.

LordX: Ez igy van...

anaqer, Avicularia: Igen, mindenhol kapsz Bulk vagy OEM arut ne csak MO-n, de ezek nem a Retail piacra vannak sznava. Az, hogy megis odakerulnek vagy kaphatok csakis a forgalmazokon es az eladokon mulik. Minden reklamacio vagy nem tetszes kifejezese rajuk kell hogy iranyuljon, mert akinek az OEm vagy Bulk le lett gyartva, az tudja miert akart olyat. A Sapphire dobozos termekeken rajta volt a matrica. Ha valaki Bulk/OEM-et kapott es nem tudta elore hogy 128bit-es mert nem volt feltuntetve, az ezt csakis az eladon kovetheti szamon. Ugyanugy akik a dobozos kartyakat vettek meg de az elado nem tuntette fel az arlistaban hogy a kartya 128bit-es ezt szinten az eladon kerhetik szamon.

Nem azt akartam ezzel a hozzaszolassal minositeni hogy most jo vagy rossz e hogy a Sapphire gyart ilyen kartyakat, hanem csak azt akartam mondani hogy konnyelmusegnek tartom hogy egyes emberek nem nezik meg mit vesznek, utana meg mindenkit okolnak csak magukat nem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18) anaqer


anaqer
veterán

Bulk, ez az, köszönöm. :B

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#19) marcee válasza LordX (#12) üzenetére


marcee
addikt

''Szóval doboz az mindig van, az, hogy nincs doboz, az a magyar piac egyik sajátossága, mert ennyire árérzékeny''

Itt van az eb elhantolva: az ilyen átverős cuccok a magyar piaccal kombinálva igazán kemények.

Én például mindig leírom, hogy tudtam a chello 15 gigás korlátjáról az indulásuktól kezdve, mert ártolvasta az interneten a feltételeket, amikor érdeklődtem. Ellenben amikor a p2-es gépemet vettem annó, ráböktem egy midiházra a bótban (akkoriban ugye mégnem volt akkora jelentősége, se háznak, se tápnak), hogy elviszem, ha 300-as táp van benne, ''Hát persze, hogy az mimás lenne!'' éppencsak a mama életére nem esküdött meg, otthon derült ki, hogy 250-es.

\m/

(#20) marcee válasza Raymond (#17) üzenetére


marcee
addikt

''Inkabb az idegesito, hogy ''az ember az összespórolt pénzéből vesz egy több tízezer forintos cuccot'' es nem nezi meg rendesen mit is vesz valojaban''

''Ha valaki Bulk/OEM-et kapott es nem tudta elore hogy 128bit-es mert nem volt feltuntetve''


Ez nem ellentmondás kicsit?

\m/

(#21) Amigo78 válasza scart (#7) üzenetére


Amigo78
senior tag

Hmm.... Ha beismerik minden megbocsájtva? Szerintem nem azért nevezték át mert jofiuk, hanem mert hibáztak és nem akartak szopni!

(#22) Amigo78


Amigo78
senior tag

1ébként az eladonak kötelessége felhivni a figyelmet hogy ez nem 256b, ha ezt elmulasztja akkor fogyasztovédelem, kis macera de megéri....a korekt boltok cserélik 1 böl....

(#23) PNEUM válasza Raymond (#17) üzenetére


PNEUM
aktív tag

SZNYVSZ a boltban, az árlistákat mindíg úgy írják, hogy nekik frankó legyen.
Azt, hogy a vásárlót hol b@szták át és mennyire, az már őket nem érdekli!
Minnél kevesebbet írnak a kártyáról, hogy minél kevesebbet tudj számonkérni tőllük!
Nem írnak sem a memória órajeléről sem a sávszélességéről semmit.

Ha meg egy kezdő júzer megveszi, és csak otthon veszi észre, akkor ők azt adták el, és annyiért amennyiért és ami az árlitán volt!

Láttam olyan árlistát ahol semmi különbség nem volt a 9600Pro TSOP tokozású 4ns-os rammal ellátott, és 3.3ns BGA tokozású között! Ugyan annyiba került!

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#24) Raymond válasza marcee (#20) üzenetére


Raymond
félisten

A mondat ugy folytatodik, hogy ''az ezt csakis az eladon kovetheti szamon.''

A Retail dobozokon rajta van a 128bit, ha valaki megnezi es megveszi az o hibaja. Ha Bulk/OEM es nincs az elado altal feltuntetve az meg az elado hibaja.

Hat ezert nem ellentmondasos amit ideztel - mert nem sok koze van egymashoz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25) zsozsek


zsozsek
csendes tag

Nincs igaza annak, aki azt mondja, hogy a vásárló hibája, ha ilyen butított verziót vesz, ugyanis én közvetlen részese voltam egy ilyen ál-pro 9800pro és a haverom találkozásának. A gyanus akkor lett nekem amikor a 3dMark2003 ezzel a kártyával szerelt konfigra kevesebb pontot hozott ki, mint az én konfigomra ami csak az Asus 9600xt-ben külömbözött. Ekkor az Ati honlapról letöltött referenciaanyag és a rivatuner által adott adatok összehasonlításából kiderült, hogy ez a 128 bites 9800pro csak egy sima 9800 butítva, ugyanis a dobozra elfelejtették rámatricázni azt is, hogy a GPU 325 MHz-en megy 380 helyett, a memória 580 MHz-en 680 helyett. Na most ki a hülye?

(#26) Viktor77 válasza zsozsek (#25) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor Te valami SE-t vettél, ugyanis az órajeleknek nem kéne különbözniük.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27) zsozsek


zsozsek
csendes tag

9800SE azért nem lehetett, mert a 8 pixelcsatornája megvolt. A dobozra viszont 9800pro felirat volt írva + a ''128 bit edition'' matrica és ennyi.

(#28) Rusy


Rusy
tag

Azért megnézném amikor pl. a M*****l (a csillagok száma nem véletlenszerű), kicserél egy ilyen kártyát!

[Szerkesztve]

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#29) DrWolf


DrWolf
csendes tag

Hali!

Pár hónapja vettem egy Connect3D 9800Pro kártyát. Az érdekesség az volt, hogy a dobozra 256 bit van írva, a leírásban 256 bit szerepel, de a dobozra utólag rátettek egy icipici matricát, hogy 128 bit. Feltettem az ATI Tools 0.0.20 progit, ami kiírta, hogy tényleg 256 bites a kártya. A kérdés már csak az, hogy miért tették rá a matricát? =)

(#30) anaqer válasza Rusy (#28) üzenetére


anaqer
veterán

Ha a különbözetet kifizeted, miért ne.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#31) Johnny válasza Amigo78 (#22) üzenetére


Johnny
senior tag

Kis macera ? Hát igen, ezt mondja az, akinek még életében nem volt fogy.védes ügye.
Először is, bármennyit tennék rá, ilyennel a fogy.véd nem is foglalkozna - jogosan. Ha mégis, akkor se kötelező az eladóra nézve bármilyen fogy.védes ajánlás jelenleg.
De mindez teljesen mindegy, mert életbe be nem bizonyítod, hogy téged szóban félretájékoztattak.

9800 megjelölés is szvsz erősen megtévesztő, mivel a kártya annál is jóval lassabb.

(#32) Kriza válasza scart (#9) üzenetére


Kriza
őstag

Egyszer régen még 99-2000 környékén vettem egy TNT2-t, hogy hú de jó lesz nekem meg minden. Csak akkor szívtam a fogam, amikor kiderült, hogy VANTA. Előtte nem is hallottam róla (akkoriban még nem volt netem, és nem vágtam annyira a témát mint most - legalább is remélem, hogy most már vágom :) ) Hát én is áldottam az nVidiát.

Azóta megnézem ,mire adom a pénzem, és inkább visszamegyek reklamálni a boltba, he mégsem tetszik a megvett cucc. A 3 napon belüli csere sok helyen működik.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#33) Amigo78 válasza Rusy (#28) üzenetére


Amigo78
senior tag

hehe azt megnézheted hidd el egyik bolt sem akar több széz ezret fizetni....és cserélnek mint a kisangyal ja és ha valamit félrekötsz vagy tulhuzod vagy leégeted go fogyasztovédelem és lehet pattigni ott és ha perre kerül a sor neked adnak igazat
csak számla kell mert a nélkül nem ér semmit

(#34) Jim Tonic válasza Kriza (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezzel a vanta sztorival én is besz.ptam anno. Ráadásul a dobozára sem írták ki. :(

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) Amigo78 válasza Johnny (#31) üzenetére


Amigo78
senior tag

hehe háromszor voltam ilyen helyzetben haver 2x
tudod mitcsinál ilyenkor a fogyvédelem? probavásárlást.... és általában bejön

(#36) arty válasza anaqer (#30) üzenetére


arty
veterán

volt már garis gondod m*stralnál? nem, mi?

akkor nem irnál ilyen naivan róluk :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.