Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scae [Edgar]


Scae [Edgar]
tag

Azért nem gyenge h ennyire előre ''terveznek''. :DDD

(#2) Neck


Neck
veterán

Ennek már itt volt az ideje. Parasztvakítós péjnégyes notis időszak vége. Szerintem semmit nem ért, pláne a Centrino-hoz képest.

Nem flémként mondom, de ezt tény, szvsz.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#3) anulu válasza Neck (#2) üzenetére


anulu
félisten

a Centrinora még én is csettintek :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Neck válasza anulu (#3) üzenetére


Neck
veterán

Arra én is :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#5) Esmein


Esmein
nagyúr

Szorul a hurok mi ?:D
Centrinora mégegy szavazat :)

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6) Pjotor1986


Pjotor1986
tag

Ideje volt már, szegény laptopgyártóknak lassan el kellett volna gondolkozni mivel hűtsék ezeket a zabagépeket.

(#7) karib


karib
addikt

Imádom ezeket az ''úristen, másfél év múlva szállítják utoljára!'' típusú híreket :DDD

Department of Redundancy Department

(#8) Male válasza karib (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Várhatóan két év múlva már ilyen notit nem is fognak árulni (csak használtan)... :)
Amúgy a rendes asztali P4-est is pakolták notikba, nem csak ezt ha jólt tudom, szóval még lehet reménykedni :))

(#9) janpotocki válasza Male (#8) üzenetére


janpotocki
senior tag

bizony, van asztali P4-es is, LOL

(#10) Adi


Adi
senior tag

Az asztali P4-eket mikor vonja vissza az Intel? :D Arra a termékvonalra is ráférne. :D

De komolyan nem értem, hogy mit szerencsétlenkednek itt a 130W-ot zabáló Prescottokkal, amikor mindenféle tesztekben a Pentium M-ek igen szépen teljesítenek.

ldm start-reconf primary

(#11) Esmein válasza janpotocki (#9) üzenetére


Esmein
nagyúr

prescottos.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#12) arty


arty
veterán

ismerősnek volt 3(.06?)ghz-es notebookja. lenyomta az asztali gépemet hangban, ha használni kezdte :D

ezek amugy tudják csökkenteni az órajelet? volt valami ilyesmi funkciojuk/képességük ?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13) Male válasza Adi (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Valószínüleg a PentiumM gyártása jóval költségesebb, és asztali procinak drága lenne. Meg a Prescott még nem hozott elég hasznot, most amit lehet még kisajtolják belőle. Ha már nehezen lesz eladható, akkor váltanak. Azért elég kényelmes helyzetben van az Intel, mert ottvan a következő proci szinte készen már (gondolom alakítanak még rajta mielött desktopnak kiáltják ki), ha szükség lesz rá, akkor gyakorlatilag csak leveszik a polcról.

[Szerkesztve]

(#14) erdoke válasza anulu (#3) üzenetére


erdoke
titán

A hírben egy CPU architektúra szerepel, míg a Centrino egészen más. Persze mindennapos, hogy össze-vissza kutyulják az emberek a Pentium-M procit a Centrino mobil technológiával (bogár és rovar esete), de itt nem kellene. Talán a hírbe is azért csúszott be egy Centrino, hogy tovább kavarja szegény embereket. :D

A legjobb aláírás a héten

(#15) erdoke válasza Male (#13) üzenetére


erdoke
titán

A Prescottnak van néhány gyártósora, míg a Pentium-M asztali verziója még kész sincs, nemhogy tömeggyártásra alkalmas lenne.
A Prescott/Smithfield végig fogja járni a termékciklusát, mégha az rövidített lesz is.

A legjobb aláírás a héten

(#16) atus33


atus33
tag

A P4-esek még mobil változatban sem alkalmasak notebookba. Egyetlen olyan P4-M noti modellt sem láttam, amely normális hangerejű lenne ÉS kordában lenne tartva a melegedése.

. o O o .

(#17) Male válasza erdoke (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem kb én is ezt mondtam. Ha nagyon akarnák, nem hinném, hogy sok időbe telne átállni nekik. Egyszerűen addig gyártják a P4-eket, amíg el lehet adni. Ha már most nagyon szorongatnák őket, akkor egyszerűen új tokozással kiadnák a PentiumM-eket minden különösebb módosítás nélkül.

(#18) karib válasza Adi (#10) üzenetére


karib
addikt

Szerintem 2 okból erőltetik még a P4-et a desktopon:

1. Ott még elmegy, sőt 1-2 aspektusában tényleg működik. Ezzel egyidőben radikálisan más a mobil platform, így azért lehet orbitálisan sokat kérni. Ha az asztali proci csak egy átcímkézett mobilproci lenne, akkor előbb-utóbb rájönnének a fifikás gyártók, hogy ugyanazt megkaphatják negyedáron. Szóval az Intelnek jó a P4, mert ha valaki igazi mobil procit akar, akkor kénytelen vagyonokat kifizetni a Pentium M-ért.

2. Ezzel párhuzamosan amíg lehet, futtatják a P4-et, hiszen nem árt kihozni belőle, amit csak lehet, ha már annyit beleöltek. Aki meg addig asztali gépbe akar Pentium M-et, fizessen csak érte rendesen, az Intel örül :)

Department of Redundancy Department

(#19) gerjus


gerjus
aktív tag

http://www.tomshardware.com/cpu/20050525/index.html


ajanlom mindenkinek !! vigyazat a tesztek artalmasak lehetnek testi epsegunkre !! :DD:DD

Pentium M mindent visz !!

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#20) marcee válasza Male (#8) üzenetére


marcee
addikt

Jaja. Cimbimnek vettünk renew hp dtr gépet az ősszel. Abban asztali 2.66-os van htt nélkül :((( 865-ös chipsettel.
Vicces egyébként, hogy 17''-os kijelzővel, dual-ban hajtott 512MB ram-mal, fx5700-zal, dvd íróval, 40GB-os (atomlassú) vinyóval 2 órát megy akuról full load-on! Igaz 4 kiló majdnem. (Mondjuk se az akus üzem, se a súly nem volt szempont.) Ehhez képest a némej centrinós/sonomás gép aligterhelt 3-4 órája sem nagy különbség. Bár gondolom ez a gép idle-ben sem fogyaszt sokkal kevesebbet, lévén hogy semmijen takarékos funkciót nem ismer.

\m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.