Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tildy


tildy
nagyúr

Már megint azok kapnak pénzt akik már ígyis agyon vannak támogatva.Egyszer adná az ég. hogy az összes többi informatikusokat képző suli kapjon valamilyen pályázatból, a bme pedig alapból ki lenne zárva!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2) zsoltee10 válasza tildy (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

nem lehet, hogy azért kapják, mert megérdemlik? csak hangosan gondolkodom...

(#3) tildy válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem lehet.Azért kap mert híre van.És ezt nem most szerezte, hanem régen..
MEnj el egy otdkra és nézd meg a többi egyetem/főiskola dolgozatait is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) Burgikukac


Burgikukac
csendes tag

Azért nézzétek meg mire kell a pénz. A nagy büdös semmire. 27,5 misiért kimásolhatnak 100 oldalt valamelyik közgáz jegyzetből...

(#5) tildy válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

De monsok mást.
Tfh BMEs vagy, és az informatikán belül akármit is akarsz csinálni, a tárgyi feltétel más most is adott.
Máshol meg nem.Így fejleszteni sem tudsz, meg sem tudsz érdemelni szinte semmit sem.Kivéve ha tudsz természetes melléktermékből palacsintát csinálni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) Den válasza tildy (#5) üzenetére


Den
veterán

ennek most köze nincs az oktatáshoz

www.simson4t.hu

(#7) KEndre válasza tildy (#3) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Nem lehet, hogy csak ők pályáznak ilyen pénzekre? ''Mások'' miért nem próbálkoznak? Az Informatikai Központ sem csak úgy magától jött létre, ahhoz az is kellett, hogy a multik a környékre települjenek. Ez van, most már ott van a vezető szerep.

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#8) tildy válasza KEndre (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem lehet.De mindjárt mutatok példát is.(perpill csak bmfről tudok)
Az oda településhez meg a lágymányosi rész be nem építettsége adott volt.

den:Tudom, csak unom már hogy minden pénz mindig oda megy.Nekünk meg nem lehet normálisan linuxot tanítania suliban, mert nincs gép hozzá.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) tildy


tildy
nagyúr

[L]http://www.nik.hu/szakkepzesi.htm[/L]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) Jester válasza KEndre (#7) üzenetére


Jester
aktív tag

Azt kell mondjam, most tildy-vel értek egyet. Mások is adnak be pályázatokat, csak nincs ''közvetlen'' pesti kapcsolatuk - értsd. lobby - a fejeseknél. Ez eléggé korlátozó más intézmények számára.

Mehr Licht!

(#11) KEndre válasza Burgikukac (#4) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Eza lóvé arra kell, hogy a ''nagy'' forrásokat majd hogyan használják fel, erre a munkára pedig alkalmasabbak az egyetemek, mint a minisztériumi ''szakértő'' tisztségviselők. Nagy pénzekről van szó rövid időn belül (pár év), jobb lenne, ha ezt nem azok nyúlnák le, akiknek semmi közük nincs az innovációhoz.

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#12) tildy


tildy
nagyúr

jahm és az idei nik-s támogatásban kb 2 millát én szereztem -közvetve- a sulinak...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) Burgikukac válasza KEndre (#11) üzenetére


Burgikukac
csendes tag

Ez a lóvé nem kell semmire, ezt szerintem te is ugyanolyan jól tudod, mint én. Pont ma adtam be egy dolgozatot, ugyanilyen témában. 1-2 misiért tudom csak elfogadni, hogy egy ilyen jól kitárgyalt, rengeteg szakkönyvvel és publikácóval rendelkező témában akciótervet írjanak.

Más: a pesti innovációsnak nevezett parkok sokmindenre hasonlítanak, csak tudományos parkra nem. Működő példa: Sophia-Antipolis (fra), oulu (finn)

27,5 misiből simán be lehet indítani egy inkubátorházat (ingatlanáron felül)

(#14) KEndre válasza Jester (#10) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Gondolom nem arra gondolsz, hogy most ez a pár milla borítja a bilit, mert igazán a nagy lóvékra kell majd koncentrálni. Itt egyetemekről és főiskolákról van szó.

Másrészt a BME-n van egy PR csoport, van egy K+F igazgatóság, hol van még ilyen?

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#15) tildy válasza KEndre (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

K+F van nálunk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) csabika25 válasza tildy (#15) üzenetére


csabika25
aktív tag

Legyen písz, és maradjunk annyiban, hogy a GDP 1%-a kevés, azaz kevés a hal és hál'Istennek sok az eszkimó. Mivel az EU-ban előírás van a K+F kiadásokra, egy pár év múlva nektek is kell, hogy jusson elég lé. Márcsak azért is, mert a tietek a legjobb műszaki főiskola az országban.

''Isten fut Windows alatt''

(#17) KEndre válasza Burgikukac (#13) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Rendben. Elfogadom amit mondasz, de várjuk ki a végét. Az nem baj, ha szakemberek ebből a pénzből - az összeollózott tanulmány mellett (?)- esetleg el is jutnak az általad említett helyekre is. Ez egy nagy program eleje, én azt mondom, hogy meg van a lehetőség, hogy a régióban vezető szerephez juthassunk a K+F-ben.

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#18) Burgikukac


Burgikukac
csendes tag

milyen písz? hol láttok olyan szervezeteket Mo-n, mint a tekes vagy a sitra a finneknél? állami kockázati tőkealap? kezdő (akár indulás előtti) vállalkozások segítése?

az országnak nem sok haszna van abból, ha 1-2 külföldi cég itt kutat. magyar vállalkozásokat szeretnék látni és magyar innovációt!

(#19) KEndre válasza Burgikukac (#18) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Igen. De a hírből is kiderül, hogy 2/3 részt majd vállalkozói pénzekből kell összeszedni. Jelenleg látsz te itt honi informatikai pénzeket ilyen célokra? Ezért van most multi...

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#20) LordX válasza Burgikukac (#13) üzenetére


LordX
veterán

Sophia Antipolisz nem Olaszba' van véletlenül?

(#21) csabika25 válasza LordX (#20) üzenetére


csabika25
aktív tag

Nem, Franciaországban. Ott van az ETSI székhelye.:)

''Isten fut Windows alatt''

(#22) Burgikukac válasza KEndre (#19) üzenetére


Burgikukac
csendes tag

a 2/3 rész a következő képpen szokott működni:

1, közös vállalati -egyetemi/állami kutatóhely k+f projektje. Mo-n alig van, a jogi háttere meg úgy rossz, ahogy van.

2, a vállalatok saját innovációs tevékenységéből - ezen a tanulmány aligha változtat, az innovációs adó vagy járulék (nemtom, h hívják) meg arra lesz jó, hogy Marikát, a takarítónőt kinevezik k+f munkatársnak, hogy megússzák a befizetését. papíron egyből megugrunk 2%-ra, csak teljesítmény nincs mögötte

3, nem vagyok multiellenes, mert egy jól működő infóklaszterhez ők is kellenek. csak KKV nem nagyon indul, mert akinek van ötlete az megtartja inkább magának, mert szinte lehetetlen egy kezdő vállalkozásnak elindulni.

(#23) LordX válasza tildy (#9) üzenetére


LordX
veterán

Megnéztem, hogy mi a tanterv nálatok..

Eléggé ott van (már láttam másik ''műszaki informatika'' név alatt futó szakot, kb. az egész alatt annyit tanulnak, mint a BME-n max 2 év alatt...), de még mindig meg tudom mutogatni, hogy ''igen, digitből ezt nem tanulják''.. (Más kérdés, hogy mennyire fogom ezt alkalmazni...) (bár gondolom te is ugyanígy tudnál mutatni, hogy nálunk mi nincs..)

(#24) tildy válasza LordX (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Persze.Egyébként schban besegítek barátom szobatársainak (elsősöknek) digitből , programozásból.
Digit tanterve egyébként nyírbálódott a kredites rendszer miatt, nekem pl. van belőle szigorlatom, krediteseknek már nincs.Azért kiváncsi vagyok fognak-e majd digit/elektro laboron PIC-el szívni:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) KEndre válasza Burgikukac (#22) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Évtizedes problémákról beszélsz. Így van, ahogy mondod. Ezért kell most már végre egy olyan koncepció, ami valahogy köszönő viszonyban lenne a fejlett világ gyakorlatával. Én hiszek abban, hogy az EU - mint a világ egyik vezető gazdasági tényezője - jelentős forrásokat fog mozgosítani a kutatás-fejlesztés területére, már pedig akkor most kell nekünk is lépni ez ügyben. 180 (és nem 360) fokos fordulat kell itthon.

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#26) EG0


EG0
aktív tag

Tildy,
ha úgy nem tetszik, hogy BME-en (nálunk) minden van, akkor miért nem jöttél ide te is??? NA???
Egyébként tényleg indulnak nálunk mindenféle EU-s project-ek, önálló labor keretében lehet elmélyülni jó kis témákban (pl. IPv6). Én úgy gondolom, hogy mindenkinek megvan a lehetősége, hogy a BME-re jöjjön, és bebizonyítsa, mekkora ász.
A fenti összeg egyébként szerintem nem jelentős az egyetem költségvetésében. Személy szerint örülök, hogy Mo-on is van olyan hely, ahol megfelelő felszerelés mellett lehet nemzetközi szintű K+F-et csinálni.

(#27) tildy válasza EG0 (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

1.Mert amikor en elkezdtem a foiskolat, akkor meg joval 120 folott volt ponthatar bme infon .Nekem meg nem volt nyelvvizzgam...
2. Semmi kedvem baromi sok elmelettel tomni a fejem (kepzeld en mar az ELte progmatot is megjartam), es ugy gondoltam jobban jarok egy olyan foiskolaval, amely a gyakorlatra helyezi a hansulyt(raadasul olyan gyakorlatra, ami ''versenykepes'', pl. oracle, java, cisco)
Mint mondtam nekem nem volt meg a lehetosegem , hogy ide jojjek(egy nyelvvizsgan mult!), most meg mar semmi ertelme eljonni arrola foiskolarol, ahova imadtam jarni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) Adi


Adi
senior tag

Ezen is ott pózol középen a szakállas Makimajom! :DDD

ldm start-reconf primary

(#29) Keitaro válasza EG0 (#26) üzenetére


Keitaro
addikt

Alapvetően nem akartam beleszólni a témába, de a kirohanásodat látva kénytelen vagyok. Szerinted ha mindenki csak a BME-re akarna menni, mert az A műszaki infó suli, akkor mi lehetősége van a többi iskolának? Pusztuljanak ki, csak mert BME?
Semmi bajom a BME-vel, de egy ilyen helyzetet utálatosnak tartanék. Iskolai monopol...
Szóval én Tildyvel értek ebben egyet.

ui.: Szerinted ha valakiben bizonyítási kényszer van akkor csak a BME-n tudja megmutatni, hogy ''mekkora ász''?

(#30) tildy válasza Keitaro (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

Az ui dhoz fuznek annyit,hogy nemcsak a bmen tudja megmutatni, de nagyobb az eselye, hogy olyan eszkozokkel dolgozzon, amelyek nagyban segitik.
Sot olyan temaban kutasson.
Tudom milyen eszkozok vannak bme-n, anno egy kozos info tombunk volt(marmint elte-bme I epulet).Johogy megy a kutatas.

A cikkhez meg hogy on is legyek:valaki itt nagyon jol jar(t)....Par ember...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) tildy válasza EG0 (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat igen, nalatok 27 millio semmi.Mashol a 19et is ugy kell osszekonyorogni, hogy legyen min oktatni!!!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Figyeljetek már: eddig az volt a gyakorlat, hogy az ilyen tendereket a közeli tanácsadó kft-k nyúlták le, most azért egy egyetemről van szó, a rektor írta alá a szerződést (vagyis a nevét adta az ügyhöz Detreköi Ákos). Talán nem kellene rögtön temetni azt a lóvét.

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#33) velizare válasza tildy (#31) üzenetére


velizare
nagyúr

kissé ''savanyú a szőlő''-szerű a hozzáállásod, de érthető. viszont a bme már letett jópár dolgot az asztalra, ezért érthetőbb, hogy ide adják a pénzt. más kérdés, hogy nálatok esetleg egy kiemeltebben kezelt témának számítana, több odafigyelést, és lelkesebb, odaadóbb munkát kapna. nálatok ez van a mérleg serpenyőjében, nálunk meg a hírnév, meg a ''rutin''. aki a pénzt adja, az meg eldönti, mi számít neki jobban. a nyelvvizsgás dologgal nem értek egyet, a gimis évek alatt szvsz volt lehetőséged összekaparni egy-két nyelvvizsgát. szálka és gerenda, tudod...

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#34) KEndre válasza Adi (#28) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Osztogatja az adónkat. :P

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#35) Pötyi válasza tildy (#31) üzenetére


Pötyi
őstag

Tudod, Tildi, idén nyáron borozgatánk kint egy ismerős erkélyén. Ittuk a Sangriát, mint az ökör. A házigazda hölgy korábban a GDF zseniképzőben dolgozott - ahova én is jártam, így jutott eszébe a sztori. Szóval most a SUN Microsystems-nél van. Visszaemlékezett a régi munkahelyére, felhívta hát a Szelezsán Jánost, a GDF mindenható atyaúristenét és felajánlotta neki, hogy a SUN felszerel nekik egy komplett labort! Egy húszgépes termet, meg egy bivaly szervert. (Nem egy StarFire-t, de valami erősebb darab szervert :D) Képzelheted, a halltotak alapján a víz levert! Egy teljes teremnyi SUN gép! Félénken megkérdeztem: -Na és hol tart most ez a prodzsekt? Az ismerős lány vállat vont: -Sehol. Szelezsán doktor két éve nem válaszol az e-mailjeimre, pedig vagy öt-hat levelet is küldtem neki. Aztán meguntam. Nehogy már én könyörögjek neki!

Szóval van ilyen hozzáállás is. No comment.

QNX is cool!

(#36) J.J. András válasza tildy (#31) üzenetére


J.J. András
őstag

nem olvastam végig az összes hozzászólást.....DE !!!
Tildy, ha Te magad is az oktatásban dolgozol, akkor tudod, hogy a 27,5 Millió, az semmi, egy akkora intézménynek mint a BME !!!!!!
maga az épületek takarítása havonta többe kerül ,mint a 27,5 MILLIÓ? amiről vitázol.......

és ezt nem haragból írtam..........csumi

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#37) Keitaro válasza Pötyi (#35) üzenetére


Keitaro
addikt

Uhh, ez nagyon durva...
Én teremtek helyet egy Sun labornak, ide hozhatják :DDD
Lelkes embereket akik használni akarják is szerzek :D
No mindegy, ez a történet tényleg hmm... no comment.

(#38) emvy


emvy
nagyúr

27 milkó az tényleg nem a világ.

Persze kérdés, mire fordítják.
Az Elméleti Villamosságtan tanszék most egyesül (olvad bele) a Híradással, mert a fénymásolásra nem volt pénzük. Ezzel szemben ebben az évben szereltek fel kb. 60 milla értékű laborcuccot, plusz a termek beépítése, satöbbi. Mert ugye a 90%át a HP állja.

Persze senki nem jótékonyságból dolgozik, kőkemény üzleti érdekek miatt adnak csak pénzt az egyetemnek.

while (!sleep) sheep++;

(#39) borg315 válasza Pötyi (#35) üzenetére


borg315
aktív tag

muhaha. hihető történet.

(#40) borg315 válasza tildy (#1) üzenetére


borg315
aktív tag

nem tudom, miért csodálkozol. a bme-nek van az egyik legnagyobb ereje, ha lobbizásról van szó, és már sok jó munkásember dolgozik k+f -ként kategorizált jövőkutatáson. akinél pénz van, az mindig jobban bízik abban, akit ismer, mint abban, akit nem. ez van. aki nincs közel a tűzhöz, oldja meg, ahogy akarja. ez kellett a népnek, tessék, itt van, a jó pozícióban levő erős győzelmet arat a gyenge, hátrányos helyzetű felett, és egy rossz szavad se lehet miatta. :/

(#41) tildy válasza velizare (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

SZia!
Nem volt lehetőségem(6 év utált orosz nyelvtanulás után németet és angolt kezdtem, alap szintről, miközben osztálytársaim már 4 éve tanulták....)...Maradjunk ennyiben
.117 pontom eltt volna a bmere, kevés lett volna.
Másrészt a Kandónak elég nagy a híre, letett már jópár szakember itt is egyet s mást az asztalra, de úgy látszik még ez is kevés.Mondjuk az már pozítívum, igaz másrészről meg negatívum, hogy bme-s kiegesek közt csak a azokat ''kedvelik a tanárok'' akik innét mennek át kiegre.
A legjobb, amikor kidolgoztak nálunk egy frankó tervet sms felolvasóra, cirka 4 éve.AZtán tudod kiket bíztak meg , hogy csinálják ezt meg?Nem mondom....

Nem savanyú egyébként a szölő.Csak x millió BME-stől látom a lenézést.Tisztelet a kivételnek.És baromira utálom, hogy akármi műszaki dologról + pénzről van szó, akkor soha nem jut nekünk semmi....Egy-két kivételtől eltekintve.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) tildy válasza J.J. András (#36) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem az oktatásban dolgozom, de látom mennyire nehéz összeszedni ennyi pénzt (19 milkát) egy ilyen karnak, mint a miénk.
Tavalyi tdk-nak még támogatója sem volt (a HÖK-ön kívül).

Persze azért vannak itt jó dolgok is, kolisoktól nem szednek mosásra pénzt;]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) fanatic válasza J.J. András (#36) üzenetére


fanatic
aktív tag

Bocsi, de bevédem Tildyt, mert pl. az én volt sulimban szóltak a tanároknak év elején, hogy ne rontsák el a naplót, mert csak egyet tudtak venni osztályonként! Azért a BME nem tart itt!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#44) emvy válasza tildy (#41) üzenetére


emvy
nagyúr

Pont ezt az sms-felolvasót mutogatták most szakiránytájékoztatón...hát, gáz.

while (!sleep) sheep++;

(#45) tildy válasza emvy (#44) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen az:(
[L]http://mobil.nik.bmf.hu/projektek/2002/smsfelolv.html[/L]
Ráadásul egy hallgató csinálta.Igaz nála még hiányzott egy két dolog(pl. emberi hang bevitel.) de az smseket már le tudta hanggal morzézni.Innét már csak egy lépés lett volna az egész, azonban copyrightos (nokia , mint cég nem tett neki elérhetővé doksikat )akadályokba ütközött.
De ez csak egy a sok közül.
Na mindegy.
Egyébként elnézést minden BME-stől, de kivételesen ez az a dolog , amivel nagyon angyon fel tudom magam húzni.:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) tildy válasza tildy (#45) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne tévesszen meg senkit, hogy a terv 4 éve megvolt, de 2002s dátum van kinn.Ekkorra jelentkezett olyan hallgató aki nagy fantáziát látott benneés megcsinálta!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) joghurt válasza tildy (#3) üzenetére


joghurt
addikt

Szerinted az OTDK-nak mennyi köze van a valódi ipari kutatásokhoz illetve a piac igényeihez? (Márpedig az ''innováció'' szó nem az önkielégítő akadémiai kutatást jelenti.) :U

A tej élet, erő, egészség.

(#48) tildy válasza joghurt (#47) üzenetére


tildy
nagyúr

1.Kandón nincs doktoranduszi képzés.

2.Otdk-nak pedig -legalábbis nálunk- igen nagy köze van a piac igényeihez.
Mint mondtam nálunk nem azok fognak ilyenre menni potn a főiskola jellegéből (több gyakorlat-kevesebb elmélet), akik valamely szakterületen ''tudós könyvmoly'' szinten ott vannak.MI nem elméleti témákban szereplünk.
Ezt legjobban papa gí ph! talin mondott kis történetével tudnám szemléltetni(pedig ő még nem is tanul főiskolán):
(APukája BME-n végzett)
-Nem jön be pár adás a tv-n.(pg)Csinálok antennát alufóliából.
-Az úgy nem jó, mert méretezni kell, meg így meg úgy, nem lesz az úgy jó.(pg apuka)
-De igen.(megcsinálja, adás kicsit szemcsés , de nézhető...)
-Nem jó ez, majd veszek szobaantennát (vesz egyet..., kép szemcsés, tán szemcsésebb , mint az alufóliás antennával)
-Módosítok egy kicsit az antennámon(pg módosít, és hoppá, tökéletes)
A történet vége pg szobájában jó az adás az antennával, a szobaantennás megoldás szemcsés.
Tehát nem mindig jó a tudományos megközelítés...

Innovációnak itt van pl. a mobiltelefonos járműkövető, vagy lakásfelügyeleti rendszer.Vagy pl a CERBERUS projekt - beléptető biztonsági rendszer.(hang+arcfelismerő rendszer)

3.A kétforintos megjegyzésehez :Tudom.A szakmában legsikeresebb embereknek soxor még diplomájuk sincs saját szakterültükről...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) velizare válasza tildy (#48) üzenetére


velizare
nagyúr

tipikus olyan történet, hogy elromlik az autószereéő kocsija, nekiáll szétszedni, erre odamegy egy szaki, beleküllőz egyet, mint pestabá' a kapuajtóba, és pöcre indul a motor. a bagatel szobaantennaügyet nem kellene egy komplett mobil távközlési alrendszerhez hasonlítani, mert a kettő messze nincs egy nagyságrendben sem költségileg, sem szakmailag. egyébként kiváncsi lettem volna a srác mit mond, ha megkérdezik tőle, hogy az antennának miért olyan a formája/alakja/mérete, stb, és hogyan kellene módosítani, és miért, ha egy ettől eltérő hullámsávot akarok fogni vele. egy egyetemi képzés időtartamából kifolyólag nagyobb elméleti alapot biztosít az emberkének, mint egy főiskolai. egyszerűen azért, mert az 5 év alatt a tölcséren több elméleti!!! tudás folyik le az emberkék fejébe, mint 3 illetve 4 év alatt. a főiskolák ezt gyakorlati képzéssel próbálják kompenzálni. vannak dolgok, amiket meg lehet oldani rutinból, és vannak, amiket nem. pl. ha m2-t akart volna fogni a szóbanforgó apuka, akkor szerintem a srác nem áll neki alufóliából tányérantennát, beltérit, és vevőfejet gyártani, hanem írdsmond megveszi a boltban. na megyek, mert randim van. o:)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#50) tildy válasza velizare (#49) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm.Errol az jut eszembe, hogy ha valaki elemletben tud programozni, az meg nem jelenti , hogy a gyakorlatban is.
Egyebkent altalaban ami tudas befolyik az ki is folyik...Hany 5.eves hasznalja az elsos matekot?
Nem tul sok.
Nem vitatom a BME-sek tudasat, illetve a sok tanulast, de hidd el semmit nem jelent az hogy kinek milyen vegzettsege van.
Az egyetemi papir akkor jo ha kutatni akar az ember.

Lattam mar olyant is, aki meg foiskolat sem vegzett (konkretan munkahelyemen dolgozik nem is egy), megis kenterbe ver tudasban sok sok bmest, de kandost is.

Egyebkent meg az utobbiban lehet tevedsz, a srac elektroniakt tanul, sot infraportokat gyart sajat kezuleg ,stb dolgokat (Papa-georgo neven ismert a ph!n) .Elkepzelhetonek tarom, hogy emg azt is meg tudna csinalni.

Hozza kell tennem parom bme-vik kieges, 5s kandos diplomaja van, es a valamikori osztalytarsa aki mar regota vik-es, na annak 3.os koraban kevesebbet tanitottak itt a bmen mint egy harmadikosnak a kandon.(ergo Kando 2 ev felel meg itt 3 evnek.)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.