Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krix


Krix
őstag

A 78 M/s átvitel az nagyon szimpatikus.

If it is not broken then don't fix it!

(#2) erdoke


erdoke
titán

Vajon mennyibe fáj a 320-as és az 500-as? Illetve mennyire melegszik, milyen a hangja?
Kíváncsi vagyok, linkeljetek korrekt teszteket. :D

A legjobb aláírás a héten

(#3) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Hajrá PMR! :C

Várom már az 1 terás lemezeket.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) Sn00k válasza L3zl13 (#3) üzenetére


Sn00k
veterán

Na ez az...

Szerintem nem kell sokat várni és meg is jelennek, szerintem jövő ilyenkorra már simán leszenk 1 terrások.

Bár azért elég húzos a 750-es közel 500 eurós ára... ;]

3njoy the Lif3

(#5) Petya25


Petya25
addikt

Na egy 750-es elég lenne egy darabig nekem, nem kell a gépbe sok meghajtó.
Csak így tovább. :C
Ugyan drágább mint 3db 250-es, de azért a zaj, hő és a hely kárpótol ezért.

[Szerkesztve]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#6) MaUser


MaUser
addikt

Huh, ha ez a 78MB/s igaz, akkor ez több, mint másfélszeres gyorsulás a mai átlagos winchester-ekhez képest.:Y

[Szerkesztve]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#7) Konflikt


Konflikt
addikt

Ez nemgyenge :) sok azért a majdnem 100ezer ft... abbol veszek 3-4 db 300ast :U
A legjobb az, h végre gyorsulnak a seagate vinyók is

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#8) L3zl13 válasza Konflikt (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A gyorsulás a PMR miatti nagyobb adatsűrűség következménye. Ez még nem jelenti azt, hogy magán a sebességen bármit is optimalizáltak volna. -> Konkurens PMR megoldásokhoz képest még lehet, hogy mindig lassabb lesz (amikor azok kijönnek).

A legnagyobb vinyók meg sosem voltak jó ár érték arányúak.
Viszont emiatt csökkenni fog az 500-as és 400-as vinyók ára, ami jó.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Jól látom gyorsabb lesz mint a jelenlegi raptor?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10) L3zl13 válasza MaUser (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az eddigiek is tudtak elvileg 60MB/s papíron... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#11) Konflikt válasza L3zl13 (#8) üzenetére


Konflikt
addikt

sztem mindeki olvasta a cikket, szval mindki tudja mi mért van.A gyorsulást nem ehhez a technológiához mértem, hanem általában a seagate vinyókhoz, mert bizony általában a seagate vinyok nem gyorsak.

Ez egyértelmü. De attól még szép ára van, mondjuk lesz ez a vinyó is 25 K alatt, na akkor veszek néhányat, ugy 2-2,5 év mulva

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#12) Konflikt válasza L3zl13 (#10) üzenetére


Konflikt
addikt

gyakorlatilag is majdnem: 7200.8 as 300as seagate sata vinyoval 52 MB/seccel másoltam egy 120as 7200.7 es patára, ennél gyorsabb nekem nemvolt.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#13) [HUN]Tyson


[HUN]Tyson
senior tag

Kicsit még meredek az ára, de new teknolodzsi rulez. Kíváncsi vagyok, ez a merőleges dolog mennyire válik majd be. Nem sok időn belül kiderül.

(#14) macilaci78 válasza Sn00k (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

szerintem jövő ilyenkorra már simán leszenk 1 terrások Ha nem idén év végén! :R

Azt figyuzzátok be, hogy a 200GB-os 2,5''-os HDD-ket PMR nélkül is beharangozták már, ezek szerint PMR-rel azok is lehetnének 300 gigásak... És ot vannak a még kisebb, 1,8'', 0,85''-os vinyók, azokba is PMR-t... Jó felé haladunk, szerintem. :)

Na meg ilyen kis 750-esből raknák kettőt a gépbe, rá egy-egy vinyóhűtőt, RAID 0-ba egy partíciónak, egy Raptort meg rendszervonyónak és csókolom.

Sajnos nem hiszem, hogy egyhamar 25k alá esik az ára... :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15) BCsab


BCsab
csendes tag

na a a kereskedők nézhetnek majd egy nagyot ez majd ugy leveri az árakat hogy örö lesz nézni :)

MSN bcs@mailbox.hu

(#16) Konflikt válasza macilaci78 (#14) üzenetére


Konflikt
addikt

Dehogynem lesz:) 120as seagate vinyo volt 2004 januárban 30-31K, nemelékszem pontossan mennyiért vettem. Most gianninál 13K körül van. Ennekis is lemegy az ára majd rendesen...

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#17) erdoke válasza macilaci78 (#14) üzenetére


erdoke
titán

Mivel lenne neked jobb a RAID 0 tömb mint a két külön vinyó? :F

A legjobb aláírás a héten

(#18) L3zl13 válasza macilaci78 (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

RAID 0-ba ilyet... És kb akkor kötnéd fel magad, ha egyben elszállna a 1,5 tera adat az egyik vinyó hibája miatt. :DDD

Nekem inkább 3 db ilyen kéne RAID5-ben...

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#19) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Adatsűrűség terén nem igazán látok előrelépést, hiába PMR-es. A régi 7200.9-es szériánál a 160 és 320-as típus ugyanúgy 1-2 lemezes volt 166GB/lemez adatsűrűséggel mint ennél. Az igaz hogy annál a szériánál a többi méret változat megmaradt a 125GB/lemezes adatsűrűségnél. Most viszont az összes tovább lépett.

Viszont nem igazán értem miért hagyták ki az egy lemezes változatot 160GB-os mérettel. Fele annyi lemez lett volna benne mint a 200,250,320GB-os változatokban. Nem is igazán értem két lemezesre minek kellett ennyi alvariánst csinálni.

Egyedül a 750GB-osnál látszik némi fejlődés, ott 187.5GB/lemez adatsűrűség jön ki. Ez mindenképp előrelépés a régi csúcsmodell 500-as 125GB/lemezes adatsűrűségéhez képest(+50%). Viszont a kisebb modelleknél közel sincs ekkora fejlődés.

(#20) Male válasza Konflikt (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Bizony... két Samsung P120 (200GB) között nekem megvolt a 60MB/s... igaz csak 1000-rel számolva :)

[link]
(tudom, ez még am ásolás eleje, de végignyomta így a közel 1GB-os filet, szóval nem a cacheelés miatt volt)

(#21) L3zl13 válasza shabbarulez (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem így nézett ki a 7200.9 széria?
[link]

Szvsz itt nem 160/166GB tányérokat használnak, hanem 190/200GB körülit. Mondjuk ez még mindig nem jelent másfélszeres adatsűrűség növekedést sem...

Aki hülye, haljon meg!

(#22) sbazsi válasza Petya25 (#5) üzenetére


sbazsi
veterán

Mire elérhető árba kerül, kérdés, hogy akkor is elég lesz-e?
Ha belegodnolok, hogy az első gépem vinyója 80Mb-os volt...
:)

(#23) csatahajós válasza macilaci78 (#14) üzenetére


csatahajós
senior tag

Nem sokkal jobb ét 750-es RAID-1 be kötve és a Raptor árából vegyél memót :D...
SZvsz az itteni tesztek alapján a Raptor nem éri meg az árát...:(

(#24) macilaci78 válasza Konflikt (#16) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Más volt a lépték: ezt se féltem attól, hogy 20eFt-ot essen az ára. ;)

Igen, valszeg megenném én is a kefét, ha lszálna 1,5 terra adatom, de annyival nagyobb könnyebbség, ha csak 750Gb veszik oda? Meg amúgyis egy enyhe fél-egy éves tesztfázis előzte volna meg a raidelést. Na meg ott a 150Gb-os WD Raptor systemnek, melő, fontos adat azon, zene, film, image meg a Seagate-eken, azok pótolhatók, elkérem attól, akinek kiírtam, vagy újra letöltöm. Igen, enne a méreg biztosan. De túlélném. :)

Na meg szeretnék én addig nyúzni egy pár lyen vinyót, amíg meg nem adja magát! ;]

[Szerkesztve]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Amikor 2003-ban egy szerverteremben a műszaki igazgató azzal menőzött nekem, hogy az egyik rack félig pakolva 3 tera... Hát most rakhat bele 4 vinyót :D

Na jó, azok 15000RPM-es Fibre Channel-es cuccok voltak és a 3 tera a redundancia nélküli nettó felhasználható tárolókapacitás. És azért az még ma sem rossz.

[Szerkesztve]

-

(#26) TeeJay


TeeJay
félisten

ha jól láttam akkor a 400gigás vinyó is nagyon gyors lesz mert 5 fejjel és 3 tányérral fog 400gigát adni vagyis 160gigás tányérokkal fog dolgozni.
egy ilyenre beruháznék csak nekem sok az a 3 tányér.
inkább 1 tányéros vinyóból adtak volna ki 200gigást.

de frankó ez ám :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27) VargaI válasza TeeJay (#26) üzenetére


VargaI
senior tag

jó, ez még csak biztonságos szárnypróbálgatás, ezek szerintem év ége fele ill. jövőre fogják virágkorukat élni, elméleti adatsűrűség-növekedésre 10x-est mondtak, most kipróbálták 1-1.5x-ön majd szépen alakul ez, remélem :), csak tényleg lejjebb nyomhatná mondjuk a 400GB-os vinyók árát 20k körülire :DDD

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#28) TeeJay válasza VargaI (#27) üzenetére


TeeJay
félisten

jaja majd ha megpróbálják 2x adatsűrűséggel akkor már királyság lesz.

300gigás 1 tányéros vinyók.
na remélem 2007-től már lesz ilyen :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29) VargaI válasza TeeJay (#28) üzenetére


VargaI
senior tag

úgyis megindul a méretharc, mint annó a DDR2 RAM-oknál a sebességgel (667 MHz-> 800 MHz-> 1000 MHz) jó lesz majd 1 TB-s vinyó :), csak ha tényleg elszáll egy, a hajamat tépném :Y, ezért kellene belőle egy + még egy biztonsági másolatnak :DDD

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#30) Kinder válasza VargaI (#29) üzenetére


Kinder
senior tag

Miért, mi változik 2-3 év múlva, amikor ilyen lesz a gépedben? :D
Most a 300 gigáson van mondjuk 50 db 4,3 gigás dvd-r, és 10 db 8 gigás dl dvd-r iso....
2-3 év múlva lesz a 750 gigás vinyódon 50 db 10 gigás hd dvd-r, 10 db 25 gigás blu-ray iso
ugyanannyi filmed száll majd el, mint most szállna el... :) :DDD
( és most 30-ért veszed a 300-ast, 2-3 év múlva meg 30-ért veszed a 750-est ;) ( remélem legalábbis, hogy nem lesz drágább akkorra ))


[Szerkesztve]

(#31) VargaI válasza Kinder (#30) üzenetére


VargaI
senior tag

ott a pont :R

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#32) macilaci78 válasza Kinder (#30) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én meg azt remélem, hogy az mp3-ak mérete nem nő meg... 750Gb-nyi mp3...
Amúgy egyetértek a 31#-el. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33) kovsol válasza Kinder (#30) üzenetére


kovsol
titán

csak 750GB -t tovább tart letölteni ;]

May the Force be with you!

(#34) VargaI válasza kovsol (#33) üzenetére


VargaI
senior tag

á dehogy :P (kolesz 100mbit/s rulez :DDD), addigra úgyis nő a sávszél megint, mármint a ''sima'' ADSL-é :DDD, bár most SDSL-ről is beszélnek, nálunk meg WDSL-t építenek ki, meg jön még a WIMAX is, szóval nem kell itt aggódni :)

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#35) TeeJay válasza VargaI (#29) üzenetére


TeeJay
félisten

az a jó ha megindul a méretharc.
Seagate-en kívül adott már ki más gyártó merőleges adatrögzítésű 3,5 colos vinyót?
ha nem akkor egyenlőre a Seagate a nyerő mert már ezek kaphatóak is, ha jól olvastam :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36) velizare válasza TeeJay (#35) üzenetére


velizare
nagyúr

szvsz utána is. lehet nem aleggyorsabb, nem a leghalkabb, de nagyon emgbizható, és adattárolásnál ez az elsődleges szempont.
hű, remélem nem fogok egy ''én kedvenc márkám jobb mint a tiéd'' c. flamet gyártani ezzel a hsszel! :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#37) VogrOn.


VogrOn.
tag

de durva vaze :D

AMD Atlon XP 3200+ ; MSI K7N2 Delta ILSR ; 2x512 Kingston 400MHz DDR, 200Gb+120Gb+20Gb HDD; ATI Radeon 9800PRO; LG DVD-RW 16X

(#38) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Remélem az új technológia,és a nagy adatsűrűség mellett megfelelő marad a megbízhatóság is :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#39) Jim Tonic válasza erdoke (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mert gyorsabb. A raid 0 egyetlen előnye a sebessége.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) Cyberslider válasza Jim Tonic (#39) üzenetére


Cyberslider
őstag

Hát ez nem biztos,hogy mindíg így van. :))

Próbálj meg egy 10-20 gigás DV file-t szerkeszteni,majd lementeni raid0 tömbön. Aztán csináld meg ezt két külön winyón (egyiken szerkeszted,és a másikra mented), aztán a fennmaradó időben pedig nézz meg egy meccset és igyál két sört :)))

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#41) macilaci78 válasza Cyberslider (#40) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezért kell 4 db ilyen vinyó: páronként RADI0-ba. Tárhely is van, sebesség is, a sör is fogy...

Amúgy szerintem ez azért lesz megbízható, mert a PMR-rel kb 10× annyi adat férne rá, mint simán, ez viszont csak 1,5× nagyobb tárkapacitás a legnagyobb nem PMR-es vinyóhoz képest. Vagyis elég szellősen vannak a bitek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42) TeeJay válasza macilaci78 (#41) üzenetére


TeeJay
félisten

még kezdeti fázisban van úgy gondolom.
nem lehet egyből olyan vinyót kiadni hogy kapásból 5-8szoros adatsűrűség legyen a sima vinyókhoz képest.
ez is majd szép fokozatosan megy majd és végül kiderül hogy nemis 10szeres hanem még annál is többszörös méretű adatsűrűség érhető el ezzel a technikával :DDD ű

kíváncsi vagyok utána mivel fognak fejleszteni hogy nagyobb kapacitás legyen :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43) Cyberslider válasza TeeJay (#42) üzenetére


Cyberslider
őstag

Jönnek a flash kártyák :)

4 winyo raidbe kötve, jah... ez eszembe se jutott. Na jóvan :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#44) TeeJay válasza Cyberslider (#43) üzenetére


TeeJay
félisten

elég messze vannak még azok a Flash kártyák a TB méretektől szerintem.
a vinyók meg már a küszöbön állnak és szerintem a Seagate megcsinálja azt év végére hogy kiad majd egy 1 TB-os vinyót.
vagy ha idén nem majd jövőre :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45) Cyberslider válasza TeeJay (#44) üzenetére


Cyberslider
őstag

Najó,de ezek tényleg sokára lesznek,én nem a közeljövőre értettem,hiszen van még bőven tartalék ezekben a winyókban.
Itt a kérdés az volt,hogy mi jöhet ezután. Más értelmes 5let nem jutott eszembe :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#46) macilaci78 válasza TeeJay (#42) üzenetére


macilaci78
nagyúr

kíváncsi vagyok utána mivel fognak fejleszteni hogy nagyobb kapacitás legyen
Megmondom én: élére állítják a biteket, először csak a hosszabbik, később már a rövidebbik oldalukra. :DDD

Az a bajom egyébként, hogy a technikát kivárnánk mi, hogy élből 5-8×-os tárkapacitásnövekedést kapjunk, de addig ki húz le mindket lóvéval? Rohadt egy üzletpolitika ez. :(((

De tényleg az lesz a zsír, ha a 2,5 és attól kisebb HDD-kben is alkalmazzák majd a PMR-t!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#47) VargaI válasza macilaci78 (#46) üzenetére


VargaI
senior tag

már van ''régen'', a seagate 2,5''-os 200 GB-os PMR-es vinyoval indított, és az a korábbi max 120 GB-hoz képest már 1,67x-es növekedés :R

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#48) TeeJay válasza macilaci78 (#46) üzenetére


TeeJay
félisten

régen olvastam olyat hogy úgy tudnak majd mégnagyobb adatsűrűséget hogy írás előtt felmelegítik azt a részt ahova a fej ír és így lehet több adatot biztonságosan tárolni :D

valahogy nem nagyon hallani erről lehet már el is felejtették mert olcsóbb módon megoldható merőleges adatrögzítéssel :DDD

de tényleg érdekel mivel lehet ezután majd adatsűrűséget növelni.

igazából nem is az adatsűrűséggel van a gond hanem hogy sajna még mindgi a leglassabb dolog a gépekben a vinyó.

valahogy nem lenne rossz elérni hogy 200-300-500megát tudjon egy vinyó írni/olvasni másodpercenként.

na erre írjatok valamit hogy lehetne ezt megvalósítani?

mert ha így haladunk egyre nagyobb vinyók lesznek de az adatátviteli sebesség nem nagyon fog emelkedni sajnos :O

Chip magazinba vagy hol olvastam hogy lesz valami mikrorezgéssel működő vinyó ami megfelelne valami 1,5millió RPM-es sima vinyónak de arról se sokat hallani :O

inkább most már a sebességre találjanak ki valami trükköt és azt turbózzák fel.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#49) wassermann


wassermann
addikt

Ha nem is akar az ember most még ekkorát venni, legalább lejjebb nyomja a mostaniak árát! : )

(#50) TeeJay válasza wassermann (#49) üzenetére


TeeJay
félisten

pláne hogy úgylátom a Seagate 7200.10-es vinyócsaládban 200giga a legkisebb
gondolom nem éri meg már 80gigás meg 120gigás vinyót csinálni mikor nem sokkal drágábban előállítható 200gigás is :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.