Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Na végre valami jó hir! :)
Miért van olyan érzésem hogy jővő ilyenkor beruházok egy új konfigba? ;]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#2) czappa válasza Rez_Grof (#1) üzenetére


czappa
aktív tag

Az előbb direkt rákerestem erre a topicra, de nem volt találat.
1)Csak azért mert friss a cikk és csak most nyitották, vagy
2)Te nyitottad? (ez esetbe a köv. kérdés, hogy átlag user is nyithat ''re''-s topicot?
(bocs az off-ért, csak már máskor is volt,hogy hírhez nem találtam topicot)

szerk.: #3/#4 Köszönöm!

[Szerkesztve]

(#3) Male válasza czappa (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Ha nincs még topicja, és rákattintasz a hír/cikk végén a hozzászólások gombra, akkro automatikusan nyit egy Re topicot...

L3zl13: bizony, 1 másodperc :D Mondjuk te inkább az 1-es kérdésére, én meg inkább a 2-esre válaszoltam.

[Szerkesztve]

(#4) L3zl13 válasza czappa (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Közvetlenül a hír alatt Hozzászólások link.
Bazz, egy sec. :(



[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Rez_Grof válasza czappa (#2) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Szerk: megelőztek :)

[Szerkesztve]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#6) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

szerintem hülyeség amit az intelék művelnek..a legtöbb nép azért veszi az ő cuccukat az osaban, mert ''intel ptenium négyes'' processzor van benne..ha most ''intel pentium ötöss'' lenne akkor továbbra is vennék ha pl intel ''duo coro desktopo'' lesz asziszik vmi olasz szutyok aztán amd-t vesz a bambanép is;)
az ami mindigis vitte őket az a nevük volt ami miatt ilyen hatalmas még mindíg a részesedésük..kiváncsi leszek..

Nos Omnes Una Manet

(#7) jakobkacsa válasza ^Bundi^ (#6) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

ugyanmár
notebookoknál is nagyon ügyesen bevezették a Centrinot, és ma senki nem ''Pentium-M''-es notebookot keres, hanem Centrinot
ha egy ilyen hatékony marketinget odatolnak a Core Duo mögé (és meg is fogják tenni, hidd el), simán lezavarják a névváltást, és a rendszerintegrátorok (pl. DELL) sem fognak tétlenül ücsörögni...

Dyslexia for cure found!

(#8) JagdPanther válasza ^Bundi^ (#6) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

épp ezaz h ezzel az uj cuccossal már nem csak a nevük miatt lesznek ismertek és eladhatóak a termékeik(gondolom ezt gondolják :F )

(#9) anulu


anulu
félisten

kíváncsi vagyok, hogy az AMD erre mit lép... az tuti, h az X2-nek csökkenteni kell az árát. DDR2 engem hidegen hagy, úgyhogy a mostani lapomba fogok max új procit venni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) ^Bundi^ válasza JagdPanther (#8) üzenetére


^Bundi^
senior tag

hát ajánlom is nekik, hogy végre vmi használhatót tegyenek le az asztalra..a 600as sorozatuk elég jol sikeredett az x2esek is fogjuk rá jok, de nem tudásuk hanem áruk miatt (gondolok itt a 820as ra) a többi már kevésbé..kiváncsi leszek a 900as szériára :)
persze addigis AMD powa ;)

Nos Omnes Una Manet

(#11) #65675776 válasza ^Bundi^ (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Te milyen X2-esekről beszélsz? Ha Dc procikról, akkor azt az intel Pentium D-nek nevezi, és jóval gyengébb mint az A64 X2.

(#12) ^Bundi^ válasza #65675776 (#11) üzenetére


^Bundi^
senior tag

ööö..igen azkról beszélek és tényleg joval gyengébb, de az árát is nézd..az intel 2 magfosa legalább megfizethető árban van (68K a 820 nálam) míg az x2 3800+ 95K
tényleg joval gyengébb, de azért az is számít kinek van megfizethető (tömeg) cikke a piacon...még ha gyengébb is mint a másiké ha az intel 30K lesz akkor már látom is az osan újságot, hogy vegyen 150K ért 2 magos csúcsgépet...és vinni is fogják..
ennek ellenére term nem venném meg (ma még egyiket sem..késöbb egyértelmű az x2 re átállásom :))

Nos Omnes Una Manet

(#13) #65675776 válasza ^Bundi^ (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azaz AMD procira. Intelnél nincs X2. Van viszont Pentium D. Az előbbi hsz-em is erre vonatkozott.

Egyébként a többség a 68k-t is megfizethetetlennek tartja. Aki meg megengedheti magának az nem foglalkozik ilyesmivel. Náluk inkább a teljesítmény vagy a márkahűség számít.

(#14) GuMipOkE válasza jakobkacsa (#7) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Hát nemtudom.
Még soha sem kerestem Centrino-s notebookot, viszont Pentium-M-eset már egy párat... :)

(#15) dat


dat
senior tag

Most ebben mi a pálfordulás? :F

(#16) biga válasza GuMipOkE (#14) üzenetére


biga
senior tag

Lehet, hogy te nem, de hidd el, sokan mennek úgy vásárolni, hogy a szomszéd Pistike azt mondta, hogy a centrino a legjobb, azt vegye Józsi bátyám. (arrol nem is beszélve, hogy gyakran a Celeron M-es laptopokat is centrinonak nevezik egyes vásárlók. És az még ócsó is!)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#17) #65675776 válasza dat (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az, hogy eddig a minnél magasabb órajel volt a cél. Mostantól viszont a hatékony architektúra. Ez utóbbi nem volt jellemző a P4-re.

(#18) jakobkacsa válasza biga (#16) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

Pistike és Józsi bácsi még hagyján, bár az ő esetük is elég szemléletes.
Józsi bácsinak nem kell magyarázni, hogy mi legyen a notiban (alkatrészenként), mert nem értené meg. ha viszont csak egy szót mondanak neki, azt biztos megjegyzi. Józsi bácsi megkönnyebbül, és ha notebookot akar venni, csak egy szót kell kinyögnie a boltban: Centrino, aztán a többi már megy pofára.
itthon nem tudom, mennyire működik ez, saját ismeretségi körömben inkább még a Centrinora is tojnának, és megvetetnék velem a notit.
tőlünk nyugatabbra azonban már bizony erős consumer piac van: a népeket nem érdekli, mi van a notebookban - de ha elmondják nekik, hogy egy centrinos gépben minden jó benne van, minőségi, gyors, blablabla, akkor bizony a centrinot fogják keresni. és lőn. Intel bácsi nagyon ügyes. arrafelé Józsi bácsinak már sokszor megmondták, és Józsi bácsi megjegyezte.
csak ennyit kell megcsinálni a kétmagos új procikkal is - benne van a nevében is, hogy ''Duo'', akkor csak jó lehet, mert valamiben többet tud, mint a nem ''duo'' (lásd: sampon duo pack, meg ilyenek)
innen már csak egy halovány lépés, hogy a Core Solo is ismert név legyen. az Intel előtag pedig meg fogja tenni a hatását.
arról meg már ne is beszéljünk, hogy mennyire fognak összefűződni az új procik az Intel aztali platformjával (Viiv) - ha nálunk nem is, de észak amerika és európa valszeg tele lesz viiv és core duo reklámokkal, nagy csinnadratta, stb.

tényleg, én azt hittem, hogy a nextgen procikhoz lesz viiv - eredetileg azonban jövő év elejétől indult volna viiv, csúsztatják, vagy elindul a mostani netburst alapú procikkal?

Dyslexia for cure found!

(#19) Flagstaff2 válasza jakobkacsa (#18) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Akkor lehetne akár 2 in 1 is a procik neve,az legalább télleg közismert már most,a valóságot is fedi és a marketingen is spórolnak egy rahedli pénzt. :D Annyi hogy ez a 2 in 1 nem szünteti meg a korpásodást és a lepedékképződést vagy a szájszagot. Bár még akár az is lehet,gyanítom senki nem próbálta még. :D

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#20) erdoke


erdoke
titán

Csak én érzem kissé erősnek és erőltetettnek a címben szereplő pálfordulást? :F

A legjobb aláírás a héten

(#21) Intelligencs válasza erdoke (#20) üzenetére

Nem csak Te. :DDD

[Szerkesztve]

The Amiga, Born a Champion

(#22) ^Bundi^ válasza #65675776 (#13) üzenetére


^Bundi^
senior tag

sztem a 2. hozzászólásomban már nem kevertem és tisztán leírtam a dolgokat (pl énis ugyan azt írtam mint te;))

Nos Omnes Una Manet

(#23) robyeger válasza erdoke (#20) üzenetére


robyeger
addikt

Majd ha részleteket is megtudunk a Conroe mag architektúrális felépítményéről, akkor lehet reálisan megitélni mennyire volt(lesz) ez ''pálfordulás''

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#24) nyuzoka


nyuzoka
tag

Szerintetek mennyi lesz az ára a procinak??? :F :DD

(#25) erdoke válasza nyuzoka (#24) üzenetére


erdoke
titán

Melyiknek?

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.