Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -Devil-


-Devil-
aktív tag

Egyenlőre egyetlen alaplap sincs ami kezelni tudná... :((

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#2) LionTm válasza -Devil- (#1) üzenetére


LionTm
aktív tag

Héló!
Már hogy ne lenne :D Csak mi nem érjük el...

(szerinted hol tesztelik ?)

hm..hm..hm..

(#3) twollah válasza -Devil- (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Van már hozzá alaplap, de egyenlőre csak a fejlesztők laboratóriumaiban.

(#4) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Hiba a szövegben:2005-étől?Mintha bennmaradt volna egy é.

(#5) -Devil- válasza LionTm (#2) üzenetére


-Devil-
aktív tag

:D Úgy értettem, hogy olyan alaplap nem kezeli ami számunkra is elérhető.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#6) Male


Male
nagyúr

Az az 533 és 667 MHz a valós órajel (gondolom nem)? Amúgy elég fura a kép, mert azon egy 4.3 ns-os memória látszik ami 233 MHz-et jelent, amiből nem jön ki sehogy se az 533 se a 667.

(#7) engusz


engusz
veterán

Kedves -Devil-, twollah!
A hozzászólásotokban lévő ''egyenlőre'' szó helyére inkább az ''egyelőre'' illene. :)

Viszont örülök a hírnek, mert lesz majd mit rakni a Prescott mellé... :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) -Devil- válasza engusz (#7) üzenetére


-Devil-
aktív tag

:DDD

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#9) engusz válasza -Devil- (#8) üzenetére


engusz
veterán

Én is, de van egy kitűnő online nyelvtanárom, aki mindíg figyelmeztet az ilyenekre. Egy idő után megjegyzi az ember. :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) erdoke válasza Male (#6) üzenetére


erdoke
titán

Mintha az is rá lenne írva, hogy DDR 400 MHz, bár lehet, hogy nem jól látom.

A legjobb aláírás a héten

(#11) DcsabaS válasza engusz (#9) üzenetére


DcsabaS
senior tag

És ha már nyelvészkedünk, a ''mindig'' szó mindkét i-je rövid (:-)...

(#12) DcsabaS válasza Male (#6) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Kedves (#6) Male!

Az észrevételed jogos. Az ''órajel'' ezúttal nem fordítási hiba, mert a német site-on is így írták. Ettől függetlenül minden bizonnyal helytelenül. Az 533-667 MHz a maximális átviteli frekvencia lehet. (Hogy nem az órajel van az 533-667 MHz-es tartományban, az a 110 nm-es technológiából is sejthető, illetve az előzetes tervekből is tudható.) Minthogy a DDR-II tudja a DDR-I üzemmódot is, ezért a valós órajel vagy a fele (DDR-I üzemmód), vagy a negyede (DDR-II üzemmód) a maximális adatátviteli frekvenciának, tehát 266-333 MHz, vagy 133-167 MHz.

Figyelembe véve, hogy az Intel P4 jelenleg 200 MHz-es órajellel, és 800 MHz-es átviteli frekvenciával kommunikál az északi híddal, és 2xDDR400 RAM (200 MHz/400 MHz) kell az optimális kiszolgálásához, továbbá hogy az FSB-t overclock üzemmódban sikerrel felnyomták már 300/1200 MHz környékére is, az várható, hogy valamelyik újabb chipset támogatni fogja a DDR-II-őt, amit DDR-I-es beállításban, 266/533 MHz - 333/667 MHz -en fognak használni, dögösebb esetben 2 csatornányit.

(#13) erdoke válasza DcsabaS (#12) üzenetére


erdoke
titán

Namost oszlasd el a homályt a fejemben lszi: Úgy tudtam, hogy a DDRII nem a valós órajel emelésével operál, hanem kvázi QDR üzemmódban megy, azaz órajelenként négyszer küld és fogad adatot. Ezzel szemben az alábbi linkeken nemhogy megerősítésre találtam volna, de inkább az ellenkezője látszik, azaz DDR üzemmód emelt órajellel (más elérések és feszültségek mellett). Mintha csak egy erős optimalizálás lenne a DDRI-hez épest a különbség.

[L]http://www.samsung.com/Products/Semiconductor/DRAM/DDR2SDRAM/
DDR2SDRAMcomponent/512Mbit/K4T51043QM/K4T51043QM.htm[/L]

[L]http://www.infineon.com/cgi/ecrm.dll/ecrm/scripts/search/
prom_page_dispatcher.jsp?oid=34746&search_string=DDR2[/L]

???

A legjobb aláírás a héten

(#14) erdoke válasza erdoke (#13) üzenetére


erdoke
titán

Miért nem törte meg a linket? Jó széles lett. Mind1.

A legjobb aláírás a héten

(#15) DcsabaS válasza erdoke (#13) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Kedves (#13) erDOKe!

Írod:
''Úgy tudtam, hogy a DDRII nem a valós órajel emelésével operál, hanem kvázi QDR üzemmódban megy, azaz órajelenként négyszer küld és fogad adatot. ''
Ez így is van DDR-II-es üzemmódban, vagyis amikor az adatátvitel az órajel 4-szeresén történik. De mint írtam, a DDR-II-őt eleve úgy tervezték, hogy tudjon menni a hagyományos DDR (avagy DDR-I) üzemmódban is, amikor is az adatátviteli frekvencia és az órajel közötti viszony 2. Hogy az adott RAM modulnál melyik üzemmódot célszerűbb választani, az a helyzet függvénye.

Folytatod:
''Ezzel szemben az alábbi linkeken nemhogy megerősítésre találtam volna, de inkább az ellenkezője látszik, azaz DDR üzemmód emelt órajellel (más elérések és feszültségek mellett). Mintha csak egy erős optimalizálás lenne a DDRI-hez épest a különbség.''
Ez azért van, mert jelenleg (és a közeljövőben) a DDR-I-es üzemmód kedvezőbb. Ugyanis a jelenlegi órajeleket nem célszerű csökkenteni, így a QDR átvitelre való áttérésnek akkor lenne értelme, ha az átviteli frekvenciát is megdupláznánk. Ezt viszont korlátozza az alkalmazott félvezető technológia, amellyel egyelőre nem ugrották meg a 2-es faktort (A DDR400 gyártásához képest), így marad az, hogy kihasználjuk a csökkentett tápfeszültségből fakadó kisebb disszipációt, és a némileg jobb félvezető technológia miatti valamivel magasabb átviteli frekvenciát, vagyis a QDR üzemmód lehetőségét egyelőre nem aknázzuk ki.

Nem kizárt az sem, hogy a linken megadott Samsung és Infineon RAM moduloknak azért adták a DDR2 elnevezést a szabványos DDR-II helyett, mert valalamiképp kevesebbet tudnak. Talán eltekintettek a QDR üzemmód lehetőségétől, miközben átvették a szabványos DDR-II feszültségi szintjeit. De ez csak egy tipp, mert az Infineonnál azt is írják, hogy ''4 bit prefetch architecture'', ami pontosan azt jelenti, hogy képes órajelenként 4-szer adatot cserélni. A Samsungnál ezt nem látom.

(#16) erdoke válasza DcsabaS (#15) üzenetére


erdoke
titán

Köszönöm (a többiek nevében is)!

A legjobb aláírás a héten

(#17) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

''DDR2 at Infineon'' cím alatt találtam egy rövid de viszonylag értelmes összefoglalót arról, hogy az Infineon mire büszke a DDR2-es RAM-jával kapcsolatban. Azt ragozzák, hogy az ''On-Die Termination'' (ODT, ami a DDR-II modulok megkövetelt tulajdonsága, de a közönséges DDR-eknek nem), mennyivel kevesebb reflexióra és így megbízhatóbb működésre vezet nagyobb adatátviteli sebességeknél:

[L]http://www.infineon.com/cgi/ecrm.dll/ecrm/scripts/promotion_start_page.jsp?oid=34746&current_page_key=D969608975[/L]

(#18) erdoke válasza DcsabaS (#17) üzenetére


erdoke
titán

Igen ezzel én is összeakadtam, amikor az Infineonos linknél nézelődtem. Viszont ez alapján se derült ki számomra egyértelműen a dolog, inkább az elérés optimalizálásáról van benne szó, ha jól értettem, illetve hogy az mennyire jót tesz a sávszélességnek.
Akkor a QDR működésre DDRII üzemmódban mérget vehetek ugye?

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.