Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) FіkuszKukіsz válasza karoli9 (#45) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A kiskapu ott van, hogy az EU szabályok szerint ha megveszel egy szoftvert akkor annak felhasználását nem korlátozhatja az eladó. Ez esetben viszont szó sincs erről, mert "ingyenesen" tölti le az App Store-ból az Apple eszközök használatára korlátozott High Sierrát. Ha mondjuk megvette volna a Lion-t és ez alapján upgradeli High Sierrára, akkor már lehetne vitatkozni, hogy illegális-e a szoftver használata.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#52) #19482368 válasza arnyekxxx (#50) üzenetére


#19482368
törölt tag

Legalább hülyeséget ne írnál!
De ha ennyire magabiztos vagy a dolgodban, fel mernél vállalni egy ilyen pert, és annak következményeit?
Akkor is ennyire nagy elánnal tolnád a magad vélt igazságát?

(#53) Egy-két


Egy-két
tag

A kedves író egy irgalmatlanul jó cikket rittyemtett ide a magyar modder közösségnek, erre páran jönnek ide rossz hangulatot kreálni, és verik a nyálukat a legalitás pallójának élén ...
Húzzatok máshova nyavajogni!
Az írónak pedig köszönetem fejezném ki, délután belecsapok én is. Eddig már jó párszor megpróbáltam de sose jött össze igazán, hátha majd most :) !
Végülis ilyen jó leírás és link gyűjteménnyel mennie kell :)

[ Szerkesztve ]

(#54) arnyekxxx válasza FіkuszKukіsz (#51) üzenetére


arnyekxxx
veterán

elolvastam az eula-t (a magyart), abban az szerepel, hogy hány Apple készülékre telepítheti a juzer a letöltött oprendszert. Egyetlen szó sem esik benne nem Apple hardverről, arról meg föleg nem, hogy ezekre tilos lenne feltenni és ami nem tilos...

OFF de kimondottan vicces, hogy az osx eula szerint ha eladsz egy Apple gépet akkor le kell gyalulni minden frissített oprendszerverziót, kizárólag úgy és azzal a gyárilag telepített verzióval adhatod el ahogy te megvásároltad az Apple-töl

(#55) arnyekxxx válasza #19482368 (#52) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Feltettem gyorsba egy OSX-et a nem Apple gépemre, várom az Apple jogászait.

Btk. 370. § Lopás

370. § (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el.

Mutass rá kérlek, hogy egy szerződés (esetleges) megsértése a "lopás" melyik pontjának felel meg.

[ Szerkesztve ]

(#56) FіkuszKukіsz válasza arnyekxxx (#54) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ne jogászkodj, mert ez látszólag nem megy.

Ön egy korlátozott, nem átruházható, nem kizárólagos
licenc keretében a következőkre jogosult:

blalblabla

Ebből következik, ami nincs itt felsorolva, arra nem vagy jogosult.

Romanes eunt domus

(#57) borzolo


borzolo
csendes tag

Köszi a leírást.De pont a nehezét hagytad ki :) hogy működjön az iMessage és a Facetime,ezek nélkül nem teljes értékű hackintosh!

(#58) #05303296


#05303296
törölt tag

Hali!

Szuper lett a leírás! Én is így csináltam meg anno a saját gépemen. Még korábban használtam OSX-et a PC-men, de sajnos a High Sierra óta gondjaim adódtak. Egy ideje fel van telepítve az utolsó verzió, azonban leállításnál a gép újraindul. Innentől kezdve azt már nem is próbáltam ellenőrizni, hogy alvás és egyéb kényes dolgok mennek-e. A régi clover config fájlommal és egy újonnan elkészítettel sem hajlandó leállni. Próbáltam több megoldást is a configban, de sajnos a különböző fixek használata sem oldotta meg a gondot. Ez a hiba továbbá minden indításnál egy hibaüzenetet okoz, ami szerint nem megfelelően állt le a rendszer.

Procim: i5 3570K
Alaplap: Gigabyte GA-Z77X-D3H
VGA: NVidia GTX 760

Ha esetleg valakinek hasonló gondjai voltak és sikerült megoldani, az kérem jelezze!

Ha valakinek ilyen konfigra kellenek kext fájlok, amikkel minden hibátlanul működik, az nyugodtan írhat.

Üdv:
bekdaniel

(#59) pet007


pet007
aktív tag

Az azert megvan mindenkinek, hogy osx-et egyikotok sem birtokol. Ha veszel almat akkor se, ha megveszed telepitot akkor se. Licenszeled eleted vegeid.

(#60) Z_A_P válasza P41N (#29) üzenetére


Z_A_P
addikt

Pendrive nélkül nem is lehet feltenni a rendszert.

:D Akkor nekem biztos a mikulas varazsolta fel a mult heten :U
Siman letoltod az elore belott Vbox disk image-et, es mehet.
(persze ez virtual gepre vonatkozik)

de én azért kíváncsi lennék, hogy virtuális gépen hogy tudnál dolgozni
Dolgozni azert ez necces, tekintettel amit mar sokan leirtam, hogy illegalis.

[ Szerkesztve ]

OK

(#61) #19482368 válasza arnyekxxx (#55) üzenetére


#19482368
törölt tag

Nos az a helyzet, hogy ezzel csak magadat minősíted, és állítottál ki magadról szegénységi bizonyítványt. Egy olyan elvet képviselsz, amit minden országban elítélnek, és annak büntető jogi következményei lehetnek. Most úgy érzed, nincs veszteni valód, mert tisztában vagy azzal hogy nem foglalkoznak ilyen érthetetlen emberekkel. De ha élesbe menne, és valóban alkalmaznák veled szemben az erre vonatkozó törvényeket, és annak szankcióit, akkor bizony, hirtelen átértékelődne benned minden.

(#62) mbalint987 válasza #19482368 (#49) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Igen, hiszti. Semmi közöd nincs ahhoz, hogy a cikk tartalma milyen jogszabályokba ütközik vagy hogy mennyire legálisak vagy illegálisak az ott leírtak.

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy neked (és egyeseknek) savanyú a szőlő. Itt egy részletes és jól összeszedett cikk, ti meg balhéztok csak azért is...

(#53) Egy-két: +1

Szerk.: Egyébként meg nem látom, hogy bárki is jobban konyítana a joghoz, mint egy egyszerű laikus. Aki osztani akarja az észt, az tegye jogi diplomával (vagy azzal egyenértékű tudással)!

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#63) arnyekxxx válasza FіkuszKukіsz (#56) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ezen azért nálam képzettebb jogászok is elvitatkozgatnak.

(#61) k.feri80

továbbra se látom, hogy sikerülne levezetned, hogy egy EULA megsértése az lopás. Pedig segítettem is, ott van a btk idézet.

[ Szerkesztve ]

(#64) #19482368 válasza mbalint987 (#62) üzenetére


#19482368
törölt tag

Igen, hiszti. Semmi közöd nincs ahhoz, hogy a cikk tartalma milyen jogszabályokba ütközik vagy hogy mennyire legálisak vagy illegálisak az ott leírtak.
Ti meg nem használhatjátok, és ezt nem én mondom, hanem az APPLE.

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy neked (és egyeseknek) savanyú a szőlő
Valóban? Ha ennyire szükséges nektek, meg lehet vásárolni az APPLE számítógépet, mint minden normális ember. Ja hogy te azokon akarsz nyerészkedni, hogy akik becsületesen megveszik, ki fizetik hogy egyáltalán létezzen az APPLE cég. Hogy utána a hozzád hasonló emberek előadhassák magukat? Kis pofám, lehet az urna elé fáradni, ki lehet fizetni a termék, és szolgáltatás árát. És akkor lehet jogod, ilyen meg nyilvánulásra, addig meg csak egy pitiáner tolvajok vagytok, akik addig marha kemények amíg nem ég a lábuk alatt a talaj.
Kis pofám, itt elvekről van szó, hogy nem lopsz! Tudom, a mai ifjúságnak ez valami sci-fi kategória.

(#65) voyager4.4 válasza arnyekxxx (#63) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Azt aztán nem is fogja levezetni onnan, már csak azért sem, mert ezen jogesettel kapcsolatban (mármint most tegyük fel, hogy ez egy jogeset, de megsúgom: nem az :R ) California állam jogszabályai az irányadóak. :R

(#66) karoli9 válasza 42 (#51) üzenetére:

Bár nekem sem a polgári jog a szakterületem, de véleményem szerint ez itt távol lévők közötti szerződés, ahol az ajánlattelvő (Apple) területén hatályban lévő jsz.-ek érvényesülnek.

[ Szerkesztve ]

no fate but what we make

(#66) karoli9 válasza FіkuszKukіsz (#51) üzenetére


karoli9
tag

Jepp, erre gondoltam, Snow Leopard még megvásárolható (6 990 Ft talán) és utána upgradelhető. Nem tudom, hogy annak idején a SL EULA-ban szerepelt-e a kitétel, hogy licensz csupán.

Az EULA elfogadása (gondolom) szerződésnek minősül, ha azt megszeged, a Polgári Törvénykönyv erre vonatkozó szakaszai az irányadók. Szándékos szerződésszegés esetén a jogosult teljes kárát meg kell téríteni. Ebben az esetben vajon mi lehet az, esetleg a szoftverrel együtt járó hardverelem utáni haszon elmaradása (másrészt a szoftver és a szolgáltatás úgy "ingyenes", hogy az előállítás költségeit beépítik a hardver árába)?

Csak kérdezem, mert nem a polgári jog a területem :)

Nem elég hitelesnek lenni, annak is kell látszani.

(#67) karoli9 válasza #19482368 (#64) üzenetére


karoli9
tag

Troll ON:

Nem lopás.

Troll OFF.

Komolyra fordítva a szót, a Büntető Törvénykönyv szerint nem bűncselekmény. Ellenben szerződésszegés, melyet a Polgári Törvénykönyv szabályoz.

Egyébként abban teljesen igazad van, hogy érdemes megvenni, ha az ember tiszta lelkiismeretet akar. Én speciel fizetek a szolgáltatásaikért.

Nem elég hitelesnek lenni, annak is kell látszani.

(#68) #19482368 válasza karoli9 (#67) üzenetére


#19482368
törölt tag

Nem lopás.
Nem osztom véleményed.
A Mac OS X csak és kizárólag az APPLE termékein vehető igénybe legális úton.
Egyébként fel lehet hívni akár a Magyar support-ot. És igazolni fognak
Egyébként abban teljesen igazad van, hogy érdemes megvenni
Na ná hogy igazam van,

(#69) arnyekxxx válasza voyager4.4 (#65) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Biztos vagy abban, hogy az EU területén az USA törvényeket kell alkalmazni? Mondjuk ha letöltök egy Metallica albumot akkor a Metallica kiadója ki tud belőlem perelni százezercsilló $-t vagy esetleg Magyarországon a magyar szerzőijogi törvény a hatályos ami alapján nem követtem el semmi jogsértést?

[ Szerkesztve ]

(#70) arnyekxxx válasza #19482368 (#68) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem lopás.
Nem osztom véleményed.

Ez szerencsére nem a magánvéleményedtől függ.

(#71) FіkuszKukіsz válasza karoli9 (#66) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nekem sem, de régen kellett foglalkoznom a témával.

követelhetik a jogsértéssel elért gazdagodás visszatérítését, továbbá a kizárólag vagy elsősorban a jogsértéshez használt eszközök és anyagok, valamint a jogsértéssel előállott dolgok lefoglalását. A szerzői jog megsértése esetén a szerző a polgári jogi felelősség szabályai szerint kártérítést is követelhet ...

A jogsértéshez használt eszközök és anyagok, valamint a jogsértéssel érintett dolgok lefoglalásának helye van akkor is, ha azok nincsenek a jogsértő tulajdonában, de a tulajdonos a jogsértésről tudott, vagy az adott helyzetben általában elvárható gondosság mellett tudnia kellett volna.

Aztán, ha haszonszerzés céljából követik el akkor még büntetőjogi felelőssége is van.

Egyébként hackintosh addig amíg megmarad hobbi szinten nem okoz kárt az Apple-nak. Szerintem nem is foglalkoznak vele. Sőt innen egyenes út az eredeti Mac-hez, mivel a felhasználók egy része előbb-utóbb ott köt ki. Az üzleti szféra már már más tészta. A 2008-9 körül volt egy nagy hype a Mac klón gyártók körül (pl Psystar,PearC). Az Apple azért tett róla, hogy ezek sokáig ne működjenek.

Romanes eunt domus

(#72) Steven válasza #19482368 (#68) üzenetére


Steven
addikt

Jó látni , hogy valaki mennyire védi az apple érdekeit , fontos megvédeni szegényeket.

Bár csak mással töltenék az emberek ezt a felgyülemlett energiát.. :U Tudok ötletek adni privátba ;)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#73) Steven válasza FіkuszKukіsz (#71) üzenetére


Steven
addikt

Egyet értek :R

Szerintem ez inkább reklám mint bármi más... de trollok mindig lesznek...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#74) #19482368 válasza arnyekxxx (#70) üzenetére


#19482368
törölt tag

Persze hogy nem, én mondom. Hanem az APPLE. Tudod ez az a Cég, akitől lopod az operációs rendszerét.

(#75) pet007 válasza #19482368 (#74) üzenetére


pet007
aktív tag

Latjuk neked ez nagyon faj. Amugy nem lopod, lopta, loptuk, jogtalanul hasznalja az aki nem apple cuccra telepiti. (Mugy itt rakerdeznek, ragalmazas legalis?) Azert az megvan, hogy te is csak licenszeled, ugye?

(#76) #19482368 válasza pet007 (#75) üzenetére


#19482368
törölt tag

Nos én abból a szempontból nem vagyok érintve, hogy én megvásároltam a terméküket, így jogosult vagyok használni a hozzá biztosított operációs rendszert is. Legyen az Imac, macbook, Ipad stb.. Ezekhez a termékekhez biztosítják magát az operációs rendszert is. Hogy kinek a tulajdona valójában, mint becsületes falhasználó nem érdekel. Én jogosult vagyok használni az általuk biztosított eszközökön.

(#77) karoli9 válasza #19482368 (#68) üzenetére


karoli9
tag

A vélemény szép dolog, csak a törvény szerint nem lopás :) Olyan ez, mint a gravitáció a Földön makroszkópos méretben. Küzdhetsz ellene, de... :))

"...fel lehet hívni akár a Magyar support-ot. És igazolni fognak" - Igen, Tóth kettő József ügyfélszolgálati munkatárs - aki mellékállásban az MTA Jogtudományi szekciójának alelnöke - fog eligazítani a fenti polgári jogi kérdésben. Ja, nem. :D Ugyanez a Microsoft support is, ha OEM szoftver kérdésében fordulsz hozzájuk. Juj, nem szabad, meg tilos, csak éppen az EU-s jog ezt máshogy szabályozza és mint tudjuk erősebb kutya fedez :D

"Na ná hogy igazam van," - Watch out, we have a badass here!

Nem elég hitelesnek lenni, annak is kell látszani.

(#78) Silεncε válasza #19482368 (#47) üzenetére


Silεncε
őstag

Én nem vagyok hajlandó kidobni több százezer forintot csak azért, hogy kísérletezzek, ettől függetlenül szívesen kipróbálnám a macOS-t. Nem legális, akkor ez van (de nyugodj meg, nem fogom)

(#79) karoli9 válasza FіkuszKukіsz (#71) üzenetére


karoli9
tag

Izgalmas téma, szó se róla :)

Jó öreg Psystar...amúgy van magyar vonal "hivatalos" hackintoshra, csodálkozom, hogy üzemel az Apple üzletpolitikája mellett.

Ha sokat szív hackintoshsal, el tudom képzelni, hogy előbb-utóbb az eredeti felé fordul a felhasználó. Másrészt szerintem kevesebben hackintoshoznak, mint ahányan linux disztróznak. Nekem az iPhone felé az Android adta meg a lökést, bár előbbit nehéz emulálni mással :D

Nem elég hitelesnek lenni, annak is kell látszani.

(#80) #19482368 válasza karoli9 (#77) üzenetére


#19482368
törölt tag

Hát szerinted mi, ha nem az. Dzsunga PC nem használhatod az APPLE rendszerét. Nem is támogatott. Az APPLE pont ezért más. Ugye az APPLE azt mondja, vedd meg a hardvert és kapsz hozzá egy operációs rendszert ami kifejezetten az ő általuk biztosított hardverekre van beoptimalizálva. Tehát amíg a HW támogatott addig megkapod az új operációs rendszereket is, ingyen. Ez így komplex. De te csak az adott HW-en használhatod az operációs rendszerüket. Minden más HW ami általuk nem támogatott nem használhatod. Az hogy össze lehet pakolni dzsungaPC-ből olyan HW ami úgy ahogy elfut az APPLE operációs rendszer, nem jogosít fel arra, hogy azt telepítsd és használd. Persze, bizonyos értelemben nem lopás, de nem vagy jogosult használni azt. Mivel külön nincs licenc díj az operációs rendszerekre, még nem jogosít fel, hogy más HW használd. Tehát a lopás nem úgy értendő mint pl MS licenc lopás. De abból a szempontból, hogy nem vagy jogosult se használni se telepíteni, ilyen értelemben lopás. Mert ugye attól hogy az alma fa ága kilóg a kerítésen túl, még nem jogosít fel, hogy te azt le is vedd onnan. Ez ilyen egyszerű. Ha te mégis leveszed a fáról, az bizony lopásnak minősül. Az már más kérdés, hogy utána a jog hogyan definiálja, és hova sorolja.

(#81) bear_ válasza #19482368 (#47) üzenetére


bear_
aktív tag

Áruld már el, hogy miért fáj neked az annyira, hogy mások ilyen "illegális módon" pórbálják ki ezt az operációs rendszert? Talán van Apple részvényed?

(#82) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Lépjünk tovább, kezd unalmas lenni... Perel a Feri vagy nem perel a Feri? ez itt a kérdés... a többi duma...
A véleményem szerint... erre senki nem kíváncsi.

Nem érzed a visszásságot? Egy dollár milliárdos céget védesz kéretlenül, irigységből aki azt se tudja hová csessze el a sok nyereséget, egy átlag polgártárssal szemben... gratulálok fényes már az alma hátsója? :D

elegem van már minden téren az önjelölt joghuszárokból...

Már régen az volt szemétség hogy hagyták annak idelyén ilyen pofátlan szerződések létrehozását. Semmibe véve a vásárlók érdekeit.
Hol igazságos az ha én bemegyek boltba és veszek egy dobozos szoftvert azt nem ruházhatom át később ha már nem kell? (pl grafikus vállakozás megszűnik és eladná a használt 10 photoshop licencet)

Ezt nem azért nem hagyják mert "lopás" meg szellemi termék.. fenét... hanem mert a nagycéges ügyvédek elérték hogy ez legyen a gyakorlat. Nem pedig az ami a könyvek esetében normális. Erre az ilyen megmondóemberek még tapsolnak is neki hogy "igen ez az vegyetek ki még többet a zsebemből meg szomszédéból is ám..." Gratulálok

"Mivel külön nincs licenc díj az operációs rendszerekre...." tehát egy eleve ingyenes dolgot "lopnak" és ezen vagy felháborodva. értem.... :W

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#83) larryking


larryking
senior tag

És azt a kérdést fel tette valaki már, hogy az a windows, amiről ez a végtelen vita sorai íródnak, mindenkinek 100%-ban jogtiszta-e? :DDD

"We'll meet you where the lights are...."

(#84) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Szép leírás, nem mondom.
Alap Intel konfigon elmehet vajon ?
Vagy hozzá se fogjak ?

Nem Core i, hanem Intel Pentium Dual-Core G4600 3.6GHz LGA1151 Processzor‎
MSI B250M PRO-VD Intel B250 chipset
GTX 1050 videokártya
8GB RAM

Köszi !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#85) DeFranco válasza #19482368 (#80) üzenetére


DeFranco
nagyúr

miért írod mindig kiabálva hogy APPLE?

tök vicces amúgy elképzelni ahogy ez a vita mondjuk egy sörözőben folyik, és ahányszor a szádra kerül a cég neve, elordítod magad, hogy "APPLE" és ugyanennyiszer vág wtf ( :F ) fejet a csapos, a szomszéd asztalnál a csajok meg a raszta srác a hátad mögött aki egy idő után elkezd némán utánozni :DDD

tulajdonképpen így egész szórakoztatóak a hszeid.

[ Szerkesztve ]

(#86) karoli9 válasza DeFranco (#85) üzenetére


karoli9
tag

+1 :DD

Nem elég hitelesnek lenni, annak is kell látszani.

(#87) #19482368


#19482368
törölt tag

Nem érzed a visszásságot? Egy dollár milliárdos céget védesz kéretlenül, irigységből aki azt se tudja hová csessze el a sok nyereséget, egy átlag polgártárssal szemben... gratulálok fényes már az alma hátsója?
Igazad van, lopni kell, csak így tovább. Kezdjük talán nálad. Te úgy is ezt a politikát preferálod. Lássuk, vajon mennyire értékelődnek át az értékrendek nálad.
Ezt nem azért nem hagyják mert "lopás" meg szellemi termék.. fenét...
Ja igazad van, ezek a termékek csak úgy magukat megírják, csupán szerelemből, a te kedvedért. Ugyan már, több ember munka órája van benne. Kíváncsi lennék, ha te írnál egy programot, amin éveken keresztül dolgozol, majd jön egy hozzád hasonló gondolkodású ember és hupszz. Ingyen van. Mert .... Akkor is így gondolnád. Ja ez nem megy, hát akkor fizesd meg a terméket.
"Mivel külön nincs licenc díj az operációs rendszerekre...." tehát egy eleve ingyenes dolgot "lopnak" és ezen vagy felháborodva. értem....
Hát ja, de értelmes becsületes emberek számára. Akik előtte az urna elé fáradtak.

(#88) CounterBoci válasza #19482368 (#87) üzenetére


CounterBoci
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#89) P41N válasza #19482368 (#87) üzenetére


P41N
senior tag

Angol oldalakra is elmész majd így magyarázni ? :D Ha nem vettél és használtál volna Apple terméket, akkor szerintem nem hoztad volna fel ezt az illegális dolgot. Szólj ha tévedek.

(#90) pet007


pet007
aktív tag

Ingyen adjak apple cuccokhoz. Ezt te se gondolod komolyan. Microsoftnak se kellene windowst arulnia, radob mindenre 200k forintot es adhatnak ingyen is... :C

(#91) kazsmerlaca válasza P41N (#89) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Á, csak itt akar villogni, hogy neki apple terméke van. Vicc kategória :D

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#92) #19482368 válasza P41N (#89) üzenetére


#19482368
törölt tag

Szólj ha tévedek.
Ok, szolok tévedsz.

(#93) x-Drew


x-Drew
csendes tag

Ferencnek csak fáj, hogy ő egy raklapnyi pénzt kifizetett ezért, más meg összelegózza magának. Így már nem is annyira egyedi, fellengzős és menő Appe-t használni szegénykémnek :(. Nem kell vele foglalkozni :).

(#94) noPublicFG válasza #19482368 (#92) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Előtted két "jogász" (bocs nem tudom, hogy ügyvédek, ügyészek, bírók, stb.) már leírta mi a szitu. Olvasd el újra és újra! Hidd el, egyszer csak meg fogod érteni!
A szerzőnek: Köszi a cikket, biztosan teszek egy próbát.

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#95) tatu9 válasza Egy-két (#53) üzenetére


tatu9
tag

Bennem is hasonló gondolatok fogalmazódtak meg. Nagyon korrekt leírás lett. Köszönjük a rengeteg belefektetett munkát. :C
A “macskáknak” is további kellemes délutánt kívánok. ;]

[ Szerkesztve ]

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#96) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Nagyon jó leírás lett, köszönjük! 1 éve gondolkodom már rajta, hogy ki kéne próbálni, és szerintem most el jött az idő rá.

(#97) Mustaros válasza #19482368 (#49) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Nagyon unalmas vagy... mikor mész már innen? :D
Ami a cikket illeti.. még nem találtam ilyen jól összefoglalt írást ami ezt a témát illeti , le a kalappal!!

(#98) #19482368


#19482368
törölt tag

x-Drew
Ferencnek csak fáj, hogy ő egy raklapnyi pénzt kifizetett ezért, más meg összelegózza magának.
Pont leszarom, itt olyan elvekről írok, hogy van élet az alternatív megoldások nélkül is. És bár nektek ez a normális, valójában ez egyáltalán nem normális.

noPublicFG
Előtted két "jogász" (bocs nem tudom, hogy ügyvédek, ügyészek, bírók, stb.

Ja Magyarországon, és legfőképpen itt, mindenki Rendszergazda, Biztonsági szakértő, ügyvéd, stb... Mikor éppen mi a szitu. :D Bocs, mondani, mondhat bárki bármit. Te te is tudod hogy nagyon sántít az elképzelésetek erről.

(#99) KISDUCK válasza #19482368 (#98) üzenetére


KISDUCK
addikt

Kedves k.feri80, itt már nem az a lényeg, hogy kinek van igaza és azt nem tudom elhinni, hogy te élvezed hogy 50 emberrel vitatkozol akik még nevetnek is rajtad. Szerintem hagyd a topikot a fenébe, igyál egy sört és pihenj, mert ez így színtiszta mazochizmus.

Az írónak köszönet a részletes bemutatóért! :)

(#100) FіkuszKukіsz válasza #19482368 (#98) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Tényleg jobb ha hagyod az egészet. Úgy sem értik meg. Nem azzal van a gond, hogy leírást csinált a hackintoshoz, hanem az, hogy jogosultatlan letöltést propagál. Nem hiába, hogy a külföldi szakmai oldalak is azt írják, hogy ha nincs jogtiszta macOS vagy OSX telepítőd, akkor először vedd meg az OSX egy régebbi verzióját.

Install macOS High Sierra on Any Supported Intel-based PC

STEP 1: Download macOS High Sierra
The full operating system is a free download for anyone who has purchased Mac OS X Snow Leopard, Lion, or Mountain Lion or has a Mac preloaded with OS X Mavericks, Yosemite, El Capitan, or macOS Sierra. Download the Application from the Mac App Store using your Apple ID on any Mac or functional computer running OS X 10.7.5 or later.

pl.OS X Mountain Lion

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.