Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) D1Rect válasza #19482368 (#98) üzenetére


D1Rect
félisten

Le lehet szakadni a témáról, a fórumon tiltott a warez, szinte biztos vagyok benne, hogy nem sért törvényt az itt közölt leírás.

(#102) Kalandor válasza FіkuszKukіsz (#100) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem hiába, hogy a külföldi szakmai oldalak is azt írják, hogy ha nincs jogtiszta macOS vagy OSX telepítőd, akkor először vedd meg az OSX egy régebbi verzióját.
Már ebben a cikkben is ez szerepel:
Ezután szerezzük be magát a macOS-t legális forrásból.

Van még valami konkrét probléma a cikkel?

[ Szerkesztve ]

(#103) talamasca válasza #19482368 (#49) üzenetére


talamasca
senior tag

Hagyjuk már ezt...
Én is hacklival kezdtem 2009-ben, aztán fél éven belül vettem egy iMacet.
Megszokni a rendszert tökéletes és olcsó. Ellentétben az Apple árazásával, különösen hazánkban...

Később sem rossz, de az Update-knél már macerás tud lenni. Ekkor kell dönteni, hogy szaraxunk tovább, vagy megveszünk egy Macet. Ez ilyen egyszerű.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#104) okcsani válasza total90 (#10) üzenetére


okcsani
csendes tag

Én Win10 mellett használok Sierra-t otthon... Tonymacx86-on egyszerűen le van írva a dual boot telepítés (sőt akár triple boot is lehetséges, pl egy linux-al harmadikként) :)

(#105) tlac


tlac
nagyúr

azt én megemlíteném, hogy a workstation pro nem ingyenes
és egyébként az ingyenes workstation player-re is telepíthető, bár nehezebb

másrészt szerintem így ebben a formában a leírást követve nem fog működni a virtuális gépre telepítés
mivel nem a legálisan beszerezhető telepítőről megy, hanem már egy előre módosított virtuális hdd-ről

[ Szerkesztve ]

(#106) PDA_FAN


PDA_FAN
tag

Huhh.. hát ez nem semmi. Gratula a szerzőnek, hogy volt türelme így végigbaszkurálni és leírni az egészet. Ha ezután nekem valaki azzal jön, hogy nem akar a gépére Linuxot, mert azt tök bonyolult telepíteni, akkor csak megmutatom neki ezt a cikket :-)

(#107) rolandi350


rolandi350
csendes tag

Régen ki akartam már próbálni, felrakni rendesen egy pc-re és használni pár hónapot ahogyan kell. A vas bőven meg van alá. Annó próbáltam de nem akarta támogatni a fullhd felbontást. Ez elbánik bármilyennel?

„Ha megváltoztatod a szemléletedet, megváltozik az, amit szemlélsz." (Dr.Wayne W. Dyer)

(#108) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyire megoldható a dual monitor, de nem a hagyományos, hogy mindkettő a videókártyába van dugva, hanem úgy hogy az egyik az alaplapba, mert jelenleg így használom Windowssal

(#109) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

Jó írás lett!

[ Szerkesztve ]

(#110) nagy.adam198


nagy.adam198
újonc

Üdv mindenkinek!
Engem inkább az érdekelne mennyivel más ez az USB telepítő amit OSX alatt csinálsz, mint amit Win alatt csinálsz mondjuk egy OSx dmg fálj + TransMac segítségével.
Van egy Macbook Air 2009-es gépem amin nincs rendszer csak a recovery jön be.
A TransMac-es verzióval nem tudtam telepíteni.
Ezzel sikerülhet? :R

(#111) Bastard-s válasza nagy.adam198 (#110) üzenetére


Bastard-s
tag

Mac-en kene lenni olyannak,hogy letolti a recovery alol vagy valami bill kombinacioval,nem?! Nincs ott wifi opcio?

(#112) nagy.adam198 válasza Bastard-s (#111) üzenetére


nagy.adam198
újonc

Az a gond hogy hiába jelentkezem be az Apple fiókommal, azt írja hogy ez a tétel ideiglenesen nem elérhető vagy mifele.
Erre El Capitan-t kéne rakni, de valamiért nem sikerül eddig.

(#113) karoli9 válasza borzolo (#57) üzenetére


karoli9
tag

Nincs nehézség, ha tényleg megfontoltan válogatod össze a hardverelemeket. De elég egy HP Elite 8000/8200/8300-as szériás MT/CMT/SFF/USDT házas gép és OOB/vanilla OS X/macOS-t fogsz tudni futtatni minden szolgáltatásával.

Nem elég hitelesnek lenni, annak is kell látszani.

(#114) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

A sok jogi baszkódás miatt - amit jobb lett volna nem itt lefolytatni - lemaradtam mint kérdező. :(((
Szakértőket kérném nézzenek rá.
[link]
Köszönöm !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#115) karoli9 válasza eladogeppc (#114) üzenetére


karoli9
tag

A te oldalad a [link]. 5 perc kereséssel: [link] vagy [link]

Nem elég hitelesnek lenni, annak is kell látszani.

(#116) dabadab válasza #19482368 (#61) üzenetére


dabadab
titán

"Egy olyan elvet képviselsz, amit minden országban elítélnek"

Ha jól veszem ki, te azt az elvet képviseled, hogy az Apple-nek igaza van, akkor is, ha az EULA-ja teljesen szembemegy a szerzői jogi szabályzás szellemével, konkrét betűjével és a társadalmi hasznosságával is.

Erre lennél olyan büszke?

DRM is theft

(#117) eladogeppc válasza karoli9 (#115) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszönöm. Az első linken lévő EFI fájl hova kell ? :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#118) KFORboy


KFORboy
senior tag

Nem szoktam ilyen jellegű témákhoz hozzászólni túl gyakran, de az első oldal fejfájásos végigszenvedése miatt az önjelölt jogi kurátor(ok) végett, kiemelve k.feri80 felhasználót... elgyengültem !

Őszintén szólva annak, ki a jognak aktuális területén dolgozik évek óta, igen idegesítő tartalom ezen átvergődni, de a teljes topik kép miatt muszáj...

Megpróbálok egyszerűen fogalmazni a fentebb vastagon kijelölt egyedeknek a saját szintjükön;
Jogilag érinthetetlen Magyarországon az ügy !
Ha EU-t vesszük alapul és a legszélsőségesebb kiber-jogi (humbug) végrehajtói addikcióval bíró Németországot (vagy épp szorosan utána Ausztriát), akkor is a fogyasztói szabály, eula, licensz, egy hatalmas holttér a NEM Mac gépeken való OSX telepítése, módosítása, használata és csak sarkosított megerőszakolt esetekben volt ervényesített jogi retorzió de annak is mellékes része volt az OSX barkácsolás, jobbára a más "warezz" volt az alanyt megfogó pont (csak ezt árnyaltabban, vagy semennyire nem közölték le publikusan) a célirányosan ezzel hivatalosra emelt esetek meg egy fellebbezéssel mehettek volna a süllyesztőbe ha a vádlottnak lett volna esze hozzá és/vagy az ügyvédnek... (ehhez még tököt se kell növeszteni...)

Amit így fél óra alatt összevadásztam a netről a kérdés kapcsán, a ramutató magatartás azt mutatja, hogy az Apple-t, NEM ÉRDEKLI/NEM FOGLALKOZIK EZZEL, ha fogalmazhatok ilyen egyszerűen.

Talán érthetően, mert az oprendszer és a hozzá tartozó első fogyasztói/felhasználói szabályozás struktúrája nem volt elég átgondolt, jövőre látó.
Az utólagos modosítás meg olyan jogi paradoxonokat idézne elő ami kellemetlenül érintené az amúgy is mindenért perelés alá vont céget...
(Bevallom, én is perelném az Apple-t ha mindenki előtt találnék valami fogást, mert sok pénz van náluk és könnyen elengednek millió dollárokat csak, hogy kuss legyen :") )

Tehát még rövidebben és egyszerűbben; Húzzatok már másik fórumra offolni, mert a reggeli teám mellé nem a baromságaitokat akarom olvasni !

-Dr.Nonameegyasokbólönjelöltdeigazijogász-

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#119) #19482368


#19482368
törölt tag

Bár már tegnap lezártnak tekintettük, de úgy látszik ez nem sok embernek ment át. ( Hát, na, nem vagyunk egyformák) Így, mivel egyre alpáribb stílust engedtek meg magatoknak, kénytelen az ember reagálni.

Nos srácok, az a helyzet hogy már ott jártok, hogy szidjátok az Apple-t, már perelni is akarjátok, miközben az ő terméküket akarjátok, kisebb, nagyobb sikerekkel használni. :D És már magatok se tudjátok mivel próbáljátok igazolni vélt igazságotokat. Többen leírtátok hogy húzzanak már a francba a becsületes emberek, akik veszik a fáradságot, pénzt, energiát és megveszik az adott cég termékét. De némely ember álláspontja az hogy azok az emberek hülyék. Na már most, ha nem vásárolná meg senki, az adott cég termékét, akkor ti mit próbálnátok görcsösen telepíteni, használni? Ja megvan Microsoft Windows, amit szintén alternatív áruházakból szereznétek be, és persze azt is szidnátok, és perelnétek mert mekkora szemét üzletpolitikát folytat. :D Még mindig nem érzitek a saját hülyeségeteket? Srácok, az a helyzet hogy ti nem egyenes utat jártok, amire még azt mondaná az ember ok, ez a ti döntésetek, na de ennyire ne legyen bennetek betyár becsület? Ez már .... Írogat itt mindenféle embereke, magát jogásznak, ügyvédnek stb.. kiadva akikről lerí hogy közük nincs a joghoz. Csak egy .... Röviden, amit már többen is megerősítettek, bizony ez nem legális, nem lenne jogotok használni.

( Részemről befejezve. )

[ Szerkesztve ]

(#120) KFORboy válasza #19482368 (#119) üzenetére


KFORboy
senior tag

Ennyi ésszel szabadlábon... :N

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#121) voyager4.4 válasza #19482368 (#98) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Állami tisztviselő vagyok. Kinevezést küldjem vagy mi legyen ? A tanulmányaimat inkább nem kezdem sorolni, az lehet már sok lenne neked, meg úgyis hazudok. :C

no fate but what we make

(#122) #04441088 válasza #19482368 (#119) üzenetére


#04441088
törölt tag

Nálad valami biztos nincs rendben.

(#123) tomcat78 válasza #19482368 (#119) üzenetére


tomcat78
őstag

Baszki,nem veszed észre milyen unalmas vagy?Szimpatikus az almás cég?Legyen!Nincs ezzel baj.
De ettől függetlenül te is csak a magad vélt igazát nem vagy hajlandó elengedni.Kezdted a lopással kispofám,most meg már a betyárbecsületnél tartasz?Valmi olyanba próbálsz meg jogilag beleokoskodni,amiről az ábra szerint kb lövésed nincs.Szerzői jog,warez...egyedi szabályzások,EULA...ingoványos talaj.
Már zsong az ember búrája a hülyeségeidtől,és egyszerüen képtelen vagy elfogadni,hogy max etikátlan ami le van írva...
Alpári stílus?Ja,bocs...A magad erőszakos,lenéző stílusa mivel jobb,drága okoskodó kisbarátom?Tényleg mindenkinek jobb volna,ha innál egy sört,elfeküdnél a kanapédon és kipihennéd az alma és a vélt sebeid nyalogatását!

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#124) csontfox


csontfox
kezdő

intel pentium g4600 -val hogyáll? intelhd630al.

(#125) karoli9 válasza eladogeppc (#117) üzenetére


karoli9
tag

Húha, ha ezt meg kell kérdezned, akkor érdemes előtte az oldalon található remek alapozó cikkeket elolvasni. :) Amúgy maga az EFI mappa az EFI partícióra megy. Olvass minél többet a témában, ne szívj pl. olyanokkal, hogy a Windows készítette 100 MB-os EFI partíció miatt nem tudod telepíteni a macOS-t, mert annak biza 200 kell :)

Nem elég hitelesnek lenni, annak is kell látszani.

(#126) ivana válasza csontfox (#124) üzenetére


ivana
Ármester

Pentiumok eseten az IGP-vel lehet nagyokat szivni, ha sehogy nem megy kell venni melle egy diszkret video kartyat (viszonylag uj pici radeon jo valasztas, kb. out-of-the-box szoktak menni). De ezen kivul siman es jol mukodot nekem anno meg 4GB rammal is.

[ Szerkesztve ]

(#127) eladogeppc válasza karoli9 (#125) üzenetére


eladogeppc
veterán

Azt tudom mi az EFI, csak hogy mit kell vele tennem ? Na majd megint elolvasom

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#128) karoli9 válasza ivana (#126) üzenetére


karoli9
tag

GT710-730 is OOB megy macOS saját drivereivel, ráadásul ennél budgetebb kártya nem nagyon akad :)

Nem elég hitelesnek lenni, annak is kell látszani.

(#129) Reverend válasza #19482368 (#119) üzenetére


Reverend
tag

Nekem van vásárolt Snow Leopardom. Akkor EULA szerint is rendben vagyok ha jól értem. Akkor ezek szerint ez a leírás nekem (is) szól. Tehát akkor a cikk maradhat, mert nem warez, legalábbis nem jobban mintha más software telepítéséről szólna, amit szintén el lehet lopni, de lehet legálisan is használni.

És ha már nekem (is) szól a cikk, hatamlas köszönet a szerzőnek, mert szépen össze szedte a telepítés buktatóit. :R

(#130) nagy.adam198


nagy.adam198
újonc

Jajj emberek már behalok rajtatok ezen a legális meg warez dolgon!
Nem lehetne befejezni végre!!????

Én arra lennék kíváncsi, hogy mennyivel más ezen módszer szerint létrehozott telepítő usb, mint windows alatt egy OS X.dmg + TransMac által készített társa?
Amint fentebb is írtam, van egy Macbook Air 2009-es lapim amire rendszert kellene rakni, de a TransMac-es verzió eddig mindig kapufába ütközött.
Bootol, meg bejön a telepítési képernyő, de a meghajtó kiválasztása után hibával megáll a telepités, de nem a hardver hibájából.

Segítő válaszokat előre is köszönöm! :R

(#131) FіkuszKukіsz válasza nagy.adam198 (#130) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A 2009-es Macbook Airre a High Sierra nem fog felmenni.

macOS High Sierra - Technikai adatok

A legutolsó elérhető op. rendszer az El Capitan

[link]

Romanes eunt domus

(#132) P41N válasza FіkuszKukіsz (#131) üzenetére


P41N
senior tag

Fel lehet rá rakni. Hivatalosan nem, viszont van egy oldal ahol le van írva hogy hogyan is kell. Mondjuk ehhez szükséged lesz egy macOS-t futtató eszközre.

(#133) tomcat78


tomcat78
őstag

Amúgy,hogy kicsit on is legyek:Nem tudom van e itt valaki,aki zenélget esetleg.Sztetek a progik,amiket használok(serato pl)ugyanazzal a licencel telepíthető pl egy mac-re is,mint amivel win alatt használom?Letöltéseknél ezeknek a progiknak álltalában van mac-es verziója,de azt sehol nem találtam,hogy lehet e pl 2 gépen használni.... :F

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#134) nagy.adam198 válasza FіkuszKukіsz (#131) üzenetére


nagy.adam198
újonc

Azt tudom, az El Capitan-t próbáltam feltenni.
Bocsi hogy ezt nem említettem.

Viszont a kérdésemre még most sem kaptam választ!? :/

(#135) stagenull válasza nagy.adam198 (#134) üzenetére


stagenull
csendes tag

Ebbe a problémába én is belefutottam pár éve, és nekem úgy oldódott meg hogy egy ismerősöm Macbookján csináltam magamnak egy USB telepítőt. A Transmaces verzió nekem sem ment sehogy se. A virtuális géppel meg lehet próbálni, elméletben jó kéne legyen az is.

De ne a UniBeasttel próbáld, ha úgyis Machez lesz akkor használd a natív createinstallmedia toolt, alapból tartalmazza a rendszer. :)

(#136) electrodoki válasza FіkuszKukіsz (#11) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Te nagyon etikus emberke lehetsz. De lehet, előbb valaki kipróbálná, mielőtt kidob potom pár száz ezret egy mac-ért nem? :W :W Még ilyen cikkhez is, csak a kötekedés megy... Grat 42

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#137) FіkuszKukіsz válasza electrodoki (#136) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Először olvass, utána böfögj.

Romanes eunt domus

(#138) sd6 válasza CounterBoci (#88) üzenetére


sd6
tag

:DD :DD :DD :DD

(#139) sd6 válasza sd6 (#138) üzenetére


sd6
tag

Csak az engem érdeklő szakmai dolgokhoz szoktam hozzászólni, de...
Amúgy rendkívül irritálnak az ilyen általam semmire sem tartott elégtétel huszár kispofám ferenc testvérek, de ezen a parádés (szerinte) magas lóról amúgy a padlón visítva műsoron sírtam :DD
You made my day :)

[ Szerkesztve ]

(#140) nagy.adam198 válasza stagenull (#135) üzenetére


nagy.adam198
újonc

Rendben! Köszi az infót! :R

(#141) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Minden topicba kell egy bohóc.
De nem kötelező tudomást venni róla.

(#142) Steven


Steven
addikt

Nekem kérdésem lenne .. felraktam virtuálisan az osx-et viszont hiába állítom be a felbontást 2560*1080 ba ..

mindig vissza ugrik valami HDdi felbontásra talán 1280 *1024 ...

ez vajon miért van?:)

köszönöm... :R

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#143) -Skylake- válasza #19482368 (#80) üzenetére


-Skylake-
addikt

Sokmindent láttam már a prohardver fórumain az elmúlt években, de olyat mint amit előadsz ebben a topikban szerintem még nem. Valami kibaszott súlyos módon idegesítő vagy , de tényleg. Akár igazad van, akár nem.
Szerk : közben már elolvastam újabb 2-3 hszed és már ott vagyok hogy csak azért befizetek egy prémiumot, hogy letiltsalak. Annyira idegtépő amit csinálsz, hogy konkrétan a monitorom leköpné magát, ha letudná.

ON: A cikk zseniális, kellőképp részletes. iMessage beállítás tényleg benne lehetne, de így is nagyon jó hogy lett egy ilyen átfogó összefoglaló magyarul. :R

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#144) #04441088 válasza -Skylake- (#143) üzenetére


#04441088
törölt tag

Hatalmas +1. :R

(#145) P41N válasza -Skylake- (#143) üzenetére


P41N
senior tag

Sajnos nekem az iMessage sehogy se akart működni. Ezért nem írtam róla.

(#146) #04441088


#04441088
törölt tag

Ha valakinek enged bootolható pendrive-ot készíteni, akkor azt a virtual gep mentest legyen kedves valahova feltolteni, hagy probaljam ki, mert barmit, barhogy csinalok nalam ott megakad a dolog.

Ez az elso hiba, mar bekapcsolaskor...:

De szepen vegigmegy a beallitas, aztan amikor probalok bootolhato pendrive-ot csinalni:
Video
Kep: Link

Erre a hibara tobbfele megoldast talatam, de egyik sem segitett:
- Állítsam vissza a dátumot 5 évvel korábbra. Az eredmény változatlan.
- Terminálba írjak be pár dolgot, az létrehoz egy mappát + egy fájlt. Azt másoljam be a High Sierra-nál a Content-be. Nem jó...
- Töltsek le valamit és szintén másoljam a Content-be. Szintén nem jó.
Pedig szerettem régen az iPhone-om. Jó lenne feltenni ezt a rendszert.

:R

(#147) Bastard-s válasza #04441088 (#146) üzenetére


Bastard-s
tag

Belinkelem megegyszer az egyszeru megoldast. High sierra letoltes Kikell csomagolni, a raw filet kiirni windows alol win32diskimagerrel. Elore telepitett clover is benne van.

(#148) #04441088 válasza Bastard-s (#147) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ez se mukodik. Link.
:DDD :DDD :DDD

(#149) P41N válasza #04441088 (#148) üzenetére


P41N
senior tag

Ezt a videót nézd meg.

(#150) Bastard-s


Bastard-s
tag

Leoltottatok Fecot, megis allt a totyik! ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.