Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) szab.tam válasza Dyno (#48) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a kedvedért csináltam megint pár próbát asztal teteje, pucéran.

szobahőm 22 fok.
induló everest, hd sentinel, (szenzor) 16 fok.
látható kalibrációs eltérés 6 fok

fél óra írás ->
szenzor 29 fok
hőmérő 33.8 fok....

ebben a tartományban pont 5 fok az elrérés.

és ahogy látom, melgedés során egyre csökken a különbség. sajnos(?) 43 fok fölött nem tudok mérni, 2 okból:
1. most éppen csak testhőmérőm van befogható, ami 43-ig mér
2. a dobozban sem lesz melegebb perpill. a becsomagolt winyó 42-nél... (résen benyúlva, 40 fokos szenzor értéknél) :)

szerk.
az előbbi, asztal teteljén lévő winyó, + kis torna után: szenzor 30, hőmérő 35.2

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#52) Dyno válasza szab.tam (#51) üzenetére


Dyno
veterán

Na jólvan azt hittem mindig csak a szoftveres dolgokra hagyatkoztál így akkor nem szóltam semmit :))

(#53) szab.tam válasza Dyno (#52) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#54) Gézengúz válasza hcl (#26) üzenetére


Gézengúz
addikt

Erős gumi nem öregszik el...jól bírja a strapát...és ami még lényeges ez egy 2*1Tb F1 Raid0...Tudjátok mennyire érzékeny tud lenni egy Raid 0...De ez megy lassan 2 éve, megbízhatóan, normálisan (természetesen gyakori mentegetésekkel).. Épp gondolkodtam, hogy bedobok még egyet középre ha az alsót lejjebb viszem eggyel elférne...Az már akkor olyan 115*3~ 340Mb/sec...elég kellemes.. :) Jó persze nem egy ssd...de inkább veszek 14-ért + 1 Tb-ot mint 25-ért egy 40 Gigás ssd-t...Kinek mire van szüksége :DD

(#55) proof88 válasza Gézengúz (#54) üzenetére


proof88
addikt

hát oké hogy 14-ért +1 tera de 3 vinyó raid0-ban eléggé necces, csak egyszer keletkezik 1 rossz szektor egy olyan helyen ahol a rendszer cucca van és máris odavész az egész, vagy még az sem kell hozzá, elég hogy ha valami miatt a vezérlő kilöki az egyiket a tömbből. :U értem én hogy ennyi meg annyi tera, de gondolom nem adatokat tárolsz rajta, hogy raid0-val kockáztatod meg a dolgot ... :U akkor meg minek a nagy kapacitás? akkor már inkább raid edition vagy raptor vinyókra bíznám a dolgot, azokban jobban bíznék raid0 esetén ...

[ Szerkesztve ]

(#57) szab.tam válasza zsoltti (#56) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#58) Lewzke


Lewzke
őstag

A VGA ciripelés nálam régóta jelen van egy 9600GT-nél, először azt hittem, hogy előbb utóbb megadja magát a tekercs(ek) de nem így alakult, azóta is hibátlanul működik, szerencsére csak magas FPS-nél zavaró, az meg ritka. ;]

Én nem tartom zavarónak egy átlagos WD Blue hangját sem, de ez személyfüggő.

(#59) dave666 válasza szab.tam (#47) üzenetére


dave666
aktív tag

Igen, mindenki csak saját felelősséggel csinálja/használja :R

Arra kíváncsi lennék, hogy be van dobozolva mennyivel növeli a vinyó hőmérsékletét?

Egyik ismerősöm a gépet építette be egy szekrénybe, és azt bélelte ki szivaccsal, stb.

Grat. várom, figyelem a fejleményeket :R

Dave666

(#60) Boxi88


Boxi88
őstag

Nagyon ötletes megoldás, kreatív... és még hatásos is, gratulálok! :C

(#61) szab.tam válasza Boxi88 (#60) üzenetére


szab.tam
nagyúr

Boxi88
:R

dave666

a cikk vége felé le lett írva. de kicsit kuszán fogalmaztam, lehet...
tehát.
himuro vs. himuro + papír doboz
terheleltlenül, de üzem üzemhőméréskleten kb. + 5-7 fok
tehelve kb. + 7-9, de 10-nél semmmikép nem több.

azért ez a nagyjábóli tól-ig, mert minden mérés 1-2 fokkal eltérő eredményt mutat.
de azt bátran mondhatom, (és ezzel talán nem lövök mellé), ha azt állítom, hogy a becsomagolás után max hőmérséklet a becsomagolás előtti maxhoz képest, max delta +10 fok. (de valszeg inkábbb 8-9).
és akármit csinálok, 45 fok alatt marad.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#62) Gézengúz válasza proof88 (#55) üzenetére


Gézengúz
addikt

hagyjuk..hosszú évek óta óta raid0-át használok... sosem volt vele még semmi problémám...meg lesz ez... csak valamire kéne tudnom menteni... :) amíg összefűzöm a 3 winyót...jelenleg ez a legnagyobb problémám... :)

:DD

(#63) proof88 válasza Gézengúz (#62) üzenetére


proof88
addikt

nekem is volt amikor 2 db raptor volt raid0-ban, de teszteltem 3-mal és 4-gyel is :D

Viszont egyszer megpróbáltam csinálni egy büdzsé-raid0-t, ami egy samu és maxtor winyóból állt, de 1 év után szétesett a tömb, kiderült hogy lett 1 rossz szektor a maxtoron :U
Persze kérdezhetnéd, hogy miért vettem egyáltalán maxtort? :D Na igen, jó kérdés ... :B

A mostani Samsung vinyók jók, én csak azt akartam mondani, hogy azért 3 db-ot raid0-ba rakni, lesz egy rakat kapacitásod, de bevállalod-e, hogy fontos dolgokat tárolj rajta? Mert az oprendszerek meg a feltelepített programok azért nem vesznek el több tera tárhelyet, de filmeket, zenéket is kéne tárolni a tömbön hogy kihasználd a kapacitást, de azokat meg nem kéne veszélyeztetni.

Persze a nagy szabad kapacitást raid0-n másra is fel lehet használni, pl videóvágáshoz.

Én 2 db 32 gigás SSD-t raktam raid0-ba legutoljára. Ott is megvan az esélye annak, hogy baj lesz. Eddig még nem volt baj, a rendszerről meg szoktam mentést csinálni időközönként.
Csak oprendszer van rajta meg minden nap használatos programok, meg sims3 a barátnőmnek, mert közös a gép. :D De egyéb programok és sok másik játék nem fért rá, aláírom, ezek a velocin vannnak. :D Én inkább a sebességre törekedtem, mint a némaságra, ezért vállaltam be egy Velocit az SSD-k mellé. De aztán beraktam QuietDrive-ba hogy némaság is legyen. Az adatok meg WD Green-eken vannak.

Tervezem hogy talán le kéne váltani a 2 kis ssd-t 1 nagyobbra, ha nem kéne ráfizetnem. :U

Mondjuk egy nagy SSD-t inkább jobban látnék barátnőm netbookjában. Ott egy 160-as WD Scorpio Blue van, annál nagyobb nem kell, de lehetne gyorsabb. Bepróbálkoztam egy 320-as Scorpio Black-kel, de leginkább az oprendszer indulása lett gyorsabb (majdnem felére esett a várakozási idő), az egyéb programok indítása vagy csak kicsit lett gyorsabb vagy alig. Pl a CS 1.6-nál nem sok változást tapasztaltam, sajnos ... De zajos is volt, alapjáraton is, én meg nem akarom hogy zajos legyen a netbook. Úgyhogy visszakerült az eredeti 160-as vinyó. Ő rendszeresen hordozza a gépet, úgyhogy a fogyasztásnak is jót tenne egy SSD. De egy 32 gigással nem éri be, mert akar rajta zenéket meg 1-2 filmet / sorozatot tárolni. :U

[ Szerkesztve ]

(#64) dave666 válasza szab.tam (#61) üzenetére


dave666
aktív tag

45 fok az reális :R
Milyen fajta vinyónál?
Nekem samsung van és az alapból 38-40 fok között :K

Dave666

(#65) szab.tam válasza dave666 (#64) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem ezt is írtam...

1.5 tb, f2.
konkrétan:
hd154ui

és arról is van fejjebb szó, hogy a samsung-nál ne indulj ki a sentinel-ben, vagy everest-ben, aaz a belső szenzorból vett értékekből. ahhoz legalább 5 fokot hozzá kell adni....

a 38-40 fokot honnan veszed? hőmérővel, vagy a képernyőről...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#66) dave666 válasza szab.tam (#65) üzenetére


dave666
aktív tag

Igen olvastam utána :R
Hőmérővel mért adat az ennyi.

Dave666

(#67) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Jó olvasni, hogy felsoroljátok kb. az összes winyót és mindegyikre ír valaki jót és rosszat is. :D

Szóval mindenkinek az a leghalkabb ami neki van, de közben előtte vagy utána azt írták róla hogy annál hangosabb nincs :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.