Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) diegho


diegho
nagyúr

No lassan de biztosan csak befejezem az irományt. Majd még javítom a hibákat.

(#2) mokus1 válasza diegho (#1) üzenetére


mokus1
addikt

Jó teszt de én 2 dolgot hiányoltam.Jó lett volna látni a 3 kártya adatait egy táblázatban.És miért volt a 8800gt? :R

(#3) #41133696 válasza diegho (#1) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló!

Jó az írás, de érdekelne, hogy Company of Heroes beépített benchmarkjával mi a különbség a 256MB-os és a 512MB-os HD 3850-es között pl?

Itthon a családi gépben nekünk is HD 3850-es van (256-os), de nem tudom pl 939-es 4200+-os X2-es procihoz érdemes, e HD3870-est venni?

Amúgy egy tesztet majd igyekszem eszközölni, mert a régebbi írásomban nem volt mérés.

(#4) rumkola


rumkola
veterán

Az utcsó 2 grafikon picit fura, ezen kívül korrekt és egyértelmű a teszt. Respect!

[ Szerkesztve ]

(#5) #41133696


#41133696
törölt tag

Illetve érdekes lehetne, a HD 3850-es 1GB-os verziója valamint a HD 3850 X2 is illetve, hogy milyen a HD 3850 AGP-n ?

Remélem, egyszer valaki ezeket is teszteli majd ;)

[ Szerkesztve ]

(#6) Chaser válasza #41133696 (#3) üzenetére


Chaser
titán

Ha alapon van a procid, még a 3850-es is bőven sok neki...

Használtat nem érdemes új árral hasonlítani, ennyi erővel a használt 4670 se 21k, viszont az új MSI 256 megás 3850 15-17k, szóval jelenleg ő a bestbuy..sztem:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) #41133696 válasza Chaser (#6) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát ez az, de a 256 MB miatt nem éri meg lecserélni egy 512MB-os-ra?

Szerk, nade van olyan AGP-s alaplap például ahol nem proci limites a HD 3850-es?

[ Szerkesztve ]

(#8) PH-User


PH-User
addikt

Üdv! Köszi a tesztet, de szerintem elírtad: "Call of Duty 4 World at War", szerintem ez Call of Duty 5 World at War. :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#9) Gordiann


Gordiann
őstag

És akkor 500-an lehurrogtak, amikor kifogásolni mertük az előző tesztnél használt 256-os 3850-et........heh :(((

A jó kis érvelés, hogy a 256-os van elterjedve....meg hogy nem is számít igazán sehol...

[ Szerkesztve ]

(#10) diegho válasza PH-User (#8) üzenetére


diegho
nagyúr

hú köszi, lett volna cod4 is, de technikai problémák adódtak.

A GRID-ről annyit, hogy tényleg ennyit számít csak a 4x és 8x ati kártyáknál, nem tudom mitől van ez.

A kártyákról a táblázat majd holnap belekerül, meg kép is a dobozokról, de most kész vagyok, nincs energiám megírni a táblázatot.

(#11) PH-User válasza diegho (#10) üzenetére


PH-User
addikt

Nincs mit, éppen COD-ozás közben futottam át gyorsan a tesztet. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#12) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nagyon jó lett, köszi szépen. :R :R
Én már láttam használtan 13K-ért 3850-est. :Y

Érdekes hogy azt megemlíted, hogy a 8800GT mennyi használtan, viszont azt nem hogy a 3850 mennyi. :U Mindjárt más a kép sztem, de ez csak mellékes. :K

Jah, és úgy látom, hogy a GRID-nél sajnos nem ment az AA a 8800GT-én, legalább is a 8xAA az nem ment neki. Na meg ezek után ki tudja hol nem ment még neki.... :F

[ Szerkesztve ]

(#13) Pala válasza tzsolesz (#12) üzenetére


Pala
veterán

"Én már láttam használtan 13K-ért 3850-est."

Én 10-ért váltam meg az enyémtől. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Pala


Pala
veterán

Amúgy jó a teszt.
Talán érdemes lett volna megnézni még a kártyákat Stalkerrel és valamilyen Unreal Engine 3-mat használó játékkal. Előbbiben a 4670, utóbbiban a 3850 jelentősen jobban teljesít vetélytársánál.

(#15) diegho válasza tzsolesz (#12) üzenetére


diegho
nagyúr

grid-nél szerintem ment az AA, semmivel nem volt rondább a kép, mint a radeonoknál. 256-os kártyát lehet látni 13-ért, de 512-est szerintem nem osztogatnak ennyiért, aki ennyiért adja az meg szimplán marha

(#16) tzsolesz válasza Pala (#13) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Akkor most mi is a bestbuy??? :F

(#17) Pala válasza tzsolesz (#16) üzenetére


Pala
veterán

Kinek mi.... :)
Szerintem mindkét kártya jó vétel. Viszont 3850-ből a 256-os már nem igazán nyerő.

(#18) Dr. Romano válasza tzsolesz (#16) üzenetére


Dr. Romano
veterán

20k-ért egy 4850 szerintem már annak mondható! :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19) luw2win válasza PH-User (#8) üzenetére


luw2win
őstag

Nem Call of Duty 5 World at War hanem csak simán Call of Duty: World at War
Bár ez már csak szőrszálhasogatás :)

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#20) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

A Crysis Warhead-on kívül egyik tesztelt játék sem használ Streaming textúrázást. Még szép, hogy jobb az 512MB-os változat ezekben az esetekben.
A mi cikkünkben a S.T.A.L.K.E.R. és a GRID tesztekben világos, hogy a 256 MB miatt nem szerepelt jól a HD3850 ... ezt mi sem tagadtuk, de a többi teszt eredményét tekintve nincs eltérés a memóriamennyiség közt.
A HD3850 és a HD4670 viszonya érdekes. A HD4670 jobb branching hatékonysággal rendelkezik, a HD 3850 viszont kétszer annyi fragmentet interpolál órajelenként. Az az igazság, hogy mindkét dolog fontos ... nem igazán lehet eldönteni, hogy melyik fícsőr éri meg jobban, viszont az Unreal Engine 3 nagyon épít az interpolálási teljesítményre, így a sok UE3-as (jövőben megjelenő) gamát nézve talán érdemes a HD3850 mellett maradni, amíg el nem fogynak a készletek.

DX10 karival már lényegtelen az AA, csak a Multisample Access-sel lehet Z és Color infót mintavételezni ... Ehhez pedig DX10.1 támogatás kell. A S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky és a Far Cry 2 fejlesztői is azért adták be a derekukat, mert egyszerűen nem lehetséges teljes funkcionalitású AA DX10 alatt. Most már lehet tudni, hogy aki Deferred Renderinget használ a programjában az DX10.1-re fog átállni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) tzsolesz válasza Dr. Romano (#18) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Lehet, de kíváncsi vagyok hogy milyen mennyiségű 25K-ós használt 8800GT van a piacon most. Kielégíti a jelenlegi VGA-t vásárló közösséget??

Meg hogy mennyi garancia van még rájuk, honnan származnak, stb... Meg hát hányszor volt már újrapasztázva, hűtőcserélve, moddolva stb....

Ez mind fontos tényező amikor az ember VGA-t vásárol. Én szeretem a kis 4670-esem, ráadásul DX10-ben nekem jobban megy mint a fenti tesztben az FC2. Tökéletesen játszható 1280x1024-ben High-on minden, és 2xAA-val. :R :R

(#22) Pala válasza tzsolesz (#21) üzenetére


Pala
veterán

"Meg hogy mennyi garancia van még rájuk, honnan származnak, stb... Meg hát hányszor volt már újrapasztázva, hűtőcserélve, moddolva stb...."

Na én pont ezek miatt nem veszek soha használt vga-t. Eddig is csak egyetlen egyszer történt ilyen (amit egyébként nem bántam meg, semmi gond nem volt vele), de jobb a tudat, hogy a boltból frissen hazahozott kártyának én vagyok az első tulajdonosa (remélhetőleg:) ). Nekem ez megér pár plusz ezrest, nem tudom ki hogy van vele.

(#23) tzsolesz válasza Pala (#22) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Osztom, osztom.... :R

Nem kéne 8800GT még használtan sem... inkáb egy új 9800GT, de akkor már inkább egy ropogós 4850. :DDD

(#24) Pala válasza tzsolesz (#23) üzenetére


Pala
veterán

Én beruháztam az utóbbira. Itt a fórumon érdemes nézelődni a bazárosok között, némelyiküknél még most a válság idején is kedvező áron lehet hozzájutni.

(#25) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Pedig nyár elején még gondolkodtam hogy a 256-ost vagy az 512-est vegyem 3850esből
Úgy látom jobb, hogy az utóbbi mellett döntöttem :D
Ja és köszönjük a tesztet, jó lett :C

sweetlou6.wordpress.com

(#26) diegho


diegho
nagyúr

No, a 8800GT-t azért írtam, mert jelenleg ez az a kártya ami használtan hasonló árban van, mint a két tesztalany újonnan, viszont annyival gyorsabb, hogy AA mellett is el lehet vele játszani a mai játékokkal is, akinek pedig AA kell nem igazán tud olcsóbban, vagy akár ezen az áron jobb kártyát venni.

(#27) -bh-


-bh-
aktív tag

végre vki letesztelte/leírta.. grat! jó ki teszt lett :R (bár még UT3 engine-t és 1-2 nem nV-s gámát is tesztelhettél volna...de így is látni, h mekkora is a "differencia")

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#28) sakeee82 válasza tzsolesz (#23) üzenetére


sakeee82
aktív tag

A 9800GT az egy 8800GT átcímkézve és kissebb fogyasztással megáldva...

(#29) tzsolesz válasza sakeee82 (#28) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

tudom, azért írtam, mert a 9800GT-t legalább még újan is lehet kapni.

(#30) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Hali nagyon jó ez a teszt. Azért jó lenne ha valaki egy régebbi gyengébb VGA- val is tesztelne pl: Nvidia 8800 GTS 320 vs. HD 4670 vagy ennél gyengébb mert jó lenne tudni így tesztekből is, hogy mennyit fejlődtek a videókarik egy 8800 GTS- hez képest DX 10- ben is.

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#31) Kris87


Kris87
aktív tag

Jó kis teszt, bár (nekem) a tuning hiányzik belőle, szívesen megnéztem volna úgyis a grafikonokat.

(#32) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Nos a konkluzió szerintem sántit. Az, hogy az ati kártyák új árát nézzük az 8800-nak meg a használtat lol szvsz. [link] [link] itt ugye láthatjuk a 3850-4670 viszonyát. Árak: 3850, 3850 512, 4670, 3870. 8800gt 256 , 8800gt oc . Szóval szerintem így helyes és így megnézhető mennyi teljesitményt kapunk a pénzünkért.
Általad emlitett 8800gt pl használtan [link], de a 2 ill 3 év garit nem tudom a 8 hónaphoz hasonlitani sehogysem. Ezt meg csak úgy halkan jegyzem meg mint egy árban az új 8800gt-vel [link]. Persze annak amelyik nem a 4850-l van egy árban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#33) Geza26 válasza Gyuri27 (#32) üzenetére


Geza26
senior tag

Ezek szerint ár-minőség arányban a 4670 és a 3870 van partyban egymással, a többi rosszabb ezeknél? Akkor érdemesebb venni most 4670-et, mert kevesebbet fogyaszt, későbbi VGA cserénél könnyebb lesz eladni szerintem, mint a 3870-et!

Jól gondolom :F

Géza

(#34) gbors válasza diegho (#15) üzenetére


gbors
nagyúr

Jó lett, én sem gondoltam, hogy ennyire közel van a két kártya. Mondjuk érdekes lenne megnézni, hogy a 4670 mit kezdene a 3850 sávszéljével - de aligha lesz belöle gDDR5... Amúgy sztem a GRIDnél fel van cserélve a 4xAA és a 8xAA grafikon :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#35) Kobaljov válasza #41133696 (#5) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Nemrég a Tom's Hardware-en próbálták ki a régebbi procikat újabb kártyákkal, érdemes lehet elolvasni (volt egy korábbi része is, csak egymagos procival) + a havi videokártya/ár áttekintéseikben szokott szerepelni AGP-s kategória is ill. a legvégén egy összehasonlítható és kereshető táblázat a videokártyákra sok generációra visszamenőleg

A 4670-esre én is fenem már a fogam, de még várok kicsit, hogy kijönnek-e végre belőle gyárilag (garancia) passzív hűtős változatok (pl. amilyen a Sapphire 3850 Ultimate volt), mert csak alkalmanként menne rajta régebbi, 1280x1024-es játék, a legtöbbször csak sima netezős használat meg videók, és közben nem szívesen hallgatnék egy kis ventit. Az eddig kijöttekből talán az Asus hűtése a legkomolyabb (Artic Cooling?), ha nem lesz passzív 1-2 hónapon belül, akkor az marad (bár a newegg-en arról is voltak negatív vásárlói tapasztalatok).

+ itt is tesztelték nemrég a 4670 pár változatát, épp ma akadtam rá

[ Szerkesztve ]

(#36) Geza26 válasza Kobaljov (#35) üzenetére


Geza26
senior tag

A HIS IceQ megoldása nem halkabb, mint a többi ventilátoros?

[ Szerkesztve ]

Géza

(#37) Kobaljov válasza Geza26 (#36) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Igen, az még annak tűnik, de árban ahogy néztem jóval drágább (most a depo-n az 512M 27K, az 1 GB 35K, de csak egy cég kínálatában van)

(#38) Taranti


Taranti
senior tag

Jó a teszt, és az látszik, hogy jelenleg a hd3870 éri meg legjobban :DD , csak most irreálisan drága. (Talán próbálkozni kellett volna 3850==>3870 tuninggal, de sztem így is látszik.)

Amúgy én is új mellett tenném le a voksomat, persze [link] ki lehet fogni jót is viszonylag olcsón.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#39) barnam_ válasza Kobaljov (#37) üzenetére


barnam_
nagyúr

ipon-ban olcsóbb is egy kicsivel a HIS IceQ mint az Asus.

(#40) Kobaljov válasza barnam_ (#39) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Köszi, ez normálisabb árnak tűnik, nem tudom miért nem hozta fel a depo, az ipon árait is szokta listázni. Újabb esélyes az aktív hűtéses verzióra ha nem lesz más.

(#41) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Jó teszt, de magasabb felbontásban is tesztelhetted volna :)

(#42) diegho válasza Gyuri27 (#32) üzenetére


diegho
nagyúr

kérlek mutass másik kártyát a 8800GT-n kívül amivel lehet AA-t használni a mai játékokban és alig drágább, mint a 4670, ha mutatsz letesztelem. 3870-et ne mond, mert az szintén alkalmatlan erre.

(#43) diegho válasza FeRRaR1 (#41) üzenetére


diegho
nagyúr

mivel ezek a kártyát erre készültek, ezért ezen a felbontáson teszteltem, aki magasabb felbontást akar úgyse vesz ilyen kártyát, ha mégis, akkor majd rájön, hogy hülyeséget csinált. A 8800gt már jó 1680*1050-hez is, de az ati-k elvéreznek teljesen. Ráadásul crt-t használok, mert még mindig nem létezik olyan LCD amit használni tudnék és 100k alatt van.

(#44) Gyuri27 válasza diegho (#42) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ne idegesits már légyszi. Az új árakat nézzük, hiszen az ati kártyák új árát vetted a gt meg használt. Ha meg az új árát nézzük van az ati tarsolyában. :K [link] tessék olvasni való (az aa is használva van).

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#45) diegho válasza Gyuri27 (#44) üzenetére


diegho
nagyúr

Azért egy kis agytréningre elmehetnél, mert látom nagyon nehéz a felfogásod. Miért nézzem az új árát? A legtöbb ember 20-25k között akar használható VGA-t vásárolni nálam. Hiába vesz meg használtan 16k-ért egy 3850-et, ha az alkalmatlan az AA-ra, viszont 25k-ból már kap használt 8800gt-t ami alkalmas rá, ráadásul 1680*1050-ben is használható. Ugyebár azt írtam, hogy akinek AA kell az inkább vegye a használt 8800gt-t. Nem tudom mi nem érthető ezen, de ha nem tetszik csinálj magadnak tesztet ott okoskodhatsz, innen meg kirakatlak, ha nem fejezed be.

(#46) Gyuri27 válasza diegho (#45) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lol. Ez egy fórum. Kirakatsz? Szintén lol (miért?).
"ráadásul 1680*1050-ben is használható" [link] nem úgy nézki, hogy a gt 1600x1200-s felbontáson oly nagyon elhúz. De igazad van. Érdemes 25k-ért használtan venni egy vga-t ami ugyanott kevés mint a 16k-s új 3850. :DDD Vagy fless nem tud tesztelni.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#47) diegho válasza Gyuri27 (#46) üzenetére


diegho
nagyúr

Mivel folyamatosan okoskodsz simán töröltethetem a hozzászólásaid innen, mert semmi témához fűződőt nem mondasz. Nem tudom hányszor használtál a tesztelt kártyák közül akár egyet is a saját gépedben, de ahogy priviben kérdezgettél a nyáron, kétlem, hogy bármelyiket is. Majd, ha a saját tapasztalataid tudod megosztani és nem csak linkelgetsz teszteket, akkor beszélhetünk róla. Pont az ilyen okoskodók miatt húzódott el ez a teszt eddig, pedig már szeptember közepén megcsinálhattam volna, de reménykedtem, hogy talán némi intelligencia szorul belétek ennyi idő alatt, de tévedtem... ha proci tesztet csináltam volna, akkor meg oda jönnél magyarázni, hogy hú, az intel nagyon nem éri meg stb.

(#48) Padisah válasza Gyuri27 (#46) üzenetére


Padisah
tag

Ahogy nézegetem az általad belinkelt Prohardveres teszteket játéktól függően 200%-30%-kal jobb 1600x1200-as felbontásban a 8800GT 512 MB-os verziója a HD3850 512 MB-os verziójánál, úgyhogy nem értem a problémád.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#49) rumkola válasza Padisah (#48) üzenetére


rumkola
veterán

Én sem értem, mivel volt mindkét VGA nálam. A 8800GT mérföldekkel gyorsabb mindenben mint a 3850. :K
Aki mást mond, az vagy elvakult vagy életében nem próbálta ki mindkettőt...

[ Szerkesztve ]

(#50) tzsolesz válasza rumkola (#49) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

De 8800Gt helyett meg van már 4830 szvsz. Már láttam 29K-ért vacsora újan. Így hát megint nincs létjogosultsága neki.... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.