Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jedis


jedis
senior tag

Ha csak a képméretet, és a felbontást veszem, akkor már van ilyen 100 körül is már ! :U Nem tudom az a pár extra hogy tolt rá majd 80 ezret ? :U

[link]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#2) R9DEON válasza jedis (#1) üzenetére


R9DEON
senior tag

75Hz működik ez meg 144 a frekvenciát mindenütt meg kell fizetni.

(#3) Hobbbyt válasza jedis (#1) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Szerintem 34"-ra amúgy is édes kevés ez a 2560*1080.
81ppi.. egy átlag 24colos FHD monitor 91ppi.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#4) szasanyi


szasanyi
félisten

Tetszetős darab, és nem szerencsére gamerTN panellal.

(#5) tecsu válasza Hobbbyt (#3) üzenetére


tecsu
addikt

Pontosan, ráadásul IPS. Azt hittem már kijöttek az OLED-del végre, alacsony válaszidővel. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#6) szasanyi válasza tecsu (#5) üzenetére


szasanyi
félisten

Még mindig jobb, m int a hiperszuper gamer monitorok TN panellal, ráadásul ha OLED lenne amit reméltél "kicsit" más lenne az ára.

(#7) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Cirka 50-60ezerrel lőtték túl az árát :O

(#8) rottenbull válasza szasanyi (#6) üzenetére


rottenbull
senior tag

Annak biztos jobb, aki nem latja a glow-t meg a backlight bleed-et. Bar annak meg mindegy is mit nez.

(#9) szasanyi válasza rottenbull (#8) üzenetére


szasanyi
félisten

De a színek és a látószög sokkal jobb mint TN esetén, és van akinél ez előnyt élvez. Mondjuk a backlight bleed állóképnél (és inkább homogén állóképnél) lehet zavaró, ami film, játék közben - szerintem - nem zavaró, miközben az említett előnyök ott is nyilvánvalóak.

(#10) cc42


cc42
csendes tag

Összességébe nem rossz, bár kissé megszaladt az a bizonyos ceruza. Ellenben ezek a gémer fícsörök nem szabályellenesek egyes játékokban?

(#11) szasanyi válasza cc42 (#10) üzenetére


szasanyi
félisten

Semmi sem tiltja ezeket a feature-öket, de azért én némileg szkeptikus vagyok így megvárnám a gyakorlati tapasztalatok mit mutatnak.

(#12) Skyle69 válasza cc42 (#10) üzenetére


Skyle69
újonc

Mivel nem egy win alatt futó program rakja oda ezért nem tudnak vele mit kezdeni. Szóval otthon nincs vele baj de versenyen megköveznek.

(#13) gyiku


gyiku
nagyúr

Meg rendben is lenne az ara, ha 1440p panel lenne benne.

hüllő

(#14) Razi válasza szasanyi (#11) üzenetére


Razi
tag

Évek óta használom ezeket az extrákat. Annyi következménye van hogy pontosabban lövök "no zoom"-al illetve ahol nincs célkereszt és szeretném hogy legyen ott lesz. Bár nekem még több extra van a monitorba építve. Leginkább az FPS számlálót használom, annak értelmét is látom. Asus PG348Q

[ Szerkesztve ]

(#15) szasanyi válasza Razi (#14) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez jó, akkor valóban hasznos és működő feature-ökról van szó. Miért lenne ez rossz? :N

(#16) Franklin válasza gyiku (#13) üzenetére


Franklin
addikt

Ezt a felbontást könnyebb megküldeni 144 fps-sel, mint a 2560x1440-et.

(#17) megarambo


megarambo
tag

Gyakorlatilag sokkal olcsóbb hasonló kategóriás cucc nem nagyon van, így mégha drága is lesz rá vevő.

(#18) gyiku válasza Franklin (#16) üzenetére


gyiku
nagyúr

3440x1440 az ;) fhd-ben szerintem nincs letjogosultsaga ennek a monstrumnak. nyilvan az lg mashogy latja, kulonben nem adtak volna ki.

hüllő

(#19) Sinesol válasza Hobbbyt (#3) üzenetére


Sinesol
veterán

Azert azt is érdemes beleszámolni a képletbe, hogy ennél a monitornál a nézési távolság is nagyobb, mivel távolabbra teszed, hogy rendesen belásd.
Élőben kéne megnézni, hogy hogy is néz ki ez a felbontás+méret a gyakorlatban.

Szerintem eléggé valószínű, hogy a megszokott 23-24" /1080p szintű képet látod, ami nem egy rossz dolog 34-es méretben. :K

[ Szerkesztve ]

(#20) Franklin válasza gyiku (#18) üzenetére


Franklin
addikt

Hát azt meg főleg nehéz lenne 144 fps-sel meghajtani.

Ennél a monitornál a 144 Hz a lényeg, innen nézve pedig a minél alacsonyabb felbontás a jó (gazdasági szempontból), mert annál olcsóbb vga-val lehet kihasználni.

szerk: ja és az ismert négybetűs zöld boltban 156e-ért már kapható. Ez pedig nagyon jó ár egy 34"+IPS+144 Hz monitorért (27"+IPS+144 Hz ment eddig 180e-ért)

[ Szerkesztve ]

(#21) gyiku válasza Sinesol (#19) üzenetére


gyiku
nagyúr

egy 32" fhd tv-hez lehetne ezt hasonlitani, annyi kulonbseggel, hogy azt nem ~50 cm-rol nezed.

hüllő

(#22) Hobbbyt válasza Sinesol (#19) üzenetére


Hobbbyt
őstag

~40"-t használok 4K-val. Nem hiszem, hogy ennél jobb tapasztalata lehetne bárkinek is. :)

Én kb 80 centiről nézem, és így pont tökéletes. De ez 110ppi és szélesebb is mint a 34"-os 21:9

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#23) Sinesol válasza Hobbbyt (#22) üzenetére


Sinesol
veterán

OFF

80cm az nem kevés?

Ha ennyiről ránézek az itthoni 42-es tv-re, akkor a kép mérete miatt relatíve elég sok minden szorul perifériára, nem látom be egyben az egészet. Játszani fura lenne rajta, ennyiről.

[ Szerkesztve ]

(#24) Snip3r_HUN válasza Cingáriusz (#7) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Acer 27”-en FullHD 144Hz VA panel ~120k és az is egy reális ár,ezt sem tartom drágának.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#25) tlac


tlac
nagyúr

iponban most 156k és a héten ingyenes a szállítás
ennyiért már elég jó

[ Szerkesztve ]

(#26) Hobbbyt válasza Sinesol (#23) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem kevés, legalábbis nekem nem. így tökéletesen kitölti a látóterem, de még pont nem kell forgatnom a fejem, hogy belássam az egészet. Képminőségileg is így a jó, még bőven eltudom olvasni a dolgokat (nem kell felskálázni semmit) Viszont kellőképpen pici egy pixel ahhoz, hogy ne nagyon lássam.
Eleinte furcsa volt, de megszokás után az ember hamar elkezdi élvezni és csodálni.. ez viszont már tartós érzés :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#27) Razi


Razi
tag

Srácok a 34"-es 21:9-es monitorok magassága megegyezik egy 27"-es 16:9-es képarányú monitoréval. Ne tévesszen meg titeket a 34" nem olyan nagy az mint amilyennek első hallásra tűnik. Az a 80 centi képátló 21:9-es képarány mellett nem olyan "nagy". Ez a monitor egy 27"-es 16:9-es FHD monitornak a magasságával rendelkezik, viszont bal és jobb oldalt 17,5%-ot rádobtak a szélességre azaz 35%-al szélesebb ami egyébként hatalmas élmény filmeknél és játékoknál. Ahhoz hogy kényelmesen átlássátok az egész képet pedig nem kell messzebb ülni a monitortól mint egy 16:9-es példánynál hisz ez nem olyan egetverő különbség. Én kb 70 centire ülök a monitoromtól ami méreteiben és arányaiban véve ugyanakkora mint ez, annyi különbséggel hogy 3440x1440 a felbontás. Tökéletesen átlátom és nagyon immerzív élményt nyújt akár filmezésnél akár játékoknál de még munkára is tökéletesen megfelel ez a széles látómező. A probléma az LG típusánál max a felbontás lehet de ez sem nagy érvágás. Valamivel messzebb kell tenni ha borotvaéles képet akarsz.

(#28) tntmax


tntmax
aktív tag

Ennek semmi köze a top kategóriához. Ez egy gamer monitor. A kettő ég és föld és a közös metszetük egy üres halmaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.