Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Ez az alu borítás biztos? Ha valóban az (nem csak ilyen fémes leheletvékony lemezke és alatta a műanyag) akkor nagyon jó a dolog, csak az a pezsgő szín...

(#2) Eduscho


Eduscho
csendes tag

valami normális nézetből is mutathatnák

(#3) stifi


stifi
senior tag

hajaz a design a Dell Vostro V130-ra, ami az egyik kedvencem..
bár a dell helyszíni garos, matt kijelzős, hátul középen kivezetett hűtéssel, sajnos csak ULV procikkal érhető el és nincs belőle 14" változat, így még mindig nem létezik a tökéletes notebook számomra :(
vagyis de, ThinkPad T420s, de az erősebb változatok irgalmatlanul drágák :(

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#4) Daywalker válasza ng0ofy (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Ezt közölte a gyártó, többet sajnos mi sem tudunk, mert nem volt a kezünkben.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) alamuszi válasza stifi (#3) üzenetére


alamuszi
senior tag

Igen a Dell V130 jutott nekem is az eszembe először, kicsit lenyúlták a design-t.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#6) xedos


xedos
addikt

Képek alapján tetszik...
Amúgy a V130 szebb és vékonyabb -olyat árulok
A puha csuklótámasz mit jelent? Nagyon szívesen vennék bőrrel burkoltat.
Amúgy kár, hogy csak ilyen kis felbontású kijelzővel adják :-(

(#7) Pista0001


Pista0001
addikt

Azt megmondaná valaki hogy a 14"/2,08 kg és a 15,6"/2,7 kg mióta számít könnyűnek? egy 14-es notinak szerintem 1,5-1,6 kg körül kéne mozognia a könnyű jelzőhöz, de ez szubjektív.

(#8) xedos válasza Pista0001 (#7) üzenetére


xedos
addikt

Mennyi is egy átlag noti súlya?
13"-osoknál lehet esetleg 1,5-2kg az átlag!

(#9) stifi válasza Pista0001 (#7) üzenetére


stifi
senior tag

egy teljesen átlagos 14-es noti akku nélkül 2,2-2,4 kg körül van.. ha így nézed ehhez képest a 2kg könnyű, ráadásul ez 4 cellás akkuval értendő, amivel már kifejezetten jónak számít..

viszonyításképp a papírvékony (max 26mm), pillekönnyű ThinkPad T420s 1,8kg akku nélkül, könnyebb 14-es notit pedig nemigen találsz a piacon...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#10) Pista0001 válasza stifi (#9) üzenetére


Pista0001
addikt

Pont a súlyuk az egyik fő ok ami miatt nem vagyok noti párti (nem tartom egyiket sem igazán mobil számítógépnek, persze kivételek vannak), úgyhogy nem is keresgélek, csak mivel a címben is ki volt emelve, kisebb értékekre számítottam. A 13,3-as MacBook Air például 1,32 kg. Ennyire könnyűre nem számítottam, de azért 1,5-1,6 kg környékén lenne szerintem egy könnyű 14"-es, 2 kg a normál, afölött meg a kövületek. Lehet hogy magasak az elvárásaim, de ez van :)

(#11) stifi válasza Pista0001 (#10) üzenetére


stifi
senior tag

a 14-esekbe már elvárt dolog az optikai meghajtó (ne kérdezd miért), emiatt lényeges a súlykülönbség a szuperkönnyű és vékony 13-as és a viszonylag könnyű 14-es gépek között..
a dvd elfoglalja az egyharmadát a gép belsejének, máshogy kell megoldani egy csomó mindent, ami általában a hűtés rovására megy...
optikai nélkül sokkal könnyebb optimális súlyú notebookot gyártani, szerintem ez az egyik fő oka annak, hogy a 14-esek "nehezek"

én sem vagyok notebook párti emiatt, mert a számomra ideális gép megfizethetetlen, a 13-as meg kicsi.. de már nem vagyunk messze az ideálistól, folyamatosan jönnek az újdonságok! :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#12) Pista0001 válasza stifi (#11) üzenetére


Pista0001
addikt

Részemről a 7-8 colos tablet-et tartom ideális mobil gépnek.1kg alatt vannak (600-800g között) és amire nekem kell egy mobil eszköz azt tudja, sőt jóval többet is, és ez a méret akár egy átlagos méretű övtáskában is elfér.

(#13) Z86


Z86
őstag

Érdekes, hogy a korrekt belső tartalom mellé egy 0,3 megapixeles kamerát tesznek be. Nem tudom miért kell egy ilyen filléres vackon spórolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.