Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

A rácsot leszámítva kifejezetten tetszenek, ár/értékben nagyon jónak tűnnek. 62 euróért egy Gold táp... jó lenne :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) snecy20


snecy20
veterán

Ez a márka hol helyezkedik el a minőségi nevekhez képest?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) RetepNyaraB válasza snecy20 (#2) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Szerinted mi a minőségi márka, ha egy SilverStone nem az; a HKC?

Én beáldoznám a Gold minősítést a modularitás oltárán, vagy adnék 10 euro pluszt...
egyébként rendben vannak :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4) snecy20 válasza RetepNyaraB (#3) üzenetére


snecy20
veterán

Ezzel én nem zártam ki és nem tagadtam hogy a Silverstone ne lehetne az. :)
XFX-et, FSP-t, Seasonic-ot használtam az utóbbi években, SilverStone-t nem, azért kérdeztem.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) RetepNyaraB válasza snecy20 (#4) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az összes cégnél döntő végső soron az, hogy ki gyártja nekik magát a belsőt. Ezeknél az újdonságoknál nem néztem utána, azt bevallom. De a cég ugyanúgy jól cseng, mint az Általad említettek. Aztán szórás bárhol lehet. Nekem kb 6 éve megy egy moduláris 500W 80bronz Zalman, többnyire 24/7-ben. Jó cuccot nem érdemes cserélni jó sokáig :R

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6) Fr3eWar válasza snecy20 (#4) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Erős középkategóriát képvisel, szóval azért az árért jó vétel is lehet, ha maradnak a korábban alkalmazott elektronika gyártónál, melyek jellemzően: 50%-a Enhance belsős, 20% sirtec, 20% FSP, van némi CWT.

Infóként a tápos topic összefoglalóból:

(El)ismert tápegység fejlesztők:
-CWT > Tudnak ők nagyon jót is gyártani, ha a vevő erre kéri őket(jó példa erre a Corsair RMi széria), de ekkor már árban ugyanott(vagy magasabban) vannak, mint a a többiek, de lejjebb adják a minőséget, ha a vevő úgy óhajtja.
-Delta Minőségi beszállító, saját márkaként ritkán találkozni vele, leginkább OEM beszállító nagyobb PC gyártóknál(pl HP, Dell, IBM, Lenovo).
-Enermax > Régen a neve egyet jelentett a kiváló minőségű PC-tápegységgel, de néhány éve az olcsóbb tápjaikba CWT belsőt raktak. A drágább tápegységeik elektronikáját is bérgyártásban(CWT-nél) gyártják, de azokat még az Enermax tervezi. Saját márkaként (is) találkozhatunk vele a boltokban.
-Enhance > Megbízható tápgyártó, régebben saját brandjük is volt Q-technology néven(nem keverendő a gyenge minőségű Q-tech tápokkal).
-FSP > Az olcsó tápegységeik is jó minőségűek. Saját márkaként is találkozhatunk velük.
-HEC > Hasonló a CWT-hez. Saját márkája Cougar néven ismert, tesztekben jól szerepel, viszont a minőségével nincsen hosszútávú tapasztalat.
-Seasonic > Napjainkban az egyik legelismertebb tápegység gyártó, a boltok polcain saját nevén is árulják.
-Sirtec/Sirfa > Saját tápjait High Power néven találjuk meg(pár kivétel akad, ott olcsóbb CWT belsőket használnak).
-Super Flower > Ők is jó minőségű tápegységeket gyártanak, az (el)ismertség fele tartanak. Ővelük is találkozhatunk saját márkaként.

[ Szerkesztve ]

(#7) Pécsi gyerek válasza Fr3eWar (#6) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

FSP > Az olcsó tápegységeik is jó minőségűek. Saját márkaként is találkozhatunk velük.
Na ezért veszek fsp-t mindig :K
Van használt 4000 ft-os 400 wattos 80+ - os kb 4-5 éves volt amikor vettem.2 éve hibátlan nálam is(a xeonos gépemet táplálja)6-7 éves kora ellenére,a ventinek allig van hangja.A másik gépemben egy újjonnan vett fsp van 460 watt 80+- os,nagyon csendes (ez a g4560 as gépemben dolgozik) 15 volt,kb fél éves persze hibátlan a kicsike.Már kettő áramszünetet is átélt a gépem vele,és akkor sem volt gond hál isten.A legtutibb meg a másik xeonos gépben van,egy 300 wattos fsp,1000 ft ért vettem :C aprón,van ez is vagy 6 éves kb,hibátlan.Engem meggyőztek.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#8) Chp


Chp
őstag

Neked is gratulálok, SilverStone, nyomják lefelé a TDP keretet, ti meg emeljétek a wattokat feljebb, ahogy a többiek, ez kell. Ja, troll off.

(#9) twollah1976


twollah1976
őstag

400, 450 Wattos 80Plus Gold tapegyseget miert nem gyartatnak?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) Lacok


Lacok
őstag

Semi-modular felépítéssel jobb lett volna.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#11) Pécsi gyerek válasza twollah1976 (#9) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Jókérdés.Peddig 400-500 watt között kb 90%- nak elég bőven.Nekem is az új gépem (g4560,rx 460,2×4 gb ddr4,1 tb vinyó,3 házventi,prociventi,1 dvd-rw,b250 alaplap)kb termeli az áramot :DDD A 460- as fsp még játék közben is hideg levegőt fúj,annyira nincs terhelve,nyáron a 26-28 fokos szobában talán langyossat.De a régi gépemben(xeon e5440,8 gb ddr2,1 vinyó,2 db házventi,1 dvd-rw,p35 alaplap,prociventi,hd 6770 videókártya) ami azért többet fogyasztott jóval,volt vagy 2 hónapig egy mercury 350 wattos táp,100 éves kb.Az is elvitte hibátlanúl a cuccost.Mondjuk az más kérdés,hogy nem éreztem magam biztonságba :DD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#12) Chp válasza twollah1976 (#9) üzenetére


Chp
őstag

Mert idióta az összes. Ennyi, kérem szépen. Nem áll rendelkezésemre statisztika arról, hogy ki milyen hardvert használ, nem látok bele mások gépházába, de meg merem kockáztatni - lehet ezért megköveznek -, hogy a felhasználók döntő többségének elég lenne a 350-400-450 trió. Ennek ellenére mit látunk évek óta? Folyamatosan tolják az ember arcába a magasabbnál magasabb wattdobozokat.

(#13) snecy20 válasza Chp (#12) üzenetére


snecy20
veterán

Mert így nyitva hagyják előttünk a kaput a gyártók - arra az esetre, ha ránkszakadna egy 3 Way SLI GTX1080. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#14) Fr3eWar válasza Chp (#12) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nem kell ezen annyit rágódni,

Attól, hogy egy PSU képes leadni 700W-ot, nem fog többet fogyasztani, mintha csak egy maximális 400W-ot tudna. Itt a kérdés az ár, hogy mennyi pénzért mit kapsz. A gyártó szemszögéből sok esetben filléres különbségek vannak pl a 400w és a 700w táp között. Persze az egységek árai közötti különbség nem ezt mutatja.
Másrészt, ha nagyobb tápot veszel, akkor az kevésbé lesz megterhelve, így kevésbé melegedik, halkabb fordulatszámon üzemelhet a ventilátor benne, az alacsonyabb hő miatt később száradnak ki a kondenzátorok stb.

Én egy jó üzleti lehetőség miatt vettem az adatlapomon szereplő Platinumos 850W-os EVGA tápot, jelen konfigurációm beéri 300W-al is. Ennek megfelelően a jelenlegi tápegységem teljes passzív üzemmódban teszi a dolgát. (zajra hepciás vagyok) illetve szeretek hardverekkel játszadozni. Előtte egy Enermax modu 82+ tápom volt évekig, 500W-os, és az is elbírt 2db 1070-et SLI-be (mondjuk ott már melegedett meg búgott a hűtése).

(#15) forgonati válasza Fr3eWar (#14) üzenetére


forgonati
őstag

Én úgy tudom hogy de, többet fog fogyasztani, persze nem sokkal. Ezek a tápok a legjobb hatásfokkal 80-85% terhelés körül üzemelnek. Tehát akinek van egy középkategóriás gépe, annak érdemesebb egy 400-450-es táp mint egy 7-800-as. Egyébként pl. a Seasonicnak van 430-as Gold tápja. Nekem iy olyan van. Bár nem tudom lehet-e még kapni, én úgy 3 éve vette.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#16) mrzaby válasza forgonati (#15) üzenetére


mrzaby
csendes tag

Igazából pont nem, mivel 50-60% környékén legjobb a hatásfok. Tehát megéri ilyet venni annak, akinél ez fő szempont.

(#17) HdRew válasza Pécsi gyerek (#7) üzenetére


HdRew
őstag

Nekem is fsp hexa+ 500 van, egyszer volt áramszünet, szerencsére gond nélkül elindítottam utána a gépet. :)

(#18) #31600896 válasza Pécsi gyerek (#7) üzenetére


#31600896
törölt tag

FSP nekem is volt, műszakilag kifogástalanul tette a dolgát, de a ventilátora félév után elkezdett kerregni. (HEXA 400)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.