Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Kezeim között van egy MyDigitalSSD típusú mSATA kártya is. Ez olcsóságával lóg ki a mezőnyből. Mondjuk a teljesítménye is olyan. (Hogy előre lelőjem a gyilkost.) :DDD
Pont ugyanolyan tesztkörnyezetet nem tudok produkálni, mint ti, de ha kell, küldök róla méréseket.

A tej élet, erő, egészség.

(#2) franc0


franc0
őstag

Hiánypótló, thx.
A célnak ezek is megfelelnek, de jó lenne ha itthon is elérhető lenne a Crucial megoldása. Az már pariban van a sima 2,5"-os SATA3 meghajtókkal.

Szerk: hopp, mit találtam

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#3) Narasim


Narasim
aktív tag

szegény kingston. bár vm-et nem sokan telepítenek, pláne nem 4-et egyszerre, de akkor is gáz, hogy egy vinyó ennyiszer gyorsabb nála.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#4) kleinguru


kleinguru
addikt

Ezek nagyon nagy előnye, hogy úgy tudjuk vele fejleszteni a laptopunkat, hogy nem kell lemondani a nagy tárterületről (HDD).

Sajnos ritka az olyan ideális körülmény, hogy van üres slot a notiban (nem foglalja el pl a wifi) illetve támogatja is a sata szabványt.

A gyártókat sem értem teljesen, így el tudnának adni vállalható áron brutális teljesítményt kellően nagy tárhellyel... ráadásul 1el több alkatrészt is értékesíthetnének.
De legalább is opciós lehetne és utólag is lehetne akkor belerakni:D

Oliverda: Úgy legyen!:R

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#5) Oliverda válasza franc0 (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

A következő ilyen jellegű tesztünkben majd három SATA 6 Gbps-es mSATA lesz. Oda pont jól fog illeszkedni a linkelt Crucial is. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) radi8tor válasza kleinguru (#4) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak akkor van szívás, ha a HDD-n van a recovery partició.
Ezzel nem fogsz soha az életben Windowst újratenni az mSATA SSD-re.
Elég nagy gányolásra van szükség ahhoz, hogy fel telepítsd a jogtiszta Windowst az újonnan berakott SSD-re.

És akkor még nem beszéltem a beépített recovery programról, ami nem fogja tudni lementeni az SSD-t vagy nem tud visszaállítani az SSD-re.
Sajnos.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Nagyon jó, hogy kijött egy ilyen teszt, az egyik ismerősömnek pont kéne egy ilyen jellegű bővítés.. :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#8) Oliverda válasza radi8tor (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerzel egy telepítőlemezt és felrakod arról. A Windows nem attól lesz jogtiszta, hogy a recovery partíciórol rakod fel. Pontosabban nem csak az lehet jogtiszta. A lényeg a COA matrica a gépen, amin a termékkulcs is található.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) radi8tor válasza Oliverda (#8) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De hogy szerez az ember (eredeti) telepítő lemezt?
Hogy lesz az a Windows aktiválva?
Jelenleg egy Lenovo OEM Windows van a gépen. Gondolom ilyet nem tud felrakni az ember telepítő CD-vel.

⭐ Stella

(#10) kiskaktusz válasza radi8tor (#9) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Egy letöltött win is jó, csak a saját termékkulcsoddal kell aktiválni, nem pedig a mindenféle tákolt loader programokkal és készen is van a jogtiszta win

[ Módosította: Oliverda ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#11) joghurt válasza radi8tor (#9) üzenetére


joghurt
addikt

Nemtom, nekünk a Dellhez adtak. És mivel nekünk nem volt jó az előtelepített magyar Windows, ezért arról szépen felraktuk angolul.
És de, OEM-ből is létezik lemez, és tudod is aktiválni a róla felrakott rendszert.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) Oliverda válasza radi8tor (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem ilyet nem olyan nehéz szerezni. Például innen is letölthető. Nem, ez így nem illegális.

Pont úgy lesz aktiválva mint a többi. A beépített aktivátoron keresztül. 2 kattintás.

Mi az a "Lenovo OEM Windows"?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) freemanone válasza radi8tor (#9) üzenetére


freemanone
őstag

OEM rendszert az életben nem használnék, pedig volt/van pár notim, ahol járt a gép mellé. Teli van egy rakás vacak bloatware-el amit soha nem használnál, ráadásul sok driver régi benne. Több vele a munka, mint a haszon. Simán be kell írni a matricáról a kulcsot és voila nem sír tovább, hogy aktiválatlan. Akárhonnan be lehet szerezni gyári win lemezt, a kalózhajós is jó ha nem moddolt.

csak hogy ON is legyek: a kingston mintha kicsit égő teljesítményt mutatna. Itt nem csak a VM-es tesztre gondolok. A másik kettő elhúzott mellette szépen. Pedig van egy 120gb-os hyperx-em és az nagyon babán muzsikál! :D

[ Szerkesztve ]

(#14) Béééla válasza radi8tor (#9) üzenetére


Béééla
őstag

már rég nem a lemez a fontos (kb sose volt), hanem ha a Win megkérdezi az Ms aktivalo szerveret, hogy a qcw7q- kezdetű nóta ehhez a gép ID-hoz engedelyezve van-e, akkor engedelyezve legyen.

kicsit ON:
ha nem tiltanák ki egyes gyártók a mSata cuccokat a slotbol, akkor boldogan betennek egy ilyet a notimba. Csak éppen a második slotba CSAK wwan tehető... (a bios whitelistet butykolni meg nem egészséges)

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#15) Oliverda válasza freemanone (#13) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosan.

Na de most már lépjünk ezen túl, és mostantól a tesztről beszélgessünk inkább.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) radi8tor válasza freemanone (#13) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nézd meg mekkora az SSD fizikai mérete. Gyakorlatilag fele annyi csatornát tud használni. Nem csoda, hogy ilyen lassú. Sajnos ez egy bevállalni való kompromisszum mSATA cuccoknál.
De várjuk meg a drágább, "gyorsabb" modellek tesztjét is.

Köszi a tippet, majd ha úgy alakul kipróbálom. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen egyszerű a megoldás (matricáról a kód). :R

⭐ Stella

(#17) Male


Male
nagyúr

Örülök, hogy bekerült egy Phison vezérlő is a tesztbe... legalább megmutatta itt is, mire képes az a csoda ;] ...kb egy újjá született JMicron...

Egyszerűen nem értem miért építenek rá a gyártók... na jó, persze értem, bizonyára olcsóbb, mint egy SF vagy Marvell vezérlő, aki meg nem néz tesztet, az megveszi a vele készült SSD-t közel olyan áron, mint a normális vezérlősök, így pedig nagyobb a haszon.

(#18) freemanone válasza radi8tor (#16) üzenetére


freemanone
őstag

Azt kapis, de a kingston nagyon alul teljesített ebben a tesztben a többi msata-hoz képest. Nem a sajátommal vetem össze, annak sok értelme nem lenne. Több dolog miatt is egyértelműen veszítene! Viszont a két SF vezérlős szépen teljesített, hozta az elvárható szintet, de ez a számomra ismeretlen Phison vezérlő kritikán alul teljesített, ami akár FW bug is lehet. Volt már erre példa, azt hiszem a V200 szériánál.

(#19) Oliverda válasza Male (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt a vezérlőt kerülni kell. Pendrive-ba jó, de SSD-hez nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) Male válasza Oliverda (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, SSD-n kerülendő... Kingmax is épít rájuk SSD-t, nem biztos, hogy pontosan ugyan ez a vezérlő, de az is Phison, és állítólag hasonlóan "jó".

freemanone: Nem a Kingstonnal van a baj, hanem a vezérlővel. Már az adatlapon is gyanús az írásnál lévő 3000 IO/s... szóval ez minden SSD-ben kerülendő, hacsak nem nagyon olcsó és nagyon spórolni akar valaki.

(#21) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Meg tud dobni egy régebbi laptopot is szépen.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#22) franc0 válasza radi8tor (#16) üzenetére


franc0
őstag

TÉVEDÉS
Már jeleztük többen, hogy van olyan mSATA, ami tudja a nagyok sebességét.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#23) bteebi


bteebi
veterán

Naggyon szimpatikus az az ADATA :K. Nem semmi, hogy ilyen minimál méretben is mekkora tempóra képes! :C

Viszont a lényeg benne van a Végszóban: "A különbség ugyan nem drasztikus, de szerintünk kizárólag abban az esetben érdemes beruháznunk mSATA SSD-be, ha csak egy ilyen meghajtóval tudjuk megvalósítani célunkat."

Messzemenően egyetértek vele.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) kleinguru válasza bteebi (#23) üzenetére


kleinguru
addikt

Igazából ennek fel sem kellett volna merülni, ha az egész a notik bővítése illetve a nagyon pici konfigot építők felé van terelve. Nyilvánvalóan nem érik meg a felárat egyébként, ha nem a méret a lényeg:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#25) radi8tor válasza franc0 (#22) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Várjuk ki a végét. :K
De, ha az ár nem számít, akkor vannak 100k-nál drágább megoldások is.

Zeratul: kösz az infót. Akkor mSATA SSD-vel nincs járható út. Windowst meg nem veszek mellé.
Hogy nézne ki a két matrica az alján.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#26) bpx válasza radi8tor (#16) üzenetére


bpx
őstag

azért nagyon ne éld magad bele :) én pont a Lenovo-nál nem tudtam a matricán levő kóddal aktiválni az ily módon letöltött ISO-t

[ Szerkesztve ]

(#27) joghurt válasza bteebi (#23) üzenetére


joghurt
addikt

Pontosan. Az optikai meghajtó helyére berakott "sima" SSD-vel általában sokkal jobban járunk minden szempontból.

A tej élet, erő, egészség.

(#28) Oliverda válasza joghurt (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

Mi van akkor, ha nem tudod kivenni az optikai meghajtót, vagy egész egyszerűen nincs a gépben ilyen drive?

Sőt még az is előfordulhat, hogy van aki nem szeretne lemondani az optikai meghajtóról.

Zeratul: Két géppel is megcsináltam ezt. Nyilán egyeznie kell a verzióknak. A nyelv nem számít.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29) AxBattler


AxBattler
félisten

Tökjó, köszi a cikket! :R
Ezekről eddig nem is tudtam! Így már gyerekjáték egy noti bővítése, nem kell az ODD helyére beépítőkeretet venni, vagy lemondani a HDD-ről.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30) radi8tor válasza Oliverda (#28) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na igen, az említett gépemben sem lehet kivenni a meghajtót (ki látott már ilyet).
Ezek szerint van megoldás, csak ügyesen kell csinálni. :R

⭐ Stella

(#31) Thunderzolee válasza bpx (#26) üzenetére

Épp ezt akartam én is kérdezni, Toshiba gépen hiába írtam be a gép aljáról a serialt a Win 7 Home Premiumhoz, nem fogadta el.

Mi volt az oka? :F

Természetesen nem OEM, hanem BOX telepítőlemez volt.
Most mit mondjak, idegesített, h én akartam aktiválni, de nem tudtam.. így kénytelen voltam más megoldáshoz folyamodni. :((

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#32) Ringman válasza Thunderzolee (#31) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez volt az oka: (thinkpad-nél én is szívtam vele)

Természetesen nem OEM, hanem BOX telepítőlemez volt.

szerk: off-ba tettem

szerk2: megy privát mindjárt

[ Szerkesztve ]

(#33) Thunderzolee válasza Ringman (#32) üzenetére

És magyar nyelvű OEM lemezt honnét lehet letölteni?

Google csak megvásárolhatókat dob ki.

Mondjuk nem lenne egyszerűbb, ha a gyártók úgy adnák el a gépeiket, h könnyen bootolhatóvá tennék a recovery partíción levő telepítőket?
Mondjuk F12-ből elérhető lenne a telepítés?
Ha már egy nyamvadt lemezt nem képesek adni a géphez?

Toshiba A500 egyébként.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#34) Bodor


Bodor
veterán

Köszönjük a tesztet, jól jön majd ha ajánlani kell mSata SSD-t , mert szoktak érdeklődni irántuk a topikban.
A specifikációk alapján eddig nem bíztam bennük, de a Windows 7 használat alatti rész meggyőzött arról, hogy igazából nem kap kevesebbet az, aki nem 2.5-es SSD-t használ a laptopjában, vagy asztali gépben. Persze, kíváncsi lennék laptopban hogy muzsikálnak ezek...

(#35) Oliverda válasza Bodor (#34) üzenetére


Oliverda
félisten

Laptopban szerintem még kevesebb a különbség köztük, mivel nem hiszem, hogy sok gépben van i7-2600K szintű CPU 16 giga RAM-mal.:)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36) bigkrisz96


bigkrisz96
tag

Jó cikk lett köszi! :R

(#37) Gercsa


Gercsa
senior tag

Mikor megláttam a Phison nevet, már rossz előérzetem volt.

Anno ilyen SSD-k voltak az ős Eee PC-kben, és gyatra sebességük egy jobb SD kártya szintjén volt.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#38) Bodor válasza Oliverda (#35) üzenetére


Bodor
veterán

Nem igazán látom az összefüggést a RAM mennyisége és a SSD sebessége között, de így vagyok ezzel a CPU-nál is.

CPU vs. SSD sebesség-gel kapcsolatban ezen az oldalon, a 1386 és 1395 között volt egy kis megbeszélés, és igazából tényleg az a logikus, hogy attól még, hogy a gyorsabb CPU gyorsabban dolgozza fel az SSD-től jövő adatokat, az SSD még nem lesz gyorsabb...

A tesztben, amire először hivatkoztam, a CPU tuningnál a programok betöltései lettek gyorsabbak ( a gyorsabb CPU miatt) , de nem az SSD.

Helyesen tesztelve ez így lenne szerintem: " Úgy, hogy lefuttatsz egy szintetikus tesztet olvasási sebességről, és meghúzod a procit, majd lefuttatod úgy is. Ha itt változik a sebesség, akkor fog használat közben is." LINK

Bocsi az OFF-ért, de ha már a témánál voltunk, akkor érdekel a dolog.

(#39) lujó55


lujó55
őstag

nagyon jó kis teszt lett, külön köszönet az összefoglalóért a bevezetőben :R

(#40) kvarc


kvarc
tag

Az Intel 310 80gb mSata SSD teljesitmenybe melyikhez van kozelebb?

(#41) Thunderzolee válasza Gercsa (#37) üzenetére

Ugyanez jutott nekem is eszembe, pont nemrég került a kezeim közé 701-es Eee PC. Mondjuk akkoriban még nem a sebesség volt a fő szempont, hanem a minél kisebb méret, és a mozgó alkatrész nélküli adattároló. 4-8GB meg pont elég volt egy oprendszernek.

Ettől függetlenül örülök az írásnak, egyre több notiban látok ilyen üres Mini PCIe portot, legalább már konkrétan tudok bele mit ajánlani.

Még egy-két év, és eljő a 120GB-os mSATA cuccok olcsó kora. :D
A "sima" 2.5"-os SSD-k ára is elég szépen alakult, már nem sok kell hozzá, h 20ezer alá bekússzanak a gyors 120GB-os példányok.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#42) radi8tor válasza kvarc (#40) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem sok tesztet találni róla. Én is hiányolom.
Ilyet találtam.

⭐ Stella

(#43) Thunderzolee

Ja, és ez nagyon jó kép, igen eltaláltátok!

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#44) kvarc válasza radi8tor (#42) üzenetére


kvarc
tag

Anno 3 het rohangalas utan sikerult egyet szereznem csak nem tudom jelenleg mennyire utokepes. Ezert lennek kivancsi melyik msata ssd-hez van kozelebb.

(#45) t-motion


t-motion
csendes tag

Nagyon jó cikk. valami hasonlót szeretnék venni a Y570-esembe. bízom benne. hogy megfelelően kezeli. :DD

(#46) #22145024


#22145024
törölt tag

Azokon a deszkákon, amin van mSATA port, ott csak az intel SRT-n keresztül érhető el a gyorsítás, vagy az oprendszer látja SATA drive-ként is? (LightRoom-ot akarnék gyorsítani vele)

(#47) MarQs


MarQs
senior tag

Hasznos cikk! Az első oldal, a bevezetés pedig különösen!
Régóta nagy anomália volt a kérdéskör... köszönöm! :)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#48) Oliverda válasza Bodor (#38) üzenetére


Oliverda
félisten

Pedig elég sok összefüggés van. Az grafikus kártyák esetében már elcsépelt "kihajtja-e?" kérdés itt is ugyanúgy fennáll. Itt van néhány eredmény.

Például hiába raksz egy Brazos gépbe szupergyors SSD-t, a proci hamarabb kipörög mint az SSD, de ugyanez igaz lehet még néhány más mobil gépre is.

mintAdarab: A RST csak egy opció. Nem kötelező használni.

Gercsa: Az a szégyen, hogy a Toshiba NAND-ok viszont nagyon jók, és melléjük egy ilyen hulladék vezérlőt tettek. :(

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) CyberJedi


CyberJedi
tag

Köszönöm a cikk írójának, nagyon hasznos cikk. mostanában már előkerült a kérdés, hogy milyen mSSD-t érdemes venni. Sebesség meghatározó.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#50) Thunderzolee válasza Oliverda (#48) üzenetére

Például hiába raksz egy Brazos gépbe szupergyors SSD-t, a proci hamarabb kipörög mint az SSD, de ugyanez igaz lehet még néhány más mobil gépre is.

Na ez az, igen, egy efféle tesztet csinálhatna valaki akár Logouton.
A notis topicokban gyakran előfordul, h megkérdik, mennyivel lesz gyorsabb a gépük SSD csere után, és szerényebb hardverrel rendelkező gépek esetében nehéz pontos választ adni anélkül, h utána meg ne lenne ott a pallos a fejünk felett, h feleslegesen vették meg a gépbe az SSD-t, mert nem nagyon lett gyorsabb, pedig a topicban azt ajánlották neki. :o

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.