Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem már nem fogadja el a kódot.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) DrakeWood válasza .LnB (#1) üzenetére


DrakeWood
csendes tag

Már nekem sem.

XBOX360 4EVER

(#3) Enton válasza .LnB (#1) üzenetére


Enton
addikt

Jah. :(
Pedig a régi Evolve-t is szerettem. Mondjuk kicsit ez mintha akciódúsabb játék lenne, a régi inkáb ilyen spore szerű volt.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#4) .LnB válasza Enton (#3) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Volt régi? :F
Na hívom a gúgli barátomat, hogy segítsen :D
szerk: nem találtam semmi régi Evolve játékot :(

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5) Xaels


Xaels
félisten

Erre a játékra kíváncsi vagyok. Jó lenne ha elfutna a Laptopon is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#6) vlaho


vlaho
aktív tag

Próbáljátok ezt: 08347-97365-66457
Nekem bevette, innen van.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#7) .LnB válasza vlaho (#6) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszönöm szépen! :R

(#5) Xaels Szerintem tuti elfut, egy Alienware laptopon ;] :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8) gabber01 válasza .LnB (#4) üzenetére


gabber01
addikt

Mert Evolva volt a neve helyesen, és egy tuti kis game volt. De igazából semmi köze ehhez.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#9) .LnB válasza gabber01 (#8) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

lol!

Akkor ennyi erővel a Mafia is marha jó játék, csak a neve nem Evolve, bár annak sincs semmi köze ehhez :DDD

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#10) DrakeWood


DrakeWood
csendes tag

Köszi szépen :D Megy :R

XBOX360 4EVER

(#11) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ez megint olyan szerver stressz teszt lesz amikor a tesztidőszak fele azzal megy el, hogy lehasalnak a szerverek, majd ebből azt a következtetést vonják le, hogy semmi szükség bővíteni a szerverkapacitást és végül a tényleges megjelenésnél is lehetetlen lesz játszani az első pár napban?

Vagy ez lesz a kivétel és 10-ből 9 multis játékkal ellentétben ez a teszt érni is fog valamit? :)

(#12) gabber01 válasza Stauffenberg (#11) üzenetére


gabber01
addikt

Nyilvánvalóan annak semmi értelme, hogy csak azért, mert az első pár napban mindenki megrohamozná a servereket, őrületesen nagy kapacitást építsenek ki, aminek fele két hét után meg csak kihasználatlanul állna. Ez üzletpolitikailag megalapozatlan. Pár nap alatt úgyis mindig lecsitul az ilyen, és senki nem hal bele. Kellemetlen, de szerintem érthető.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#13) .LnB válasza gabber01 (#12) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem is teljesen érthető, bár ha milliárdos lennék, tuti csinálnék egy ilyen céget ami ilyen esetekben pár nagyobb európai országban szerver bérlést kínálna a nagyobb cégeknek. Pár hétre kibérelnék mikor nagy a z érdeklődés, majd mikor nem kell akkor lemondják. :) Nem tudom gyakorlatban ez megvalósítható e, de elméletben jól hangzik :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#14) Stauffenberg válasza gabber01 (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hány olyan bétában vettél részt, ahol a tesztidőszak alatt nagyobb volt a roham, mint a tényleges éles indulásnál? Sok AAA címnél már elővételben több példány elfogy, mint amekkora létszámmal lefut egy alpha/béta teszt (főleg ha zárt tesztről van szó).

Üzletpolitikailag érthető, csak én mint fogyasztó nem tudok érte lelkesedni. Üzletpolitikailag a kiadónak szüksége van az előrendelésekre és ha már valaki megtiszteli őket azzal, hogy látatlanan is megbízik bennük, akkor nyilván elvárja azt, hogy ne arról szóljon az első 2, 5, 8, 12, akárhány nap, hogy a szerverek nem bírják a terhelést. Ezzel csak azt érik el, hogy legközelebb az emberünk nem fog előrendelni. Én odáig jutottam, hogy már nem rendelek elő semmit, még egy jónak tűnő folytatást sem. Én is vállalkozásból, szolgáltatásból élek és értem az eladó/kiadó/fejlesztő álláspontját is, csak éppen én sem lennék meglepve azon, ha morognának a vásárlók ha a kifizetett terméket csak csúszással, vártnál rosszabb minőségben, bunkó kiszolgálás kíséretében kapná meg.

Mellesleg szerverkapacitást lehet időszakosan is növelni, nem kell megvásárolni egész szerverparkokat, lehet bérelni vagy máshonnan átcsoportosítani erőforrásokat arra a rövid időre.

(#15) gabber01 válasza Stauffenberg (#14) üzenetére


gabber01
addikt

Természetesen lehet serverkapacitást bérelni, de gondolom nem olyan egyszerű csak úgy hipp-hopp betolni a rendszerbe, aztán meg kis idő után kivenni alóla. Nem ismerem ennek a szakmai oldalát, mennyire gyorsan lehet ezt meglépni egy futó projektnél, de az biztos hogy marha drága egy ilyen játék, a bérlés is fix időintervallumra lehetséges, vagy ha nem fix, nyilván annak megvan a felára.
Én pusztán gazdaságilag gondolom, hogy az ilyen nagy projecteknél biztos nem hasraütésszerűen találják ki, mekkora induló kapacitással menjenek. A fogyasztóiknak sem akarnak rosszat, nem azért mert jótét lelkek, hanem pont az általad említett okok miatt, végső soron maguknak nem akarnak kárt okozni, sem direkt, sem indirekt. Valószínűleg nagyon nehéz megtalálni a megfelelő egyensúlyt.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#16) oriic válasza .LnB (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sajnos hamar beteltek a helyek, én még tudtam regisztrálni.

Live-Die-Respawn

(#17) Stauffenberg válasza gabber01 (#15) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Elég sűrűn szokott lenni egy mai multis játéknál szerver karbantartás. Van ahol minden nap beiktatnak egy 15-30 perces leállást a hajnali órákban, van ahol hetente egyszer van 60 perces leállás. Meg lehet oldani az erőforrás átcsoportosításokat, sőt erre egyenesen kötelező felkészülnie egy ekkora ügyfélkörrel rendelkező szolgáltatónak, hogy nagyon gyorsan, akár percek alatt is menjen a dolog ha esetleg DDOS támadás éri őket ami ugye eleve a túlterhelésre játszik.

Múltkor több más kiadó mellett a Blizzardot is érte ilyen támadás. Én éppen a Hearthstone-t toltam, amikor észrevettem, hogy megnőtt a szerver lag, majd le is dobott, nem tudtam visszajelentkezni kb 15-20 percig, de aztán hamar elhárult. Csak másnap olvastam a hírekben, hogy a Blizzard szervereket is megpróbálták használhatatlanságig terhelni, de ők egész jól vették az akadályt. Mondjuk a Blizzardnak ebben már van bőven tapasztalata, náluk gyorsan helyreáll a rend (éles Diablo 3-nál alig 30-40 perc volt és bejutottam, holott előtte a béta időszak első 3-4 napjában bejutni sem sikerült, respect). De az EA-nél még mindig jellemző, hogy súlyos gondok vannak az első hetekben. SimCity vásárlók ezért kaptak +1 ajándék játékot kárpótlásul, mert az első hetekben játszhatatlan volt, mentések vesztek el, stb.

Nem lehetetlen egy ilyen rohamra felkészülni, de az én tapasztalatom az, hogy sok kiadó inkább bevállalja, hogy az első napokban kifekszenek a szerverek. Megnézném őket ahogy egy DDOS támadást kezelnek...

(#18) gabber01 válasza Stauffenberg (#17) üzenetére


gabber01
addikt

Hát én is ezt mondom, nyilván lehetséges mindenre felkészülni, csak éppen nem éri meg. Gondolom elég komoly hatástanulmányokat készítenek, amikben mindenféle esetre van stratégia. A költségoptimalizálás nagyon kemény dolog.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#19) Stauffenberg válasza gabber01 (#18) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Így van, felmérik, hogy kicseszni a Day 1 vásárlókkal 10%-al olcsóbb, még úgy is, hogy egy részük többé nem rendel elő semmit és akkor ezzel le van zárva a téma. Ettől függetlenül fenntartom a jogot, hogy ez nekem fogyasztóként ne legyen ínyemre. :)

Sokan vannak a fórumon akik képesek a saját érdekeik elé helyezni a kedvenc cégükét és megmagyarázzák, hogy tulajdonképpen miért is jó mindenkinek ha a cég egy kicsit kicsesz velünk. Hát, én nem vagyok ilyen.

(#20) gabber01 válasza Stauffenberg (#19) üzenetére


gabber01
addikt

Én sem, én pusztán gazdasági alapon próbálom az okokat feltárni.

Egyébként meg hullára nem érdekel az ilyesmi, mert van annyi eszem, hogy nem ugrok bele semmibe Day 0/1-on.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#21) Enton válasza gabber01 (#8) üzenetére


Enton
addikt

Rég volt már az, de valamiért e-re emlékeztem a végén annak is. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#22) Sigurd


Sigurd
tag

Sziasztok!

Van tapasztalata valakinek az Evolve játékmódokat illetően?
Úgy értem, tudjátok-e, hogy szerepel-e a játékmódok között a LAN, tehát helyi hálón játszható-e,
ha nincs szükségünk beugró játékosokra nettől, mert már megvan a csapat?
Köszi!

Rekurzió: lásd rekurzió | Megtisztel az irigységed, de sajnos nem tudom viszonozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.