Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

kezd kabaréba illő lenni... minden hónapban új verziók, miközben felhasználó meg szív és szív. ha meg vmelyik gyártó kiadja az 5.1.1et addigra lesz 5.3.4...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2) BDave


BDave
őstag

Arra lennék kíváncsi, hogy milyen lett volna úgy, ha nem adnak ki belőle publikus tesztverziókat? :D Még így is sok gond van vele, úgy milyen lett volna? :D Ergo, minek adták ki tesztelésre ha ilyen szarvashibák vannak még benne?

[ Szerkesztve ]

(#3) Plazmacucci válasza BDave (#2) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mert a kugli megteheti.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) Zolik


Zolik
senior tag

szánalmas amit a gyártók és főleg amit a szolgáltatók művelnek. sok felsőkategóriás telefonra a mai napig nincs 5.0 sem! Holott már fél éve megjelent! ennyire szarnak bele?

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#5) oszi666 válasza Zolik (#4) üzenetére


oszi666
őstag

igen

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#6) janeszgol válasza Zolik (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez minden verziónál így volt. Majd adnak ki új mobilt, amin az új rendszer lesz.

Amúgy ez a memóriaszivárgás CM12 alatt nem volt. Legalábbis én nem olvastam róla. Ezzel nem azt mondom, hogy jobb a CM, mert tapasztalatom szerint hosszabb távon mindig a gyári a jobb, de azért elgondolkodtató.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) GSPLR válasza Zolik (#4) üzenetére


GSPLR
senior tag

Minek neked a trágya Lolli? Szeretsz copni egy szar rendszerrel?

Huawei

(#8) Narxis válasza Zolik (#4) üzenetére


Narxis
nagyúr

Törvényileg kellene kötelezni őket a frissítésre.

Thanos was right.

(#9) sajo13


sajo13
senior tag

Már az 5.1 is a memória problémák orvoslására készült sok más mellett. Úgy tűnik nem sikerült rendesen, jön az 5.1.1 :)

(#10) Z10N


Z10N
veterán

A Samsung vajon frissiti a most kijott Lollipop romokat (S4 GT-I9506)?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#11) Spancho


Spancho
őstag

Èn most kaptam meg tegnap az 5.1-et N5-re. Eddig sokkal normálisabb mint az 5.0 azt legalább 2 naponta újra kellett inditani mert akadt a rendszer. 1gb fölött evett alapállapotban a z android.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#12) SybenX válasza Spancho (#11) üzenetére


SybenX
őstag

Nálam is hasít nagyon az 5.1 N5-n.Semmi memory leak és újratöltögetés nincs.

(#13) Dare2Live válasza Z10N (#10) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Samsung frissitésekben (is) jellemzően nincs köszönet. I9500/I9505/I9506 90%a ha lehetne menne vissza 4.3ra.

Na és ez a legnagyobb szívás... nem lehet.

szerk: Igaziból baromira érthető az a hozzáállás, hogy elege lesz usernek ebből a kabaréból és vált almára.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) Sebestyen01


Sebestyen01
őstag

Oszt mikorra lesz ebbol frisdites a halandoknak vajon? Majd jovore ...ertem kerek engedelyt meghunyaszkodni! Dilettans b@lfaxok!

(#15) Béééla


Béééla
őstag

Most nagyon le leszek ugatva, ha megemlítem a WP frissítéseit? :U

Engem kifejezetten zavar, hogy ilyen sűrűn jönnek a verzióváltások Gúgelnél, szerintem sokkal jobban járnának, ha helyette negyed-fél évenként, de inkább évenként lenne valami nagyobb durranás (nem az UI-ra gondolok meg az egyéb csicsára, hanem arra, hogy minden frissítésben nagyon helyesen bővül az API, de akkor nem apránként, hanem egyben és jobban kitesztelve)
de akkor nem lenne ennyi hír róla.

Bélabá

(#16) Sebestyen01 válasza Béééla (#15) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Egyetertunk fel evente egy verzio addig lehet csiszolni nexusokra kijonne 2 honappal elobb, 2 evig meg minden modell frissitheto kellene hogy legyen slussz! De itt 2 hetente lapatoljak a jonep szajaba a shittet, es az a borzaszto hogy vannak akik varjak mint a messiast... :K

(#17) Z10N válasza Dare2Live (#13) üzenetére


Z10N
veterán

Meg 4.3-t hasznalok rootolva (knox 0x0). Varnam, hogy legyen stabil 5.x es a gyarto is kiadja. Eroszakkal nem lehet downgradelni. Csak van vmilyen nem hivatalos mod, ha mar romokat lehet cserelgetni.

Amugy a guglinak koteleznie kene a gyartokat, a foverzion beluli frissitesre, ha az hibajavitast tartalmaz. Igy lenne korrekt es persze fel even belul maximum. Viszont a gugli is osszeszedhetne magat, ilyen hibakkal kiadni :(

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#18) Garada


Garada
őstag

Egyszer végre csak eljutunk oda, hogy valami stabil alapot kapjon kézhez mindenki. :U

(#19) csongi


csongi
veterán

Mi a gond? :) Hibás tudnak róla és javítják. Foglalkoznak vele, és ez jó. Aki tudja az sosem a legfrissebb verziót használja, mert mindig vannak hibák a kiforratlanság miatt. Jelenleg a 4,4 de a 4,2-vel is bőven lehet élni és használni.
Egyik Op rendszer sem tökéletes az IOS is megkeserítette a felhasználók életét. a wP sem tökéletes.
Szerintem kár fanyalogni, nem kötelező feltenni egyik 5.xx verziót sem. akinek gyárilag ezzel jön ki azoknak szívás, és valóban sajnálom, mert ők kiszolgáltatottak. Ami bosszantó, hogy miért is nem tesztelik rendesen? Annyian vannak a cégnél, egy pár emberke tesztelhetné. Vagy a ki teszteli nem végez teljes munkát. Sajnos az nagy valóság,hogy az igazi tesztelő a felhasználó, és jelenleg mindenben így van. :)
Játék,OP, de még a járműiparban is. azért, jó hogy javítva vannak és nem szőnyeg alá söprögetve.

(#20) Keem1 válasza Z10N (#17) üzenetére


Keem1
addikt

"Amugy a guglinak koteleznie kene a gyartokat, a foverzion beluli frissitesre, ha az hibajavitast tartalmaz."

Így van! Nyilván más egy abszolút főverzió váltás (KK -> LP), de leginkább a Gugli sara az, hogy adott verzión belül nem olyan szinten van külön választva a rendszer, hogy egy API/kernel/stb. a teljes rendszer nélkül frissíthető legyen. Igazából egy hibajavítást nem is kéne leküldeni a gyártónak, szolgáltatónak, hanem OTA-n kiküldeni úgy, hogy minden változatlan legyen, csak a hibás modul frissüljön (mint ahogy az appok). Legalább erre odafigyelhetnének, ha már a főverziók frissítése csak leányálom marad...

(#21) Ricardo


Ricardo
félisten

Kíváncsian várom. Már csak azért is, mert Nexus 4-re még 5.1 sincs :U

[ Szerkesztve ]

(#22) Tidzsimon válasza Sebestyen01 (#16) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Igazából ha igaziverziókülönbségről beszélünk, akkor, volt 4.2, 4.4, 5.0, a többi látványos különbséget nem hozott. Az esetleges hibákat, meg javíthatná a telfon gyártó, ha már hónapokig ülnek rajta. Egy működőképes port sokszor egy két hét... Egy embernek.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#23) Obyboy


Obyboy
addikt

Frissítés téren szerintem a CM csapatban esetleg lehet bízni de a gyártókban nem.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#24) trance89 válasza Zolik (#4) üzenetére


trance89
őstag

senki sem kényszerít hogy a szolgáltatói szemetet vedd, a nexus készülékekre már a megjelenés napjától felrakható minden újabb frissítés

(#25) BDave válasza csongi (#19) üzenetére


BDave
őstag

Az 5.0 végleges kiadása előtt kb fél évvel kiadtak belőle egy tesztverziót, hogy a megjelenéskor ne legyenek benne nagyobb hibák. Erre tessék, még mindig benne van a memory leak az 5.1-ben is. Ezt kérdeztem a 2. hozzászólásomban, hogy akkor minek adták ki? Biztos elfogyott már a kapacitásuk ezt kijavítani. De tényleg jó, hogy foglalkoznak vele, szép is lenne, ha nem így tennének! :D

(#26) trance89 válasza BDave (#25) üzenetére


trance89
őstag

a "developer preview" verziók azért lettek kiadva, hogy az appfejlesztők fel tudjanak készülni a hivatalos startra (minél több lollipop kompatibilis app legyen a megjelenés napjára és ez be is jött), ezek a tesztverziók nem a bugvadászatról szóltak igazán...

(#27) Tomi_Ohl válasza trance89 (#26) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Érdekes, én meg pont azt hallottam, hogy így akarják kiszűrni a hibákat. Persze az is igaz, amit te írsz.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#28) Zolik válasza trance89 (#24) üzenetére


Zolik
senior tag

köszönöm emese!
de ettől még nem lesz frissítés!
jah lehet m.o-n legalba kapni nexust? ööö bocsi nem!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#29) A.K. válasza Zolik (#4) üzenetére


A.K.
tag

Ez azóta így van, hogy kijöttek az első androidos telefonok. Mondjuk ha nem azzal foglalkoznának, hogy az android fölé húzott felületüket (TouchWiz, Sense és társai) csiszolgassák talán lenne energiájuk arra, hogy gyorsan kitolják a legújabb android verziót a készülékeikre.

(#30) SybenX válasza Zolik (#28) üzenetére


SybenX
őstag

De lehet kapni gsm bolton kívül is bolti garival.

(#31) kolosanyi válasza Plazmacucci (#3) üzenetére


kolosanyi
veterán

Meg, mert így is veszik. Ha nem venné senki, mert f*s, akkor elgondolkodnának és megírnák rendesen. Addig viszont kiadják így.

(#32) Exelsior válasza GSPLR (#7) üzenetére


Exelsior
senior tag

Semmi gond a Lolliloppal. Nem lassul le stb. Legalábbis a Z2-nél. Ezt jól megcsinálták.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#33) papeti01


papeti01
senior tag

milyen redekes, hogy telo vasarlas elott allok... gondolkodok az lg spiriten (5.0.1) vay a samu galaxy alpha vagy a3 on (4.4.4) erre beleolvasok ebbe a topikba, es megsem akatok visszaterni droidra... :( csak sajnos almara meg nincs penzem...

#proudfather

(#34) SybenX válasza papeti01 (#33) üzenetére


SybenX
őstag

Vegyél akkor nexust,motorolát vagy oneplust.Ezekkel nincs probléma.Én már csak ez a 3 márka közül fogok telefont venni.Samsung,sony,lg ezekkel csak szívás van mindig ha frissítésrők van szó.

[ Szerkesztve ]

(#35) kolosanyi válasza papeti01 (#33) üzenetére


kolosanyi
veterán

Vagy WP-t. Itt is van szívás, de nagyságrendekkel kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#36) Steveke válasza Zolik (#28) üzenetére


Steveke
csendes tag

Lehet kapni hivatalos gyári garival Nexust elég sok helyen Magyarországon. pl.:Speedshop, MediaMarkt stb. Igaz itt drágábbak mint a sufni gsm boltokban.

(#37) trance89 válasza Zolik (#28) üzenetére


trance89
őstag

dehogy, kizárólag illegálisan lehet hozzájutni (mondjuk besétálsz egy gsm boltba és ellopod) mint mindenhol máshol a világon
látszik nagyon képben vagy :D

(#38) Tomi_Ohl válasza papeti01 (#33) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Maradj csak BB-n. :D
Amúgy jelentem a Xiaomikkal sincs baj. Bár az is igaz, hogy még csak ma jött ki az 5.0.2 Mi2-re, többi telefon még várakozik.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#39) lmno válasza SybenX (#34) üzenetére


lmno
őstag

"Vegyél akkor nexust,motorolát vagy oneplust.Ezekkel nincs probléma."
Azt te csak hiszed :U

[ Szerkesztve ]

(#40) papeti01 válasza Tomi_Ohl (#38) üzenetére


papeti01
senior tag

ha hiszed ha nem azert is nem vettem kb egy honapja uj telot, mert a bb hez hasonlot nem talalok rendszerben... csak sajna ott a z30 lenne amit most meg tudnek venni, az meg kicsit nagy... (de ott nincs ez a frissites mizeria...)

#proudfather

(#41) SybenX válasza lmno (#39) üzenetére


SybenX
őstag

Nem hiszem,tudom.Nálam nincs probléma semelyikkel.Kivéve OPO-m még nincs.

(#42) Matada2.3 válasza Dare2Live (#1) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nekem is nagyon ez jött le, hogy igénytelen kapkodás az egész... ebből mi már nem sokat fogunk látni

Finn the human

(#43) Tomi_Ohl válasza papeti01 (#40) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Mindenhol van valami probléma, több vagy kevesebb.
A BB10 elég jó OS-nek tűnik, ha nem lenne hobbim az Android mókolása, most tuti olyannal nyomulnék. :D
Amúgy Androidnál érthető okokból a Nexusokat szokták ajánlani, bár ott is hallani egyet s mást.
De a Xiaomit nem hiába reklámoztam kicsit feljebb, ezzel sincs éppen semmi baj, és elég jól vannak támogatva az eszközök.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#44) kolosanyi válasza Tomi_Ohl (#43) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem Nexus 7 van (2012) és KitKat óta egy rakás sz@r. :DDD

(#45) Béééla válasza papeti01 (#33) üzenetére


Béééla
őstag

Tapasztalat: androidos telóból csak Nexust. Sajnos. A támogatottság miatt
- nem szemetelik tele gyárilag, csak a Gúgel saját szarjaival
- messze a leghosszabb támogatás a gyártótól
- egy kattintás és azt teszel rá trükközés nélkül, amit akarsz (nincs sárga háromszögfaszom)
- ha pedig Gúgel végképp magára hagyja, akkor meg Cyanogenmod olyan támogatottságot ad, ami piszok jó - Nexus S 4.4 Kitekat ROM-mal még most is jól megy telóként, igaz lecsupaszítva

WéPéből meg még csak Lumiát; szép-szép hogy más is használhatja az OS-t, de messze a legjobb támogatottsága nekik van. Meg hogy relatív olcsón lehet 4 magos 1G RAM-os, Win10-re valószínűleg képes telót venni, eléggé erősen dönti a mérleg nyelvét. 30 ezer pénzért gyári független 532 - hát ennél jobbat nehéz mutatni Droid fronton.

Bélabá

(#46) papeti01 válasza Béééla (#45) üzenetére


papeti01
senior tag

volt már nexusom is, azt váltottam bb-re...
wp-t is próbáltam, de nem lett must have :)

olyan ez az egész telefon frissitősdi, mintha vennék egy autót, de nem tudnék rajta olajat cserélni :W :W :W

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#47) Obyboy válasza papeti01 (#46) üzenetére


Obyboy
addikt

Bízzunk benne hogy az ububtu-nak sikerül egy új fejezetet nyitnia a mobil szoftverek piacán... :R
Csak még elég kiforrásban lévő dolog, kell még nekik adni 1-2 évet, hogy jók legyenek.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#48) #52815360 válasza Dare2Live (#13) üzenetére


#52815360
törölt tag

Pont a váltáson gondolkodtam. Tényleg elég volt már ebből, mondom ezt nexus 5 tulajként.

(#49) Quasi_modo válasza Béééla (#45) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

androidos telóból csak Nexust.
Neked.

valami

(#50) SybenX válasza Quasi_modo (#49) üzenetére


SybenX
őstag

Akkor már nekem is. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.