Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Baromi érdekes találmány!
Viszont én maradok a kábel vagy a kártyaolvasó kombonál ott nincsennek leárnyékolási problámák,söt semmi. Viszem magammal mindig a 10" netbookomat ha bármerre megyek/ahova viszem a fényképezöt/ és két perc alatt felmásolok bármit a merevlemezére,ha szűkös a hely.
Alternativ megoldásként betankolok sd kártyából,hisz fillérekért adják :)

(#2) mepet válasza Silentfrog (#1) üzenetére


mepet
addikt

Ennek a cuccnak szerintem sincs létjogosultsága, minden esetre igen érdekes technológia...

(#3) csoki46


csoki46
aktív tag

Tényleg hatalmas ötlet! Csak ne lenne ilyen drága..

(#4) Szafter válasza csoki46 (#3) üzenetére


Szafter
tag

Minden rohadt drága mostanság. :F

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#5) balees


balees
tag

nemrég vettem észre h létezik ilyen cucc. a tesztelöt kérdezném h ezt lehet-e használni autórádiòban úgy hogy mp3-at lehessen törölni illetve rámásolni.

(#6) szeksziboj


szeksziboj
tag

Ez nem újdonság, már pár éve is teccett, gondoltam veszek ha olcsóbb lesz... (idén már annak kellett volna lennie :U :W )

A létjogosultsága bőven megvan, pl fotós a cuccot rögtön látja nagyban miközben mobilis tud maradni a kezében a géppel a kép már úton is van a tabletre amin megjelenik egy másodperccel késöbb vagy a neten is van instant. Mivel drága, kevesen veszik, nem fogy jól, ezért nem tudják/akarják olcsóbban adni... a szokásos hülyeség.

(#7) Imifej


Imifej
senior tag

Ezzel wifi képessé lehet tenni egy PDA-t?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#8) rudi válasza balees (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Próbáltam, hogy mit csinál akkor, ha számítógépen másolok rá új fájlt, de nem sikerült rábírnom arra, hogy az így kártyára kerülő állományokat is továbbítsa, szóval egyelőre mp3 vezeték nélküli küldésére nem lesz jó. A Densionnak, van olyan terméke, ami tud hasolót, de az istennek sem tudok visszaemlékezni, hogy melyik volt az...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) rudi válasza szeksziboj (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Alapvetően az a fő gond, hogy hobbi meg vicces szinten ott az Instragram és hasonlók, profi szinten meg óriási méretű és RAW fájlokkal dolgoznak, amit egyrészt lassan (nagy fájlok) másrészt sehogyan (RAW formátum) kezel az eye-fi. Ráadásul egyre több komoly fényképezőbe kerül Wi-Fi modul, ami feleslegessé teszi az eye-fi-t.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) rudi válasza Imifej (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem, de arra elvileg szintén van SD kártya, a driverkezelés viszont PDA-függő.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Nekünk nagyon bejött ez a cucc. Asszony kis gépébe 4GB, nekem meg 8-as van, de a régebbi ami class 6-ot tud. Ja és használtan, kb féláron van ebayrõl.
Mellesleg már van ilyen is.

(#12) Kurzuh


Kurzuh
aktív tag

Első sorban ez kiknek van kitalálva? Speciel én nem hiszem, hogy sok hasznát venném.

(#13) MrChris


MrChris
nagyúr

Sok volt a cikkben a rizsa, a lényeges dolgokat csak nem tudtuk meg.

(#14) sygate válasza rudi (#9) üzenetére


sygate
csendes tag

Én használok eye-fi-t és nagyon elégedett vagyok vele.
Mi munkára használjuk, hogy igazoljuk megcsináltunk egy megrendelést.
Az a tapasztalat, hogy 2 évente a dolgozóknál elromlik egy fényképezőgép ilyen vagy olyan okból, így munkára majdnem a legolcsóbb canon-t veszem, az vált be eddig legjobban.
A legolcsóbb digitál gépekben még nincs wifi, így kell ez a kártya.
Kedves rudi képzeld van aki munkaruhában dolgozik és gondolom te se adnál 80.000-es wifi-s gépet egy asztalosnak, valamint extra minőségű kép is felesleges, stb.
Tiszelt prohardver nem csak szórakozásra használnak digitális eszközöket, ahogy ez a PHTV-ből is lejön.
Ez a kártya szerintem mindennapos 10-30 képet készítő és letöltő embereknek lett kitalálva, ezt a mennyiséget gyorsan le is tölti.

A kártya előnye:
- 60 éves lakatosnak is meg tudom tanítani, hogy menj be az irodába, kapcsold be a fényképezőgépet, várj és letöltődnek a képek a megfelelő helyre ha nem vagyok ott. - gyakorlatban is működik
- nem kell mindennap kiszedni a kártyát vagy kábeleket dugdosni
- wifi-je n-es nálam 2m távolságból 65Mbit/s a sebessége
- A kártya úgy működik, hogy ember bekapcsolja a fényképezőgépet és automatikusan minden képet letölt
- szoftvere jól paraméterezhető: ugyanazt amit már letöltött nem tölti le duplán stb.
be lehet állítani ha pl:27,28-án készűlt a kép azt külön könyvtárba teszi, így után könnyebb szortírozni mi mikor készűlt el.

kártya hátránya:
- tényleg alacsony hatótáv de nekem az olcsó canon-ál lakáson és 10m-en belűl működik. - nekem ez bőven elég. Nem is számítottam többre, irodába tökéletes.
- számítógép nélkül nem tud közvetlenűl nas-ra tölteni, sajnos futnia kell az eye-fi szoftvernek a gépen.
- a kártya behelyezésekor az olcsóbb canon-ba is megjelenhetne egy "képek feltöltése" menü mint a drágább típusokban.

(#15) ZooLee válasza rudi (#9) üzenetére


ZooLee
őstag

Az Instagrammal és társaival az a gond, hogy kapásból online (és legtöbb esetben publikus) tárhelyre tölti fel a képeket, ami nem biztos, hogy megfelelő. Az Eye-fi kártyák képei pedig privát helyre mennek fel elsősorban (plusz az opcionális online tárhely is megvan)
Egy stúdióban sem mindegy, hogy az elkészített képeket hogyan nézik meg, ha éehet, nem a fényképezőgépen fogják. Alapban nem RAW-al fognak dolgozni, hanem minden gép képes RAW+JPG-t készíteni, a JPG alapján gyorsan át lehet futni, hogy melyikkel érdemes dolgozni, és utána az utómunka majd mehet a RAW-on. És stúdión nem kell feltétlenül egy nagy, profi divatstúdióra gondolni, sok kisebb is van, ahol csak portré vagy gyerekfotózás, egyéb van.
Tehát szerintem van létjogosultsága a kártyának, és így a Sandisk gyártásában már elég olcsó ahhoz, hogy akár egy lusta amatőr is meg tudja fizetni.

Z.

(#16) Ed Parker válasza rudi (#9) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem nincs a vázamban wifi es nem is tudok konkrétan a 6D-n kívül más gépről,amibe van wifi.
Viszont van wft markolat,ami gyors.

(#17) rudi válasza Ed Parker (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Igazad van, komoly (dSLR) gépeknél markolatos transmitter van, komoly antennákkal. A beépített Wi-Fi a drágább kompakt gépekre jellemző, íme néhány modell.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Ed Parker válasza rudi (#17) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyébként szamomra még mindig rejtély, minek kell átlőni a gépre a képeket vezetéknélkül átlag usernek?
Mert egy Nánási divat fotós megmutatja azonnal a modellnek, vagy ha valaki ijedős vadat, madarat akar képelni még ott is megértem, de amúgy minek?
Főleg ilyen kis hatótávolságú kártya, ami erősen korlátozott az adott géptől.

(#19) Bitlisz válasza Ed Parker (#18) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Pl párom a gyerekről készült képeket egyből a gépén tudja. Sőt akár a HD videókat is.
Nem kell a kábelt sem előszedni. Pedig ő aztán átlag user. A jót könnyű megszoni.
Sőt így a másfél éves gyerekre sem kell figyelni, hogy ne tépje ki a zsinórt a gépből.
Nálam ugyanez csak komolyabb masina (Fuji X100), minek a kábellel vesződni 2012-ben?
Mellesleg tudja a RAW-ot is, igaz azt 5-10x lassabban tölti le, de kibírható. Persze a professzionáli megoldások fényévekkel jobbak, nade árban nem...

(#20) Ed Parker válasza Bitlisz (#19) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt te sem mondod halál komolyan,hogy ez nektek megér ennyi pénzt,hogy ne vedd ki az sd kártyát es Dugd be a kártyaolvasóba?

(#21) Bitlisz válasza Ed Parker (#20) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Nekünk megért ennyit (pláne kb féláron vettem, de most pl 42EUR-ért láttam egyek ebay-en).
Az egyik egy ajándék volt páromnak (ilyne kütyü buzitól jó ötlet), és bejött neki.
De van akinek ezt felesleges mondani, mert jól megvan az SD kártya olvasóval :)

(#22) Ed Parker válasza Bitlisz (#21) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Félre ne érts, nem az árát sokkallom,csak nekem nincs erre szükségem.
Ha lenne, akkor wft markokatot vennék a vázamra.
Amúgy meg próbáltam a cuccot D600-al.

(#23) ZooLee válasza Ed Parker (#18) üzenetére


ZooLee
őstag

Akkor mondok egy másik felhasználást - bár, eredetileg biztos nem erre gondoltak, mikor megalkották :)

Van egy Canon fényképezőgépem, a kártyára felteszem a CHDK-t, és beállítom automata futásra, x másodpercenként készít egy képet és azt felteszi helyi vagy netes tárhelyre. Így olcsón van egy nagyon jó képminőséget adó "IP kamera", ami használható biztonsági megfigyelőnek vagy időjárás kamerának vagy egyébnek, amit csak ki tudsz találni.

(#24) Ed Parker válasza ZooLee (#23) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt már logikusabbnak találom, de ahogy főnököm is mondta, zongoraval is lehet tüzet rakni esete áll fent:)

Tudod hol látom ennek igazán értelmét?
Tudósítóknál, ami egyből lövi a képet a központba ott a grafikus neki is áll es mehet a lapba.

(#25) ZooLee válasza Ed Parker (#24) üzenetére


ZooLee
őstag

Azért talán nem egészen hangszerrel fűtés esete, mivel egy IP kamera általában marha drága, és ehhez képest halvány felbontása van, de tény, hogy nem erre lett a kártya kitalálva elsődlegesen.

A másik eset már sokkal jobban hangzik, egy kis mobil router kell hozzá, és kész a mozgó tudósító.

Na, azért lassan csak összehozzuk, mire lehet jó... :R

(#26) Ed Parker válasza ZooLee (#25) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen alakul ez, bele is kéne írni a cikkbe :) :R

(#27) rudi válasza Ed Parker (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Mozgó tudósító (legalábbis a PH-nál) úgy csinálja, hogy: fotóz, aztán átteszi a gyors memkártyát a notebookjába, ott leválogatja a képet (nem másolja a notebookjára sem) és fellövi a kész anyagot mobilnetről.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) Ed Parker válasza rudi (#27) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez egy háborús övezetben elég meleg lenne:)

(#29) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

anno, amikor 7 éve kijött az eye-fi, kértem tőlük tesztpéldányt :), akkor nem adtak..

a sztori amúgy elég cifra, az orig. eye-fi-okkal sok a para, a sandisk meg még lassabb is, és mivel még nem isdio spec. szerinti, csak egyirányú a kissé bizonytalan kommunikáció.

itt szépen összefoglalódik a történet, egyébként meg a 8g-s flashairt pont a pl5-ös penekhez adják ingyen több helyen is, amcsiban pedig az év végéig többféle oly géphez is kérhető, grátisz, de a német ebayről is ideér 70 euróért. és ez legalább rendesen működik. ;]

..de majd odaadom tesztre az enyémet. :C

[ Szerkesztve ]

cantante di sampietrini

(#30) rudi válasza keopsz (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Hú, köszi az inputot! Ennyire mélyen nem mentem utána a dolognak!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) fullboy88 válasza Bitlisz (#11) üzenetére


fullboy88
csendes tag

Szia, mivel Neked van tapasztalatod a kartyaval megirnad hogy mindenkeppen kell hozza a gyaro kartyaolvaso vagy sima kartyaolvasoval is be lehet allitani? Ebayen nem mindenhol adnak hozza :( koszi!

(#32) Bitlisz válasza fullboy88 (#31) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Nem szükséges a gyári hozzá, de beállítás egy (bármilyen) kártyaolvasóban történik.

(#33) fullboy88 válasza Bitlisz (#32) üzenetére


fullboy88
csendes tag

Koszonom, akkor rendelem is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.