Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adam520


adam520
tag

Amíg nincs hardver és szoftver szoros együttmüködése által kifejlesztett védelem, addig semmi sem fog változni.

Hihi.
:))

Dr.Adam520

(#2) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

inkább foglalkoznának a művek megfelelő kiadásával.valamint azzal, hogy lehetőleg a másolásvédelem ne nyírja ki az egyszeri user HTPCjében a dvd meghajtót.

kell a jogaik védelme, ez tény. de lassan fel kéne fogni, hogy a másolók alapvetően piac: olyan kiadásokat kell csinálni, amik megérik a plusszpénzt. avagy -dvd esetében, HD egyenlőre itthon még túlzottan luxuscikk- a dvd5 lényegesen gyengébb legyen a dvd9nél még CCE használata mellett is, használható és remek extrák, szép csomagolás (nincs sok kiábrándítóbb a 10forintos noname toknál nomeg a fehér belsőnél), mindez reális áron (a reális ár kiadványfüggő, vettem már filmet 6ezerért is, doboznál 18 volt a max... és mindkét esetben megérték az utolsó fillérig:) ). a figyelmeztetéseet meg ugorhatóvá tenni/átrakni máshová, senkit nem fognak azzal visszatartani, ellenben a vásárlóikkal tolnak ki (másolók ezt szokták először eltüntetni). az ugorhatatlan reklámokat nem kommentálnám inkább. másolásvédelem detto, másolhatatlan lemez nincs, idegbajos HTPCs ellenben egyre több.

mondom ezt asztali lejátszó nélkül, házimozival, lapos tvvel, htpcsként, egy közepes ámde lelkemnek kedves dvd gyűjteménnyel (300-350 eredeti lemez, minőségre menve mennyiség helyett). változik a piac, ezt kéne felfogni, és kényszerítés helyett alkalmazkodni, ha már belőle akarnak élni. minőségre meg van igény, ld corner/navigátor/újabban cinetel/sőtmégnéhanéha FHE/BuFi -bár ők nagyon sokat adnak ki, néha eléggé hullámozva- kiadások. jó, másik oldalon ott az RNR féle ámokfutás, róluk csak annyit, hogy sokáig bootleg kiadónak hittem őket (egy filmem van tőlük, amit a megvételekor már évek óta kerestem... cropped 4:3, csak magyar stereo, katasztrófa képminőség, utólag a 300 forint is baromi sok volt érte, vettem volna inkább csokit rajta).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Akkor tiltsák be az FTP-t is! Kétlem, hogy csak Magyarországon van FTP-n keresztüli kalózkodás. Sőt.. az egész Internetet betilthatják ennyi erővel! :W
Komolyan mondom röhejesek ezek a dolgok! Most azokat akarják megszopatni, akik legálisan használják a torrentet (Mért ne lehetne? Ha jól tudom a Vuze is lehetővé teszi legális anyagok legális letöltését, az ingyenes dolgokról nem is beszélve) pusztán azért, mert lusták megoldást keresni a problémáikra?
Miért kell egyenlővé tenni a fájlcserélést a kalózkodással?
Minden ember ártatlan, amíg be nem bizonyítják, hogy bűnös.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#4) Morden24 válasza proci985 (#2) üzenetére


Morden24
nagyúr

Vicces, de amiket leírsz, az leginkább csak itthon probléma. Én pl. rendszeresen UK-ből rendelek mind műsoros dvd-t, mind azt a pár PC-s játékot, amivel játszom, és pont ez van, amit te mondasz: átlagban kb. 20%-al olcsóbb kezdőárak, gyorsabb árzuhanás, jobb minőség, nincsenek felhívások, reklámok a médium elején stb. (ráadásul azt is "emberibben" oldják meg - a kedvenc példám erre az Mo.-n vásárolt Equlibrium dvd-m, aminek kezdésként egy elnyomhatatlan Voda reklám, majd egy kiritkán aluli minőségű 5. Elem filmajnánó figyel, mindezt megkoronázza a recsegő-hajló, mindenütt sorjás doboz, a fakó borító, és az alapfokú angollal és minimális stílusérzékkel rendelkező emebr számára is szemet bántóan fos felirat).

Persze tudom, hogy a külföldi cucc beszerzése sokaknak problémás a lokalizált dub/sub hiánya miatt, én hálistennek abba a kategóriába tartozom, aki erre kardinális ívben szarik.

Amúgy én sok esetben pont azt látom problémaként, amit te is mondasz, csak éppen a másik irányba: nem nagyon veszem észre azt, hogy lenne igény a minőségre, már ami Mo.-t illeti. Itt még mindig nagyon-nagyon menő a 15K-s 5.1-es paraszt-highend audio, a Hajjaj márkájú, dvd-t szaggatva lejátszó török játékos meg a minél nagyobb, ellenben "legyenoccsóé" tévé.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#5) #19617792 válasza adam520 (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

Csinálhatnak akármilyen védelmet, de a mondás szerint:
"Ami védelmet ember alkotott, azt ember fel is töri."

(#6) klambi


klambi
addikt

hát pont ezt akartam énis mondani, ha nem olyan írreális áron adnának 1 lemezt, akkor megvennék, nem pedíg netröl leszednék az emberek...1
2 az sem 1 utolsó ötlet ha normális árat adnak 1 megosztásért!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#7) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Halál a fájlcserélőkre? Halál a RIAA-ra! Remélem ezzel kifejtettem álláspontomat. Tényleg, ennyi erővel betilthaják az egész internetet. Minek az, sz@r elavult technika. :W Most nem mennék bele a részletekbe, hogy ezzel alapelveket sértsek, de amíg lesznek csóró emberkék, addig lesz fájlcserélés is. Mert ki az aki megengedheti magának, hogy havonta több tízezret költsön különböző médiákra (helyesen médiumokra, csak így hülyén hangzik), amikor csak a rezsi 40k HUF egy hónapban. Ja, hogy csórókám ne szórakozzon (ne hallgasson zenét, ne nézzen DVD-t), de szórakozni fog ő is, csak .ll.g.l.s.n.

[ Szerkesztve ]

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#8) shtml


shtml
őstag

Ismerve a RealPlayert van épelméjű ember, aki használja a cég DVD-másoló programját? :F Ráadásul 30 dollárért? Hiszen van jópár ingyenes és tökéletes alternatíva.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#9) Morden24 válasza Ricco_hun (#7) üzenetére


Morden24
nagyúr

amíg lesznek csóró emberkék, addig lesz fájlcserélés is

Nem flame miatt írom, de tényleg csak a csórik töltenek le? Én azt hittem, hogy a 3-way SLI-s faszagyerek a warezKrájzisszal nem éppen ez a kategória.

havonta több tízezret költsön különböző médiákra (helyesen médiumokra, csak így hülyén hangzik)

Csak akkor kéne több tízezret költeni, ha a legújabb cuccokra fáj a fogad. Amúgy helyesen "költsön különböző médiára", ugyanis az alapban többesszám. Úgy hangzik hülyén, ahogyan te "mondod".

Ja, hogy csórókám ne szórakozzon (ne hallgasson zenét, ne nézzen DVD-t), de szórakozni fog ő is, csak .ll.g.l.s.n.

Szerintem állati nagy különbség van az 500gigányi filmet vagy 15.000 zeneszámot tároló fajankó túlfogyasztása és a "csóróka is szeretne szórakozni" között.

Még egyszer, megértem az álláspontodat, csak éppen ez a warezolók egy relatíve szűk rétegére igaz. Aki nagyon angy mennyiségben tölt le havi szinten, annak valszeg igen komoly sávszél-hozzáférése van. Az pedig nem két fillér. Azt miből állja?

Sectumsempra - For Enemies

(#10) Chieftec


Chieftec
őstag

A.M.A.T.Ő.R.Ö.K.

(#11) Vladi


Vladi
nagyúr

Ha a jogvédők és kiadók nem váltanak hosszútávú stratégiát/politikát akkor elhúzódó és véres harc lesz ebből, amiben minden fél csak veszíteni fog. :(((

"hogy segítse a művészek pénzhez jutását olyan licenckonstrukciók létrehozásával, melyek a rajongóktól gyűjtenének be ésszerű összegeket a szabad megosztásért cserébe."

Ezt magyarázom már egy ideje! p2p kell a népnek? Adják meg nekik!
Technológia adott, szabályrendszer és közösségek is, csak rá kell telepedni és ennyi.
Egy újabb szempont eszembe jutott:
Én most vagyok 25. már szép számú filmet és zenei cd-t összegyűjtöttem. 45 éves koromban vajon mennyi lesz? Mennyi helyen fér el, és mennyi műanyag izét kell cipelnem, ha költözök? Szeretném akkor már az egész cuccot 2-3 kilónyi pici dobozban tudni. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) Morden24 válasza shtml (#8) üzenetére


Morden24
nagyúr

Erre mondjuk felmerül a kérdés, hogy van épelméjű ember, aki akár a real networks bármelyik programjához nyúl? :U

Sectumsempra - For Enemies

(#13) Mystikal válasza Chieftec (#10) üzenetére


Mystikal
csendes tag

Úgy érzem ehhez hozzá kell szólnom,mert 1 zeneportál tulaja vagyok,és hát elolvasva a cikket elég szánalmas amit csinálnak.Ez úgysem fog megszűnni,mindig lesz valamilyen mód zene-,filmbeszerzésre ingyen.Egyetértek az elöttem hozzászólokkal,tehát szerintem is az árakkal van gond.Ezzel szerintem itt be is fejezem a mondani valómat :)

(#14) Ricco_hun válasza Morden24 (#9) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Én sem azokra gondoltam akik 3-Way SLI-n tolják a krájziszt, meg több terányi cuccot tárolnak. Én azokra gondolok, akiknek sok gyűjtögetés után épphogy van egy gépük meg van egy alap ADSL-ük.
"Csak akkor kéne több tízezret költeni, ha a legújabb cuccokra fáj a fogad."
Ez nem igaz, mert ha megtetszik egy dal a rádióban, hogyan szerezheted meg legálisan? Meg kell venned az egész CD-t az egy dal miatt. Meg mondjuk, ha havonta meg akarsz nézni 5-6 DVD-t, akkor mi van? Irány a nemtommi (még sosem voltam ott :DDD ) és szépen megveszed jó pár ezer forintokért. Tetszik a legújabb játék, mit kell csinálnod? Megrendeled 14-18k HUF-ért. Szóval a teljesen "legális élethez" nagyon körültekintőnek és főleg gazdagnak kell lenni. És az nevetséges, hogy szinte már azt is büntetnék az ilyen jogvédő szervezetek, hogyha csak rágondolok, arra, hogy: "de jó lenne mp3-ban ez a dal".

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#15) Illusion1010 válasza Morden24 (#9) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Utolsó bekezdésedre reagálva.

Szóval nem drága már a nagy sebesség, csak nem mindenhol elérhető :)

(#16) alien24


alien24
tag

meg c64en is a warez ment istentudja hany evvel ezelott, ha valahogy sikerulne megszuntetni a p2p-t i tortenne?
szeritnem:
- beindulnanak ujra a fizetos ftp-k (azaz penzelik a szervezett bunozest)
- emberek cserelgetnek egymas kozt a cucaikat, megint lennenek mumajar figurak akikhez jarna mindeki
- piacokon most nem alamondasos vhs -t venne mindeki, hanem fullhd/dual hangos lemezeket

itt-ot mar leirtam,h szuntessek csak be a p2p -t, szervervvel athuzom ftp-rol a cuccot kiirom 10000000000000000 peldanyban, kiviszem a piacra es 1 ev mulva nagyobb hazam lesz mint annak aki betiltatta.

megeri vegig gondolni,h kinek erne meg beszuntetni. es mit ernenek el vele. nagyon fogyasztast bizti nem. vagy majd adjak hitelre a filmeket a tescoban ;) az meg,h kinek eri meg, ugy tunik a politika es a bunooes szinonimak....

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#17) Illusion1010 válasza alien24 (#16) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Azért ezt a piacon árulást ne nagyon erőltesd szerintem. :DDD

(#18) Iron Funeral


Iron Funeral
őstag

Van benne valami, hogy jobb minőséggel kéne kibocsájtani a játékokat, másrészt meg a kalózkodás olyan mértékben elhatalmasodott(!), hogy az ember füle kettéáll.
Sokszor hallom ismerősöktől meg e-barátoktól( :D ), hogy "letöltöttem 250gigát..." én pedig nézek ki a fejemből, mert, hogy mit csinált azzal a sok cuccal azt elképzelni nemtudom, én éves szinten nem játszom annyi játékkal, hogy az install+installed méretük kitenne 250 GByteot, mert csomó dolog nem érdekel, (megjegyzem, hogy NAGYON igyekszem hogy minden játékom/szoftverem jogtiszta legyen, jobb a békesség) nemhogy pár nap alatt dobáljam itt összevissza a 250gigabájtokat. Az emberek fel sem fogják, hogy az ilyen "ki tud többet letölteni" dolgaikkal mennyit ártanak, nem kevésbé maguknak ,mert egyre kevesebb jó dolog van PC-re, elég ha megemlítem pl. az NFS Porsche Unleashed-et, meg a legutóbbi gyöngyszemét... a minőség az bizony esett rendesen az évekbe, tisztelet a kivételeknek, még jó, hogy az FPS eléggé pc-s műfaj, kérdés, hogy meddíg marad az.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#19) Morden24 válasza Ricco_hun (#14) üzenetére


Morden24
nagyúr

megtetszik egy dal a rádióban, hogyan szerezheted meg legálisan?

Ez egy rohadéknagy probléma, már írtam/írtunk erről egyszer, valóban fasza lenne, ha lennének civilizált árú és civilizált minőségű (!!! - tehát nem fos mp3 192kbps-es kódolással), online zeneletöltők. Ezek elég rendesen csíráznak, előbb-utóbb lesz valami.

ha havonta meg akarsz nézni 5-6 DVD-t, akkor mi van?

Na most persze ez egy olyan dolog, hogy szerintem az sem járható út, hogy az "addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér" elv helyett használják a "van nekünk minden, korlátlanul, ingyen". Utóbbit nem azért nem szeretem, mert a szaros kiadó ennyi meg annyi bevételtől esik el, hanem mert a mentalitás tré, hazug és ráadásul szelekció nélküli szarevő fogyasztókat tenyészt ki, akiknek minden mindegy, nem néznek semminek utána, mert "legfeljebb utána letörlöm vazze".

Tetszik a legújabb játék, mit kell csinálnod? Megrendeled 14-18k HUF-ért.

Ha tetszik a legújabb játék, akkor valszeg vasad is van alá, szóval innentől ezt a részét szerintem hagyjuk, és koncentráljunk a video/audio vonalra. Árérzékenységről volt szó. A legújabb játékokkal megint visszakanyarodunk a 3way SLI-s krájziszos warezhuszárokhoz, azokat meg párdőz, de még akkor sem fogom sajnálni, ha apuanyu juszt sem ad pénzt a legújabb játékra - ami mellesleg még Magyarisztánban is 12K körül szokott mozogni, ha nem valami szpesöl edisön.

Szóval a teljesen "legális élethez" nagyon körültekintőnek és főleg gazdagnak kell lenni.

Nézd, egyik sem árt, de az előbbi viszont mindenkinek kötelező tulajdonság, csóri, gazdag, egyremegy.

Sectumsempra - For Enemies

(#20) Morden24 válasza Illusion1010 (#15) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát 1. az átlagnak nem ez van 2. eddig főleg nem ez volt. De amúgy okés, jogos :)

Sectumsempra - For Enemies

(#21) ddekany


ddekany
veterán

"2003-ban indult [...] a RIAA kampánya a zenei fájlcserélők ellen, de a kitűzött célok – több pénzt juttatni a művészeknek"

Muhahaha! :W Ettől már ez én pofám szakad le. Az igazság sokkal inkább az, hogy a médiamogulok kétségbeesve küzdenek, hogy továbbra is beállhassanak a művész és a fogyasztó közé, leakasztva a haszon tetemes részt, holott erre manapság már egyre kevésbé van technikailag szükség. Mondjuk ez csak közvetve kapcsolódik a cikk témájához, de hátha ezt le kellet szögeznem... Nem mellékesen könnyen meglehet, hogy "művészek" több pénzhez jutnának, ha simán megosztható lenne a cuccuk, csak megkérnének rá hogy ha tetszik amit csinálnak akkor itt-és-ott adakozz amennyit szerinted ez neked ért. Közvetlenül nekik, igen (mínusz rakás állami lenyúlás persze). Mondjuk ehhez egy bejáratódott könnyen kezelhető rendszer kéne erre, ideértve az egyszerű átutalást, ami ma még józsobácsi szinten nem megy. De fogadok ha beindulna bármi efféle dolog, a RIAA és társai mindenhogyan megpróbálna keresztbetenni... biztos nagyon érdeklik őket a művészek.

(#22) maru


maru
aktív tag

ddekany :R

Szerzői jogok védelme – nevetséges. :D :D Az egész nem az szerzőkért van.
Lemezkiadók, filmforgalmazók, producerek, meg mitom én mik, akiknek a művészethez nem sok közük van, de milliárdokat zsebeltek(nek), minden el is fognak követni, hogy mentsék magukét. Félnek, nagyon félnek mert nem csak a pénzforrás apad el, hanem egyre kisebb a befolyásuk az emberekre,hogy - mit hallgassanak - mit nézzenek. Napjaik pedig már meg vannak számlálva, az internetet nem lehet kordában tartani. Az emberek nem fognak, nem akarnak többé drága pénzért cd és dvd venni, hogy őket gazdagítsák.

[ Szerkesztve ]

(#23) Siera


Siera
senior tag

kezd röhejes lenni ez az egész...
vagy már az is :F

(#24) divrapier


divrapier
tag

nah, kisirom a vilagfajdalmamat.
* a 'muveszek' is lopnak ( Olah Ibolya - Magyarorszag )
* egyes torrentoldalakon igenyesebb a termek csomagolasa, mint a boltban (mielott megvennem = letoltenem boritokep, elozetes linkre kattintva, sample filmbol h. az anyag milyen minosegu, imdb-s ertekeles, ha nem rip reklam kiszedve elejebol, magyar felirat stb... VS 50ft-os tok+borito + reklam + szar kep es hangminoseg)
* feliratkeszitok panaszkodnak, hogy a kiadok az o felirataikat rakjak bolti aru ala, es meg azt sem mondjak koszonom vagy bazmeg
* DVD-t boltban nem veszek szivjanak csak azok, akik a fenti pontokat tamogatni akarjak ( vesd ossze: media markt legolcsobb dvd 100+ ft )
* jatekot nem veszek eredetit, csak pl egyik ismerosom gepen xp-re a jatek olyat telepitett hogy minden inditas utan uj hardver jelenik meg az eszkozkezeloben amit nem lehet rendesen letiltani vagy eltavolitani es sir, hogy kell hozza driver... ezalol kivetelt kepeznek a blizzardos jatekok es meg nehany gyongyszem kivetel. amugy is 'ingyen jatekok' melle is kb crack-es support van. megjelenik 1.xx-es patch => megjelenik 1.xx-es crack.
* jah gepem: 245B moncsi, q9300, 88gt, 8GB Ram, xfi-gamer stb. ez mellett is dragallom hogy 2000+ forintot adjak oda, ahol 100 ft a borito+tok+dvd+papirtok+2.dvd azaz eloallitasi koltseg, es 50 ft jut a keszitoknek is.
* Ha 200-400 ft lenne a fent leirt termek, sokkal tobbet vennek. ha 4000 ft korul lenne egy igenyes Collectors Edition olyant is vennek.
* az oprendszereket miert nem perelik? en Ctrl+C -> Ctrl+V-vel is masoltam mar dvd-t, de inkabb 'ingyenes' nero ultraval. aki erre nem jon ra annak van a realbizbasz ceg perelt progija?
---------
osszegezve moslekert nem fizetek, ha min negyedennyibe kerulne igenyes kiadasban, tobbet vennek. igy meg keves van.
most megkonnyebbultem :))

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#25) azbest


azbest
félisten

(#26) proci985 válasza Morden24 (#4) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, angliából az a probléma, hogy az amazonnal a mai napig nem lehet megértetni, hogy ajánlva adják fel már a csomagot, mert különben itthon ellopják.volt már, hogy onnan rendeltem csomagot, amikor is itthon az ultrafapados felirat nélküli szutyok kiadás többe került, mint angliából a fullextrás custom cases feliratos gyönyörű limitált extra darab:) általában svédektől szoktam beszerezni a lemezeket, ott a dolog úgy néz ki, hogy néha a 3film 5000ért akcióba fémdobozos/digis extra változatok is bekerülnek... kint általában jobbak a specifikációk, angolul/németül perfekt vagyok, egyedül a nordik editionokkal (swe, nor, dán, finn felirat, eredeti hang) van baj, ha az eredeti nyelvet nem beszélem. hála égnek equilibriummal nem találkoztam, de hallottam már emlegetésből, hogy nem volt éppen túl jó darab.

szinkron a hazai piac baja, engemet nem érdekel:) felirat nélkül is jól elvagyok, ha értem az alap nyelvet.

igen, ez fennáll sajnos. én azt láttam, hogy azért az egyik online boltnál elkezdett kialakulni egy masszívabb mag, egyrészt pár katasztrofálisan elrontott kiadvány hatására (Battle Royale 1-2@Caesar, Descent@BuFi, Chihiro@Best és még sorolhatnám...), másrészt pedig észrevéve azt, hogy az egyik legjobb eladást egy eléggé limitált kiadás hozta össze (GitS, 1000darab három héttel a megjelenés után elfogyott). a vége a dolognak az lett, hogy ha úgy tűnik, hogy van elég érdeklődő, akkor honosítanak a külföldi kiadásból egy párszáz darabos extra változatot. más kérdés, hogy pár kiadótól eleve nem is árulnak lemezeket, elkerülve az anyázást, ami egy-egy hiba miatt lenni szokott (hibás kiadást meg ugye értelemszerűleg nem vesznek az emberek). a legyenoccsó, legyennagy, úgyse látom/hallom a különbséget embereket meg irigylem... ők legalább nem mérgelődnek, ha ronda a kép/lapos a hang...

másik hozzászólásodra: mp3mért fizessen, akinek három anyja van. ilyen szempontból a NiN - Ghostja volt tökéletes: mp3 ingyen, lossless már pénzért. normális rendszeren mp3mat hallgatni olyan, mint agyonmásolt vhst nézni egy sík tvn.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27) alien24 válasza Illusion1010 (#17) üzenetére


alien24
tag

nyilvan csak tuloztam, ha azt akarnam csianlni a jogvedoknek kuldenek csekekt :)
de bizti lesz aki csinalja

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#28) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Szánalom a RIAA. Elfelejtik, hogy ez is egy egyfajta reklám. Röhej. Azt hiszik, hogy ha meg is szüntetnék a torrentet, akkor több lenne a bevételük? NEM! Aki nem akarja megvenni úgysem veszi meg, aki meg megakarja venni, úgy is megveszi. Semmi értelme az erölködésüknek, legfeljebb újra visszajön a házallós lemez írás korszaka. Úgy sem tudják kiölni a "warezolást".

Jevons paradox

(#29) Morden24 válasza proci985 (#26) üzenetére


Morden24
nagyúr

hm, angliából az a probléma, hogy az amazonnal a mai napig nem lehet megértetni, hogy ajánlva adják fel már a csomagot, mert különben itthon ellopják

Én nem Amazontól rendelek, és eddig nekem mázlim volt, de abba bele se menjünk, hogy a Magyar Posta milyen színvonalon is van... :( Szóval igen, ez is egy kockázati tényező.

szinkron a hazai piac baja, engemet nem érdekel felirat nélkül is jól elvagyok, ha értem az alap nyelvet.

Detto. Én csak azért említettem ezt meg, mert a legtöbb embernek ez nem egy járható út. Engem is sokszor b*szogat a baráti köröm, ha videózásra kerül sor, mert nem mindenki pörfikt angolból.

a legyenoccsó, legyennagy, úgyse látom/hallom a különbséget embereket meg irigylem... ők legalább nem mérgelődnek, ha ronda a kép/lapos a hang...

Tény, de azt azért vegyük bele, hogy azért lehet beszopatni a fél országot a recsegős tv-rip magyar szinkronos vackokkal, mert a fél brigád vak és süket. Aztán én meg megvásárlom jóhiszeműen, persze eredeti szinkron le lett véve, van rajta egy darab magyar, ami viszont olyan halk, hogy tökig kell tekernem a hangrendszert, de bár ne tettem volna, mert a hangsáv olyan szar, hogy még a süket is kaparja a falat.

másik hozzászólásodra: mp3mért fizessen, akinek három anyja van. ilyen szempontból a NiN - Ghostja volt tökéletes: mp3 ingyen, lossless már pénzért. normális rendszeren mp3mat hallgatni olyan, mint agyonmásolt vhst nézni egy sík tvn.

Maximálisan egyetértek.

Sectumsempra - For Enemies

(#30) Morden24 válasza Aprósólyom (#28) üzenetére


Morden24
nagyúr

Aki nem akarja megvenni úgysem veszi meg, aki meg megakarja venni, úgy is megveszi.

Azért ami elég vicces, hogy ez veti fel az ingyérletöltés legálszentebb részét. Ugyebár sokan nyomatják, hogy a bevételkiesés (amit ilyenkor produkálnak), nem egy valid dolog, mert ők egyébként nem is vennék meg a produktumot.
1. eset: ez az állítás hamis. A produktumra van valós fogyasztói igény, és ha nem lehetne ingyen megszerezni, akkor akár vért pisálva is, de megvennék pénzért.
2. eset: ez az állítás igaz. A produktumra az azt letöltő fogyasztónak semmiféle igénye nincsen, az egyetlen ok, amiért végrehajtja a cselekedetét, az az ingyenélés lehetőségének kihasználása.

A második eset számomra azért gusztustalan, mert már túlmegy a "lopás", meg egyéb ilyen barom témán, nemes egyszerűséggel harácsolás.

A lemezírós dologra meg mondjuk továbbra is az a véleményem, hogy aki warezcuccért fizet, azt állatkertbe kell zárni, aki warezcuccot árul, azt meg börtönbe. Az ingyér' dolgot simán meg tudom érteni, a többit én személy szerint már csak elvből sem.

Sectumsempra - For Enemies

(#31) floatr


floatr
veterán

Jogrend megcsúfolása

Kifosztasz egy házat --> megélhetési bűnözés
Megvéded a házad a fosztogatóktól --> 3 év letöltendő

Vegigfosztogatsz egy utcát demonstráció keretében --> fél év felfüggesztett
Megvéded az utcát a fosztogatóktól --> 2 év letöltendő

Drogosan halálos balesetet okozol --> 2 év felfüggesztett, és teljes rehab a médiában
Pusztakézzel agyonversz egy embert --> max 2 év letöltendő, mert az nem "különös kegyetlenség", de hamarabb is szabadulhatsz

... (sorolhatnám még)

Másolsz egy lemezt: életfogyt

(#32) g@bo válasza proci985 (#2) üzenetére


g@bo
nagyúr

én veszem az eredeti DVD, mikor valami akciós akad. most a sztárom a párom 990 ft volt, előtte utolsó cserkész 990.

mondjuk az utóbbi átverés, kint a tokon dvd9, bent egy sima dvd5, extráktól herélt kiadás.

dvd5-öt 60 forintért én is tudok.... :o

(#33) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Több helyen találkoztam már azzal, hogy egy adott számot meg lehetett hallgatni az interneten illetve netes rádiók is vannak.
Mi akadálya lenne létrehozni egy adatbázist, ahová felkerül a legtöbb előadó zenei anyaga megfelelően jó minőségben, majd egy szerény összegű havi díj fejében bármikor meg lehetne hallgatni az ott tárolt számokat. Egyfajta bérléshez hasonló dolgot lehetne így megvalósítani. Ennek az adatbázisnak lehetne még egy mobilos böngészőkkel is elérhető felületét létrehozni, mert egyre több telefon rendelkezik 3G-vel meg WLAN-nal (nálunk legalábbis, külföldön gondolom majdnem mind ilyen). Így nem kellene megvenni a zenét drágáért, de meg lehetne hallgatni alacsony áron bármikor. Ugyan ez filmekkel (csak ugye ott a mobil egyelőre kiesik). Biztos volna, aki használná, és csökkenthetné az illegálisan beszerzett média mennyiségét is, hisz bármikor hozzáférhetnél a zenéhez, nem lenne nálad, de mégis.
Hosszú távon meg megtérülne az adatbázis fenntartóinak, mégis lényegesen kevesebbet kellene fizetnie az átlag embernek. Akinek meg ezek után igénye volna rá, megvehetné.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#34) Tüzi

Több pontos is vérzik ez az egész "előadói-szerzőiérdekvédelem"
1: Minek van az üres adathordozókon jogdíj, ha nem ezért (már ahol van jogdíj ugye...)
2: Miért nem az előadók kapják a súlyos pénzeket, miért a kiadók? Kettőn áll a vásár mert;
2/b: Hülye az az előadó is, aki nem csinál magának egy számlát, meg egy weboldalt, ahonnan kis összegért letölthető lenne a zene. Lehet, hogy bele kell invesztálni egy kisebb összeget, de utána sokkal több jönne vissza, mert a kiadó nem nyúlná le az előadó pénzét.
3: Mi van akkor, ha egy országban (kontinensen) beszerezhetetlen dologról van szó? Ne adj Isten, egy sok évtizedes akármiről? Ezt milyen jogalapon tiltanák be?

Én az összes jogvédőt egy élősködő parazitának tartom. Az összes azoknak a nyakán lóg, akik csinálnának valamit. Súlyos pénzeket vesznek fel, közben meg az arcukat jártatják, és zárnak be olyan oldalakat, ahol a PC-s névhez hasonló, C64, meg Amiga játékok vannak. Mindezt azért, hogy javuljon a statisztika.
Tapsoljuk meg őket, igazi hősök nem?

mod:
ja és:
4: Olyat kellene kiadni, ami nem egyértelműen a lehúzásra játszik. Ember vesz játékot... 10990. Aztán két hónap múlva kijön az utódja. Van benne +2 effekt, meg két matrica/egység/ház... 6990. Megint két hónap múlva (a második csomagban) a lányka szoknyája nem így libben a CG-ben, hanem másképpen. 6990. Lehet folytatni.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#35) shtml válasza Tüzi (#34) üzenetére


shtml
őstag

Az előadónak a saját zenéi saját maga általi terjesztése után is kell perkálnia a jogvédők kasszájába a kötelező közös jogkezelés miatt.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#36) ddekany válasza proci985 (#26) üzenetére


ddekany
veterán

"mp3 ingyen, lossless már pénzért"

Ha az MP3 nem valami 80 kbps-es förtelem, ez aligha működőképes, mivel a mondjuk 160 kbps-es MP3 és az eredeti közt az emberiség elenyésző kis százaléka érzi a különbséget (és ott sem kell feltétlenül elhinni az illetőnek). Főleg ha a hallgató nem direkt különbségeket figyeli. Nekem az adományozás működőképesebbnek tűnik, feltéve, hogy állati egyszerű adományozni, akár hirtelen felindulásból is (netrádió hallgatás közben egyszercsak "de jó ez a szám...", és egér-klikk, ennyi, ment a 100 HUF). Az összes más konstrukció rákfenéje általában az, hogy egy adott ponton azon kell szenvedni, hogy nehogy valaki lemásolja a cuccot másoknak (pl. a lossless verziót amit megvett), ez pedig ellenkezik számítógépes fájlok (és egyéb digitális formák) lényegével, ami az igen olcsó sokszorosíthatóság (mert nincs gyártási költség). Na persze a legtöbb mai zenésznek ciki lenne, hogy a zenéjük "mélyebb" minősége immár sokkal többet nyomna a latban, hiszen jellemzően csak abból a számból lenne bevételük (v.é., az album is elavult konstrukció az majdan elkövetkezendő netes korszakban) amit meghallgatás után is még értékesnek minősítenek az emberek. Az is állati ciki lenne bizonyos köröknek, hogy a könnyű hozzáférhetőség miatt a hivatalos médiának kisebb (de persze továbbra is óriási) lenne arra a befolyása, hogy melyik együttes fusson be.

(#37) Tüzi válasza shtml (#35) üzenetére

De a nagy pénzt a kiadó kaszálja le róluk.

Gratulálok, most még jobban megutáltattad velem a jogvédőket :C
Mondom én, ezek mind munkanélküliek voltak, és most éreztetik magukkal, hogy "hatalom" van a kezükben.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38) ddekany válasza shtml (#35) üzenetére


ddekany
veterán

"Az előadónak a saját zenéi saját maga általi terjesztése után is kell perkálnia a jogvédők kasszájába a kötelező közös jogkezelés miatt."

Mennyit? (És ezt egyébként sehogy nem lehet kikerülni, akkor sem ha kizárólag a zenész terjeszti a zenéjét?)

(#39) Lockstock


Lockstock
aktív tag

Úgy kellene tenni, mint az Egon & Dönci alkotói, miután elkészült a film, felrakták ingyen a netre. :K

Dvd-n, hd-ban, mindenféle formátumban, még az 5.1 Soundtrack is letölthető, annyit kell csak tenni, hogy előtte végignézni egy kb. tíz másodperces reklámot.

Ha érdekli az embereket a film, akkor úgyis felmennek sokan, nem követnek el jogsértést, a készítő cég jól jár, mert a megjelenés után fizet neki a reklámozó, a reklámozó is jól jár, mert sok ember megnézi a hirdetését. A jogvédő szervezetek munkája feleslegessé válna, kevesebb embert ítélnének el, a rendőrök nem ilyenek miatt tartanának házkutatásokat, hanem foglalkozhatnának a sokkal komolyabb erejű bűntényekkel.

Sokkal egészségesebb mint pereskedni, dollármilliókat dobálni a süllyedő sz*rkupacba.

Zenében a Radiohead tette ingyenes letölthetővé az albumát, sorozatban a South Park, bár ez csak a neten nézhető és megvan szakítva négy reklámmal, de akkor is barátibb módszer. Úgy tudom egész estés filmből ez a rajzfilm a legelső ilyen próbálkozás, ráadásul az imdb-n is egész pofás a 7.9-s átlag.

Ennek ellenére sajnos nagyon kevesen ismerik az oldalt és vele együtt a rajzfilmet.

- - - - - -

(#40) shtml válasza ddekany (#38) üzenetére


shtml
őstag

Annyira nem vagyok benne a témában, több helyen olvastam ezt korábban, ami ugyan nem jelent még semmit.

Az előbb kicsit gugliztam és az Artisjus oldalán megtalálható törvényszövegben nem találtam utalást a szerző saját terjesztésére vonatkozó szabályokra.

Ez ugyan a ,űsorsugárzásaról szól, de ez áll benne:

28. § (1) A szerző kizárólagos joga, hogy a sugárzással nyilvánossághoz közvetített művét sugárzással továbbközvetítse, és hogy erre másnak engedélyt adjon.

(3) A jogosultak díjigényüket csak közös jogkezelés útján érvényesíthetik, díjukról csak a felosztás időpontját követő hatállyal, a rájuk jutó összeg erejéig mondhatnak le.

Itt pedig ez áll:

A művek tömeges felhasználása szükségessé tette olyan jogi megoldás kialakítását, amely alkalmas arra, hogy az adott műfaj teljes műrepertoárjának változatlan (vagyis átdolgozás nélküli) felhasználását azonos feltételekkel jogosíthassa minden felhasználó számára, és hogy e felhasználások után a szerzők a felhasználásból származó bevétellel arányos díjazásban részesülhessenek. A szerzők erre a joggyakorlásra világszerte létrehozták közös jogkezelő szervezeteiket, amelyek kölcsönös képviseleti szerződéseik révén jogosítják egymás repertoárját és elszámolják egymás között a szerzőiket megillető jogdíjakat. A közös jogkezelő szervezet - kezelési költségei levonása után - a felhasználók által befizetett jogdíjat a felhasználók tájékoztatása és saját ellenőrzése alapján kialakított arányok szerint a szerzők részére felosztja és kifizeti. A zenei és irodalmi közös jogok kezelő szervezete Magyarországon az ARTISJUS Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület).

A fentiekből következően a közös jogkezelés alapján fizetendő jogdíjról sem a közös jogkezelő szervezet, sem előzetesen a szerző nem mondhat le, mivel ez a közös jogkezelés által történő jogosítást tenné bizonytalanná.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#41) proci985 válasza Morden24 (#29) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, meg mostanában a vámosok is ugrálnak néha.

baráti körben szintén megvan ez a probléma, hála égnek családban megoldható a mindenki értse a nyelvet probléma... (3-4 nyelven mindenki beszél jól).

olyat elvből nem veszek, amin nincs eredeti hang. amióta belefutottam egy ilyenbe, azóta vásárlás előtt mindig körbenézek. az eredeti szinkron sok esetben kedves az emberek szívének (aláírom, voltak remekül sikerült darabok, pl a ford Fairlane kalandjai, ami angolul nézhetetlen, de mostanában már ez a ritkább). a magyar esetében a masterelés kb minden esetben rossz, túl van hangosítva a vokál, jóesetben a magyar dts nem szól rosszabbul az angol dd5.1nél. kivétel talán egy-kettő van, gondolok itt a Kill Bill 1-2 hundtsre. bármennyire is voltak régen jó szinkronok, mostanában már az is kb csodaszámba megy, ha legalább valamennyire élvezhető.

g@bo: igen... utolsó cserkész azt hiszem kerülj szinkronba kiadás, szinte kivétel nélkül a warner korai filmjei vannak benne, amik még egy dvd5öt se töltöttek ki, ellenben eszméletlen gyenge a transferjük (jó, eltellt pár év, anno a matrix első dvdkiadása évekig volt tesztlemez, mostanra már eléggé középszerű mind kép mind hang tekintetében). sajnos vásárlás előtt érdemes körbenézni, pl xpressen a látogatói értékelések között. azok alapján már valamennyire képet lehet kapni a kiadásról.

ddekany: igen, ez egy bizonyos rendszerig így van. egy SB live 5.1+genius swhf2500on énse nagyon éreztem a különbséget. aztán váltottam x-fire, mellékerült egy hifi meg egy normális füles, és nagyon is ott van az a különbség. a gitárnak nem megfelelő a dinamikája, nagyon torzított daraboknál pedig darabos lesz a hangzás, bitrátától függetlenül. mondjuk a masteren is nagyon sok múlik, az új metallica pl fertelmesen szól (vissza a gyökerekhez, avagy ha direkt rosszul masztereljük, és úgy fog szólni, mint az első négy album, akkor jó lesz... hát nagyon nem), de van itthon olyan klasszikus album is, ami tökéletes amíg csak 1-2 hangszer szól, de abban a pillanatban, hogy megszólal a nagyzenekar, összecsúsznak a hangok és katasztrofális lesz a hangkép. ne feledjük, hogy anno az mp3 azért alakult ki, mert létrejöttekor az isdn már erősnek számított, szóval nagyon nem volt mind1, hogy egy szám 4 vagy 40 mega. mostmár ilyen baj nincsen (egy megfelelően erős nettel megtámogatva kb 1 perc alatt van lent egy lossless album... gyenge nettel számolva is 15-30 perc alatt megvan). csak a zenei birodalmak megint pár lépés hátrányban vannak. nomeg a losslessnek nagyobb a tárigénye, tehát nekik annyira nem jó, mert nagyobb kapacitású szerverek kellenek.

az egyszerű támogatással egyetértek. nagyon sok olyan zenészt hallgatok, akik mikrokiadóknál vannak (Kanzleramt, BPitch, Cocoon, AD noiseum), és itthon a zenéik gyakorlatilag beszerezhetetlenek (még budapesten is horrorisztikus mennyiségű utánnajárás kell egy kiadás összeszedéséhez). ettől mindenkit meg lehetne kímélni.

a zenei trendekről meg... érdemes megnézni a last.fm toplistáit...:) a monsztre kiadóknak mondjuk tényleg rosszabb, ha nem mindenki ugyanazt hallgatja, mert trendi... és nem lehet kiadni úgy egy albumot, hogy van rajta 2 sláger meg 8 filler.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42) szittyi


szittyi
csendes tag

Ezt ismeritek?
Steal This Film

(#43) ddekany válasza proci985 (#41) üzenetére


ddekany
veterán

"a zenei trendekről meg... érdemes megnézni a last.fm toplistáit...:) a monsztre kiadóknak mondjuk tényleg rosszabb, ha nem mindenki ugyanazt hallgatja, mert trendi... "

Azt akartam mondani, hogy a Net elszabadulása előtt bizonyosan sokkal esélytelenebb volt összehozni számottevő közönséget (abszolút értékben jelentős, nem a szárrá marketingelt MTV-sekhez képest), ha nem nyomtak a nagy kiadók, meg a tömegmédia. Neten számos olyan színvonalas együttest találtam, amikről egyébként soha nem is hallott volna.

(#44) g@bo válasza proci985 (#41) üzenetére


g@bo
nagyúr

jaja, kerülj szinkronba... abból a szériából a sony kiadás nem rossz / blöff, ravasz az agy / a warner olcsó, de nem dicsérem....

990 ft a bud spencer terence hill sorozat, annak a 90%-a dvd9. de vettem 399 ruppóé is, és van rajta extra, menü. :DDD

amúgy ahogy érzékelem, dvd kiadványból az első széria okés, amikor kiadják újra.... most megjelent pl a vissza a jövöbe, meg egy halom film 990 ruppóé, hát... :O

(#45) proci985 válasza ddekany (#43) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egyetértek. anno net előtt baráti körben kb a németországból importált cdkről ismertük meg az elektronikus zenéket (egyik srác apja ott élt). net nélkül valószínűleg én se breakcoret hallgatnék most:) sőt, az se biztos, hogy ismerném az általam hallgatott zenék 90%át.

g@bo: a KSZ kiadásokat hazánkban az FHE (Forum Home Entertainment) adja ki, náluk vannak a Sony és Warner jogai (is). itthon a szinkron fontos a piac szempontjából, tehát a sok sírás eredménye lett a KSZ sorozat. namármost viszont, a piac kicsi, szóval a kiadványok általában újrakiadások, és megmaradt az eredeti transfer, ami nem a legjobb. a szinkronok minőségére nem pazarolnék leütést;> a Bud Spencerek elvileg eredetileg a 4000res kategóriában kezdték, és azok között is van pár elég érdekes darab. a 400as kategória a multiknál mókás... multik néha raktárt söpörnek, párszor a kiadvány értékét nem tudva... na így lett trainspotting digim (6-7k a retail ára) 1500ért... turkálóban én is találtam párszor gyöngyszemeket:)

az újrakiadások pedig... nos egy lemez, gyengébb tokozás. nincs többé fekni, booklet, belső borító, esetleg digiből sima tok lesz, eltűnik a második lemez, cserébe olcsóbb. néha a dolog nem olyan vészes (a Fight Club esetében az amaray tokos is szép), néha egész extrém (Akira egylemezes... mondjuk utóbbi ezer, a kétlemezes dombornyomott digi 5k). egyébként a differenciált piac talán járható út lenne, egylemezes fapaddal és tényleg extra változatokkal (ld Vengenance Triology, 6lemezes digi 9ért vs filmek külön 3kért).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#46) Sanya


Sanya
nagyúr

vettem filmet minden árkategóriában. legjobban az átugorhatatlan reklámok idegesítenek, hogy kb 15 percig kell reklámokat, suzukikat, meg vodkafont nézzek, mire elkezdődik a dfilm. szerencsére átírtam dvd-5-re, titlesetblankerrel kinyírtam a reklámokat, és láss csodát: pont rámegy egy dvd5-re.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#47) g@bo válasza Sanya (#46) üzenetére


g@bo
nagyúr

dvd5 nem oké beruházás.....

csillagok háborúja / 4-5-6 / pl mé nincs szinkronnal? persze akad "házi" kiadás.... de ugye sirnak, hogy nincs forgalom. :o

(#48) anulu válasza g@bo (#47) üzenetére


anulu
félisten

...és ráadásul hibás a felirat a Biromdalom Visszavág-ban (vége felé, mikor rá vannak kampóval kapcsolódva a VSD parancsnoki tornyára). ez ráadásul díszdoboz. "kicsit" kapartam le magam, mikor megláttam.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#49) sgery


sgery
őstag

Én is úgy látom, mint előttem többek is, hogy ha minőségi lenne az amiért bemegyek a boltba, akkor lehet meg is venném. Pl. Atb fan vagyok. Ha bemegyek a boltba mit találok? Cd-ket. Max 1dvd-t rajta koncerttel. Mit találok torrenten? Flac minőségben discography-t, 1dvd méretben. Rengeteg koncertfelvételt, videót. Mindehhez olyan borítót csinálok, amiről még senki nem hitte volna, hogy ez nem egy original kiadás. Hiszen még a dvd-re is nyomtatok, profibb minőségben mint a boltban teszik. És nem a reklámokat látom rajta, hanem amit én akarok.

Ezekből aztán jön az, hogy miért van még 2008-ban is az, hogy ha bemegyek cd-n kapom meg a zenét? Ok, okosok kitalálták a microSD karis kiadást 1gb méretben, kemény 192-es tömörítésen mp3-ban. Gratulálok nekik is, ha már fizetek, akkor minőséget akarok. De amúgy is, mi az, hogy 2008-ban jutunk el oda, hogy a zene cd kezd kimenni a boltból, mikor már 2001 óta nem vesz senki disckmant? Már csak azért se veszi meg az ember, mert többet szív vele, mint hogy letöltse. Boltba elmenni, keresni, mázlinak lenni, hogy van is belőle, hazamenni, bemásolni pc-re. Hát hülye leszek elmenni, mikor torrentről 1perc alatt az egész album megvan. Persze már sok zene oldalon lehet letölteni pénzért legálisan, igaz, ez se olyan hűderég terjed el.

Végül is oda akarok eljutni, hogy a multik mindig is az internet ellen voltak, nem látták, hogy nem ellenezni kellene, hanem meglovagolni azt. Ha pl. készítenének egy olyan home box-ot a gyártók, amire két kattal percek alatt lejön egy film, vagy akár online streamben nézem rendes minőségben!, és mindezt a fotelből akkor tuti lenne rá kereslet. És persze ott is marad a vinyón, és onnantól az enyém. Nem kell dvd, hiszen azzal csak a környezetet szennyezem, ahogy a tokkal is, el van az ott a vinyón.. Az ára pedig kijön a havi számlákkal, amit csoportos beszedéssel le is vonnak. A boltban pedig áruljanak díszdobozos, minőségi, mindennel megtömött kiadásokat. Adjanak hozzá pólót vagy medált vagy bármi le nem tölthetőt, és venni fogják...

A zeneiparban is hasonlóra kellene törekedni. A SonyEricsson szerintem egész jó felé gondolkozik, mert még én is használtam ezt a: hallod a rádióban a zenét, de nem tudod mi az? 10mp-et vegyél fel belőle, megmondom neked mi az, és egy kattal le is töltheted azonnal. Egyszerű, jó, használható. Csak szar minőségben..
Boltokba szintén extrákkal tömött díszdobozos cuccokra vágyik az ember, nem egy snassz cd-re, vagy egy 1cm-es fekete sd kártyára. Posztert mellé, vagy bármit, meglepetés tojást, csak legyen értelme megvenni.. mert így nincs.. Akár sorsjegyet is adhatnának mellé, amivel ha nyersz, kapsz egy éjszakát egy dögös énekessel..:)

Amúgy akinek van egy kis sütnivalója tudja, hogy a pénz nagy része a koncertekről áramlik be. Azt pedig nem adja vissza a monitor, tehát én is elmegyek az atb koncertekre...

Ja, és amíg az MTV, VH1 stb... azt mutassa hogy milyen csóró villába kell élnie szegény nigge muzsikus gyerekének!! aki 10éves de már ott a ferrari dísznek stb... ne várják már el a néptől, hogy sajnálja őket, mert nem kap új ferrarit a gyerek. Mindezt persze úgy, hogy már van egy albuma...

A végére pedig csak annyit, hogy ha annyira dúrván akarnának az illegalitás ellen védekezni, akkor már rég megtették volna. Hiszen ami kimegy internetforgalom pici kis hazánkból az a xy utcában van, és mily véletlen ott székel az fbi Mo-i képviselete. Akiknek nem pici 2ghz-es gépük van, hanem olyan, amivel még az msn-en beírt " terrorista vagyok, buschnak hívnak" szöveget is azonnal kiszűrik. amúgy üdv srácok! Kitartást az éjszakához...
Mert bizony keményen figyelnek, saját bőrömön tapasztaltam már, 1x feldobtam egy meki ellenes weblapot, pár óra múlva már zároltak, másnap az ügyvédekkel néztem szembe. Pedig a meki csak egy kajálda, semmi köze a nethez...

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#50) Bluegene


Bluegene
addikt

egyébként emlékszem mikó még nem volt internet kissráckoromban a rádió kívánságműsorában benyomtam a magnókazetta "record" gombját szvsz, ill ezerrel lehetett másolt kálóz CD-ket kapni 1/5-öd áron, sajna ezt már nem lehet megállítani, az embereket nem lehet már rávenni h költsenek pénzt

a művészek meg koncertezzenek, abból keressék meg a pénzt

a CD gyártó meg menjenek csődbe végre és akkor nem pampognak ;] , vagy gyártsanak CD helyett virágcserepet vagy vödröt :)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.