Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #52588800


#52588800
törölt tag

55 col és a felett alig lehet kapni FHD TV -t, és ami van, az sem sokkal olcsóbb, mint a 4k.

(#2) HXY


HXY
addikt

Szomorú ezt látni, hogy nem gyártanak normális minőségű 22-24" monitor TV-t, avagy TV tuneres Full HD monitort.
Az LG-nek már nincs is ilyenje, a Samsung-nak még van, de a tesztek alapján csak valami átbrandelt kínai model lehet designos külsővel és felhasználói menüvel. Kb. úgy ahogy kis noname gyártók teszik. :(

(#3) Tanisz


Tanisz
senior tag

Hát ha jól láttam az UHD-t már ugyanolyan áron megkapni, mint az FHD-t. Szóval nem meglepő.
Bár szerintem még most is bőven elég lenne az emberek 90%nak a FHD.

TROLL ON
Amúgy meg 80" alatt nem is érdemes TV-t venni, nem is értem miért mérik ezeket a miniatűr kijelzők eladásait. :DDD
TROLL OFF

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#4) Kansas


Kansas
addikt

Ha a Mo-n eladott TV-k harmada UHD, akkor elég dinamikusan csökken a piaci részesedésük... Ennyit egyelőre az UHD előretöréséről kis hazánkban.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#5) DonaldJames válasza HXY (#2) üzenetére


DonaldJames
tag

Egyetértek :R

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#6) dabadab válasza Kansas (#4) üzenetére


dabadab
titán

"Ha a Mo-n eladott TV-k harmada UHD, akkor elég dinamikusan csökken a piaci részesedésük..."

Miért, mikor volt ennél több?

DRM is theft

(#7) Kansas válasza dabadab (#6) üzenetére


Kansas
addikt

OK, utána számoltam, rossz volt a matekom, ha csak 30% az újonnan vásárolt UHD-k aránya, akkor is monoton nő a teljes állományhoz képesti %-os arány. Csak tetű lassan.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#8) Kolondrum

Mióta fater meglepte magát egy LG UHD-val (123cm) azóta látom, hogy totál felesleges! Maga a méret abszurd, de az UHD alap felesleges. Amikor a s#@s UPC meg Té HD-t ad részben és az is ronda akkor minek? Alig találtam hozzá UHD tartalmat. Kell egy nagy full HD és hozzá már lesz tartalom. Aztán ott van, hogy a Szolgáltató dobozba miatt HDMi port és a TV tudása semmit nem ér kb vagy alig. A fenti esetben a web os kihasználatlan. Nekem 32-es van full HD és ha kap egy hozzá való tartalmat sokkal szebb mint a fater UHD-s csodája ugyan azzal a full HD tartalommal.
Vélemény?

(#9) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

mennyivel szivesebben vennék egy 55ös fhd plazmát ...

(#10) atike


atike
nagyúr

Magam is ezt szeretnék... :) 55 vagy 60 col (e fölött azért nem reális álmodoznom :DDD ) és 4K. HDR legyen a 3D nem lényeg. Ívelt kizárva...

(#11) Kolondrum válasza atike (#10) üzenetére

Ezekhez szoba is kell. :F

Euronicsba álltam a gar sorban, mama jön, kéri vissza a pénzét, mert a tv neki nagy a szobába, túl sok! Ezek amúgy sokat elárulnak az állapotokról, ki miben él.

(#12) Just486 válasza Kolondrum (#8) üzenetére


Just486
senior tag

Mi most cserélünk tv-t, és egyáltalán nem gondolom feleslegesnek, hogy UHD típust választottunk. Az elődöt valamikor 2010 környékén vettem, és abban bízok, hogy a következő is legalább 5-6 évig (vagy tovább) meglesz.

Szerintem Saját akaratból 1080p-t venni ma olyan, mint pár éve a 720-asokat. Van létjogosultsága, de a tartalomgyártók 4K-ban is kiadnak majd mindent, így lesz előnye a nagyobb felbontásnak.

That unconquered country we call the future.

(#13) #52588800 válasza Kolondrum (#8) üzenetére


#52588800
törölt tag

4k tartalom többsége is vagy felskálázott vagy agyontömörített. Még a natív 4k között is van olyan, hogy annyira zajos a kép, hogy felkeveredik az ember gyomra tőle :D

Számomra a 4k nem bír akkora hozzáadott értékkel a FHD -hoz képest, hogy 4k BD -t és lejátszót vegyek hozzá. Elég nekem a FHD is.

(#14) atike válasza Kolondrum (#11) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, a nappalimban lévő (mára már kicsit öregecske :) FullHD-s Panasonic 50 colosat cserélném le....

(#15) nkmedve válasza Kolondrum (#11) üzenetére


nkmedve
őstag

Nem kell nagy szoba ha figyelembe veszed, hogy viszonylag közelről kell nézni a megfelelő moziélmény érdekében (és, hogy a 4K-nak legyen valami értelme). Az már más dolog, hogyha a szobában már eleve minden négyzecentiméteren valami bútor van (pl. régi nagy szekrénysorok) akkor nehéz neki helyet találni - pont ezért is amikor legutóljára albérletet kerestem akkor a fő feltétel az volt, hogy ne legyen agyonrakva bútorokkal.

[ Szerkesztve ]

(#16) Tüzi

UHD-sek táborát gyarapítom egy 50-es EX700-al.
Napi gyakorlatban nincs sok értelme a 4k-nak, a promó videók viszont leteszik az álladat a padlóra.
Van pár 4k-s filmem, jobbak mint a "sima" 1080-asok.
Sok anyag nincs hozzá, a sávot viszont zabálja a netes 4k.

Fene tudja.
Én nem bántam meg, kisebbet meg nem vettem volna.
Minden igényem kielégíti.
Nagy is, de nem kezelhetetlenül, penge képe van (nem tudom, hogy ugyanilyen felbontás mellett egy 60+oson mennyivel lenne "rosszabb" (?) a kép.
Jó ez.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#17) arnyekxxx válasza Tüzi (#16) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Van pár 4k-s filmem, jobbak mint a "sima" 1080-asok.

biztos, hogy a filmek minőségét felbontásban érdemes mérni?

(#18) RobeeK


RobeeK
tag

Érdekesek ezek a kimutatások. Kimutatják, hogy hűdejó, mennyi UHD tv-t adnak el és ezzel bizonyítják a létjogosultságát, de már középkategóriában is szinte csak UHD-t kapni, úgyhogy ha az ember nem belépőszinten keresgél akkor nem igazán van választása mást venni. Aztán kimutatják, hogy az emberek azt veszik amit árulnak...mert nincs is más.

(#19) wolfman válasza #52588800 (#1) üzenetére


wolfman
veterán

Pont ez fogott meg engem is. 2012 óta nem lehet a felső kategóriában (és azt hiszem 55" és felette) FHD-t venni, csak és kizárólag UHD (4K) televíziókat! Akkor hogy a francba lehet felmérést csinálni, hogy jobban fogy? Perszehogy, mert nincs FHD!
Ez olyan mintha felmérés azt hozná ki, hogy az emberek sokkal szívesebben utaznak Boeingeken mint Concorde-on.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#20) dabadab válasza arnyekxxx (#17) üzenetére


dabadab
titán

"biztos, hogy a filmek minőségét felbontásban érdemes mérni?"

Persze, A Kopár sziget Sindó Kanetótól még egy fekete-fehér (mondjuk ott legalább ez nem korlátozó tényező) Videoton kistévén is jobb, mint a Transformers aktuális része 4k TV-n, de itt elég nyilvánvalóan képminőségről, nem pedig filmesztétikai szempontokról van szó.

DRM is theft

(#21) dabadab válasza RobeeK (#18) üzenetére


dabadab
titán

"Kimutatják, hogy hűdejó, mennyi UHD tv-t adnak el és ezzel bizonyítják a létjogosultságát, de már középkategóriában is szinte csak UHD-t kapni"

Az, hogy miért fogy jobban, teljesen mindegy, ha az a kérdés, hogy van-e elég 4k-s TV ahhoz, hogy a tartalomgyártóknak érdemes legyen rendesen ráfeküdniük a témára.

DRM is theft

(#22) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Egy 65” UHD tv-m van, előtte egy 46” FHD volt. A méretkülönbség miatt előbbin látványosabbak a filmek, de az UHD-t nem venni észre.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#23) Tüzi válasza arnyekxxx (#17) üzenetére

Értem amit kérdezni szeretnél, és arra a részre a válaszom egyértelmű nem.
De mondjuk egy természetfilmnél nem mindegy. Hidd el. Én sem hittem el, de most már az ellentábor véleményét osztom. Az tényleg olyan, mintha kinyitnám az ablakot, és kinéznék rajta.

(#20) dabadab:
Sose hittem volna, hogy lesz bennünk egy közös vonás :D

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24) fornettisuti válasza Kolondrum (#8) üzenetére


fornettisuti
veterán

Tehát, el vagy ájulva, hogy ugyan az a Fhd tartalom jobban néz ki a Fhd tvn, mint az Uhd-n. Aha, akkor ha hasonlítgatni akarod, akkor ugyan azt a tartalmat a Fhd tvn nézd meg 240p felbontáson. Ekkor lesz fair play a hasonlítgatás.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#25) pusszycat válasza leslieke (#22) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Tegyél mellé egy HD ready tv-t :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#26) hemaka


hemaka
nagyúr

Van mar normaéis 4K tartalom egyebkent? Nincs TV-m, gepen meg 1080p-t nezek, azert kerdezem.

(#27) pusszycat válasza hemaka (#26) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van,csak le kell tölteni,jelentsen ez bármit is...

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#28) Pityu89 válasza atike (#14) üzenetére


Pityu89
senior tag

Ha kidobod elviszem. :)

(#29) Abus2


Abus2
tag

Érdekes, hogy az ábra alapján a legfontosabb negatívumok között sehol sem látom a képminőséget. Azért tv-nél szerintem elsők között kellene lennie. Helyette van rossz hang, meg bonyolult kábelezés, meg távirányítók száma. Most vagy a felmérés komolytalan, vagy az emberek nem normálisak.

Sörhassal nem lehet születni. Azért meg kell dolgozni!

(#30) Kolondrum válasza Just486 (#12) üzenetére

Amit a szolgáltatók adnak tartalom az egy 4K-s tévén olyan pixeles h egyenesen undorító, akkor meg? Én max full HD tartalmat nézek, mert nincs is jobb filmek szintjén. Az elérhető minőség és a tv tudása közötti űrt kitölteni.... Vagy ti mit néztek mire használjátok?
Monitornak jó volt (82-es samu) annyira h eladtam a monitort, de a noti is full hd felett nem ad jelet.

[ Szerkesztve ]

(#31) PuMbA válasza Kolondrum (#30) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam Digi kábellel tök jól néznek ki a FullHD adások 4K TV-n 2m-ről. Mondjuk képminőségben ők az egyik legjobbak. Eurosportot szoktam nézni néha és bőven elég részletes a kép, hogy lásd például a jégen a karcolásokat téli sportoknál.

[ Szerkesztve ]

(#32) Kolondrum válasza PuMbA (#31) üzenetére

Aha sztem a kulcs az mire kell! Sport tőlem ki is kapcsolható felesleges gombnyomás a távon..., natgeo, dis, stb itt max HD-ben megy, de drága marad a sima, ezen kívül a tv monitor, filmeknek. Másra van használva nálam. Fater örül a HD-nek annak a kb 8 adónak, minden más pixelháború.

(#33) hemaka válasza Abus2 (#29) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az emberek biztosan nem normalisak, sosem voltak azok. :D

(#34) Keem1 válasza Kolondrum (#30) üzenetére


Keem1
addikt

Háát, szerintem hazai kábelszolgáltatókhoz venni UHD tévét az olyan, mint egy kátyús falusi úthoz egy úttestre fekvő Lamborghini Aventadort :DDD
Én ugyan csak FHD tévét nézek, de amikor leadták az Avatart pár éve, átváltottam BD ripre. Siralmas volt a különbség :D
Azóta nem nézek tévécsatornát, csakis filmeket, sorozatokat.

[ Szerkesztve ]

(#35) atike válasza Kolondrum (#30) üzenetére


atike
nagyúr

A családban már mindenki telefonja 4K-ban rögzít videót... Öröm lenne 4K tévén nézni natívan... :) Sokszor szoktunk még fényképeket is nézegetni tévén - ekkor is elég jó lenne.... Filmezünk is épp eleget, oda sem lesz hátrány. Tervben van a PC elfelejtése játékra - azaz érkezik egy konzol majd - ott is előny lesz a 4K... Nyilván nem a tévéadás miatt szeretném én is lecserélni a jelenlegi tévét... :)

(#36) -Skylake- válasza arnyekxxx (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

Na, ha nem is csuszott be az elso 3 kommentbe (erre tippeltem volna), azert az elso 10ben csak elojott, hogy mindenki monnyon le, a plazma a legjobb. Barcsak lottozni tudnek ilyen pontossaggal.

On: szerintem kizarolag a penz itt is a hatraltato tenyezo a tv meretek kapcsan. Nekem a haloban 46-os a nappaliban pedig 65-os tv van, kizarolag anyagi okok miatt. Haloba (agytol 2,5-3 meterre) szerintem az 55, nappaliba (alapbol szellosebb ter, nagyobb tavolsagok) a 75-77+ a jo meret. En 84et vennek, ha olyan anyagi helyzetbe lennek. Irtak feljebb 22-24 tv monitor ? De minek ? Egy 34-es ultrawideot nezek 60 centirol es az egyetlen gondom, hogy kicsi. Nem is ertem miert kellene 22ot gyartani, inkabb adjunk halat az egnek hogy van mar eleg regi a technologia ahoz, hogy viszonylag olcson lehet ertelmes meretu panelt gyartani.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#37) Fecogame válasza HXY (#2) üzenetére


Fecogame
veterán

Biztos? Nekem ilyenem van, és teljesen meg vagyok vele elégedve.

Egyébként igaz, alig találni ilyen monitor/TV-ket....

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#38) leslieke válasza pusszycat (#25) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Soha, van olyan is a családban.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39) UnA válasza -Skylake- (#36) üzenetére


UnA
Korrektor

"szerintem kizarolag a penz itt is a hatraltato tenyezo a tv meretek kapcsan. "

Biztos? Szerintem meg nem fontos, hogy a nappalit a tévé uralja, csak azért mert volna rá pénzem.

Másik az UHD, én továbbra sem értem, miért volna erre szükség, ha az eszközt 2-3 méternél közelebbről sohasem nézzük. Ebből a távolságból már nem észlelhető a különbség az FHD és az UHD között - de tegye már fel valaki a kezét, aki számolgatja a pixeleket... ;)

(#40) arnyekxxx válasza -Skylake- (#36) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Elnézést, hogy a szememnek hiszek

(#41) arnyekxxx válasza UnA (#39) üzenetére


arnyekxxx
veterán

én továbbra sem értem, miért volna erre szükség

(#42) nkmedve válasza Kolondrum (#30) üzenetére


nkmedve
őstag

"Amit a szolgáltatók adnak tartalom az egy 4K-s tévén olyan pixeles h egyenesen undorító, akkor meg?"

Manapság egy tévénél már legkevésbé számít az, hogy a szolgáltatók mit adnak. Nekem van UHD tévém néhány éve, de szolgáltatói kábel soha nem járt még benne, és talán soha nem is fog. Cserében megy rajta Blu-Ray, játékok, saját képek/videók, Youtube, Netflix és egy halom más dolog mivel monitorként is használom (és úgy a laptopom mint az asztali gépem ki tudja nyomni a 4K-t).
Filmek esetén egyre gyakoribb a 4K, az már más kérdés, hogy nem feltétlenül jobb, mint egy minőségi FullHD anyag (ilyen szempontból egy egyszerű 2D Blu-Ray még nagyon sokáig elég lesz, és a 4K tévén felskálázva is nagyon jól néz ki).

Szóval összességében én azt mondanám, hogy a 4K-nak már egy ideje van létjogosultsága, hacsak valaki nem kizárólag UPC-t akar nézni rajta. Ennél nagyobb felbontásnak viszont már nem látom értelmét otthonra.

(#43) Just486 válasza Kolondrum (#30) üzenetére


Just486
senior tag

Asztali gépre lesz kötve, TV adást a legritkább esetben nézünk rajta, olyankor is teljesen igénytelen módon, valami esti sorozat vagy vetélkedő, forma 1, ilyesmi. Főleg az időtállóságra próbáltam rávilágítani, hogy szerintem a következő 1-2 évben bőven elterjed a vásárolható / letölthető 4k tartalom, a TV-t meg inkább 5 - 6 év múlva cseréljük leghamarabb.

That unconquered country we call the future.

(#44) UnA válasza nkmedve (#42) üzenetére


UnA
Korrektor

"Manapság egy tévénél már legkevésbé számít az, hogy a szolgáltatók mit adnak. ... megy rajta Blu-Ray, játékok, saját képek/videók, Youtube, Netflix és egy halom más dolog"

A Youtube és a Netflix is szolgáltató ;)

(#45) negyedes


negyedes
addikt

es nezi rajta az sd retekklubot. :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#46) joey04


joey04
titán

A vásárlók szerint az egyik legfontosabb tényező a tévé kiválasztásakor, hogy a készüléket egyszerűen és könnyen lehessen használni.

???

bekapcsolom és megy.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) atike válasza joey04 (#46) üzenetére


atike
nagyúr

Ha hangolni is kell már érdekesebb... Ha csatornalistát egy általad megszokott kívánt sorrendbe szeretnéd rendezni.... Valós igények - engem is megleptek már párszor ilyenekkel... :DDD

(#48) Linem válasza nkmedve (#42) üzenetére


Linem
senior tag

Igen, a mostani állapotok szerint, ha valaki csak a tv csatornákra használja a tv-t, akkor nincs sok értelme a 4k-nak. Legalábbis rövid távon. Ha hosszabb távban gondolkodik, és nincs pénze kiadni 1-2 évente új tv-re, akkor viszont már érdemesebb mindenképpen a nagyobb felbontásút választani, hiszen árban nincs túl nagy különbség. Külföldön már jó ideje vannak UHD tv adások, tehát rövidesen felénk is terjedni fognak.

Az eddigi hozzászólásoknál nem találtam, hogy valaki saját tartalmakban is gondolkodna. Hiszen már egy alsó-középkategóriás telefon is 4k-ban rögzít videot. Én évek óta 4k-ban veszem fel a családi videokat, a fotókról nem is beszélve, hogy sokkal látványosabban jeleníti meg a nagyfelbontású képeket. Ha valaki szokott nézni youtube videokat, akkor egyértelműen szintén már 4k-ban töltenek fel többségben. A PC és konzol játékok szintén 4k-ban sokkal élvezhetőbbek. Arról nem is szólva, hogy már itt van a nyakunkon a 8k: [link]

Persze ezek használhatóak FullHD-ben is, de ha valaki tv vásárlás előtt áll, akkor mi értelme a múltat választani, ha a jelen és egyben a jövő nem drágább. Sosem értettem a fejlődés ellenes véleményeket. Például sokan még most is elakadtak a DVD minőségnél. Persze, ha valakinek nincs egyáltalán pénze ilyen eszközökre és nem érdekli a minőség, akkor érthető, hogy megakadt az akkori technológiánál. Viszont, ha a jelenben akar élni, és érdekli a minőség, akkor miért venne olyat, ami felett már eljárt az idő..

Azt is cáfolom, hogy a filmeknél nem jobb a 4k, mint a FullHD. A régi filmeknél, amit felskáláztak, azoknál érthető, de én naponta nézek 4k filmeket és egyértelműen ég és föld a különbség az új filmeknél. Már többszáz film jelent meg 4k-ban. Csak egy pár új filmet sorolnék fel, ahol leesik az ember álla: Mélytengeri pokol, A majmok bolygója Forradalom, Warcraft, Kong koponya sziget, Karib-tenger Salazar bosszúja, Star Trek 3, X-men apokalipszis, Mentőexpedíció, stb-stb...

[ Szerkesztve ]

(#49) dabadab válasza Linem (#48) üzenetére


dabadab
titán

"Az eddigi hozzászólásoknál nem találtam, hogy valaki saját tartalmakban is gondolkodna. Hiszen már egy alsó-középkategóriás telefon is 4k-ban rögzít videot."

Nagyjából teljesen feleslegesen, hiszen se az érzékelő, se az optika nincs azon a szinten, hogy bármi értelmeset adjon a 4k a fullHD-hez képest.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#50) atike válasza dabadab (#49) üzenetére


atike
nagyúr

....videónál igaz lehet, mondjuk még nem csináltam összehasonlító felvételt, de komolyan megnézem... Kíváncsi lettem... :)

De a fotókat nézni viszont már megmutatkozik a különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.