Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90088192


#90088192
törölt tag

Sosem gondoltam volna, hogy egyáltalán elolvasok ilyen jellegű írást, de ez felkeltette az érdeklődésemet.

A váltó alapműködése egy az egyben hű mása a sima szinkronos verziónak, ami nagyon tetszik, persze itt annyi a csel hogy a váltó nem egy tengelypárból áll. Nem néztem teljesen részletesen végig, de gondolom valami szorzó rendszerű lehet(de lehet csak sima 2 váltó az egyben így rövidebb lett).

Vagyis az egész műszaki megoldás "azonos" az eredetivel, ami lenyűgözött :R

A végén amit írtál a fogaskerekekről maradjunk annyiba hogy Hirdetés :N
Gondolom láttál mar hajtásláncot Lego-n kívül is :K

A többiért meg külön dicséret :R

Nekem Tetszik, bar nem vagyok sportautó rajongó és nem is nagy marka bubus, engem inkább a technika érdekel belőle, nem a menet teljesítmény :P

(#2) Szada85


Szada85
aktív tag

"Életem első (és utolsó) Bugattija" - na-na, még a végén beleszaladsz a Speed Champions-os Bugattiba is, és máris megcáfolhatod a címet. :P ;]

Nagyon vonz engem is ez a két Technik, nyilván a Chiron még friss, így az ára is kicsit magasabb, én idénre tervezem, hogy valószínü beszerzem a Porschét, jövöre pedig picit mérsékeltebb áron majd a Bugattit.

(#3) h3lios válasza #90088192 (#1) üzenetére


h3lios
addikt

Örülök, hogy akkor 1 kis érdekességet tudtam mutatni. :)

Maga a technic vonal engem sem fogott meg sokáig, mert a külső elég erősen vitatható a hézagokkal és a pontatlan megoldásokkal. Viszont az a mechanika ami bele kerül egyszerűen lenyűgöző.

Az pedig méginkább, hogy mindent Lego-ból meg lehet valósítani. Felfoghatatlan mekkora tudás kell ahhoz, hogy 1 ilyen készlet elkészülhessen. És akkor még az 1:1-es verzióról nem is beszéltünk.

(#2) Szada85

A Speed Champs vonalat nem igazán szeretem. Nekem méretben túl kicsik a modellek ahhoz, hogy jó kiállítási tárgy legyen belőlük. Pedig van 1 pár ami egész pofásan néz ki.

A Raceres vonalat siratom, abből az egyik nagy Ferrari megvan, ami a mai napig gyönyörű.
Számomra a Porsche picit unalmas. A szimpla narancs szín, fekete felnivel túl egyszerű. A Chiront el nem lehet mondani, hogy mennyire feldobja a sötét - tűrkíz kék árnyalat.

B-tag: H3lios#2825

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.