Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Taranti


Taranti
senior tag

1 év garancia? Lassan a sarki kínai üzlet is többet ad... :K

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

Az új Intel SSD-kel kapcsolatban csak ennyit mondok; végre itt van! :)
(Bár meg vagyok lepve, hogy még mindig 34 nm-es.)

[ Szerkesztve ]

(#3) Tonyius777


Tonyius777
tag

Ha nem tévedek egyelőre olcsóbb és gyorsabb 2db SSD Raidben SATA 3 ba mint 1 ilyen SATA 6 ba

Üdv:Tony

(#4) buzus válasza Angel1981 (#2) üzenetére


buzus
aktív tag

"A tárolók 34 nm-es MLC NAND chipekből épülnek fel" JAH, LEESETT
Nekem nagyon reggel van még :D

[ Szerkesztve ]

(#5) macilaci78 válasza Tonyius777 (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van, ahol luxus ilyenre elpazarolni egy SATA portot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) .mf válasza Angel1981 (#2) üzenetére


.mf
veterán

"(Bár meg vagyok lepve, hogy még mindig 34 nm-es.)"

A 25nm-esnek sokkal rosszabb a tartóssága.

-----

Az AMP-nek elég gyenge az írási teljesítménye, ehhez aránytalan az ára.
A Lacie pedig egy vicc. Külső tárolónak, egy egyelőre csak laptopokon található porttal, RAID0-ban SSD-k?

Hiába jönnek az újabb, gyorsabb SSD-k, a régebbiek ára mégse akar esni :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) F34R


F34R
nagyúr

:Y Egyre csak gyorsulnak , az árukkal viszont nem vagyok kibékülve :N

(#8) Angel1981 válasza .mf (#6) üzenetére


Angel1981
veterán

Ok, erről én is hallottam, de egyrészt már van aki alkalmazza, másrészt egészen idáig úgy volt híresztelve, hogy 25 nm-es lesz...
Végül is mindegy. A lényeg, hogy gyorsabb és olcsóbb legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Az Intel SSD paraméterei nagyon jók az ára már kevésbé tetszik. Remélem lesz olcsóbb is.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#10) arn válasza Angel1981 (#2) üzenetére


arn
félisten

Es marvell chipes.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) orbano válasza arn (#10) üzenetére


orbano
félisten

???????

A vér nem válik VAZZE!™

(#12) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

(#13) D1Rect


D1Rect
félisten

A cikkekben lehetne kicsit könnyebben értelmezhetően írni az adatokat.
Meg lehet fejteni így is, de ping-pongozni kellet, hogy melyik adat mihez-hova?

OCZ Vertex 3? 3 Pro?
GURU 3D teszt

(#14) tkesy


tkesy
őstag

És ezeknél az új inteleknél, már működik RAID-ban a Trim, vagy még valami külső progi kell a karbantartásához... ?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#15) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az Intel új SSD-i nem hoznak szégyen az elődeikre, az egyszer biztos :)

(#16) redstar16


redstar16
tag

Nem értem a nagy öröm tárgyát, én picit csalódtam...

Nem akarok ünneprontó lenne, de amíg nincs tesztelve addig elég szkeptikus vagyok az IOPS adatok alapján.
A jelenlegi 160GB-os X25-M gyári adatok alapján 15 ezerrel többet tud random 4KB read IOPS-ban mint ez az új generáció. Írásban is 6 ezerrel többet tud, de ez nem is lenne nagy érvágás..
Az, hogy a szekvenciális értékek nagyobbak csak "parasztvakítás" számomra, mert nem a valós használatot tükrözik. (Annak biztos jó aki nagy fájlokat másolgat egész nap).
A Crucial C300 is mennyire durva gyári értékekkel rendelkezik, mégis 1 hét után eladtam és visszacseréltem Intel-re mert jóval lassabb volt...

[ Szerkesztve ]

T9400 World Record 2: http://bit.ly/bdryHP | Eladó cuccaim: http://bit.ly/3bpsfY | Megbízhatóságom: http://bit.ly/buSffu | Rule #1 of buying laptops: The best time to buy a laptop is always 6 months from now.

(#17) kenwood3


kenwood3
őstag

egyre csak nyomják, meg nyomják kifele az új ssdket , de vhogy az árukkal nem igazán csinálnak semmit :( :U

Mi az az ekezet dragasag??

(#18) Oliverda válasza orbano (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

Intel SSD 510 Review (StorageReview)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) danger


danger
csendes tag

RAIDhez a raidchipnek kell tudnia a TRIMet nem csak az ssdnek, ezt pedig mar reg tudjak az Intelek. Ezenkivul ez nem a X-25 G3, ami 25 nm-s lesz, az viszont ennel lassabb lesz, az 510 high end desktop piacot celozza meg.

(#20) Duree


Duree
veterán

Az intel cucc az nagyon jónak tünik,de most már ideje lenne az árakkalis csinálni valamit mert nem nagyon akarnak csökkenni

duree54

(#21) danger válasza Duree (#20) üzenetére


danger
csendes tag

azt csak csikszelesseggel tudjak csokkenteni, mivel a waffereknek kb fix ara van es nem tudnak barmennyit eloallitani.

(#22) orbano válasza Oliverda (#18) üzenetére


orbano
félisten

dzsízüsz de sz*r. asszem maradok az eredeti tervemnél, veszek egy második 80gigás x25-m-et és megy raid0ba...
aztán remélem nemsokára bejelentenek valami finomságot SLC fronton is :U jó lenne már ha azok is megfizethető áron jönnének...

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) orbano válasza Duree (#20) üzenetére


orbano
félisten

nézd meg mennyiért jött ki annak idején az x25-m 80gb. számolj $/MB arányt...

A vér nem válik VAZZE!™

(#24) danger válasza orbano (#22) üzenetére


danger
csendes tag

slct felejtsd el, emlc lesz helyette szerverfronton is, slct csak a kritikus helyekre fogjak rakni ahol nem szamit az ar.

(#25) Angel1981 válasza orbano (#22) üzenetére


Angel1981
veterán

Hmmm.
Valóban elmarad az én elvárásaimtól is. :U
Köszönjük a linket Oliverda!

(#26) orbano válasza danger (#24) üzenetére


orbano
félisten

szóval továbbra is a sz*rt akarják letolni a torkunkon. nagyszerű. lehet akkor eladom a kocsit és veszek két 64-es x25-e-t :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#27) danger válasza orbano (#26) üzenetére


danger
csendes tag

nem errol van szo, slc eloallitasa egyszeruen baromi draga es az emlc tartossaga meg az mlc es slc kozott van, meg az ara is.
plusz otthonra az mlc boven jo. azt sem ertem emberek miert rinyalnak ssd tartossagrol, ami hibak szoktak lenni az firmware hiba, na es olyan embert se lattam meg akinek vinyoja nem szallt volna meg el.

[ Szerkesztve ]

(#28) orbano válasza danger (#27) üzenetére


orbano
félisten

tartósság: egy hdd néha elromlik, az ssd meg el fog. biztosan. egyébként érezni, hogy idővel lassul a kicsike. főleg az MLC.
az eMLC meg persze, kicsivel tartósabb lesz (30k-val az mlc 10k és az slc 100k-s ciklusa között), viszont ezt úgy érik el, hogy csökkentik az MLC írási sebességét. Gratulálok. Így is pont emiatt voltak szarok.
Az SCL pedig 2x drágább kéne csak legyen, de a hülyék a kapzsiságuk miatt nem voltak hajlandóak normális áron adni, hátha növekszik a kereslet. Persze, mert az MLC-t már gyártják ezerrel mindenfelé, a sok hülye meg úgysem ért hozz, lényeg hogy SSD. Az már más kérdés, hogy egy kicsit is komolyabb igénybevétel kinyírja a sebességét és beakad. És az eMLC-vel ez csak rosszabb lesz.

A vér nem válik VAZZE!™

(#29) danger válasza orbano (#28) üzenetére


danger
csendes tag

vinyo is el fog, azert van a smart hogy ezt monitorozd. a lassulas meg minimalis mar az uj ssdken. persze nem kotelezo venni, maradhat mindenki hddnel aki akar.

(#30) orbano válasza danger (#29) üzenetére


orbano
félisten

én nem mondtam, hogy jobb a HDD, mint az SSD. én azt mondtam, hogy az MLC egy rohadalom szar az SLC-hez képest. No meg azt, hogy az eMLC meg ipari hulladék.
De nem kell úgy mellre szívni, vegyél bátran sok MLCs SSD-t, támogasd a csóringer gyártókat. Ajánlhatok mellé egy nagyon olcsó, de megfelelően szar TN paneles monitort is? :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#31) danger válasza orbano (#30) üzenetére


danger
csendes tag

van slc-s ssd-d?

(#32) Srodney


Srodney
senior tag

amd nem akar ssd-ket gyártani?...habár szegénynek ,még proci gyártásra sincs elég keret,de a verseny az verseny...

(#34) Entryy


Entryy
aktív tag

Engem az foglalkoztat rendkívüli módon, hogy mikortól és mennyiért lehet majd kapni a 120gb os 510es Intelt?!

Jah meg az,hogy az én SSDm mi a faszért nem tud olyan értékeket produkálni,mint amiket a neten látok, még itt a PH!n is???

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#35) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Engem meg az, hogy vajon 64gigásba elérhető lesz e.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#36) D1Rect válasza orbano (#30) üzenetére


D1Rect
félisten

Szar TN paneles monitorom van és rohadalom szar MLC-s SSD-t szeretnék. :DDD

(#32) Srodney: ROFL

[ Szerkesztve ]

(#37) arn válasza orbano (#11) üzenetére


arn
félisten

ugyanaz a tipusu chip van rajta, mint a c300as cruicalon :) vagy hasonlo... de marvell.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) blunt


blunt
aktív tag

ajjaj... Lacie. ettől mentsen meg az isten minket.

(#39) Angel1981 válasza orbano (#30) üzenetére


Angel1981
veterán

Ha tényleg ennyire rossz lenne az MLC, nem alkalmaznák ilyen széleskörűen.

(#40) orbano válasza danger (#31) üzenetére


orbano
félisten

van. és bánom, hogy a többit lecseréltem SLC-sre, és bánom, hogy amikor lehetett, nem vettem 64gb-os x25-e-t. de még nem adtom fel :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#42) orbano válasza Angel1981 (#39) üzenetére


orbano
félisten

a pestis is elterjedt volt régen, mégsem volt jó

A vér nem válik VAZZE!™

(#43) Angel1981 válasza orbano (#42) üzenetére


Angel1981
veterán

Máris úgy elfáradtam, hogy jót fogok este aludni!
Köszönöm! :D :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.