Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

ezek szép nagyok... nekem a fényképezőben csak 1gigás xd van, de 2048x1536-ban az is kb 1200-1300kép... 1hetes nyaraláson kattogtattam ész nélkül, de 600-700képnél többet nem csináltam így sem... a 16gigással szerintem nem az átlag családokat vették célba... meg a 8assal sem :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) micro válasza mephi666 (#1) üzenetére


micro
addikt

Vannak már HD minőságben SD-re rögzítő videókamerák is.
Ott kb 7,5 perc 1 GB. Tehát a 16GB-ra fér kb 2 óra.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#3) mephi666 válasza micro (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

"A gyártó elmondása szerint a nagyfelbontású fotósorozatokat készítő fényképezőgépek tulajdonosait célozzák meg."

innen gondoltam, hogy a fényképezőtulajokat célozzák meg főleg... videónál már viszont más a helyzet...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Cobra.


Cobra.
őstag

10-12Mpixeles raw is igényli a helyet, szóval a 16Gb-os is meg tud telni, még ha nem is 1 nap alatt.

(#5) waterman_ válasza mephi666 (#1) üzenetére


waterman_
aktív tag

én gyakorta csinálok panoráma képeket. egész pontosan teljes gömb-panorámákat. egy kis fényképezőm van csak, mert pénzem az nincs nagy gépre, meg nagylátószögű optikára. van pár progi, ami összerakja a 80-90 forrásképet egy nagy képpé, aztán devalVR-rel meg nagyon jól körbe lehet nézni. egy kiránduláson akár 10-15 ilyen kép is előfordulhat, azok meg viszik a helyet rendesen.. pláne ha kicsit nagyobb felbontásban készítem a képeket. én mondjuk örülnék pár ilyen kártyának.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#6) azbest válasza mephi666 (#1) üzenetére


azbest
félisten

Profi célokra lehet nem 3 megapixellel fotóznak hanem kicsit többel. Ráadásul raw formátumban. Rawban neked sem férne 100nál több kép. Egy 8megapixeles kép pedig akár 24 mega felett is lehet. Azért kell a gyors írási sebesség.

(#7) mephi666 válasza azbest (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

tényleg, nincs fenn valahol ilyen összehasonlító táblázat, hogy a különböző típusú és márkájú sd/xd/stb kártyák írási/olvasási sebessége hogy alakul?
értem amúgy, hogy bizonyos területeken szükség lehet rá, de nekem spec nincs... úgy, mint az átlagemberek nagy részének, akik főleg csak arra használják a gépet, hogy különböző eseményeken full automata beállításokkal kattintgatnak párat... és csak a tárhelyet sokalltam :) az írási sebesség jól jön nagyon...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) azbest válasza mephi666 (#7) üzenetére


azbest
félisten

nem hiszem, hogy lenne mindengyikről összehasonlítás... azt hiszem azt kell keresni rajta hogy hányszoros, itt pl 150-szerest írnak (ami ha minden igaz a cd lemezek 1x-es 150kbyte/sec sebességéből indul ki)

nekem csak egy ősrégi olympus gépem van, 8mbos SmartMedia kártyával :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) mephi666 válasza azbest (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

csak azért kérdeztem, mert nekem ilyenem van és sehol nem találtam infót, hogy milyen sebességű :S

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) azbest válasza mephi666 (#9) üzenetére


azbest
félisten

e-bayen találtam ilyesmit
Write Speed: 2.5MB Per Sec
Read Speed: 4MB Per Sec

(#11) Mystic


Mystic
tag

Nagyon gyors és nagyon drága lesz majd. De a minőségnek ára van. :K

Az akasztott embert még az ág is húzza

(#12) atesss válasza waterman_ (#5) üzenetére


atesss
addikt

Hmm ez jónak tünik, van esetleg pár képed, ami fent van neten, és megtekinthető ?
Ez a devalVR hogy müködik ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.