Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#91) #90088192 válasza bkercso (#64) üzenetére


#90088192
törölt tag

Sajnos nem all rendlekezesre egy olyan ellenallas ami kepes elviselni(disszcipalni) akkora teljesitmenyt mikozben kapacitiv-induktiv jellege alapjan rezonancia frekvenciaja 0Hz nel talalhato es lineárisan novekszik az inpedanciaja a frekvenciaval, igy kenytelen vagyok hangszorot hasznalni, elvegre ha lanc tagja akkor az a lenyeg mit "hallasz" szereny velemenyem szerint persze tudom hogy nem "Profi", de sajnos olyan ellenallast meg nem lattam mint fentebb emlitettem de meg olyat sem ami ekkora teljesitmeny eseteben szimplan induktiv jelleget mutatna(mert hat fizikai keptelenseg ha jol sejtem), igy nem lehet teljesen lineáris, igy az sem annyira profi mint szeretnem, es teljesen ohmikusat meg elkepzelni sem merek azok alapjan amit a kollega irt a Taylor es Fourier kapcsan.

A tranzisztor es egyebb felvezetok nem lineáris erositise karakterisztikajarol szeretnek tobbet megtudni annak fenyeben, hogy letezik-e impedanciájában lineárisan illeszkedo hangszoro(mert ugye ez lenne a lenyeg az impedancia illesztes)? Mert szerintem az sincs igy akkor ha a lineáris erositesu erositore egy nem lineáris hangszorot kapcsolunk akkor sem kapunk valami fenyes eredmeny szvsz, ebben az esetben arra gondoltam, ha a ket nem lineáris gorbe egybeesik akkor kapjuk a legjobb eredmenyt, de ha tobbet tudtok nalam, ami nagyon valoszinu akkor ne tartsatok magatokban kerlek. :R

Kulonben attol is fugg az erosito hangzasa, milyen tipusu zenet hallgatsz rajta....Mert valahol elony a felvezto hangzas a csoveshez kepest szerintem

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.