Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kleinguru


kleinguru
addikt

Soha nem fog elterjedni, ha a terminálokat emiatt megint cserélni kell.

Mi lesz itt a biztonsággal:F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2) atike


atike
nagyúr

"az azonosításhoz fel kell tölteni mellé egy fényképet, illetve egy kártyaszámot kell hozzárendelni"

A pénztáros ránéz a képre, majd az emberre és ha úgy látja, hogy egyezik akkor oké? :F

(#3) aprokaroka87 válasza atike (#2) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ja..biztonságilag kockázatos szerintem

(#4) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Halott ügy, tessék inkább az autót fejleszteni ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) stutga


stutga
tag

Tehát most már nem csak a google fog tudni az álmainkról, a vágyainkról, fétiseinkrol hanem a pénztárgepek és tulajdonosaik is.

-Neve, száma?
-Leone 510es

(#6) rtzmp válasza atike (#2) üzenetére


rtzmp
aktív tag

valszeg BT-s és/vagy WiFi-s ellenőrzés is van - vagy tudomisén még mi :)

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#7) Cathfaern válasza atike (#2) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én inkább a másik oldalt nem értem. Ha nem kell elővenni a telefont, akkor messziről is működik. Ha nem kell elővenni a telefont, akkor fizető oldali userinterakció nélkül is működik. Tehát mi akadályoz meg abban, hogy felszálljak egy terminállal a metrora, és az összes ember telefonjára ráterheljek 500 Ft-ot?

(#8) Pocok256 válasza Cathfaern (#7) üzenetére


Pocok256
veterán

Szerintem hangfelismeréssel működhet a dolog plusz amazon szerűen x ideig letétben van a pénz guglit boldogítja így a csaló nem jut hozzá a pénzéhez. De ez a része nekem is elég aggályosnak tűnik.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9) Cathfaern válasza Pocok256 (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Szerintem hangfelismeréssel működhet a dolog"
Cikk nem említ ilyet, márpedig akkor regisztrációnál fel kéne mondani a szöveget. Ráadásul elég könnyen át is lehet vágni egy ilyen rendszert.

"plusz amazon szerűen x ideig letétben van a pénz guglit boldogítja így a csaló nem jut hozzá a pénzéhez"
Pontosan ezért írtam az 500 Ft-ot. Ez elég kis tétel ahhoz, hogy pár embernél "átcsússzon" és máris ingyen pénz.

(#10) Out válasza Cathfaern (#7) üzenetére


Out
addikt

A lelkiismereted megakadályoz szerintem...

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#11) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Azért ez a reklám majdnem hajaz az ehhez hasonló gyöngyszemekre: [link] :)

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#12) jerry311 válasza rtzmp (#6) üzenetére


jerry311
nagyúr

WiFi lesz az, pontosabban 802.11u

(#13) Arnold2 válasza Cathfaern (#9) üzenetére


Arnold2
őstag

[link]
Alul a Learn more about Hands Free - How does Hands Free protect you? részben kitér erre.
Szerintem az applikációban tárolva vannak az üzlet adatai és/vagy lekéri és csak akkor engedi, ha egyeznek pl a helyrajzi adatok. De csak tippelek.

(#14) #06658560 válasza Arnold2 (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Szerintem az applikációban tárolva vannak az üzlet adatai és/vagy lekéri és csak akkor engedi, ha egyeznek pl a helyrajzi adatok. De csak tippelek."

Teszek a Blaha Lujz téri Princess mellé egy cuccot, s pásztázom vele a mmetróhoz/tól jövöket. A jegyvizsgálat miatt még idöm is van a tranzakcióra.

Szerk.: hatalmas védelmi mechanizmus- azonnal kapsz értesítést a telefonra, s ha gyanúsnak ítéli a rendszer a terhelést, beavatkozásod nélkül nem zajlik le a tranzakció. Na a problémás pontok- egy veszett forgalmas, zajos helyen mennyire veszed észre, ha üzenetet kapsz? Ha megterhelnek 1,29$-ral, valami fánk+kávé menü dumával, vagy esetleg ennél is kevesebbel, mennyi embernek nem fog leesni, hogy átverték?

Biztonságilag ez még mindig az ementáli páncélszekrény kategória.

[ Szerkesztve ]

(#15) Omli85


Omli85
őstag

Hirtelen mennyi sok nagy koponya lett itt... gondolom hülyék dolgoznak ezen a fejlesztésen is a google-nál és ilyen problémákra biza csak ti gondolhattatok ők tuti nem.. de esetleg nyugodtan jelezzétek nekik az észrevételeket mert ők erre tuti nem gondoltak és még lehet állást is kaptok.. :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#16) jerry311 válasza #06658560 (#14) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nyilván Google szerződött partnerként érdemes bűncselekményt végrehajtani, mert nem találnak meg úgyse vagy nem tiltják le a 10. visszavont tranzakció után a fiókodat. :U

(#17) tomazin válasza Gergosz2 (#11) üzenetére


tomazin
veterán

Ez nem majdnemhogy hajaz, hanem ez ugyanaz a sz*r.

(#18) Cathfaern válasza Omli85 (#15) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Biztos vagyok benne, hogy az általam felvázolt problémára gondoltak... csak arra lennék kiváncsi, hogy mit találtak ki :)

(#19) Omli85 válasza Cathfaern (#18) üzenetére


Omli85
őstag

Gondolom én alap biztonsági dolgokra azért csak gondoltak ha már élesben is megy a dolog de hát ahogy látom itt vannak nagyobb koponyák :DDD akik a világ pénzét ellopják majd fél perc alatt.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#20) Hintalow


Hintalow
senior tag

Mint már kifejtettem a multkori paypassos cikknél, valszeg itt is az évszázad bombabűntény lenne gyakorlatilag felhúzni egy kamu vállalkozást (olyan szintűre, hogy lehessen leszerződni bankkal) kialakítani a technikai hátteret, annak reményében, hogy végrehajthasson sutyiba 50 darab 10 dolcsis tranzakciót valaki, mielött lekapcsolják. A hülyének is megérné :D
(valszeg a szükséges előkészítés költsége jóval nagyobb lenne)

Amúgy szerintem sokan nem tudják itt elképzelni, hogy mennyi kényszeres ember van, aki folyamatosan nézi a számlatörténetét, és azonnal hívja a bankot, ha valami ismeretlent lát.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#21) fene_vad


fene_vad
senior tag

itt mi a cél egyébként?

Még nagyobb kényelem?

Macerás folyton koszos bankjegyekkel rohangálni ---> fszom fog bankkártyákkal mászkáli ---> 4jegyű PIN túl bonyolult ---> nehogymá' elő kelljen vennem a telót csak mer' fizetni akarok?

Nem tetszik az irány.

Sok elhízott lusta agyilag zokni amcsi fasz miatt minden ilyen új lehetőség egy-egy kicsi szeg a bevált és biztonságos(abb) technológiák koporsójába.

A restség érdekében...

Hofi vicce a "melegekről" megvan?

(#22) Matada2.3 válasza Arnold2 (#13) üzenetére


Matada2.3
veterán

Annyira nem győzött meg :/ Nem mintha a közeljövőben találkoznék ezzel a megoldással.

Finn the human

(#23) PeterPH válasza #06658560 (#14) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nem kell kimenni a Blahára sem, ott a face meg az insta, megszámlálhatatlan szelfivel. Egy botot ráállítasz, és kismillió mikrotranzakciót csinálhatsz pillanatok alatt.
Na ennél biztos több esze van a guglinak is.

(#24) kapal


kapal
tag

Ti okosak vagytok, a gugli meg hülye.
Hahahahaha!

(#25) AlyrArkhon


AlyrArkhon
senior tag

Kövezzetek meg, nekem tetszik :)
A fő ellenérveket (lenyulja a lét közvetlen vki) elég hamar kilövi a mások által már részletezett bekerülési költség. Bizonyos szempontból még biztonságosabb is, mint a bankkártya/paypass, hiszen ott a 'képes' azonosítás, tehát a lenyúlt telóval nem nagyon fognak tudni vásárolgatni, míg egy lenyúlt bankkártyával, kártyaadatokkal simán.
Persze magyar viszonyok közt ne is álmodjunk róla, itt tuti nem lesznek ezerszám olyan boltok az elkövetkező 20-30 évben, amiknek futja olyan netre és terminálra, ami másodperc alatt adja a vevő nevét-képét-fizetőképességét, és egyszerre van bekötve a guglira, a bankhoz/banki közvetitőhöz meg az apekkhez :D (sic).

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#26) opr válasza fene_vad (#21) üzenetére


opr
veterán

A "bevált és biztonságosabb" technológiák úgy születtek, hogy "Sok elhízott lusta agyilag zokni amcsi fasz" úgy gondolta, hogy a faszom fog egy 2kg-os erszényt cipelni. ;)

Sőt, a két kg-os erszény meg úgy lett, hogy valami hülye lusta agyilag zokni csávó úgy gondolta, hogy tök szívás magammal vinni a 150kg-os féldisznót mindig ha cserélni akarom valamire, pláne hogy nem is mindig sikerül.

Borzasztó szar lehet a mai világban úgy élni, hogy élből viszket a tarkónk a fejlődéstől. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27) fene_vad válasza opr (#26) üzenetére


fene_vad
senior tag

sarkítasz... "fél disznó vs 2 kilós erszény" vagy "2 kilós erszény vs papírpénz" nem ugyanaz a kategória, mint "bankkártya vs telefon", "vagy elő-kell-vennem-a-telefont-fizetéshez vs zsebben maradhat"

előbbi kettő innováció exponenciálisan növelte a tranzakciók lehetőségét és gyorsaságát időben és térben, utóbbi (amiről a cikk szól) teljes egészében a kényelmet növeli, mégpedig úgy, hogy egyúttal az igényt is igyekszik megteremteni rá, ami eddig nem is volt meg.

De most komolyan, neked eszedbe jutott eddig valaha is, hogy "be jó lenne, ha a kezem használata nélkül fizethetnék"?
És ha netán igen, elgondolkodtál a lehetséges technológiák hátülütőin (versus benefits, pl.: továbbra is fikázhatsz és zsebhokizhatsz fizetés KÖZBEN)? :)

dehogy vagyok én az innováció ellen, csak attól "viszket élből a tarkóm", ha nekem is fizetnem kell hülyék befolyásolhatósága miatt kialakult mesterséges "igényeket" kielégítő kamufejlesztéseket. (Ami ez esetben még veszélyeket is rejthet magában.)

Jó példának érzem a 3D tévéket például. Azt hiszem kijelenthetjük, hogy a gigahype ellenére ha nem is állt teljesen a földbe, de egy igen szűk rétegnek fontos csak már ez a feature.
De a többi is kifizette:) Én is, te is.
Mert jó tévét jó képpel, felbontással jó ideig csak úgy vehettél, ha megkaptad mellé a 3D-t is meg egyéb hozzákapcsolt hülyeségeket, ergo kifizetted úgy, hogy nem kellett, és később be is bizonyosodott, hogy kb senkinek nem is kellett igazán.

(#28) harusakura1


harusakura1
tag

At select stores, we are also running very early experiments using visual identification to further simplify the checkout process. This process uses an in-store camera to automatically confirm your identity based on your Hands Free profile picture. All images and data from the Hands Free in-store camera are used only to confirm your identity for each Hands Free purchase. Images and data from the Hands Free in-store camera are deleted immediately, can't be accessed by the store, and is not sent to or saved to Google servers.

Sz'al igy hitelesitenek.

Megdobállak vadkörtével!

(#29) fene_vad válasza harusakura1 (#28) üzenetére


fene_vad
senior tag

az utolsó mondattal van komoly bajom, tehát eltárolják a fotóm, majd minden egyes fizetéskor is "lefényképez", mindez összekötve a hitelkártyámmal, az engedélyemmel hogy használhatják, de becs'szóra nem mentik le sem lokálisan sem remote.
Amerikában.
LOL.

Emellett vicces lesz belőni a type 1-2 errorgörbét is:)

[ Szerkesztve ]

(#30) opr válasza fene_vad (#27) üzenetére


opr
veterán

Igen, nem egyszer eszembe jutott már, hogy de Qrvajó lenne, ha kéz nélkül fizethetnék, pláne, amikor a gyerek még kicsi volt.
Mert van olyan helyzet, amikor mindkét kezed foglalt, illetve nagyon nyűgös előbányászni a pénztárcát.

Egyébként Én ezeket a dolgokat úgy szoktam nézni, hogy ugyan 99%, hogy nem lesz belőle semmi, de ahhoz, hogy egy ilyen rendszert létrehozz, rengeteg mást is fejleszteni kell. Ha azokban hoz valami áttörést, már megérte.
A google-nek pedig (direktben) egy centet se fizettem soha, de szerintem Te sem. ;)

3D (tv): abban pont nagyon egyetértünk, bár részemről inkább azért, mert semmilyen technológiai plusszt nem nyújtott a 20 évvel ezelőtti 3d-hez képest. Földbe is állt, remélem vissza se jön, jó helyen van az ott.

De egyébként meg teljesen őszintén? Ha lenne egy olyan rendszer, hogy bemegyek a boltba, bedobálok mindent a kosárba, aztán simán kisétálok az ajtón, és közben a kártyámról levonják a megfelelő összeget, annak nagyon tudnék örülni, rühellek sorba állni. Már a paypass-t is imádom, mert sokat gyorsított a kis értékű tranzakciókon. Szóval Én úgy vagyok vele, hogy a sorbaállós, kasszás-lepittyegős, szenvedős fizetés nekem egy nyűg. Ebből minél több réteg eltűnik, annál boldogabb vagyok. :)

Visszatérve konkrétan erre a technológiára: pl a paypass-nál már ott biztonságosabb, hogy itt legalább van valami azonosítás. Érdekes módon mégse lopják azzal se a pénzt. Miért? Mert hatalmas macera megoldani, kis hasznot hoz, de legalább lenyomozható. Valszeg ezzel se vásárolhatsz majd milliókért, nem is arra van, kis összegű vásárlásnál pedig tökéletes, mert megintcsak több a macera a lopással, mint amennyit hozhat.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#31) fene_vad válasza opr (#30) üzenetére


fene_vad
senior tag

"A google-nek pedig (direktben) egy centet se fizettem soha, de szerintem Te sem"

direktben nem is:)
De azon túl, hogy minden androidos készülék vásárlásakor indirekt a Google-nek csurran-cseppen, Te azzal "fizetsz", hogy megadod kismillió adatodat, ha cikkben írtak bejönnek, akkor az arcodat is (van különbség aközött, hogy mindenki szabadon láthatja az arcod az utcán és aközött, hogy egy profitorientált cég eltárolja...)
Gyerekeid meg majd azzal fizetnek, hogy nem lesz alternatívájuk, a sok ingyenes-kényelmes dolog beleneveli őket abba, hogy fel se vetődjön a kérdés, hogy miért nincs választási lehetőség.

A bemegyek a boltba-teledobálom a kosarat-kisétálok dolgot támogatom: tessék okos kosarakat készíteni, NFC-vel, kódleolvasóval:)

A paypass párhuzamot értem, de továbbra is azt vallom, hogy a pénzzel kapcsolatos dolgokat jobb különválasztani a kommunikációs és szórakoztatóeszközöktől:)
Értsd egy bankkártyánál oké, telefonnal nagyon nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.