Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) DarkByte


DarkByte
addikt

Én most építek ilyesmit mini-ITX gépből, linux-al, az E220-as babapiskótához. :D Siker esetén lesz írás logout-ra. :)

Egyébként ez a 20 ezer forintért dolog nagyon meglepő, alapból ugyanis nagyon drága eszköz. Külső antenna csatlakozója van neki?

A kinek hasznos kérdést én kiegészíteném azokkal, akiknek vonalas netre egyszerűen nincs lehetőségük, viszont van a családban 2-3 gép és szeretnének használható internetet.

Egy kis tapasztalati kiegészítő a pingekhez. Nem tudom figyeltétek-e már, de az ICMP alapú csomagokat (mint az ping alapját képező echo-t is), úgy vettem észre nem tekintik olyan adatnak, ami miatt a modemnek UMTS-ről HSDPA-ra kellene váltania. Legalább is a szolgáltatóknál előforduló E220-as modemek sem váltanak át ciánkékre ha csak natúrban elkezdesz pingelni. Viszont ha forgalmazol egy kis adatot, a pingelés is HSDPA-n "ragad". És a pingek leesnek 300ms ről 80-120 ms köré. Ami már szerintem jópár játékkal játszható (FPS-el persze nem, de nem csak az létezik). És mivel játék során adat is szaladgál a vonalon, ez meg is lesz. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.